Putovanje kroz vrijeme zaključana tema

poruka: 195
|
čitano: 36.790
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

evo sad sam preslušao onu snimku na linku

 

možda je ćak i moguče

 

BTW:tada kladionica više ne bi postojala jer bi izgubila poantuBelji se

Q6600 3,25Ghz Corsair Dominator 4X1gb 1085mhz XFX 8800GTS 512mb OC
15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Gamer-gts kaže...

evo sad sam preslušao onu snimku na linku

 

možda je ćak i moguče

 

BTW:tada kladionica više ne bi postojala jer bi izgubila poantuBelji se

 sjetite se samo filma povratak u budućnost kad je onaj lik u budućnosti kupio knjižicu sa rezultatima svih utakmica i otišao u prošlost i dao mladom sebi tu knjižicu i tako se na klađenju obogatio
15 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

svaka čast na temi ali mislim da je vraćanje vremena nemoguće i pomalo glupo... ne treba mijenjati povijest, treba mijenjati sadašnjost

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
16 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Da se i napravi takav stroj za putovanje kroz vrijeme mi svejedno nikada nebi znali za to. Takvo nešto bi imali samo oni koji su to i napravili. I koristili bi ga za svoje vlastite (čitaj pohlepne) svrhe. Ljudi su jednostavno takvi. Mene više zanima hoćemo li ikada otkriti neke druge dimenzije...

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17"; "Gravitacija je *učka"
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

mislim da je moguće jednog dana ići u budučnost čak je Nikola Tesla previdio intarnet, a i ako netko ide u bubučnost mislim da ako se vrati on če se vrati u drukčiju budučnost a oni koji nisu išli oni če živjeti u normalnoj budučnosti

 

nadam se da me razumijete

 

p.s prvo bi trebali poništiti anštajnovu teoriju "nitko i nijedna stvar nemože biti brža od brzine svjetlosti" to je on rekao jer ako želimo putovati kroz vrijeme treba biti brža od svjetlost

15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
markoal kaže...
dadododo kaže...

putovanje kroz vrijeme po danasnjem pojmu neče nikada biti moguče,upravo iz razloga što postoji vremenski paradox iliti posljedica putovanja kroz vrijeme.čovjek če još dosta morati evoluirati da bi se to moglo desiti,jer tko kaže da netko iz budučnosti nije več bio u našoj prošlosti a čovjek kakav je danas nikada nebi uspio odoliti i ne napraviti nesto sto bi zauvijek ostavilo poslijedice na daljni tijek dogadjaja i tako spriječilo da se neke stvari dese pa tako i sam izum vremenskog stroja. zar nebi i vi da se nešto desi zbog čega vam je jedino na pameti kako da ispravite tu stvar i zbog toga načinite vremeplov i vratite se u vrijeme da to popravite,zar nebi onda razlog za stvaranje vremenskog stroja nestao i samim time nebi vremeplov niti postojao.a samim time niti mi nebi bili svjesni da se uopče nešto desilo jer zapravo i nije pošto se netko vratio i ispravio tu pogrešku i promijenio tijek događaja,tako da smatram da koliko god mi zeljeli načiniti vremenski stroj i putovati kroz vrijeme sve dok ne naučimo kontrolirati svoje osječaje i dok ne shvatimo ozbiljno posljedice mijenjanja tijeka dogadjaja i da se putovati kroz vrijeme moze samo i samo zato da bi se nešto naučilo iz prošlosti,jer budučnost nikada nije određena i konstantno se mijenja ovisno o tijeku i razvoju dogadjaja,zato nikada nečemo biti u stanju putovati kroz vrijeme jer jednostavno rečeno ljudi su previše sebični i iskorištavali bi to samo za svoju korist a ne za dobrobit cijele skupine i razvoj iste....

 Ali ima jedna caka, kad se vratis i ispravis gresku, ti ces znat sta se desilo dok mlađem ce biti normalno, i kad se vratis u svoje vrijeme(buducnost) sve ce bit drugacije, jer si ispravio tu gresku.
 nebi trebao jer kad ispraviš tu grešku ta tvoja verzija osobe koja je išla to ispraviti prestat če postojat,jer tvoj zivotni put če nastaviti u drugom smjeru iz točke koju si popravio tako da zapravo niti nečeš nikada putovati kroz vrijeme a kamoli da se nakon ispravka vratiš u budučnost.....     shvačaš!!!!
mb:ga-ma790x-ds4; cpu:amd athlon64x2 6000+; vga:nvidia gtx260; power:Chieftec power supply 650W,
15 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

Jedan od načina konstrukcije vremeplova je uporaba svemirskih crvotočina. Crvotočine su cijevi koje povezuju udaljene točke prostora tako da put kroz njih može biti mnogo kraći nego put kroz normalni prostor. U načelu, crvotočina bi mogla biti takva da nam omogući put na drugi kraj galaktike za svega par sekundi, dok svjetlost putujući kroz normalni prostor do tamo treba tisuće godina. Premda smo se sa svjetlošću utrkivali nesportski upotrijebivši prečicu kroz crvotočinu rezultat se računa tj. ispada da smo efektivno putovali brže od svjetlosti i teorija relativnosti pokazuje da takvu crvotočinu (ako se njeni krajevi stave u relativno gibanje) možemo iskoristiti kao vremeplov i možemo
se vratiti s drugog kraja galaktike prije nego smo uopće krenuli na put.
Ostaje pitanje da li je postojanje crvotočina u skladu sa svim poznatim zakonima fizike i ako jest da li bismo ih mogli konstruirati kad bismo raspolagali dovoljno naprednom tehnologijom. Na primjer, naivni pokušaj konstrukcije crvotočine nekakvim “rezanjem i lijepljenjem” prostora je vrlo težak jer implicira određene beskonačnosti u točki reza. Jedna od ideja za prevladavanje ovakvih “konstrukcijskih” problema se zasniva na činjenici da ono malo što znamo o gravitaciji u mikro-svijetu sugerira da prostor-vrijeme mikroskopski gledano nije kontinuirano već neka vrsta pjene prepune mikroskopskih crvotočina. Možda bi izvanredno napredna tehnologija mogla omogućiti da se neka od tih mikro-crvotočina uzme i “napuhne” do kozmičkih razmjera.

 

Ono što nam preostaje jest iskoristiti činjenicu da prostor-vrijeme usljed gravitacijskog djelovanja mase i energije može biti zakrivljeno. U specijalnim okolnostima zakrivljenje bi moglo biti takvo da materija, gibajući se (sporije od svjetlosti) po neobičnoj petlji u prostor-vremenu, završi u svojoj vlastitoj prošlosti. Takve petlje se stručno nazivaju zatvorene petlje vremenskog tipa, no riječ je naprosto o dijelu prostor-vremena koji funkcionira kao vremeplov. Ključno je pitanje da li je u prirodi zaista moguće postojanje takvih petlji? Ako jest, da li je moguće umjetno manipulirati prostor-vremenom tako da načinimo vremeplov?


Često se postavlja pitanje: Ako je putovanje u prošlost moguće, gdje su posjetioci iz budućnosti? Jedno od sasvim realnih objašnjenja je da neće biti moguće putovati u vrijeme prije konstrukcije prvog vremeplova. Naime, tek će se tada u prostor-vremenu pojaviti područje koje dopušta zatvorene vremenske petlje.

 

to sam kopirao s neta

15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Putovanje kroz vrijeme

Ajnstajn je jos davno govorio da je moguce putovat kroz vrijeme al za sve nam to treba brzina svjetlosti uzmimo npr.da Ajnstajn ima brata Bethowena i oni imaju brodove koji imaju svj.brzinu i malo vise iznad nje Ajnstajn se krene kretati svj.brzinom i njegov brat jedan prema drugom i te dvije sile koje se krecu jedna prema drugoj pri brzini svj.mora da se nesto desi sa njima posto se ajnstajn nalazi na bethowenowom putu oni ce samo moci otic u buducnost a u buducnost ce moci samo otici to je 100% a daleko u buducnost ce otici onoliko kolikom se brzinom krecu i tako da bi se kretali u proslost trebamo smanjit brzinu ali pri smanjivanju brzine svj. to vise nije brzina svj. tako da necemo moci nigdje otici jer nasi protoni i neutroni koji su glavi za kreetanje kroz vrijeme nece moci dobiti dovoljnu brzinu i nista od toga.Tako dakle ako napravimo vremenski strojtreba nam:

1.brzina svjetlosti veca od nje tj x je vece od 246.256km/h otprilike brzina svj.

2.mozempo otici samo u buducnost tako da necemo nista promjeniti u proslosti zato nam niko i najvjerovatnije nije dosao iz buducnosti i mi kada bi smo otisli nikad se ne bi vratili zato to ostavite.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2009 21:05 (arma).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme

To ne buju zmislili tak brzo.

Pogledajte moj profil .
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

bilo bi dobro da izmisle tako nes al gledajte moju ideju

npr da se ti mos samo vratit u proslost a ne i u buducnost jer da kao u proslosti budes ti ali da te niko nevidi i da si kao duh mozes prolazit kroz zidove i tako

tako bi se mogle otkrit sve povijesne bitke i zagonetke

 

nadam se da me razumijete

AMD Phenom X3 2.1GHz | 2gb ram | HD4650 1024MB |ASUS M2N Motherboard
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Mislin da je einstein dokaza da je putovanje kroz vrime nemoguce,ali nisan 100% siguran... A kad bi i moga nebi tija nista minjat da ne zase*en nesto Smijeh

Skoro sve sta kazen, to i mislin, zato me svatite ozbiljno.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme

ajnstajn je dokazo da je putovat kroz vrijeme nemoguce samo sa brzinom svj. ali nista nije reko za vecu brzinu od brzine svj. vec je reko da ako se krecemo njom da se zapravo krecemo kroz vrijeme

15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Isto tako je reka da nepostoji brzina veca od brzine svjetlosti!

Skoro sve sta kazen, to i mislin, zato me svatite ozbiljno.
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Ako se budes kretao takvom brzinom morat ces 3 mjeseca postupno ubrzavat ili bi dobio srcani i raspo se ako bi odmah ubrzo Smijeh

16 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

Posto je dokazano da ima sveukupno 11 dimenzija, 10 prostornih i 1 vremenska (vrijeme samo), a kroz prostorne mozemo putavati (nadam se da je ovo svima jasno...), pretpostavljam da mozemo putovati i kroz ovu 11., dakle, kroz vrijeme. Ne vjerujem da ce ikada postojati nesto kao "stroj" za putavanje kroz vrijeme jer mi se to cini jako glupo (kao prvi problem koji se javlja je da stroj ne moze tocno znati koji dio prostora treba "prebaciti" u odredjeno vrijeme. Kao drugi problem se javlja to da "stroj" gdje god da se stvori, zapravo se stvara na mjestu neke druge materije (ili u vakumu, iako su u "vecini" vakuma fotoni, tako da...), pa se namece pitanje gdje odlazi ta materija. Moguce je da "stara" i "nova" materija zamjene mjesta u vremenu. Treci problem je sto bi se sa strojem za put kroz vrijeme morao ismisliti i nekav "stroj" za teleportiranje, jer svi znamo da mjesto na kojem smo danas nije isto ono mjesto na kojem smo se nalazili jucer (cijeli svemir se giba). Takodjer bio bi problem odrediti nultocku tog "koordinatnog" sustava sa 10 pravaca (10 dimenzija, prostornih) koja bi nam bila potrebna da tocno odredimo gdje se zelimo stvoriti u svemiru u to neko odredjeno vrijeme, posto znamo da je gibanje (pa tako i mirovanje) relativan pojam te se nemoze naci MIRNA tocka u svemiru, jer ne znamo kako se on giba (cijeli sustav, svemir). I na kraju, moj zakljucak je da necemo nikada moci putovati kroz vrijeme. Ovih mjeseci ce se vrsiti eksperimenti u CERN-u (mislim da svi o tome ponesto znate) u LHC-u te ce se pokusati dokazati postojanje svih 10 dimenzija tako sto ocekuju da ce nakon sudaranja cestica dio energije "nestati", tj. da ce energija prije sudara biti veca od one nakon. Posto energija ne moze nestati, to bi znacilo da ce preci u neku drugu dimenziju, automatski dokazujuci da takva dimenzija postoji. (ovo je bio mali OT na kraju, ali sve je to povezano)

Eto, toliko od mene, nadam se da se ovo nekome da citati :D

Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
krle kaže...

Ako se budes kretao takvom brzinom morat ces 3 mjeseca postupno ubrzavat ili bi dobio srcani i raspo se ako bi odmah ubrzo Smijeh

 to i nije skroz istina jer su ljudi prije mislili ako idu brzinom od 60km/h ili večom da če se raspasti organi a sada znamo da nije to istina
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Assassin kaže...

Posto je dokazano da ima sveukupno 11 dimenzija, 10 prostornih i 1 vremenska (vrijeme samo), a kroz prostorne mozemo putavati (nadam se da je ovo svima jasno...), pretpostavljam da mozemo putovati i kroz ovu 11., dakle, kroz vrijeme. Ne vjerujem da ce ikada postojati nesto kao "stroj" za putavanje kroz vrijeme jer mi se to cini jako glupo (kao prvi problem koji se javlja je da stroj ne moze tocno znati koji dio prostora treba "prebaciti" u odredjeno vrijeme. Kao drugi problem se javlja to da "stroj" gdje god da se stvori, zapravo se stvara na mjestu neke druge materije (ili u vakumu, iako su u "vecini" vakuma fotoni, tako da...), pa se namece pitanje gdje odlazi ta materija. Moguce je da "stara" i "nova" materija zamjene mjesta u vremenu. Treci problem je sto bi se sa strojem za put kroz vrijeme morao ismisliti i nekav "stroj" za teleportiranje, jer svi znamo da mjesto na kojem smo danas nije isto ono mjesto na kojem smo se nalazili jucer (cijeli svemir se giba). Takodjer bio bi problem odrediti nultocku tog "koordinatnog" sustava sa 10 pravaca (10 dimenzija, prostornih) koja bi nam bila potrebna da tocno odredimo gdje se zelimo stvoriti u svemiru u to neko odredjeno vrijeme, posto znamo da je gibanje (pa tako i mirovanje) relativan pojam te se nemoze naci MIRNA tocka u svemiru, jer ne znamo kako se on giba (cijeli sustav, svemir). I na kraju, moj zakljucak je da necemo nikada moci putovati kroz vrijeme. Ovih mjeseci ce se vrsiti eksperimenti u CERN-u (mislim da svi o tome ponesto znate) u LHC-u te ce se pokusati dokazati postojanje svih 10 dimenzija tako sto ocekuju da ce nakon sudaranja cestica dio energije "nestati", tj. da ce energija prije sudara biti veca od one nakon. Posto energija ne moze nestati, to bi znacilo da ce preci u neku drugu dimenziju, automatski dokazujuci da takva dimenzija postoji. (ovo je bio mali OT na kraju, ali sve je to povezano)

Eto, toliko od mene, nadam se da se ovo nekome da citati :D

 Upravu si ti necemo moci znati ali sta ako stavim lokator tj idemo 1g po 1g godinu po godinu i tako dok bi se sve mjenjalo oni nas ne bi vidli da prolazimo radi velike brzine a mi njih bi jer bi na nasem stroju vrijeme brze islo tako da bi smo zaobisli to tvoje tz. pogresno mjesto al je glavno pitanje kako se vratit jer nije problem ptic vec se problem vratit da se moze vratit zar ne mislis da bi mi vec sve to znali mislim ako vremenska dimenzija uopste postoji jer ako postoji to bi znacilo mi trebamo samo naci put da udemo u nju i mi bi mogli putovat kroz vrijeme ali bi za to trebala postajat raskrsnica vremena tj. sadasnjost, buducnost i proslost mozda smo mi buducnost pa nam niko ne dolazi il nema buducnosti e to je pitanje jer ja mislim da prilikom sudara pri velikim brzinam moze nastat crna rupa ko ja bi nas sve progutala i mi nebismo vidli zato ljude iz buducnosti sve ti je to komplikovano treba vremena da se to shvati zato ostavi ti to i je**s vrijeme sad je sad a sta ce bit sutra to ti sam bog zna
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
gamer2400 kaže...
krle kaže...

Ako se budes kretao takvom brzinom morat ces 3 mjeseca postupno ubrzavat ili bi dobio srcani i raspo se ako bi odmah ubrzo Smijeh

 to i nije skroz istina jer su ljudi prije mislili ako idu brzinom od 60km/h ili večom da če se raspasti organi a sada znamo da nije to istina
 Mozes ti ici 5000000km/h ali se neces raspasti ako postupno ubrzas. Ako naglo ubrzas raspast ce se sve
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
krle kaže...
gamer2400 kaže...
krle kaže...

Ako se budes kretao takvom brzinom morat ces 3 mjeseca postupno ubrzavat ili bi dobio srcani i raspo se ako bi odmah ubrzo Smijeh

 to i nije skroz istina jer su ljudi prije mislili ako idu brzinom od 60km/h ili večom da če se raspasti organi a sada znamo da nije to istina
 Mozes ti ici 5000000km/h ali se neces raspasti ako postupno ubrzas. Ako naglo ubrzas raspast ce se sve
 Pa ti ubrzavaj.. znas koliko ce to trajati? i znas li koja je to energija mali pomak i boooooom dok ides brzinom svijetlosti.
Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
PoToKTM kaže...
krle kaže...
gamer2400 kaže...
krle kaže...

Ako se budes kretao takvom brzinom morat ces 3 mjeseca postupno ubrzavat ili bi dobio srcani i raspo se ako bi odmah ubrzo Smijeh

 to i nije skroz istina jer su ljudi prije mislili ako idu brzinom od 60km/h ili večom da če se raspasti organi a sada znamo da nije to istina
 Mozes ti ici 5000000km/h ali se neces raspasti ako postupno ubrzas. Ako naglo ubrzas raspast ce se sve
 Pa ti ubrzavaj.. znas koliko ce to trajati? i znas li koja je to energija mali pomak i boooooom dok ides brzinom svijetlosti.
 jedino ako naprave vozilo dovoljno izorilano da se može napraviti brže ubrzanje
16 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

koliko god se tehnologija razvijala, mislim da to nikada nece biti moguće

Bolje ispasti budala nego iz aviona | C'est la vie
16 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
jurluk kaže...

Jedan od načina konstrukcije vremeplova je uporaba svemirskih crvotočina. Crvotočine su cijevi koje povezuju udaljene točke prostora tako da put kroz njih može biti mnogo kraći nego put kroz normalni prostor. U načelu, crvotočina bi mogla biti takva da nam omogući put na drugi kraj galaktike za svega par sekundi, dok svjetlost putujući kroz normalni prostor do tamo treba tisuće godina. Premda smo se sa svjetlošću utrkivali nesportski upotrijebivši prečicu kroz crvotočinu rezultat se računa tj. ispada da smo efektivno putovali brže od svjetlosti i teorija relativnosti pokazuje da takvu crvotočinu (ako se njeni krajevi stave u relativno gibanje) možemo iskoristiti kao vremeplov i možemo
se vratiti s drugog kraja galaktike prije nego smo uopće krenuli na put
.

 Moze neko objasnjenje za ovo? To sto si stigao prije svjetlosti na neko mjesto, kakve to veze ima sa putovanjem kroz vrijeme? Npr. ako se ja sada instant teleportiram na mars, bit cu na marsu, necu proci kroz vrijeme (iako sam dospio do tamo 5-10 minuta prije nego sto bi svjetlo doslo do tamo).
Jedina teorija koja ima nekog smisla kod putovanja kroz vrijeme je to da postoji beskonacno paralelnih svemira, i da se zapravo kod putovanja kroz vrijeme samo prebacujemo iz jednog svemira u drugi, tako da nema problema sa paradoksom. Ali, mislim... beskonacno paralelnih svemira? Stvarno ima puno smisla...  Nevinašce
Tako da je moje misljenje da je to nemoguce, i ako se ikada i pronadje neka teorija koja tvrdi suprotno (kao ovo gore), to samo znaci da je ta teorija pogresna. Smijeh
Glede brzine svjetlosti, nece se nista raspasti ako ides brzinom svjetlosti, problem je sto (gledano iz nekog stacionarnog sustava, npr. zemlje), ako samo ubrzavas danas poznatim metodama (3. newtonov zakon) ti nikada neces ici brze od brzine svjetlosti. Nije problem u nedostatku goriva, nego u dilataciji vremena.
Think locally, act globally...
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2009 22:03 (SupremeCommander).
16 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

U buducnost bi mogli putovati,jer je dokazano sto se vecom brzinom krecemo vrijeme je prolazi  sporije,stoga teoretski kada bi se kretali dovoljno brzo vrijeme bi stalo.I tako bi mogli uz stalno povecavanje brzine ici brze od vremena.lol nema bas smisla jer ako bi isli brze od vremena i događaja tada se oni nebi jos dogodili pa nebi imali sto vidjeti i kamo ici.A neznam tako sam procitao u nekoj knjizi.

heh,za ovo treba tesko umovanje.

 

Only God will judge me tko je brži ili zec
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Mislim da se u našoj civilizaciji mora promjeniti puno toga da bismo "krenuli u svemir" treba nam nešto kao nadčovjek koji poznaje svemir odnosno odnos vremena i materije. Jer Vrijeme je energija. Ne može se vidjeti, ali to je energija koja uzrokuje rotaciju i kretanje trodimenzionalnog svijeta u kome živimo. Riječ je o valovima pulsirajuće energije koja se kreće kroz svu materiju. Vrijeme se smatra finom materijom budući da nije čvrsta i egzistira samo u energetskoj formi. Bez vremena, naš svemir bi se prestao kretati.

Univerzum sigurno sadrži i druge dimenzije koje nemaju isti sastav kao naš trodimenzionalni svijet kojeg vidimo svojim okom. Zamislimo nešto kao hipersvemir npr. Recimo u njemu se nalaze drugačije vrste energetskih čestica koje se kreću mnogo većim brzinama. To bi bilo moguće, jer je vrijeme recimo drugačije u hipersvemiru nego u drugim dimenzijama. Kad bi naši svemirski brodovi imali tehnologiju da ulaze u taj hipersvemir prelaze iz dimenzije u dimenziju i pretvaraju se u čestice koje tu egzistiraju. Bili bi u mogućnosti da putuju mnogo brže, milijardama kilometara u djelićima sekunde ili čak trenutno da se pojavljuju na više mjesta. A kada dođu u obični naš vidljivi svemir,  da se pretvaraju u svoj originalni oblik.

 

Ali morali bi se isto pobrinuti za naše materijalno tijelo. Velike brzine do dosega hipersvemira bi nas vjerojatno uništile.

Dakle, trebalo bi  tehnološki riješiti zaštitni energetski pojas oko svemirskog broda. Koji će nas zaštiti od povećane mase u prostoru. Istovremeno, ovaj pojas bi nas štitio od svemirskih objekata koji nam se nađu na putu jer znamo da i najmanja čestica u svemiru se može kretati ogromnom brziom. I, plus, da on formira umjetno gravitacijsko polje. Što bi omogućavalo brodu da kreira promjene kursa.

Mnogo tu stvari ostaje nerazjašnjeno i mnogo je pitanja. Kad ćemo dobiti odgovor opet se tiče vremena.

Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Pravi smo znanstvenici,hehhe. Ali ja ipak mislin da samo Bog moze određivat kakvo ce vrijeme i prostor (svemir) bit!

Skoro sve sta kazen, to i mislin, zato me svatite ozbiljno.
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

dobra tema. ono s ljudskim mozgom je točno, mi ga ne koristimo skroz. putovanje bi bilo moguće, samo bi tu bilo dosta komplikacija. odeš u prošlost i kažeš da si iz budućnosti i oni bi rekli nešto kao "ali mi smo najnovije vrije" , tako bi mi rekli zato jer ne znamo kako je moguće da se dogodilo nešto poslije nas. ovo je samo jedna od velikih problema. ali da uspijemo iskoristit mozag mi ne trebamo budućnost, sami smo je napravili. imali bi najjaču tehnologiju tako da putovanje kroz vrijeme nam ne treba.

 

OS: Windows 7 Ultimate RC1(Build 7057)
16 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
tommy2103 kaže...

U buducnost bi mogli putovati,jer je dokazano sto se vecom brzinom krecemo vrijeme je prolazi  sporije,stoga teoretski kada bi se kretali dovoljno brzo vrijeme bi stalo.I tako bi mogli uz stalno povecavanje brzine ici brze od vremena.lol nema bas smisla jer ako bi isli brze od vremena i događaja tada se oni nebi jos dogodili pa nebi imali sto vidjeti i kamo ici.A neznam tako sam procitao u nekoj knjizi.

heh,za ovo treba tesko umovanje.

 

 Ne mozes povecavati brzinu ako ti vrijeme stoji Smijeh (dv=adt, ako je dt=0, onda je i dv=0).
Think locally, act globally...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Fowix kaže...

Pravi smo znanstvenici,hehhe. Ali ja ipak mislin da samo Bog moze određivat kakvo ce vrijeme i prostor (svemir) bit!

 Pa kao vjernik u to ne sumnjam. Božija dimenzija se netreba dirati. Ali to nam daje još više motivacije za razmišljanja. Jer ako vjerujemo u boga, onda vjerujemo u više oblika postojanja. Što dolazi nakon smrti? U koju dimenziju prelazimo?
Pitanja samo naviru...
Ali jedno je jasno. Nije samo ova dimenzija postojanja materije. Materija postoji i u nekom drugom obliku od ovog našeg oblika. Ta materija je možda na nekoj drugoj energetskoj razini, koju mi ne vidimo. Isto kao što znamo da šišmiši bolje čuju od nas ljudi jer imaju dobro razvijen sluh.
No dali bismo mogli mi otići na stranu šišmiša i čuti njihovim ušima? Možda i bismo mogli.

Nijedno pravilo bez iznimke!!
16 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Znate onu da svijetlost od Sunca do Zemlje putuje kojih 2-3 minute. Znam da je izračunato da od (sad da me ubiješ ne znam koje) svjetlost putuje 500 godina (naravno naših, "Zemaljskih"). Znaci, po toj teoriji, koja ajmo rec drzi vodu, svijetlost koja je pocela putovat 1500 godine je stigla kod nas 2000 godine. Znaci, zaključak kada bi smo mogli imati tako jak teleskop kojim bi od te "imaginarne" zvijezde mogli gledati Zemlju i trenutačna događanja s te pozicije mi bismo vidjeli 1500 godinu, a na 2000. Shvatili? Cool

Intel Core 2 Duo E8500 @ 3.5 GHz i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair HX 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

moguće je i ovu ako bi ikad to bilo dostupno ljudima ljudi bi išli u prošlost kako tko hoće i mnjeao bi je nastao bi kaos u vremenu i dogodilo bi se najstrašnije što bi moglo se dogodit, to je da se vrijeme sruši i da više nepostoji vrijeme i prostor

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2009 22:43 (gamer2400).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice