Prijenosna klima, da ili ne?

poruka: 54
|
čitano: 247.845
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?
acidflower kaže...

Uh sad ste me prepali s ovim negativnim komentarima, a meni stari taman otišao kupiti jednu!

Možda će ipak biti dovoljna za sobičak od 10-12m2 ?

Najveći problem je što je ta sobica pregrađena od balkona, tj.tri su vanjska zida i okrenuta je prema istoku, čim sunce izađe unutra postane nepodnošljivo, pogotovo u ovim ljetnim mjesecima... 

Nadam se da će poslužiti 

 Koliko para je klima? Smatram da se ne isplate jer za razliku u cijeni bolje je kupit pravu klimu. No za 12m2 bi trebala biti koliko toliko OK, ne očekuj čuda, pogotovo ak nemaš dimnjak za spojit ju, al to opet nije to jer se dimnjak grije i opet grije sobu... Razlika u struji bi ti brzo pokrila trošak prave klime.

16 godina
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?
kruskar kaže...

Ekipa ovak trebam preporuku klime za svoju sobu,soba mi ima 12 ili 13 kvadrata nisam siguran,što slabije to bolje,ugradbena.Imamo doma 1 od 4.2kW hlađenje ugradbenu ona je u dnevnom no previše struje vuće pa da ne mora ona biti samo radi mene upaljena odlučio sam se u nabavku klime baš za svoju sobu,imamo i prjenosnu no na njoj nemam gdje s toplim zrakom,tako da ugradbena što slabija za hlađenje,po pitanju grijanja je nepotrebna(podno grijanje u cijeloj kući).

Uzmi neku 2.5kW, to su najslabije. Ako te brine struja uzmi bolju energetsku klasu i to je to.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?

kako se promjenilo stanje po ovom pitanju? zivim kao podstanar i nebi ugrađivao vanjsku klimu, dali ima ikakvih solidnih mobilnih? 

7 godina
offline
Prijenosna klima, da ili ne?

Situacija je praktički ista što se tiče mobilnih klima.

Također sam razmišljao o takvoj jedinici i na kraju odustao.

I onda mi je jednog dana prijatelj poklonio 3u1 hladnjak zraka s pokvarenom elektronikom koji sam presložio da radi konstantno na maksimalnoj snazi i stavio sam skroz tamne debele zavjese na prozor i sad konstantno imam u sobi temperaturu oko 21-24 stupnjeva,tak da je u ovoj kombinaciji to jako dobro rješenje za male prostorije,a i troši maksimalno do 100W 

Uglavnom,kad mi se soba i ugrije,nakon sat vremena hlađenja se temperatura spusti na podnošljivu i tako drži do noći,a onda otvorim prozor da procirkulira svježi hladniji zrak.

Uglavnom,super sistem za male prostorije.

12 godina
protjeran
offline
Prijenosna klima, da ili ne?

Kupio sam jedne godine neku vivax od cca 2kw za 1600kn, spojio sam je direkt na dimnjak! Hebeni uzas koliko je to bucno bilo, s jedne strane grije s druge hladi! Svakih sat vremena sam morao praznit spremnik s vodom..izbjegavati! Rade uzeti zidnu ako ste podstanari ugradnja je brza a kad odlazite dogovorite se s gazdama(ako je moguce naravno) za otkup ili je skinete nazad pa ponovno ugradite! Inace i kod par frendova sam takoder vidio ta cudesa i svaku put ista prica!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Prijenosna klima, da ili ne?

Ja sam kupio vivax, zidnu za 1600 i ugradio je sam. Preselio je, radi savršeno. Samo što su danas skuplje.

Reci gazdi da je prevruće, da nemožete učiti ili šta već... da ćete morati potražiti novi stan. Frendu upalilo

16 godina
offline
Prijenosna klima, da ili ne?

Najbolje se dogovorit s gazdom da mu otplatite klimu stanarinom. Znači ne platite mu stanarinu jedan-dva mjeseca, nego stavite klimu. Većina normalnih ljudi na ovo pristane. 

14 godina
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?
lllnuclearlll kaže...

Najbolje se dogovorit s gazdom da mu otplatite klimu stanarinom. Znači ne platite mu stanarinu jedan-dva mjeseca, nego stavite klimu. Većina normalnih ljudi na ovo pristane. 

 Slažem se, frend je dogovorio takav deal s gazdom pred par dana

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?
ma jesam i onda sam saznao da im 2 klinke imaju dijabetis i nisu bas nesto s lovom, bilo mi je krivo sta sam pitao na kraju...
neznam sta da napravim fkt, svi kazu da ne valjaju, ne zelim placati ugradnju, razmontiranje pa opet ugradnju, a opet prevruce je...
12 godina
protjeran
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?
A onda si potrazi na nekoj akciji da dobis klimu s kakti besplatnom ugradnjom...
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?
15 godina
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?
croatianchemist kaže...

 Znam, napisao si moblina, al dati 3 soma kn za mobilnu je ludost jer ne valjalju apsolutno ništa.

Od 10 korisnika, možda ako su dva zadovoljna. Previše se od njih očekuje , a na kraju veliko razočaranje tj. bačena lova.

Za te novce sa kupi poštena klima sa vanjskom i unutranjom jedinicom.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?
Ja se slažem, ali tvrtka koja je postavljaja klime po kući kaže da ne može ugradbena jer vanjsku jedinicu ne mogu staviti na zid koji gleda prema moru jer sunce direktno tuće. na druge zidove ne može jer je kuća poveća, a soba je u sredini kuće. meni taj njihov argument nikako nije jesan. što onda ako sunce tuće na taj zid?!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?
i onda sam mislip uzet kvalitetnu mobilnu jer je u Du jako vruce i jako visoka vlaga.
12 godina
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?
croatianchemist kaže...
Ja se slažem, ali tvrtka koja je postavljaja klime po kući kaže da ne može ugradbena jer vanjsku jedinicu ne mogu staviti na zid koji gleda prema moru jer sunce direktno tuće. na druge zidove ne može jer je kuća poveća, a soba je u sredini kuće. meni taj njihov argument nikako nije jesan. što onda ako sunce tuće na taj zid?!

 Ja sam u zgradi i meni jedini zid koji ne gleda prema hodniku gleda na istok pa opet imam klimu. Da potrazis jos misljenja? Mislim, koliko kuca/stanova gleda na stranu gdje tuce sunce pa opet imaju klimu... I mobilna ti je bacanje love i to zesce. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
9 godina
neaktivan
offline
Prijenosna klima, da ili ne?

Ja bi tražio neku drugu firmu jer orijentacija ne bi trebala imati nikakvog utjecaja na klimu, tata mi je imao firmu za klimatizaciju i nikad nisam čuo da je rekao da se klime ne smiju postavljati na jug ili prema suncu. Ako može radit na +45 u Tripoliju i Tunisu ne vidim zašto tu ne bi. Te mobilne klime su niškoristi ako nemaš dobar dimnjak jer onda moraš imati otvoren prozor prema van sto poništava efekt hlađenja.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 13:12 (JozoBozo121).
13 godina
offline
Prijenosna klima, da ili ne?

Mi smo doma imali pomičnu klimu Carrier od 5000 kn, 5kW. Hladila je i više nego dobro. Najveća je zajebancija oko te debele cijevi u slučaju da nemaš dimnjak pa ju moraš gurati kroz prozor ili slično. Ove slabije i jeftine ti ništa neće ohladiti jer ulazi i toplina od otvorenog prozora ili balkona. Nakon 5 godina smo ipak ugradili običnu klimu i preporodili se. A i ta pomična klima osobno izgleda nakaradno nasred stana, pogotovo sa cijevčugom koja si nagurao kroz prozor, ciganluk doslovce.

10 godina
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?

@croatianchemist

 

Majstore, nađi si druge majstore:) Nije im se dalo radit po suncu, to je sve.

 

Meni je stan tako orijentiran da valjda od 10 ujutro do 9 navečer tuče sunce po vanjskom zidu i klimi. Klima je jeftinjola (Midea), radi perfektno i spašava mi život već valjda 10 godina. Nikakve veze nema gdje je postavljena, osim možda  na potrošnju, ali da ne može negdje zbog sunca je totalni idiotizam.

 

I to sa zidovima jer je kuća poveća, wtf? Pravi majstor će postaviti klimu na 50. kat zgrade. Unajmit će helić ako bude trebalo hebote. U tvom slučaju će vjerojatno doći s onim što nazivaju "korpa", odnosno ono što koriste za promjenu visoke ulične rasvjete.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 16:24 (Yo Momma).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?
Upravo gledam takav jedan 3u1 (70 W) za prostoriju od cca 15 kvadrata (max 20)... bi to bilo u redu? Ne trazim da se smrzavam ali da je podnosljivo...
7 godina
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?

 Mene je dobro služilo, ali je na kraju završio kod moje sestre, a ja se luftam samo ventilatorom .

Samo se moraš naviknuti da uvijek imaš spremno dosta ledene vode ili leda i vode.

A koliko sam vidio jedan susjed si je napravio takav sustav od normalnog ventilatora i košarice s ledom i isti je učinak.

Uglavnom, nije loše rješenje ako nađeš za neku normalnu lovu.

Ne očekuj neko ekstra hlađenje, ali ako staneš točno ispred doslovno se smrzavaš, dok opet malo dalje slab učinak.

 

Kruha i igala...
7 godina
protjeran
offline
Prijenosna klima, da ili ne?

Pozdrav ekipa, treba mi prijenosna za kampicu sa predsatorom, ukupno 20ak kvadrata.

 

Sta kazete na ovu:

Whirlpool PACW12CO

https://www.ekupi.hr/Whirlpool-klima-uredjaj-prijenosni-PACW12CO-1098202.aspx

 

Koristit ce se oko 2 tjedna pred vecer u kampici, a onda ponekad u vikendici.

Cini mi se kao Ok ponuda za 3.5kW, a da nije nekakava "no name" ili "crochina".

 

Koristi R-410A plin, tako da je i ekoloski prihvatljiva.


Sto kazete? Nekakav drugi prijedlog do 400€/3000kn?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Prijenosna klima, da ili ne?
Čitatelj kaže...

Pozdrav ekipa, treba mi prijenosna za kampicu sa predsatorom, ukupno 20ak kvadrata.

 

Sta kazete na ovu:

Whirlpool PACW12CO

https://www.ekupi.hr/Whirlpool-klima-uredjaj-prijenosni-PACW12CO-1098202.aspx

 

Koristit ce se oko 2 tjedna pred vecer u kampici, a onda ponekad u vikendici.

Cini mi se kao Ok ponuda za 3.5kW, a da nije nekakava "no name" ili "crochina".

 

Koristi R-410A plin, tako da je i ekoloski prihvatljiva.


Sto kazete? Nekakav drugi prijedlog do 400€/3000kn?

 Ako imaš dimnjak za ispušnu cijev i ne smeta ti 64db može poslužiti. Mislim da moraš i prazniti spremnik sa vodom. Ako ispušnu cijev gurneš kroz poluotvoreni prozor onda klima baš i nema smisla.

7 godina
protjeran
offline
Prijenosna klima, da ili ne?

Ma stajat ce u predsatoru, i cijev ce biti vjerovatno lagano ukopana ispod cerade.

 

Evo primjer, nije moja, al dimenzije i oblik je isti:

 

Bitno mi je da "nastelam" dva sata prije nego sto dodjem sa necacima sa kupanja/setnje,

da se ona pokrene i rashladi predsator i kampicu, tako da se mozemo u ugodnoj temperaturi druziti.

 

Isto tako vodeni spremnik ce se prazniti na crijevo, to nebi trebao biti problem. Mene samo zanima dali ce tih 3.5kW biti dostatno

za te potrebe. Dovoljno je da spusti temperaturu 5-6°C, i odvlazi prostor.

15 godina
neaktivan
offline
Prijenosna klima, da ili ne?

ima li ko iskustva sa grijanjem prenosnih klima: da li kod grijanja mora ispušna cijev biti priključena vani?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice