Rashlađivač zraka? Da ili Ne?

poruka: 10
|
čitano: 50.400
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Rashlađivač zraka? Da ili Ne???

Razmišljam o tom uređaju već neko vrijeme, otkako je došao i novi PC, te "velike" početničke ljetne temperature...

Te me zanima jeli ima tko iskustva sa njime... Ne bih hladio ogromnu neku prostoriju, nego jednu malu...

S tim, me tanima jeli fino hladi, i jeli jako buči???

I koliko on može ohladiti???


Rashlađivač zraka "ASC 2000E"
SLIKA
podesivi timer od 0,5 - 7,5 h, spremnik vode 7 l, protok zraka do cca. 250 m2, dim. 387 x 315 x 763 mm, težina 8 kg
OS 808109 - 20068884
Cijena: 619,-

Više na Bauhaus stranici, pri dnu ;)

 

"Shadows are written down"
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2008 1:57 (SilentDark).
16 godina
neaktivan
offline
Rashlađivač zraka? Da ili Ne???

interesantna stvarčica... za one koji nisu baš ljubitelji klime. daj molim te ak ga kupiš post-aj dojmove; možda bi se i ja odlučil za jednoga iz istih razloga

16 godina
protjeran
offline
RE: Rashlađivač zraka? Da ili Ne???

Koliko vidim radi se o Evaporative cooler-u, (http://en.wikipedia.org/wiki/Evaporative_cooler). Dakle radi na nesto drugacijem principu od AirConditionig. Moras znat da je voda potrebna za rad i ista se trosi, nisu bog zna kako bucni ali trebaju ispuh za topli zrak, i najcesce se postavljaju u blizini prozora, koji je najcesce otvoren pri hladenju (radu) da bi se omogucila cirkulacija zraka. Ovakvi rashladni systemi stvaraju vlagu u zraku i najcesce u uvijetima velike vlaznosti lose hlade.

Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2008 6:55 (bestia).
16 godina
offline
RE: Rashlađivač zraka? Da ili Ne???
bestia kaže...

Koliko vidim radi se o Evaporative cooler-u, (http://en.wikipedia.org/wiki/Evaporative_cooler). Dakle radi na nesto drugacijem principu od AirConditionig. Moras znat da je voda potrebna za rad i ista se trosi, nisu bog zna kako bucni ali trebaju ispuh za topli zrak, i najcesce se postavljaju u blizini prozora, koji je najcesce otvoren pri hladenju (radu) da bi se omogucila cirkulacija zraka. Ovakvi rashladni systemi stvaraju vlagu u zraku i najcesce u uvijetima velike vlaznosti lose hlade.

Jel su na toj tehnologiji i one američke kutije kaj se na prozor stavljaju? Onako kako svaka stambena zgrada u rezidencijalnom dijelu recimo New Yorka kak ima, može se vidjeti i u filmovima i u serijama (Seinfeld recimo).
8 godina
offline
Rashlađivač zraka? Da ili Ne???

Da ne otvaram novu temu....

 

Dali su se iskustva,misljenja sto promjenila, mozda doslo do nekih novih saznanja?

 

Vidim da su cjenovno ovakvi rashladjivaci od 500-1000kn, ..... ali ono sto me zanima, hladi li to stvarno ista, ili?

 

Prostorija je mala, cca 3x3x3, sa svih strana je beton, pa preko ljeta bude pakleno unutra. obicni ventilator pomaze, ali ubija propuhivanje.

 

Dali bi ovako nekakav uredjaj uspio ista rashladiti prostoriju, barem navecer, da se lakse spava?

 

ovako ili slicno

 

https://www.elipso.hr/rashladni-uredaji/ventilatori/ELIT-AC12S/

 

(iako je ovo izgleda c/p opis klime, jer sto ce mu ispusno crijevo).....

Children Shouldnt Play with Dead Things
16 godina
moderator
offline
Re: Rashlađivač zraka? Da ili Ne???
Damir22 kaže...

...

Ako se dobo sjećam, ovaj gospon kaže da su takvi uređaji jako problematični:

8 godina
offline
Rashlađivač zraka? Da ili Ne?

Nabrzinu sam pogledao, ali ovo meni djeluje kao prijenosna klima....

 

Dok ovo sto sam linkao, je vise neki ovlazivac, odnosno koristi hlapljenje vode u kombinaciji sa strujanjem zraka kako bi rashladio prostoriju.

 

Valjda.

 

Samo me zanima koliko je to ucinkovito, nemoguce je da se nitko nije susreo s ovakvim "rashladjivacima"?

Children Shouldnt Play with Dead Things
7 godina
online
Re: Rashlađivač zraka? Da ili Ne?

Ma, to ti je teži šit.

Staviš leda unutra pa ventilator puše prek toga.

Ima jedan frend.

Dok je led još friški i taman se otopi malo promrzneš, a nakon par minuta već slabije, i ako staneš ispred promrzneš se i počne te glava boljeti,  a zapravo učinak i nije nekakav u cijeloj prostoriji, a i sve smrdi po vlazi ako stalno koristiš.

Ne bih preporučio, a ak te zanima kak je to, umoči staru krpu u ledenu vodu i zakvači ispred ventilatora, to ti je isto.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 9:49 (fer-de-lance).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Rashlađivač zraka? Da ili Ne?
Da ne govorimo o tome da će zamrzivač u istoj prostoriji proizvesti više topline nego će taj led ukloniti iz prostorije.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Rashlađivač zraka? Da ili Ne?

Nestalo nam "hvala" dugme, pa, hvala...

 

I mislio sam da nema od toga neke prevelike koristi, ali rekoh, hajde da pitam..... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice