Religije i znanost... zaključana tema

poruka: 544
|
čitano: 136.846
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

Vjerovati u Boga je isto kao i djed mraz xD

You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will live as one .......
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
epic kaže...

Sviđalo se to tebi ili ne mi smo po defaultu kršćanski narod, i zašto bi se radi par ateista i pripadnika druge vjere micali križevi iz ustanova.  

Zbog tolerancije, jednakosti i ostalih stvari koje bi svaki čovjek, neovisno o religijskoj pripadnosti trebao imati.

Nije pitanje zašto bi, nego zašto ne bi? Ako bi time tim manjinama pokazao da su jednako vrijedni i da su dobrodošli.

jurica_m kaže...
epic, slazem se s tobom. Ljudima sve vise smeta vjera i zato je nama vjernicima najteze pred ovakvim svijetom. Svi te optuzuju, a kad trebaju nesto od Crkve, tada je super.

Ljudima uopće ne smeta vjera, normalnim ljudima naravno. Nitko tebe kao vjernika ne optužuje za ništa, ne budi paranoik.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
16 godina
offline
Religije i znanost...

Evo da i ja iznesem svoj stav:

Vjerujem u Boga, tako su me naucili i tako razmisljam. I sada svoju djecu ucim a vjeruju u Boga.

Sto Crkva danas radi, ne slazem se s tim. Mislim da bi se javno trebalo uprti prstom u svakog pedofila i javno ga izopciti iz Crkve.

Ne podrzavam pobacaj, to je ubojstvo.

Ne podrzavam homoseksualnost, ne mislim da su to  bolesni ljudi, daleko od toga, ali ne podrzavam to. Ipak kao krscanin drzim se 10 Zapovijedi, a tamo kaze ne sagrijesi bludno, ako 2 muskarca mogu zivjeti zajedno cijeli zivot, bez sex-a neka, tu ih podrzavam.

Nemam nista protiv drugih vjera, niti mi ljudi ista smetaju, ako zive u granicama normalnog ponasanja.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
goodye kaže...

Evo da i ja iznesem svoj stav:

Vjerujem u Boga, tako su me naucili i tako razmisljam. I sada svoju djecu ucim a vjeruju u Boga.

Sto Crkva danas radi, ne slazem se s tim. Mislim da bi se javno trebalo uprti prstom u svakog pedofila i javno ga izopciti iz Crkve.

Ne podrzavam pobacaj, to je ubojstvo.

Ne podrzavam homoseksualnost, ne mislim da su to  bolesni ljudi, daleko od toga, ali ne podrzavam to. Ipak kao krscanin drzim se 10 Zapovijedi, a tamo kaze ne sagrijesi bludno, ako 2 muskarca mogu zivjeti zajedno cijeli zivot, bez sex-a neka, tu ih podrzavam.

Nemam nista protiv drugih vjera, niti mi ljudi ista smetaju, ako zive u granicama normalnog ponasanja.

Evo, ja sam totalna suprotnost.

Nisam kršten, sunećen, moji nisu opterećeni religijskim razmišljanjem. Svoje principe formiram učenjem i obrazovanjem, ne prihvatam religijske dogme, ne vjerujem u Boga.

Zašto ne ostaviš djeci slobodu da sami izaberu šta žele, a ne da im ti odlučuješ šta trebaju vjerovati (ionako im je On dao slobodnu volju, ne? ;))? Upravo od roditelja i stola za kojim se ruča kreće ta indoktrinacija od koje se teško osloboditi.

Homoseksualnost smatram normalnom pojavom u populaciji, homoseksualce ne gledam drugačije. Da se palim na čupav qrac, ganjao bi čupav qrac i pritom bi me bolio moj čupav qrac šta neko misli o tome.

Smetaju mi ljudi koji si daju za pravo da misle da je jedino njihovo (često pogrešno i neutemeljeno) razmišljanje jedino ispravno, a često idu tako daleko da ugnjetavaju neistomišljenike (kad je većina na njihovoj strani).

15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
DrNasty kaže...
goodye kaže...

Evo da i ja iznesem svoj stav:

Vjerujem u Boga, tako su me naucili i tako razmisljam. I sada svoju djecu ucim a vjeruju u Boga.

Sto Crkva danas radi, ne slazem se s tim. Mislim da bi se javno trebalo uprti prstom u svakog pedofila i javno ga izopciti iz Crkve.

Ne podrzavam pobacaj, to je ubojstvo.

Ne podrzavam homoseksualnost, ne mislim da su to  bolesni ljudi, daleko od toga, ali ne podrzavam to. Ipak kao krscanin drzim se 10 Zapovijedi, a tamo kaze ne sagrijesi bludno, ako 2 muskarca mogu zivjeti zajedno cijeli zivot, bez sex-a neka, tu ih podrzavam.

Nemam nista protiv drugih vjera, niti mi ljudi ista smetaju, ako zive u granicama normalnog ponasanja.

Evo, ja sam totalna suprotnost.

Nisam kršten, sunećen, moji nisu opterećeni religijskim razmišljanjem. Svoje principe formiram učenjem i obrazovanjem, ne prihvatam religijske dogme, ne vjerujem u Boga.

Zašto ne ostaviš djeci slobodu da sami izaberu šta žele, a ne da im ti odlučuješ šta trebaju vjerovati (ionako im je On dao slobodnu volju, ne? ;))? Upravo od roditelja i stola za kojim se ruča kreće ta indoktrinacija od koje se teško osloboditi.

Homoseksualnost smatram normalnom pojavom u populaciji, homoseksualce ne gledam drugačije. Da se palim na čupav qrac, ganjao bi čupav qrac i pritom bi me bolio moj čupav qrac šta neko misli o tome.

Smetaju mi ljudi koji si daju za pravo da misle da je jedino njihovo (često pogrešno i neutemeljeno) razmišljanje jedino ispravno, a često idu tako daleko da ugnjetavaju neistomišljenike (kad je većina na njihovoj strani).

Mislim da danas većina nije na strani 'anti-homoseksualaca' ;) Upravo suprotno.

http://dizanje-ratia.info
16 godina
offline
Religije i znanost...

Ovdje kada govorimo o vjeri i religiji, mislimo na katolike/krscane.

Ta vjera je u svojim korjenima bazirana na paradoksu.

Zato postoji jedno pitanje koje ste mozda negdje vec culi ili procitali, koje je nerijetko koristeno kao argument u ovakvim diskusijama, koje bih volio postaviti vjernicima ovdje.

 

Glavna bit vjere je vjerovanje u jednog svemoguceg, nepogrijesivog boga.

Ako je bog uistinu svemoguc, da li on moze stvoriti kamen toliko velik i tezak da ga ni on sam ne moze podici?

 

Ali to nije sve, religija naravno ima jos apsurdnosti.

 

Ako je covjek stvoren na sliku samog boga, kako to da covjek moze grijesiti (bog - nepogrijesiv) te kako onda vjernici objasnjavaju evoluciju? Ako je odgovor da evolucija ne postoji - od kud dinosauri?

 

Ajd da jos koje, ovako iz glave izvadim:

 

Zasto bog kroz cijelu bibliju stavlja ljude pod kusnju, da vide hoce li ljudi pokleknuti ili ostati cvrsti svojim uvjerenjima, kada on kao svemoguc gospodar prostora i vremena treba znati ishod bez da te kusnje uopce postavi?

 

Zasto, ako se bog predstavlja kao milosrdan i oprostiv, tokom cijele biblije ubija ljude i kaznjava ih smrcu zbog banalnih stvari kao sto je gledanje iza svojih leda? (u ovom primjeru je covjeku nastradala i obitelj, a i cijeli grad)

 

I zadnje pitanje, koje je vise informativno za mene nego sto je namjenjeno diskreditiranju vjernika:

 

Zasto mislite da je bas vas bog onaj pravi, da su pravila vase religije ona prava? Sto cini vasu vjeru boljom od muslimanske ili hinduisticke? Sto cini vas posebnijim od pracovjeka koji je vjerovao u vatru i vodu?

 

 

Ako ne mozete suvislo odgovoriti na ova pitanja, a vjernik ste - cestitam, zivite u zabludi i vjerujete u prazno, te se nadam da cete spoznati pravu istinu jer iako mozda vi ne zelite nikome zlo (sto 99.9% vjernika zeli) podrzavate jednu masineriju koja sustavno vec stoljecima oglupljuje ljude te unistava ljudske zivote i sprijecava covjecanstvo u razvoju. Tu mislim na sve religije, a ne samo na krscanstvo.

 

 

Edit: Tu sam se uhvatio samo nekih osnovnih pitanja. Nemojte ni da krenem ispitivati kojom je tocno kemijskom reakcijom Isus pretvorio vodu u vino, i sl. stvarima.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 15:05 (Psiho246).
15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
mbaksa kaže...
jurica_m kaže...
  • Crkva se napada zbog ugovora po kojem je financiraju svi građani ove zemlje - dakle, i oni koji joj nisu pripadnici. Pa neka onda to prestane činiti! 

Nije samo Crkva kršćanska u tome. Jednako novaca ide i na sve druge religijske ustanove.

http://dizanje-ratia.info
16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
APazinjan kaže...

Mislim da danas većina nije na strani 'anti-homoseksualaca' ;) Upravo suprotno.

Ta zadnja rečenica se ne odnosi na homoseksualnost, već općenito, kad ljudi nameću svoje mišljenje kao jedino ispravno (primjer ti je i ovdje u temi, kad neće da miču križeve iz javnih ustanova jer je, eto, 90% katolika u zemlji pa nek se ovi drugi j...) Ali ne slažem se ni sa ovom tvojom tvrdnjom, pogotovo u ovim balkanskim zabitima gdje je religija glavna vodilja za ispravan život (jedina ispravna, kod onih malo težih slučajeva).

16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Psiho246 kaže...
Ako je bog uistinu svemoguc, da li on moze stvoriti kamen toliko velik i tezak da ga ni on sam ne moze podici?

Ovo je prilično lako izvedivo - staviš kamen od npr. 1 kg u prazni prostor između galaksija (tj. vrlo daleko od izvora gravitacije). Nema gravitacije - ne možeš ga podići, tj. nemaš kamo/od kamo, možeš ga samo spustiti prema nekoj masi.

 

15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
Psiho246 kaže...

Ovdje kada govorimo o vjeri i religiji, mislimo na katolike/krscane.

Ta vjera je u svojim korjenima bazirana na paradoksu.

Zato postoji jedno pitanje koje ste mozda negdje vec culi ili procitali, koje je nerijetko koristeno kao argument u ovakvim diskusijama, koje bih volio postaviti vjernicima ovdje.

...

A odakle tebi pravo tvrditi da je nešto netočno ako ne znaš niti šta je točno?

 

Mislim da je izvan čovjekove mogučnosti shvatiti odgovore na neka pitanja, pa tako i ova trik pitanja tipa kamen islično. 

 

Ja ne kažem da je jedna religija točna a druge nisu, za mene je točno ono što se zalaže za dobro. Pa svalo se to x ili y.

http://dizanje-ratia.info
15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
DrNasty kaže...
goodye kaže...

 

 

Smetaju mi ljudi koji si daju za pravo da misle da je jedino njihovo (često pogrešno i neutemeljeno) razmišljanje jedino ispravno, a često idu tako daleko da ugnjetavaju neistomišljenike (kad je većina na njihovoj strani).

Kako neutemeljeno? Da li ti misliš da si svoj život nekako zaslužio? Ja mislim da nisam, i po meni je najveći 'dar' koji nekome čovjek može pokloniti upravo život. Ako sam u krivu, reci mi neki drugi.

http://dizanje-ratia.info
16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
APazinjan kaže...

 

 

 

Ja ne kažem da je jedna religija točna a druge nisu, za mene je točno ono što se zalaže za dobro. Pa svalo se to x ili y.

Upravo ovo ljudi navode kao pozitivnu stvar religije, zalaže se za dobro, a ustvari je religija totalno nepotrebna jer se ti trebaš zalagati za dobro u skladu sa svojim principima (ako tvoji principi ti ne dopuštaju da se ponašaš loše). Ako nemaš principe i ponašaš se loše, uvijek postoje društveni zakoni koji će te dovesti u red.

APazinjan kaže...

Kako neutemeljeno? Da li ti misliš da si svoj život nekako zaslužio? Ja mislim da nisam, i po meni je najveći 'dar' koji nekome čovjek može pokloniti upravo život. Ako sam u krivu, reci mi neki drugi.

Ma kakve veze ima zasluga sa bilo čime? Rođen sam jer su moji htjeli dijete, sad kad imam život, želim ga iskoristiti najbolje što mogu.

Neću dopustiti da mi o guženju govori neki popara koji nikad guzio nije (brak, odgajanje djece...).

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 15:27 (DrNasty).
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
DigiMagic kaže...
Psiho246 kaže...
Ako je bog uistinu svemoguc, da li on moze stvoriti kamen toliko velik i tezak da ga ni on sam ne moze podici?

Ovo je prilično lako izvedivo - staviš kamen od npr. 1 kg u prazni prostor između galaksija (tj. vrlo daleko od izvora gravitacije). Nema gravitacije - ne možeš ga podići, tj. nemaš kamo/od kamo, možeš ga samo spustiti prema nekoj masi.

 

Haha, odlican odgovor!

 

Samo da ne bi bilo zabune, ovaj primjer objasnjava paradox svemogucega.

Ako je netko/nesto svemoguce, ono bi u teoriji trebalo biti sposobno napraviti bilo sto.

Ako nesto moze napraviti sve, moze napraviti i neki zadatak koji ni ono samo ne moze izvrsiti.

Ako ono ne moze taj isti zadatak izvrsiti, znaci da nije svemoguc.

 

Uglanvom, ako je nekome lakse, neka zamisli kamen u uvjetima Zemljine gravitacije. {#}

- Psiho246
15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
DrNasty kaže...
APazinjan kaže...

 

 

 

Ja ne kažem da je jedna religija točna a druge nisu, za mene je točno ono što se zalaže za dobro. Pa svalo se to x ili y.

Upravo ovo ljudi navode kao pozitivnu stvar religije, zalaže se za dobro, a ustvari je religija totalno nepotrebna jer se ti trebaš zalagati za dobro u skladu sa svojim principima (ako tvoji principi ti ne dopuštaju da se ponašaš loše). Ako nemaš principe i ponašaš se loše, uvijek postoje društveni zakoni koji će te dovesti u red.

Društveni zakoni my ass. Zlo mi je od njih i njihove provedbe. Ok, ako je po tebi nepotrebno zalagati se za dobro onda stvarno neznam o čemu ovdje imamo više diskutirati.

http://dizanje-ratia.info
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
APazinjan kaže...
Psiho246 kaže...

Ovdje kada govorimo o vjeri i religiji, mislimo na katolike/krscane.

Ta vjera je u svojim korjenima bazirana na paradoksu.

Zato postoji jedno pitanje koje ste mozda negdje vec culi ili procitali, koje je nerijetko koristeno kao argument u ovakvim diskusijama, koje bih volio postaviti vjernicima ovdje.

...

A odakle tebi pravo tvrditi da je nešto netočno ako ne znaš niti šta je točno?

 

Mislim da je izvan čovjekove mogučnosti shvatiti odgovore na neka pitanja, pa tako i ova trik pitanja tipa kamen islično. 

 

Ja ne kažem da je jedna religija točna a druge nisu, za mene je točno ono što se zalaže za dobro. Pa svalo se to x ili y.

Religija se ne zalaze za dobro. Religija ti ispire mozak sa svojom verzijom dobrog i loseg. Prava istina je da dobro i lose ne postoji, ali dobro... :P

 

Uglavnom, ja ne govorim sto je tocno i sto nije. Ja govorim da nema smisla vjerovati u nesto sto nema smisla i mislim da bi puno brze napredovali kao drustvo kad bi nadisli te bezvezne ideje koje ne vode nikamo.

U boga se ne mozes uzdati jer ni ja ni ti ne mozemo dokazati njegovo postojanje / nepostojanje, dok znanost funkcionira skroz drugacije.

Sve sto je u znanosti se na neki nacin moze objasniti ili pokusima ili logikom.

Zar ti nije smijesno sto vjerujes u neku fantasy knjigu punu neobjasnjivih i nelogicnih pojava.

Vjerovati u ucenje biblije je isto kao i vjerovanje u "Silu" iz Star Warsa.

Vjerovanje u Silu takoder tezi ka dobroti, zasto onda ne vjerujes u Silu?

- Psiho246
16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
APazinjan kaže...

Društveni zakoni my ass. Zlo mi je od njih i njihove provedbe. Ok, ako je po tebi nepotrebno zalagati se za dobro onda stvarno neznam o čemu ovdje imamo više diskutirati.

Namjerno izvrćeš moje riječi, nemoj to raditi.

Nisam rekao da je nepotrebno zalagati se za dobro, već da ti treba neko da ti kaže da se zalažeš za dobro.

Zakoni su za one koji nemaju principe.

Ako voziš po ograničenju, što bi te trebalo biti briga kolike su kazne za brzu vožnju?

15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...

Kao što sam rekao, imemoga vjerovanja odredila je geografska lokacija moga rođenja. Ako hoćeš možeš to zvati Sila, Joda, kako god želiš, dokle god se to nešto u što vjeruješ zalaže za dobro.

Isto tako sam rekao da svo ovo vrijeme koje sam odlazio u Crkvu nisam primjetio ispiranje mozga ili poticanje na zlo. Onog trena kada takvo nešto budem primjetio, a vjerujem da hoću, odonda se više tamo neću vračati. 

http://dizanje-ratia.info
15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
DrNasty kaže...
APazinjan kaže...
Kako neutemeljeno? Da li ti misliš da si svoj život nekako zaslužio? Ja mislim da nisam, i po meni je najveći 'dar' koji nekome čovjek može pokloniti upravo život. Ako sam u krivu, reci mi neki drugi.

Ma kakve veze ima zasluga sa bilo čime? Rođen sam jer su moji htjeli dijete, sad kad imam život, želim ga iskoristiti najbolje što mogu.

Neću dopustiti da mi o guženju govori neki popara koji nikad guzio nije (brak, odgajanje djece...).

Onda te još jednom pitam. Koji je po tebi najveći dar koji nekome možeš darovati?

http://dizanje-ratia.info
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Psiho246 kaže...
Ako je netko/nesto svemoguce, ono bi u teoriji trebalo biti sposobno napraviti bilo sto.

Ako nesto moze napraviti sve, moze napraviti i neki zadatak koji ni ono samo ne moze izvrsiti.

Ako ono ne moze taj isti zadatak izvrsiti, znaci da nije svemoguc.

 

Uglanvom, ako je nekome lakse, neka zamisli kamen u uvjetima Zemljine gravitacije. {#}

Polaziš od više neprovjerenih pretpostavki: da je broj bogova 1, i da je funkcija njegovih moći konstanta (uvijek je svemoguć). Nemamo međutim nikakvih podataka kako se broj bogova mijenja u vremenu. Također, i u ni zbog čega posebno vjerojatnom slučaju da ih je 1, ne znamo kako izgleda funkcija njegovih moći - ako je npr. sinusoida, tada bi mogao neko vrijeme biti sposoban praviti kamenje, pa zatim ne biti sposoban podići ga, pa bi zatim ciklički postao sposoban podizati ga, itd.

 

Ne znamo ni kako se ponaša u blizini crnih rupa - ako je kamen dovoljne gustoće, bi li bog bio uvučen unutra u crnu rupu, ne bi mogao izaći, te bi time bio spriječen u daljim nastojanjima podizanja kamena?

 

Inače, da, "svemoguć" je pridjev upitnog smisla...

 

Ummh, da se nadovežem na post iznad... najveći dar koji se nekome može darovati, barem da ga primatelj dara može direktno vidjeti, je masa koja je na granici kolabiranja u crnu rupu.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 15:42 (DigiMagic).
15 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

U Puli ima jedan grafit...

"Isus je bio gljiva"

Gledao sam taj grafit svaki put kad bi hodao do grada, sto je bilo vrlo vrlo cesto.. nikad ga nisam razumio.

 

Zanimljive konincidencije radi, na novom poslu upoznao sam vrlo zanimljivog kolegu s kojim u zadnje vrijeme, opet koincidencije radi, cesto raspravljam o religijskim temama. Pocesto se dotaknemo evandjelja po Thomasu, i cinjenice da je skup literarno obrazovanih ljudi u doba pisanja biblije, konstantno sazivao konzorcije i prepravljao bibliju kako im je spadalo.

Jedan od prevodioca 13tog evandjelja je napisao knjigu o tome, jer vatikan (navodno) nije htio da cisti prijevod izadje vani i poremeti balans koji su 12 evandjelja prije njega ostvarila.

 

Ono sto mi se bas fino urezalo u pamcenje je interesantna izmjena isusovih rijeci u vezi raja. U bibliji one stoje roughly: "Bla bla bla, nakon smrti bit ces presretan u kraljevstvu nebeskom".

U prijevodu ono sto je cicica rekao bi bilo nesto ovako: "Bla bla bla, raj je oko vas, upravo sada".

Ovaj prijevod mi nekako ide ruku pod ruku sa idejom "Bog je svugdje oko tebe", koja kad se upari s idejom "Bog te voli, predivan je, svemoguc, etc" nekako dovodi u pitanje cijelu tu ideju Boga...

 

Korak ustranu u istocnjacke zivotne filozofije, i shvatis da se ideja 'zivota u trenutku' nekako sasvim poklapa s idejom da je nesto savrseno oko tebe svaki trenutak, samo si preuskogrudan da to prihvatis.

 

Jedna od interesantnih ideja je takodjer da Isus kao osoba nije uopce postojao, vec da je bio metafora.... pogodite za sto.

Za "magicne gljive".

Koje su bile obilato konzumirane u proslosti, kao nacin dodira s bozanstvom. Postavlja se i pitanje da li su nekad ljudi na misi konzumirali te gljive, i da li je crkva u jednom trenutku odlucila zamijeniti to 'bozansko tijelo' sa jeftinim odsjeckom suhog tijesta.

Navodno, kad si lud na gljivama, ljudi to opisuju kao dodir s bogom.

 

 

 

Onaj grafit s pocetka posta je odjednom dobio sasvim drugaciju dimenziju...

 

 

Znam da mi post pocinje zvucati kao iHushov, ali pocinjem razumjeti njegovu ideju....

Puna mi je glava informacija, a ne znam kako bi ih koncizno povezao, pa bacam na sve strane... ako stogod pogodi plodno tlo, super... ako ne, znaci da bi sav moj trud da objasnim bio ionako uzaludan.

It's not like you killed someone....it's not like you drove a hateful spear into his side....praise the one who left you broken down and paralyzed....He did it all for you...
15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
DrNasty kaže...
APazinjan kaže...

Društveni zakoni my ass. Zlo mi je od njih i njihove provedbe. Ok, ako je po tebi nepotrebno zalagati se za dobro onda stvarno neznam o čemu ovdje imamo više diskutirati.

Namjerno izvrćeš moje riječi, nemoj to raditi.

Nisam rekao da je nepotrebno zalagati se za dobro, već da ti treba neko da ti kaže da se zalažeš za dobro.

Zakoni su za one koji nemaju principe.

Ako voziš po ograničenju, što bi te trebalo biti briga kolike su kazne za brzu vožnju?

I religija je skup zakona, zašto je ona manje vrijedna od pravnih zakona? Problem je u tome što su ljudi skloni ne imanju principa (onih dobrih) i svatko tko pokušava ukazati na one dobre je po meni POTREBAN.

http://dizanje-ratia.info
16 godina
moderator
offline
Re: Religije i znanost...
APazinjan kaže...

Onda te još jednom pitam. Koji je po tebi najveći dar koji nekome možeš darovati?

Šta hoćeš da kažem, da ja dajem život (kad pravim dijete)? Ako je tako, mogu ga i uzeti (abortus), ako smatram da mu taj dar nije kvalitetan (ako testovima embrija uvidim da će dijete biti teško fizički i psihički nerazvijeno). Onda sam mu darovao robiju.

Najveći dar ili postignuće je da uspiješ kao roditelj, izvesti dijete na pravi put do zrelosti ali, opet ti kažem, za to mi nije potrebna religija.

15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
DrNasty kaže...
APazinjan kaže...

Onda te još jednom pitam. Koji je po tebi najveći dar koji nekome možeš darovati?

Šta hoćeš da kažem, da ja dajem život (kad pravim dijete)? Ako je tako, mogu ga i uzeti (abortus), ako smatram da mu taj dar nije kvalitetan (ako testovima embrija uvidim da će dijete biti teško fizički i psihički nerazvijeno). Onda sam mu darovao robiju.

Najveći dar ili postignuće je da uspiješ kao roditelj, izvesti dijete na pravi put do zrelosti ali, opet ti kažem, za to mi nije potrebna religija.

A tko si ti da odlučiš hoće li to dijete biti bolesno ili ne? Čak je netko u ovoj temi spomenuo ozdravljenje brata od tumora. Odakle znaš da se isto neće dogoditi i tom  bolesnom sjetetu? I nisi u pravu ako misliš da imaš pravo suditi tko je za život a tko nije. Gdje je granica toj izbirljivosti? Ako pak dozvolimo pobačaje po tvojem principu - teško bolesnoga djeteta, tko ti garantira hoće li se to kontrolirati. Mislim da je takvih pobačaja danas 0,01 posto. Pobačaji se događaju zbog ljudske neodgovornosti a ne zbog želje da djete nema životnih muka. Ljudi su sebični ;)

http://dizanje-ratia.info
16 godina
offline
Religije i znanost...

sam me zanima jel poceo rat i u ovoj temi? haha

16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
APazinjan kaže...

Ja ne kažem da je jedna religija točna a druge nisu, za mene je točno ono što se zalaže za dobro. Pa svalo se to x ili y.

Dakle ne živiš po 10 božjih zapovjedi jer kršiš već prvu.

 

"Ja sam gospodin Bog tvoj, nemaj drugih bogova uz mene."

 

Ne govori li ova zapovjed da je samo jedan bog i da su svi koji ne vjeruju u njega grešni. Odnosno krše jednu od božjih zapovjedi...

Dakle, Adnan koji vjeruje u Alaha je grešnik?

 

P.S. Dali zalaganje za dobro uključuje šikaniranje ljudi na osnovu njihove seksualne opredjeljenosti? Je li to zalaganje za dobro?

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 15:57 (Danny_HR).
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
DigiMagic kaže...
Psiho246 kaže...
Ako je netko/nesto svemoguce, ono bi u teoriji trebalo biti sposobno napraviti bilo sto.

Ako nesto moze napraviti sve, moze napraviti i neki zadatak koji ni ono samo ne moze izvrsiti.

Ako ono ne moze taj isti zadatak izvrsiti, znaci da nije svemoguc.

 

Uglanvom, ako je nekome lakse, neka zamisli kamen u uvjetima Zemljine gravitacije. {#}

Polaziš od više neprovjerenih pretpostavki: da je broj bogova 1, i da je funkcija njegovih moći konstanta (uvijek je svemoguć). Nemamo međutim nikakvih podataka kako se broj bogova mijenja u vremenu. Također, i u ni zbog čega posebno vjerojatnom slučaju da ih je 1, ne znamo kako izgleda funkcija njegovih moći - ako je npr. sinusoida, tada bi mogao neko vrijeme biti sposoban praviti kamenje, pa zatim ne biti sposoban podići ga, pa bi zatim ciklički postao sposoban podizati ga, itd.

 

Ne znamo ni kako se ponaša u blizini crnih rupa - ako je kamen dovoljne gustoće, bi li bog bio uvučen unutra u crnu rupu, ne bi mogao izaći, te bi time bio spriječen u daljim nastojanjima podizanja kamena?

 

Inače, da, "svemoguć" je pridjev upitnog smisla...

 

Ummh, da se nadovežem na post iznad... najveći dar koji se nekome može darovati, barem da ga primatelj dara može direktno vidjeti, je masa koja je na granici kolabiranja u crnu rupu.

 

Da li se ti zezas ili si ozbiljan? Tesko je prepoznati ovako na forumu.

 

Uglavnom, ja ne polazim od nikakve pretpostavke, ja polazim od zakona bozjeg koji glasi: "Ja sam gospodin Bog tvoj i nemoj imati drugih Bogova uz mene".

Nisam ga ja izmislio.

Drugo, ako bogova svemogucnost nije konstantna, znaci da bog u nekom trenutku nije svemoguc, sto opet znaci da bog nije svemoguc, tj. da je svemogucnost apsurdan pojam.

Trece, (sad sam shvatio da se zahebavas :P ) ako je bog svemoguc, on je stvorio crnu rupu i on moze ici uzduz i poprijeko crne rupe. (znam da se u crnoj rupi iskrivljuje prostor, ne moras me ispravljati :P) Uglavnom, rekao sam vec sto taj kamen predstavlja.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 15:57 (Psiho246).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Toni93 kaže...
(s)izgoreo kaže...
Toni93 kaže...

 

Mnoge stvari u zivotu su besmislene,pa je tako vjerovatno i ovaj moj stav

dakle znaš da postoji smislena činjenica ali ti se ipak držiš besmislenog stava, pa zašto to radiš? što ti je? netko ti prijeti ili što?

 

Krivo si me shvatio,smatram da je besmisleno govoriti da je homoseksualnost bolest,jer vecina ljudi nesmatra tako.

Nemaš ti niti ljudi što smatrati, svoja besmislena smatranja zadrži za sebe jer je činjenica da homoseksualnost nije bolest što dokazuje i skidanje homoseksualnosti sa liste bolesti svjetske zdravstvene organizacije godine gospodnje 1990 17. svibnja, ono što jest bolest su tvoja smatranja i sve ostale fobije koje propagiraš po forumu

Anything you say can and will be used against you
15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
Danny_HR kaže...
APazinjan kaže...

Ja ne kažem da je jedna religija točna a druge nisu, za mene je točno ono što se zalaže za dobro. Pa svalo se to x ili y.

Dakle ne živiš po 10 božjih zapovjedi jer kršiš već prvu.

 

"Ja sam gospodin Bog tvoj, nemaj drugih bogova uz mene."

 

Ne govori li ova zapovjed da je samo jedan bog i da su svi koji ne vjeruju u njega grešni. Odnosno krše jednu od božjih zapovjedi...

Ne kršim jer ja vjerujem u Boga, jer je za mene on ideja dobra.

http://dizanje-ratia.info
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
Kršiš jer si rekao da je točno sve što se zalaže za dobro. Dakle točno je da postoji Alah ili Krišna.

Dakle kršiš taj zakon jer vjeruješ u još nekog boga osim Jahve.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
14 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

Pokušavamo proniknuti smisao svijeta  u kojem živimo na temelju skučene i nepotpune predodžbe o stvarnosti...

Bol i smrt smatramo najvećim zlom, a Boga doživljavamo kao najvećeg izdajnika ili u nekoga u koga se na kraju ne možemo pouzdati.

Postavljamo uvjete i slažemo pravila, prosuđujemo druge ljude i naposljetku, prosuđujemo Boga???? S kojim pravom...

brb
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice