Putovanje kroz vrijeme zaključana tema

poruka: 195
|
čitano: 36.833
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

Ja se povlacim iz ove rasprave jer je beskorisna. Mozda se poslje vratim ako r3d3f1n3 malo popravi stanje, ali do tada, dovidjenja...

Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
protjeran
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Assassin kaže...

Ja se povlacim iz ove rasprave jer je beskorisna. Mozda se poslje vratim ako r3d3f1n3 malo popravi stanje, ali do tada, dovidjenja...

 sad ce tema da ide na bolje.....
nema
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Yamayka kaže...
Assassin kaže...

Ja se povlacim iz ove rasprave jer je beskorisna. Mozda se poslje vratim ako r3d3f1n3 malo popravi stanje, ali do tada, dovidjenja...

  sad ce tema da ide na bolje.....
  hihihi  Smijeh
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah º°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„ ¸APOCALYPTICA º¤ø„¸ ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º „¸¨°º¤ø„¸¸„ ¸„ø¤º „¸¨° Last fm:ivan_kunjasic..My space:Ivan Kunjasic ☻/ /▌ Metallica / \
16 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Do sada nije smišljena niti jedna matematička jednadžba koja bi potkrijepila putovanje kroz vrijeme.

Mnogi su pokušavali,ali jednadžbe budu pune anomalija.

Svaki pokušaj putovanja u prošlost ili budućnost vodi ka paradoksu:

Oprimjerit ću

Putovanje u prošlost:

Već je spomenuto u ovoj temi:Čovijek pročita knjigu koja mu se ne sviđa i koja širi dezinformacije pa se vrati u prošlost ubiti autora,ali promaši,pa ga ovaj pita zašto ga je htio ubiti a on mu kaže o toj knjizi,a to ga inspirira da ju napiše.

 

E sad kako je ta knjiga napisana "prije" nego se ovaj pratio u prošlost.I jeli se on beskonačno puta vraćao u prošlost??

 

Još jedan za prošlost:

Čovijek ode u prošlost i ubije svog djeda kao bebu.

 

Kako je on uopće mogao otići u prošlost kad zapravo ne postoji(jer budućnost je uvjetovana prošlošću).Dakle kod putovanja kroz vrijeme dolazi nam paradoks kod kojega ne možemo otkiti što je bilo "prije".Ima više točnih odgovora koji se pobijaju ili se vrte u beskonačnost.

 

Evo za budućnost.

Čovijek dobije brilijantnu ideju i ode u budućnost jer misli da ljudi nisu spremni za njegove ideje.On predloži ideju u budućnosti.

E sad-on kad je predložio tu ideju bio je mlad i kad se vratio u sadašnjost on je znao da je ta ideja prošla - bi li se svijet razvijao kako bi ta ideja nastala ili???

 

Komplicirano je to sa budućnošću i prošlošću.

 

Kada bi otišli u prošlost i promjenili nešto to bi bilo određeno i svjet bi se promjenio,ali kako bismo uopće mogli otići kada se to ustvari desilo "prije" našeg putovanje???

Kada bi otišli u budućnost i uveli nešto to bi bilo određeno - dakle prošlost od te budućnosti(dakle sadašnjost) bi se mjenjala što bi značilo da je svijet određen - eto sada imamo dvije teorije koje međusobno sebe pobijaju

 

Ovo je samo moje razmišljanja - ispravite me ako gdje griješim(još sam mlad xD)

Nadam se da sam vratio temu u život

 

EDIT:čisto da kažem kako je putovanje u budućnost stalno,a putovanje u prošlost nemoguće.U budućnost konstantno putujemo - iz sadašnje sekunde u buduću - nikada u prošlu - e sad što smatrati putovanjem u budućnost(brže otići u budućnost [otići brže od ostalih pa predodrediti nešto]???)

http://www.njuskalo.hr/oglas380962
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2009 21:14 (Zippo).
16 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Pošto nije vezano za prošli post baš jako napravit ću doble post(modovi sry)

 

Ovo sa putovanjem bržim od svijetolsti.

 

Putovanje brže od svijetlosti jednostavno nije moguće.

Kao i kod apsolutne nule zakoni fizike u ekstremnim situacijama prestaju vrijediti.

 

Evo primjer:

Vozite se autom dajete gas - dodjete do jedan djelic prije brzine svijetlosti i dajete gasa,ali ne ubrzavate - niti malo

 

Kao i kod apsolutne nule gdje se identite atoma gubi,ali to je Off topic pa neću o tome.

 

Dakle sve ono sa vlakom koji ide brzinom svijetlosti pa se čovijek miče po vlaku zanemarite jer kada se dođe to tolikih ekstrema zakoni fizike jednostavno ne vrijede.

Matematika izgubi smisao-dobijemo jednadžbe koje u našem svijetu ne vrijede.

http://www.njuskalo.hr/oglas380962
15 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

Sa ovim tvojim postom se slazem. Mnogi modeli iz RL se mogu opisati preko matematickih izraza. Kod granicnih vrijednosti kao sto su brzina svjetlosti i apsolutna nula (atom stoji, ne titra, nema energiju, ne vrijedi pravilo da ili znamo brzinu kojom se cestica giba ili njen polozaj, nikako oboje) dolazi do nemogucih matematickih izraza. U koliko bi se izvela veca brzina od svjetlosti to bi se izvelo "prividno" putem zakrivljavanja prostor - vremena.

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
sk8 4 life kaže...
microman kaže...
Maxy kaže...

Po teoriji takvo putovanje je moguce, kroz crnu rupu

 

 

  Jao kud baš kroz crnu rupu.Da ipak možda ne postoji nešto sigurnije?
  crna rupa je nešto crno što raspadne neki meteor i povuće u sebe...vremeplov je u 4D dimenziji to je jedino logično a mi živimoo u 3d dimenziji
 crna rupa je nešto crno što raspadne neki meteor i povuće u sebe -> ??? link

15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

http://en.wikipedia.org/wiki/Antikythera_Mechanism - kompjuter s natpisom HISPANIA prije nego su Rimljani i izašli iz Italije, napredniji od izuma proizvedenih milenij kasnije

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Kingoodie_hammer - otkud čavli prije 400 MILIJUNA godina?

 

 

Ima još takvih stvari, koje potiču čovjeka da razmisli o time travellu i sličnome.

Nothing else matters.
15 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

D_linut, to je malo cudno, još samo fali da nađeš miš za komp. prije 300 god.

Vezano za stranicu prije, ja mislim da bi se moglo letjeti, samo covjek ima granice izvan kojih neiđe(kaze to je nemoguce), ako je u svemiru moguće letjet zasto nebi i ovdje(je da je gravitacija, al tko zna, sve je moguće). Mi se drzimo matematike i fizike, to vrijedi sada,a nije toga ni 10% otkriveno!
Ako vjerujes i uporan si u necemu, onda ces i uspjeti, vrijedi za sve.!( samo od tom putovanju, bi se moglo raspraviti, to je vise stvar tehnike, a manje znanja)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
D_Inuit kaže...

http://en.wikipedia.org/wiki/Antikythera_Mechanism - kompjuter s natpisom HISPANIA prije nego su Rimljani i izašli iz Italije, napredniji od izuma proizvedenih milenij kasnije

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Kingoodie_hammer - otkud čavli prije 400 MILIJUNA godina?

 

 

Ima još takvih stvari, koje potiču čovjeka da razmisli o time travellu i sličnome.

 jesu nas to vanzemaljci posjetili?
U ovom gradu ja nemam nikoga umrijet ću dušo ako si njegova neka te prate stotine tambura umrijet ću dušo na tvojim rukama
16 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

upravo sam odgledao jedan fantastican film o putovanju u buducnost. film pokazuje kako pojedinac moze promijenit tijek vremena i koliki mi sami imamo utjecaj upravo sada na neke buduce dogadjaje. ovo je must see za svakog SF fana ali i odlicna stvar za pogledat ako o putovanjima kroz vrijeme i samom pitanju vremena niste razmisljali. (podsjetio me na 12 Monkeys, Jacob's Ladder, One Flew Over The Cuckoo's Nest sto je vraski dobra stvar!)

real life is for people who suck at video games
16 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

ROFLMAO Koliko gluposti je ovdje nadrobljeno tijekom jučerašnjeg dana. Slavio sam Sv.Potvrdu pa nije bio pristupa internetu. Ima nekih pametnih postova, ali koliko besmislenih izjava... Nije mi jasno kako čovjek može letjeti ako mozak koristi 100%. Narastu mu krila? Popijte Red Bull. Ako niste znali, mozak se sastoji od više centara koji obavljaju različite funkcije!!! Naravno da cijelo vrijeme se ne koristi 100% jer bi prema tome morali vršiti stotine aktivnosti u istom trenutku. E da, ima jedan centar koji služi za razmišljanje, probajte ga iskoristiti i vi prije tolikih bedastoća!!! Ne znam šta da komentiram, I'm out :X

Danas je teško biti glup. Konkurencija je prejaka! http://www.freewebs.com/horagio/
15 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

Horagio slazem se... Ono sta kazu da ne koristimo nit 10% mozga. Pa nije kompletan mozak centar za pamet. Postoje centri za vid, sluh, osjet dodira, kontrolni centri za upravljanje organima, memorija, kognitivni centri, analiticki centri. Velik dio mozga neznamo cemu uopce sluzi. Tako da o mozgu uopce ne mozemo raspravljati kad neznamo nista zivo o njemu (prakticki). A te levitacije, telekineze, telepatije i slicno... Sta je to dokazano? Ili o tome pisu "DosjeX novinari" koji traze senzacije?

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

opet ste otisli offtopic! netko bi MORAO zakljucat ovu temu vise!

real life is for people who suck at video games
15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Horagio kaže...

ROFLMAO Koliko gluposti je ovdje nadrobljeno tijekom jučerašnjeg dana. Slavio sam Sv.Potvrdu pa nije bio pristupa internetu. Ima nekih pametnih postova, ali koliko besmislenih izjava... Nije mi jasno kako čovjek može letjeti ako mozak koristi 100%. Narastu mu krila? Popijte Red Bull. Ako niste znali, mozak se sastoji od više centara koji obavljaju različite funkcije!!! Naravno da cijelo vrijeme se ne koristi 100% jer bi prema tome morali vršiti stotine aktivnosti u istom trenutku. E da, ima jedan centar koji služi za razmišljanje, probajte ga iskoristiti i vi prije tolikih bedastoća!!! Ne znam šta da komentiram, I'm out :X

 Nu ljudi ne koriste ni 10% mozga, i ima toga vele sto nemoremo ni sanjati, i sto nam se nepodudara sa fizikom, sve je moguce, ko je moga ocekivat da ce od obicnog majmuna nastat kompjutor, tako san uvjeren pa da cemo cak moci i letjeti, i jos puno toga, a nemoras mozak opteretit sa sto stvari da ti bude vele opterećen!
Daj necemo vise u offtopic, ili napravite temu Mozak i ljudske sposobnosti.

BTW, i ja sam gleda vele filmova u kojima i mala sitnica koja je urađena u proslosti igra veliku ulogu, sad za putovanje kroz vrijeme trebamo nekoliko Einsteina!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice