Putovanje kroz vrijeme zaključana tema

poruka: 195
|
čitano: 36.580
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme

Ajmo tri zdravo Marije da vas Bog nauči kako sačuvati glupost. I putovanje kroz vrijeme postoji samo u teoriji a u praksi je to daleko od istine. Možemo jedino putovati kroz prostor i između dimenzija. Sve ostalo pada u vodu.

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro http://www.dailymotion.com/video/x44dz_chernobyl-ghost-town-for-1000-years_creation?from=rss
16 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
stalker kaže...

Ajmo tri zdravo Marije da vas Bog nauči kako sačuvati glupost. I putovanje kroz vrijeme postoji samo u teoriji a u praksi je to daleko od istine. Možemo jedino putovati kroz prostor i između dimenzija. Sve ostalo pada u vodu.

s ovime bi trebalo zakljucat temu, al nisam admin pa ne mogu
15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
r3d3f1n3 kaže...

 

 ajd ljudi zamolio bih vas da ne baljezgate ovakve gluposti. ako bi vec nabijali postove imate temu za nespavalice... kad vec morate rec' sto mislite u svojim nacitanim glavama bilo bi NUZNO da to potkrijepite i nekim real life primjerom ili linkom. ako budete pisali ovakve postove kvaliteta rasprave ce bit na razini male djece u vrticu kad pricaju o novoj epizodi pokemona... za buducnost daljnje rasprave o vremenskom putovanju, stroju, kvantnoj teoriji molim vas da stavite i neke citate, navode, fizikalne formule, pokuse i dokaze.
 Dobro, netribaju ničim potkrijepit nek samo obrazlože svoje razmišljanje, odnosno kako su do njega došli a ne samo lupit "ja mislim" i ostat na tome. Za nešto tako netribaju bit učeni ni načitani nego samo imat malo mašte. A što se tiče citiranja nekog drugog... hm više bi volio vaša razmišljanja nego citiranja nekog genija, citirat je lako ali doć do nekih zaključaka sam, malo teže. Ti zaključci netribaju bit točni ali poticanje mozga na razmišljanje a ne samo citiranje nečijeg otkrića može dovest upravo do novog otkrića.
Nisam ni ja nešto načitan ni učen ali mi to ne znači da nemogu razmišljat i iznit svoje mišljenje, pa ako je netočno ispraviš me i to je to. I opet napominjem naravno treba obrazložit svoje mišljenje odnosno razlog/način kako si došao do njega.
Nije mi se jednom desilo da sam gledao neku znanstvenu seriju i u pola nje postavio neku teoriju, odnoso mogućnost (to bi moglo bit tako) i malo kasnije u toj istoj seriji vidom da sam pogodio točno, nešto kao i u krim seriji kad pogodiš koje krivac prije nego ti to film/serija otkrije.
Vjerovatno malo inteligentnijim i načitanijim osobama je to svakodnevnica ali meni nije, ali to nije razlog da ne iznesem svoje mišljenje ma koliko se ono nekom činilo glupo.
Edit: Evo upoznajte samog sebe u budućnosti, sve što trebate je popravljat sudoper Budućnost Smijeh.
Q6600 -OCC, 8GB ddr2 mushkin, 4870 512MB OCC, 2x640GB Samsung F1 raid 0, DFI P45-T2RS MB, Antec p182 kućište
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2009 14:59 (Vakaka).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Hyperion kaže...
Mogu ja pitati nešto, znam da nema veze sa stvarnošću ali svejedno? Warp u star dreku je brzina svjetlosti ne? kako onda oni pređu 5svj. godina za recimo 1h, a idu warp5(5x brže od svjetlosti) Zar nebi to trebali prelaziti 1god sa warp5?
 
Nedavno je putovanje brzinom veće od svjetlosti bilo tema dokumentarca Universe na History Channelu, pa su i objašnjavali kako radi warp pogon. Naime brod se nalazi unutar warp mjehura i zapravo se ne kreće. Ono što se događa je da se ispred broda svemir sažima ili skuplja a iza njega se širi. Drugim riječima kad brod putuje do neke daleke zvijezde on zapravo ne ide do te zvijezde nego ona dolazi do njega. Zamislite to kao tepih na čijem se kraju nalazi neki predmet. Umjeto da vi idete po tepihu do tog predmeta vi povučete tepih k sebi.

Druga stvar -  Einstanova teorija relativnosti ne dopušta da se tijelo ubrza do brzine veće od svjetlosti, no dopušta da postoje čestice koje se konstanto kreću brzinom većeom od svjetlosti i ne mogu se kretati brzinom manjom od svjetlostu. Te čestice se zovu takioni ( nije dokazano da postoje ). Uglavnom to su čestice koje imaju imaginarnu masu i što manje energije ulažu to se brže kreću. Koga više zanima neka pogleda ovdje : http://math.ucr.edu/home/baez/physics/ParticleAndNuclear/tachyons.html
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2009 12:29 (ROADRUNNER).
16 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
r3d3f1n3 kaže...
Assassin kaže...
 "Odredite ovo. Čovjek kaže "Ja uvijek lažem". Da li laže?"
Ne znam kakve ovo ima veze, ali smisla nema, jer ako uvijek laze, onda je i to laz, a ako je i to laz, znaci da zapravo ne laze uvijek, pa se tako nastavljamo vrtiti u krug...
Nadalje, sam kazes (ili si to nekoga citirao) da nema dokaza niti za jednu niti za drugu teoriju. To su samo misljenja, a posto se meni moje vie svidja, i nekako mi je prihvatljivije, ostajem pri njemu.
 to ima veze po tome sto se NE moze odredit, sto znaci da nije DETERMINITANO!, a to u sto ti vjerujes znaci da je svejedno jesi li sada ziv ili nisi jer ti o tome ionako ne odlucujes(vec tvoji atomi i ono puno manje od atoma u korelaciji sa ostalim atomima)... po meni, prava istina je da u tome itekako odlucujes i da postoji beskrajno mnogo paralenih svemira gdje si se upravo nakon ovoga posta ubio. NEMOJ SE STVARNO UBIT-LOL! ovo je samo napisano kako bih ti malo preoblikovao percepciju iako mislim da ce to bit nemoguca misija 3. znas li da u deterministickom sustavu postojanje Boga nije moguce?
jesi li mozda ateist? ako jesi onda mi je sve jasno... putovanje kroz vrijeme u deterministickom sustavu je besmislica. jedan pametan covjek je jednom rekao „Morao sam, dakle, ograničiti znanje da bih dobio mjesto za vjerovanje.“ ali s kvantnom mehanikom i teorijom struna ta ogranicenja nisu potrebna!

Mnogi se fizičari slažu da su fiziku u 20-om stoljeću uzdrmale tri velike teorije: teorija relativnosti, kvantna teorija i teorija determinističkog kaosa. Možemo se s pravom i pitati, kako onda objasniti svijet oko nas? Ako klasične metode posustaju, uzimamo nove… no opet se vrtimo u krug i pitamo se o njihovoj pouzdanosti. Ova logička i filozofska spletka nam govori da nikada nećemo moći naći konačnu teoriju – teoriju svega.

ovdje je jasno da fali teorija struna koja je jos veoma nova teorija ali je znacajna jer daje odgovore na mnoga ne odgovorena pitanja. ipak teorija svega u fizici ce ostat mokri san fizicarima jos milijunima godina... ja volim vise fizicare, a ti si ocito u taboru sa matematicarima... xD
1) Ne, krivo si shvatio. Ja odlucujem, ali je moja odluka prdvidljiva. Recimo da ispred tebe stoji 100 kn i 10 kn, moze se pretpostaviti da ces uzeti 100. Naravno, ovo je glup primjer, ali samo ti pokusavam pojasnit.
2) Nisam ateist, vjerujem da je "Bog" opisan u Bibliji stvaran, ali ne na onaj nacin na koji obicno ljudi vjeruju (starac s bradom gore na nebu), nego mislim da je Bog zapravo skup prirodnih zakona koji su na kraju krajeva i stvorili svemir i Zemlju u njemu.
3) "Ako klasične metode posustaju" - deterministicka teorija i ne posustaje bas...
4) Teorija struna je samo "nova", ali nikako ne mora biti tocna. Naravno, moguce je da je bas ona tocna, ali ostale teorije (starije) nisu nista manje vjerojatne.
5) Da, u pravu si, ja sam s matematicarima...
6) "ipak teorija svega u fizici ce ostat mokri san fizicarima jos milijunima godina..." - ovo je zvucalo jako slicno gornjim postovima ("Ja mislim da cemo prekosutra mocu putovati u buducnost zato sto znanost jako brzo napreduje" -> LOL), ovo "milijunima godina" je dosta glupo ispalo... (bez uvrede, sve ostalo sto si napisao je na vrlo visokoj razini)
Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
ROADRUNNER kaže...
Hyperion kaže...
Mogu ja pitati nešto, znam da nema veze sa stvarnošću ali svejedno? Warp u star dreku je brzina svjetlosti ne? kako onda oni pređu 5svj. godina za recimo 1h, a idu warp5(5x brže od svjetlosti) Zar nebi to trebali prelaziti 1god sa warp5?
 
Nedavno je putovanje brzinom veće od svjetlosti bilo tema dokumentarca Universe na History Channelu, pa su i objašnjavali kako radi warp pogon. Naime brod se nalazi unutar warp mjehura i zapravo se ne kreće. Ono što se događa je da se ispred broda svemir sažima ili skuplja a iza njega se širi. Drugim riječima kad brod putuje do neke daleke zvijezde on zapravo ne ide do te zvijezde nego ona dolazi do njega. Zamislite to kao tepih na čijem se kraju nalazi neki predmet. Umjeto da vi idete po tepihu do tog predmeta vi povučete tepih k sebi.

Druga stvar -  Einstanova teorija relativnosti ne dopušta da se tijelo ubrza do brzine veće od svjetlosti, no dopušta da postoje čestice koje se konstanto kreću brzinom većeom od svjetlosti i ne mogu se kretati brzinom manjom od svjetlostu. Te čestice se zovu takioni ( nije dokazano da postoje ). Uglavnom to su čestice koje imaju imaginarnu masu i što manje energije ulažu to se brže kreću. Koga više zanima neka pogleda ovdje : http://math.ucr.edu/home/baez/physics/ParticleAndNuclear/tachyons.html
 Ako malo razmislis, shvatit ces da je to zapravo isto, jer ne postoji cvrsta tocka gledanja.
p.s. sry na duplom postu
Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Kvantna mehanika nešto petlja s putovanjem kroz vrijeme, ali smatram da smo bar jedno stoljeće odvojeni od toga. Dakako, tu su i etička pitanja putovanja kroz vrijeme.

 

Ali, ako izuzmemo teorije više broja stvarnosti i sl., za očekivati je da se putovanje kroz vrijeme već dogodilo i da su činjenice izmijenjene prije nego je putnik zapravo krenuo kroz vrijeme unutar iste vremenske linije. Zvuči zapetljano, ali to bi značilo da su sve promjene nastale putovanjem kroz vrijeme već učinjene i prije nego je putnik krenuo u stroj.


Ja mislim da se putovanje kroz vrijeme krije u otkriću novih subatomskih čestica i načina da se ljudsko tijelo remodelira i demodelira, pri čemu bi bilo lakše imati jednog robota sagrađenog od više nanorobota. Također, za putovanje kroz vrijeme (sl. kao i postizanje apsolutne nule) potrebna je beskonačna energija, a dok se ne nađe alternativa možemo samo maštati o tome.

 

Bilo bi fora otići u paleozoik i mlatiti spužve ili guštere pa malo manipulirati evoluciju :P

Nothing else matters.
16 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
D_Inuit kaže...

Kvantna mehanika nešto petlja s putovanjem kroz vrijeme, ali smatram da smo bar jedno stoljeće odvojeni od toga. Dakako, tu su i etička pitanja putovanja kroz vrijeme.

 

Ali, ako izuzmemo teorije više broja stvarnosti i sl., za očekivati je da se putovanje kroz vrijeme već dogodilo i da su činjenice izmijenjene prije nego je putnik zapravo krenuo kroz vrijeme unutar iste vremenske linije. Zvuči zapetljano, ali to bi značilo da su sve promjene nastale putovanjem kroz vrijeme već učinjene i prije nego je putnik krenuo u stroj.


Ja mislim da se putovanje kroz vrijeme krije u otkriću novih subatomskih čestica i načina da se ljudsko tijelo remodelira i demodelira, pri čemu bi bilo lakše imati jednog robota sagrađenog od više nanorobota. Također, za putovanje kroz vrijeme (sl. kao i postizanje apsolutne nule) potrebna je beskonačna energija, a dok se ne nađe alternativa možemo samo maštati o tome.

 

Bilo bi fora otići u paleozoik i mlatiti spužve ili guštere pa malo manipulirati evoluciju :P

 LOL
Da, takva teorija se kosi sa onom koja je najbolje prikazana u "Povratku u buducnost", ali ta teorija mi se nesvidja, jer bi po njoj netko u buducnosti trebao otici u proslost i napraviti tocno ono sto je vec prije zadano. Ili ta teorija jednostavno pokazuje da je putovanje kroz vrijeme nemoguce...
Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
protjeran
offline
Putovanje kroz vrijeme

čim bi nekaj promijenil možda ne bih nit postojao u budućnosti jer si promijenio tok evolucije

www.ddoxy.blogspot.com
16 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
doxy kaže...

čim bi nekaj promijenil možda ne bih nit postojao u budućnosti jer si promijenio tok evolucije

 A o cem mi pricamo cijelo vrijeme? Jooj ovu temu stvarno treba zatvorit, sad je vec glupo postalo raspravljat.
Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
protjeran
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
doxy kaže...

takvih glupih tema najviše ima na forum.hr...

načitanih bauštelaca koji se petljaju u kvantnu fiziku i pitaj boga šta (mr.dogon), popili svu pamet svijeta

 

makar tema kao tema nije zlonamjerna, nego ima puno glupih postova

 

putovanje kroz vrijeme, u prostoru i vremenu koji mi poznajemo je nemoguća...tu svaka rasprava završava

 da se ponovim
www.ddoxy.blogspot.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Assassin kaže...
doxy kaže...

čim bi nekaj promijenil možda ne bih nit postojao u budućnosti jer si promijenio tok evolucije

 A o cem mi pricamo cijelo vrijeme? Jooj ovu temu stvarno treba zatvorit, sad je vec glupo postalo raspravljat.
Isto mišljenje ovdje. Mislim da je smisao teme prošao u ovih par stranica postova i da se dalje očigledno nema što pametno za reći. Svi se, manje više ponavljaju i ostavljaju beskorisne postove. Bilo bi dobro, da ako netko misli da stvarno ima nešto zanimljivo za reći, kaže u postu koji ima uvod, zaplet, vrhunac i rasplet. Dakle samo kompletni postovi s jasnim argumentiranjima.
To bi bilo lijepo čitati.
Hvala.
Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2009 22:21 (Bellatrix).
16 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

Ajmo rascistit jednu stvar prije nego pocnemo pricat o nekom putovanju kroz vrijeme:

Što je to "vrijeme"?

Kako ga izmjeriti? Jedan sat ne traje jednako dugo nekome tko je na Zemlji i nekome tko je u Svemiru i putuje?

This is Bunny. Copy him to your avatar to help him on his way to world domination (\__/) (='.'=) (")_(")
15 godina
protjeran
offline
Putovanje kroz vrijeme

nema od tog nista djecaci...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Bichanich kaže...

Ajmo rascistit jednu stvar prije nego pocnemo pricat o nekom putovanju kroz vrijeme:

Što je to "vrijeme"?

Kako ga izmjeriti? Jedan sat ne traje jednako dugo nekome tko je na Zemlji i nekome tko je u Svemiru i putuje?

 
Imaš pravo, vrijeme je relativno, ali činjenica je da živimo u takvoj dimenziji da je vrijeme jedno od temelja fizike uopće, budući da ono određuje redoslijed u kojemu su se događaji zbili.
Teoretski, kada ne bi bilo vremena, svi bi se događaji zbivali istovremeno, a kao takvi bili bi i beskonačni.
Najpreciznije, vrijeme se izvlači iz atomske rezonance, ali kada bismo zaledili objekt na apsolutnu nulu, gotovo sigurno bismo zaustavili vrijeme u zaleđenom području, jer tu nestaje gibanje elektrona uopće.
Nothing else matters.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2009 8:01 (D_Inuit).
15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
labrovic kaže...

umro je tesla, umor je newton,umro je i einstein a i ja se ne osjecam bas najbolje

 Lol..

E sad na temu:

zbog putovanja u proslost/buducnost se moze gledati sa fizikalnog, filozofskog i tko zna kakvog jos nivoa.

Pretpostavimo da je tijek dogadjaja pravac... prema tome sve sta se dogadja i sve sta se dogodilo je vec predefinirano. Znaci ako mozete putovati u proslost to je vec bilo definirano i samim time sto ste vi isli u proslost i npr spasili nekom zivot niste promjenili proslost jer se to vec trebalo dogodit. Automatski cim ste vi jednu stvar promjenili u proslosti to je moglo (i trebalo) utjecat na vas nekako u buducnosti i sprijeciti vas da u definiranom momentu odete u proslost, cim se jedna stvar promjenila, vi se vjerovatno nebi vratili u proslost, spasili tom nekom zivot, nebi se mijenjao moment kad ste se vi vratili u proslost i tako dalje. To je prvi paradoks. Sa filozofskog stanja (pricam o katolicizmu) svaki covjek je tvorac svoje sudbine... ako se moze putovati u buducnost znaci da je buducnost predodredjena; prema tome covjek nema slobodan izbor, ako se nesto trebalo dogodit, dogodit ce se. Npr sad ce neko reci "E ja cu maknit misom, a nisam trebao, promijenio sam buducnost" ali mozda je to micanje bilo predodredjeno da se mora dogoditi.

Sta se tice paralelnih svjetova... Npr sateliti u orbiti radi brzina imaju drugacije vrijeme od nas. Ide im nesto sporije (radi brzine) te se radi sinkronziacija vremena sa zemljom kod GPS satelita jer inace nebi radio kompletan sustav. Putuju li oni u buducnost zato jer im vrijeme prolazi drugacije, postoje li oni u drugom svemiru? Ne... Jednostavno, vrijeme im ide sporije i to je to. Oni su jos tu i kruze oko zemlje. Znaci teorija o putovanju kroz vrijeme radi brzine (sto se vise priblizavamo brzini svjetlosti vrijeme objekta cestice usporava). Da li to znaci da val svjetlosti koji putuje brzinom svjetlosti (nemojte mijesati val i fotone, fotoni ne putuju brzinom svjetlosti, val putuje) postoji oduvjek i zauvjek jer je njemu vrijeme stalo? Ne...

Osobno ne vjerujem da je moguce putovanje kroz vrijeme. U biti niti neznamo sta je vrijeme. Cetvrta dimenzija? Na subcesticnom nivou prema nekim teorijama (a ja mislim da i prema nekim eksperimentima) cestice (ako ih se tako moze nazvati) - strune titraju u preko 10 dimenzija (ja mislim 13). Tesko da vrijeme mozemo nazvati 4. dimenzijom. Znamo se koristiti vremenom, znamo ga racunati ali ne i sto je. Isto kao i gravitacija. Znamo sve zakone, ali nemamo pojma odakle je, zbog cega nastaje.
I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
tnakir kaže...
 Mislim da je 11 dimenzija, možda se varam.
Q6600 -OCC, 8GB ddr2 mushkin, 4870 512MB OCC, 2x640GB Samsung F1 raid 0, DFI P45-T2RS MB, Antec p182 kućište
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Ovo je stvarno zanimljiva tema,a i može se nači jako puno različitih teorija.No jeste li se zapitali što je čovijekov najgori neprijatelj?To je njegova percepcija i činjenica da za neke stvari misli da su nemoguče.

Ja iskreno vijerujem da je sve moguče.A što se teorija tiče one su tu da se krše(baš kao i zakon).Svaki znanstvenik je imao svoju teoriju no onda se rodio drugi i pobio tu teoriju.Baš kao što su nekada imali teoriju da je zemlja ravna ploča koja ima početak i kraj.No kasnije se ispostavilo da je ipak okrugla.Isto tako samo je pitanje vremena kada če biti pobijena teorija relativnosti.Ali opet se postavlja pitanje što bi bilo kada bi čovijek imao pristup takvoj razini tehnologije(PUTOVANJE KROZ VRIJEME).Ja iskreno mislim da bi to bio kraj čovjekovog postojanja.Jer ni sa današnjom tehnologijom nismo sposobni baratat,a da ta ista ne donosi smrt i masovno uništenje(A-BOMBA,KEMIJSKO I BIOLOŠKO ORUŽIJE).

Gigabyte X48 DS4,Intel Core Q6600(3,6Ghz-OC),Patriot viper 2x4Gb(1066Mhz-OC),XFX HD4870xxx+HD4850,WD VelociRaptor 150Gb(SISTEMSKI)+640Gb Samsung spinpoint F1,Coolermaster CM690.
15 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

Heh pa da... na subcesticnom nivou vrijede kompletno drugi zakoni fizike nepojmljivi nasem shvacanju fizike. Tko zna sto se tamo dogadja. Mozda nas bas nasa percepcija blokira u daljnjem razvoju i uvidu u to sve. Jos nesto kad si spomenuo ratove i to... vecina stvari se u pocetku i razvila u vojne svrhe pa se to poslije iskoristilo u civilne. Sila koja bude imala vremeplov (ako ga bude imala) nece trebati imati vojsku. Ona ce dominirati cijelim planetom.

I'm going woo woo
16 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
microman kaže...

Ovo je stvarno zanimljiva tema,a i može se nači jako puno različitih teorija.No jeste li se zapitali što je čovijekov najgori neprijatelj?To je njegova percepcija i činjenica da za neke stvari misli da su nemoguče.

Ja iskreno vijerujem da je sve moguče.A što se teorija tiče one su tu da se krše(baš kao i zakon).Svaki znanstvenik je imao svoju teoriju no onda se rodio drugi i pobio tu teoriju.Baš kao što su nekada imali teoriju da je zemlja ravna ploča koja ima početak i kraj.No kasnije se ispostavilo da je ipak okrugla.Isto tako samo je pitanje vremena kada če biti pobijena teorija relativnosti.Ali opet se postavlja pitanje što bi bilo kada bi čovijek imao pristup takvoj razini tehnologije(PUTOVANJE KROZ VRIJEME).Ja iskreno mislim da bi to bio kraj čovjekovog postojanja.Jer ni sa današnjom tehnologijom nismo sposobni baratat,a da ta ista ne donosi smrt i masovno uništenje(A-BOMBA,KEMIJSKO I BIOLOŠKO ORUŽIJE).

 Znaci ti mislis da su sve sadasnje teorije pogresne? Zasto bi teorija relativnosti bila pogresna, i zasto je samo pitanje vremena kad ce ona biti pobijena?
Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Assassin kaže...
microman kaže...

Ovo je stvarno zanimljiva tema,a i može se nači jako puno različitih teorija.No jeste li se zapitali što je čovijekov najgori neprijatelj?To je njegova percepcija i činjenica da za neke stvari misli da su nemoguče.

Ja iskreno vijerujem da je sve moguče.A što se teorija tiče one su tu da se krše(baš kao i zakon).Svaki znanstvenik je imao svoju teoriju no onda se rodio drugi i pobio tu teoriju.Baš kao što su nekada imali teoriju da je zemlja ravna ploča koja ima početak i kraj.No kasnije se ispostavilo da je ipak okrugla.Isto tako samo je pitanje vremena kada če biti pobijena teorija relativnosti.Ali opet se postavlja pitanje što bi bilo kada bi čovijek imao pristup takvoj razini tehnologije(PUTOVANJE KROZ VRIJEME).Ja iskreno mislim da bi to bio kraj čovjekovog postojanja.Jer ni sa današnjom tehnologijom nismo sposobni baratat,a da ta ista ne donosi smrt i masovno uništenje(A-BOMBA,KEMIJSKO I BIOLOŠKO ORUŽIJE).

 Znaci ti mislis da su sve sadasnje teorije pogresne? Zasto bi teorija relativnosti bila pogresna, i zasto je samo pitanje vremena kad ce ona biti pobijena?
 Ne nego jednostavno mislim da je sve moguće i da teorije koje to negiraju(TVRDE DA JE NEMOGUĆE)su krive.Jer to su teorije jednog malog čovijeka koji je još daleko od shvačanja svemira i njegovih mogućnosti.
Po toj Einsteinovoj teoriji relativnosti putovanje brzinom veče od svijetlosti je NEMOGUĆE.ZAŠTO?
Kao što sam napisao.Čovijekov problem je njegova precepcija koja nas ograničava u svačanju svemira.Jer vijerujemo samo u ono što vidimo.
Gigabyte X48 DS4,Intel Core Q6600(3,6Ghz-OC),Patriot viper 2x4Gb(1066Mhz-OC),XFX HD4870xxx+HD4850,WD VelociRaptor 150Gb(SISTEMSKI)+640Gb Samsung spinpoint F1,Coolermaster CM690.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2009 21:44 (microman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Horagio kaže...
Assassin kaže...
microman kaže...

Ovo je stvarno zanimljiva tema,a i može se nači jako puno različitih teorija.No jeste li se zapitali što je čovijekov najgori neprijatelj?To je njegova percepcija i činjenica da za neke stvari misli da su nemoguče.

Ja iskreno vijerujem da je sve moguče.A što se teorija tiče one su tu da se krše(baš kao i zakon).Svaki znanstvenik je imao svoju teoriju no onda se rodio drugi i pobio tu teoriju.Baš kao što su nekada imali teoriju da je zemlja ravna ploča koja ima početak i kraj.No kasnije se ispostavilo da je ipak okrugla.Isto tako samo je pitanje vremena kada če biti pobijena teorija relativnosti.Ali opet se postavlja pitanje što bi bilo kada bi čovijek imao pristup takvoj razini tehnologije(PUTOVANJE KROZ VRIJEME).Ja iskreno mislim da bi to bio kraj čovjekovog postojanja.Jer ni sa današnjom tehnologijom nismo sposobni baratat,a da ta ista ne donosi smrt i masovno uništenje(A-BOMBA,KEMIJSKO I BIOLOŠKO ORUŽIJE).

 Znaci ti mislis da su sve sadasnje teorije pogresne? Zasto bi teorija relativnosti bila pogresna, i zasto je samo pitanje vremena kad ce ona biti pobijena?
 Jer ne zna niti sam što misli...
 ^^ to a i pravopis brate, ORUŽIJE, je to ona životinja sa surlom?
Teorija relativnosti stoji, eventualno joj se može u budućnosti dobaciti koji "ali" ili "jer", ali već je riješeno.
Nothing else matters.
16 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Einstein je bio jedan od najvećih genija na Zemlji ikad. Imao je školu, shvaćao matematiku i fiziku, imao iskustvo.... I sad će mu tu neki wannabe znanstvenici rei da njegov rad suxa. Ljudi koji imaju 10x više škole se to ne usude napraviti, a tko smo mi da mu sudimo?!

Danas je teško biti glup. Konkurencija je prejaka! http://www.freewebs.com/horagio/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Horagio kaže...

Einstein je bio jedan od najvećih genija na Zemlji ikad. Imao je školu, shvaćao matematiku i fiziku, imao iskustvo.... I sad će mu tu neki wannabe znanstvenici rei da njegov rad suxa. Ljudi koji imaju 10x više škole se to ne usude napraviti, a tko smo mi da mu sudimo?!

 On je bio največi genij na zemlji.No to je uparvo i problem.Možda neka druga vrsta u svemiru krši tu teoriju relativnosti i smije nam se kako smo ustvari zaostali.
I ako je Einstein zadnji genij te vrste koje če čoviječanstvo dobiti onda o toj temi uopče nema smisla raspravljati.
Gigabyte X48 DS4,Intel Core Q6600(3,6Ghz-OC),Patriot viper 2x4Gb(1066Mhz-OC),XFX HD4870xxx+HD4850,WD VelociRaptor 150Gb(SISTEMSKI)+640Gb Samsung spinpoint F1,Coolermaster CM690.
15 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

Teorija relativnosti ne pokriva SVE pojave u fizici. Isto kao sto kvantna teorija ne pokriva sve pojmove. Zato se jos uvjek trazi UNIFICIRANA TEORIJA. Putovanje brze od svjetlosti je moguce. Samo je ne mozemo izvest :) Ako pretpostavimo da je brzina vrijeme put/vrijeme, a put definiramo npr pravac od tocke A do B... taj put (oravac u prostoru) se moze savit, suzit ili neznam ni ja sta (npr ako se prostor savine i izgleda npr ko slovo U, tocka A je jedan rub slova a B drugi, brze bi bilo ici preko ove praznine ravno od tocke a do b nego kruzit po liniji slova U) onda je moguce da se preskoci preko "praznine" i brze dodje na drugu tocku u prostoru.

 

Dakle to je moguce, samo su potrebne enormne kolicine energije koje mi ne mozemo proizvesti. Teorija zakrivljenog prostor-vrijeme kontinuuma su dokazane te se mogu promatrati oko masivnih neutronskih zvijezda (zapravo nisu velike ali imaju ogromnu masu i gustpocu jer neutroni nemaju naboj pa se ne odbijaju medjusobno, medjucesticne veze su jako male).

I'm going woo woo
15 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

Kako je bilo negdje neznam sad, ja mislim na TV-u, da je jedan covjek u svemiru negdi proveo nekoliko desetaka godina i imao je prijatelja koji je bio s njim, ali je otisao 10-ak godina prije na zemlju i kad se taj vratio koji je u svemiru, nije puno ostario(par godina), dok je onaj drugi bio starac.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2009 23:24 (markoal).
15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme

Neeeee... to je bilo u koliko imas dva brata blizanca, jedan putuje raketom kroz svemir jako velikom brzinom, drugi stoji na zemlji. Ovaj na zemlji ostari, ovaj drugi ostaje mlad. To je teorija da sto je brzina bliza brzini svjetlosti da tom tijelu vrijeme sporije prolazi. Negdje sam citao da pilot zbog putovanja velikim brzinama tijekom svog radnog staza produlji sebi zivto par sekundi. Ja mislim da je to bilo u Hawkingovoj knjizi Kratka povijest vremena, ja mislim da sam to tamo procitao (sjecam se komentara: da bez obzira sto si produzis zivot putovanjem, da ti ga aviokompanija skrati losom hranom i losim prijevozom puno vise nego sto ti ga produzi)

I'm going woo woo
15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
tnakir kaže...

Neeeee... to je bilo u koliko imas dva brata blizanca, jedan putuje raketom kroz svemir jako velikom brzinom, drugi stoji na zemlji. Ovaj na zemlji ostari, ovaj drugi ostaje mlad. To je teorija da sto je brzina bliza brzini svjetlosti da tom tijelu vrijeme sporije prolazi. Negdje sam citao da pilot zbog putovanja velikim brzinama tijekom svog radnog staza produlji sebi zivto par sekundi. Ja mislim da je to bilo u Hawkingovoj knjizi Kratka povijest vremena, ja mislim da sam to tamo procitao (sjecam se komentara: da bez obzira sto si produzis zivot putovanjem, da ti ga aviokompanija skrati losom hranom i losim prijevozom puno vise nego sto ti ga produzi)

 E  too, to san i ja mislio, samo nisam se moga sjetit.
Morat cu naucit trcat brzo, brzinom svjetlosti.
Sad znam zasto je ako si gleda DBZ, Goku zivi dugo, on je bio vele brzi od brzine svjetlosti.(xD)
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

što sada ima jedan anime s ičim, i ako se nevaram draganball nema ništa sa realnosti

15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
gamer2400 kaže...

što sada ima jedan anime s ičim, i ako se nevaram draganball nema ništa sa realnosti

 Ma to sam se salio, lol,  a nema on bas veze sa stvarnocu ali u velikom djelu ima veze(npr. mozeš se ojacat da budes vrlo brz i jak, samo nitko nece da nosi na sebi utege kao naruknicu od 20-ak kg svaka, i na nogama, jos to nosi godinama, bez skidanja, al naravnokad ojacaš neš sad biti supermen), a  ko ce znat za nekoliko stoljeca netko ce i naucit i tehniku letjenja, tko zna sto nam budućnot sprema, al za 100-tinjak godina vjerojatno cemo mi svi tu bit mrtvi, osim ako nenaucimo trcat brzinom svjetlosti lol.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2009 0:21 (markoal).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice