Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni program?

poruka: 308
|
čitano: 49.608
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Dragon23288 kaže...

A *ebem mu mbaksa, pa jel me svaki put moras poklopit!! Haha, salim se malo.. ;)

Sorry, nije namjerno. Osmijeh

 

Floki kaže...
mbaksa kaže...
Floki kaže...
Nije to nikakva teorija zavjere, čudno je malo da se nekakvi profesorčić uhvatio cenzure odjednom, a nije nebitno ni to što je i muž urednice Siriščević Dražen nekakav urednik

sorry, ali imam puno godina da vjerujem u slučajnosti

Tko je uostalom taj Vinković, boli me briga što on i Džikić potpisuju

glupi inkvizitori

Trazim dokaze, na cinjenicama utemeljene argumente, a sto dobijem? Tebi je nesto cudno. E, sorry - ali to sto kujes jest teorija zavjere.

 

Činjenica jest da Vinković lovi rake govnjare

prof Paar je daleko poznatiji i cjenjeniji fizičar od tog inkvizitora, pa je bio gost kod Mišaka

da, da, Vinković i ekipa će učiti Paara Milankovićevim ciklusima, moš misliti što će oni njega učiti

Halo! Kakve veze ovaj komentar ima s tvojom tvrdnjom da moje je ovo "obična borba za novac raznih premreženih interesa"? Gdje si objasnio koji su to interesi, koji su ljudi u pitanju, koliko novca mogu izvuci nakon sto produciraju znanstvenu emisiju, i na kraju krajeva - gdje su ti dokazi, argumenti utemeljeni na cinjenicama? Gle, ako nema toga, cijela ta tvoja "teorija" bazira se na tome da je tebi nesto cudno. Tako nastaju teorije zavjere - ljudima je nesto cudno, jer misle (ocekuju) da bi trebalo biti tocno onako kako su si oni zamislili.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
mbaksa kaže...
Dragon23288 kaže...

A *ebem mu mbaksa, pa jel me svaki put moras poklopit!! Haha, salim se malo.. ;)

Sorry, nije namjerno. Osmijeh

 

Floki kaže...
mbaksa kaže...
Floki kaže...
Nije to nikakva teorija zavjere, čudno je malo da se nekakvi profesorčić uhvatio cenzure odjednom, a nije nebitno ni to što je i muž urednice Siriščević Dražen nekakav urednik

sorry, ali imam puno godina da vjerujem u slučajnosti

Tko je uostalom taj Vinković, boli me briga što on i Džikić potpisuju

glupi inkvizitori

Trazim dokaze, na cinjenicama utemeljene argumente, a sto dobijem? Tebi je nesto cudno. E, sorry - ali to sto kujes jest teorija zavjere.

 

Činjenica jest da Vinković lovi rake govnjare

prof Paar je daleko poznatiji i cjenjeniji fizičar od tog inkvizitora, pa je bio gost kod Mišaka

da, da, Vinković i ekipa će učiti Paara Milankovićevim ciklusima, moš misliti što će oni njega učiti

Halo! Kakve veze ovaj komentar ima s tvojom tvrdnjom da moje je ovo "obična borba za novac raznih premreženih interesa"? Gdje si objasnio koji su to interesi, koji su ljudi u pitanju, koliko novca mogu izvuci nakon sto produciraju znanstvenu emisiju, i na kraju krajeva - gdje su ti dokazi, argumenti utemeljeni na cinjenicama? Gle, ako nema toga, cijela ta tvoja "teorija" bazira se na tome da je tebi nesto cudno. Tako nastaju teorije zavjere - ljudima je nesto cudno, jer misle (ocekuju) da bi trebalo biti tocno onako kako su si oni zamislili.

nisam ti ja istražitelj uskok-a, ali me teško uvjeriti u to da se Vinković baš prepao ljudi guštera,

a možda su Vinković i Džikić baš ljudi gušteri, pa im je krivo što ih Mišak razotkrivaNamigiva

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 18:39 (Floki).
16 godina
moderator
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Floki kaže...
mbaksa kaže...

Halo! Kakve veze ovaj komentar ima s tvojom tvrdnjom da moje je ovo "obična borba za novac raznih premreženih interesa"? Gdje si objasnio koji su to interesi, koji su ljudi u pitanju, koliko novca mogu izvuci nakon sto produciraju znanstvenu emisiju, i na kraju krajeva - gdje su ti dokazi, argumenti utemeljeni na cinjenicama? Gle, ako nema toga, cijela ta tvoja "teorija" bazira se na tome da je tebi nesto cudno. Tako nastaju teorije zavjere - ljudima je nesto cudno, jer misle (ocekuju) da bi trebalo biti tocno onako kako su si oni zamislili.

nisam ti ja istražitelj uskok-a, ali me teško uvjeriti u to da se Vinković baš prepao ljudi guštera,

a možda su Vinković i Džikić baš ljudi gušteri, pa im je krivo što ih Mišak razotkrivaNamigiva

A mozda su u šumi. Namigiva

16 godina
protjeran
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra

@mbaksa

 

Smatraš li da je sve moguće dokazati ili provjeriti znanstvenom metodom?

 

Što je izvor života?

Jel postoji granica ljudskog znanja?

Jel možeš pojmiti beskonačnost?

 

Jel moguće da je nastanak Svemira i života na Zemlji nastao nekim pukim slučajem?

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
mbaksa kaže...
Floki kaže...
mbaksa kaže...

Halo! Kakve veze ovaj komentar ima s tvojom tvrdnjom da moje je ovo "obična borba za novac raznih premreženih interesa"? Gdje si objasnio koji su to interesi, koji su ljudi u pitanju, koliko novca mogu izvuci nakon sto produciraju znanstvenu emisiju, i na kraju krajeva - gdje su ti dokazi, argumenti utemeljeni na cinjenicama? Gle, ako nema toga, cijela ta tvoja "teorija" bazira se na tome da je tebi nesto cudno. Tako nastaju teorije zavjere - ljudima je nesto cudno, jer misle (ocekuju) da bi trebalo biti tocno onako kako su si oni zamislili.

nisam ti ja istražitelj uskok-a, ali me teško uvjeriti u to da se Vinković baš prepao ljudi guštera,

a možda su Vinković i Džikić baš ljudi gušteri, pa im je krivo što ih Mišak razotkrivaNamigiva

A mozda su u šumi. Namigiva

Htio sam reći da je NRZ kompleksna emisija sastavljena od tri cjeline

1. ugledni znanstvenici dovode u pitanje općeprihvaćene znanstvene teorije

2. ugledni znanstvenici razotkrivaju namjere GMO i slične genetske znanosti

3. razni levitatori i mistici pričaju o gušterima ili društvenim teorijama zavjere

 

Samo taj treći dio ima zabavni karakter

16 godina
neaktivan
offline
Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni program?

Ako je

zabava, e onda sam ja čovjek gušterCool

 

a valjda nitko od ovih američkih uglednih znanstvenika  ništa ne zna uključujući i prof Paara, nego samo znaju Vinković i Džikić sve

e zato ih zovem šarlatanima, i nisu ništa drugo nego šarlatani

i Krešimire hvala ti što razotkrivaš ove domaće šarlatane , ako ovo pročitašNamigiva

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 19:20 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni program?

Mišak strikes again, reče jedan komentar na youtube

 

hebite se sa vašim globalnim zatopljenjem šarlatani

 

 

 

16 godina
protjeran
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Floki kaže...

Mišak strikes again, reče jedan komentar na youtube

 

hebite se sa vašim globalnim zatopljenjem šarlatani

 

 

 

Ako ništa drugo, Dejan Vinković će ostat poznat po tome da je Vladimira Paara nazvao crackpotom (luda), lažovom i prevarantom.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
the_tux kaže...
Floki kaže...

Mišak strikes again, reče jedan komentar na youtube

 

hebite se sa vašim globalnim zatopljenjem šarlatani

 

 

 

Ako ništa drugo, Dejan Vinković će ostat poznat po tome da je Vladimira Paara nazvao crackpotom (luda), lažovom i prevarantom.

nisam to znao

sudeći po takvoj izjavi koju je dao o uglednom kolegi, taj Vinković je upravo to, budaletina

s druge strane, samo budaletina bi i mogla inicirati takve peticije

a za budaletine poput tog vinkovića valjda je i ovo zabava

 

matematičari kažu da je vjerojatnost slučajnog nastanka bjelančevine 1 : 10 na 171, a da je vrijeme potrebno da slučajno nastane jedna bjelančevina od 100 aminokiselina u nizu je 10 na 242 godina

pa tko hoće vjerovati u evoluciju nek vjeruje

i sad je Mišak kriv što nam približava i polucenzurirane kreacioniste

valjda Mišaka treba potjerati u krug emisija "Ples sa zvijezdama", ne vole Džikić i Vinković da nam on prezentira u svojim emisijama matematičke izračune da je za slučajni nastanak jedne bjelančevine potrebno više godina nego se procjenjuje starost svemira

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 20:05 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
the_tux kaže...

 

Ako ništa drugo, Dejan Vinković će ostat poznat po tome da je Vladimira Paara nazvao crackpotom (luda), lažovom i prevarantom.

Zemlja se udaljava od Sunca, te smo zbog toga upravo u procesu naglog početka novog ledenog doba – to su neki od bisera u crackpot teorijama akademika Vladimira Paara. Te izjave ne bi vjerojatno same za sebe bile mi tako interesantne da se ne radi o:

1) fizičaru, članu HAZU-a, autoru školskih udžbenika, ljubitelju javnih nastupa i ljubljeniku medija, bliskom svakoj vlasti i stoga nezaobilazan član bezbrojnih odbora koji utječu na znanstveno-obrazovnu politiku Hrvatske;
2) njegovim dugogodišnjem trudom da promovira crackpot ideje iz klimatologije, povijesti, genetike, itd.

Iako u emisiji Na rubu znanosti Paar eksplicite tvrdi da se radi o tome da je globalno zatopljanjavanje kada je Zemlja blizu Sunca, a hlađenje (ledena doba) kada je daleko od Sunca, pretpostavimo ipak da akademik Paar ima samo problema jasno artikulirati što misli i da on zapravo misli isključivo na eliptičnost putanje Zemlje oko Sunca. Tada je logika da tokom jedne godine, koliko Zemlji treba da ophodi Sunce, Zemlja provede nešto više vremena na dijelu orbite udaljenijem od Sunca nego na dijelu koji je bliže Sunce. Ali i tu je akademik Paar sve pobrkao.

Zemlja se ne udaljuje od Sunca, niti joj se orbita trenutno izdužuje, niti akademik Paar ima blage veze o čemu govori.

Što je to „crackpot“?
Crackpot je osoba koja promovira pseudoznanstvene ideje. Pseudoznanost je patološka imitiacija znanosti budući da se pokušava predstaviti kao znanost oponašajući njene postupke, ali je u biti metoda za opravdavanje, obranu i očuvanje grešaka i predrasuda. Znanost i pseudoznanost imaju sasvim suprotan pristup u promatranju prirode, te se može reći da je pseudoznanost anti-znanstvena i anti-edukativna. Stoga nosi i veliku opasnost po širu društvenu zajednicu.






Peace and Love _ Frankenstein Build
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Verbatim kaže...
the_tux kaže...

 

Ako ništa drugo, Dejan Vinković će ostat poznat po tome da je Vladimira Paara nazvao crackpotom (luda), lažovom i prevarantom.

Zemlja se udaljava od Sunca, te smo zbog toga upravo u procesu naglog početka novog ledenog doba – to su neki od bisera u crackpot teorijama akademika Vladimira Paara. Te izjave ne bi vjerojatno same za sebe bile mi tako interesantne da se ne radi o:

1) fizičaru, članu HAZU-a, autoru školskih udžbenika, ljubitelju javnih nastupa i ljubljeniku medija, bliskom svakoj vlasti i stoga nezaobilazan član bezbrojnih odbora koji utječu na znanstveno-obrazovnu politiku Hrvatske;
2) njegovim dugogodišnjem trudom da promovira crackpot ideje iz klimatologije, povijesti, genetike, itd.

Iako u emisiji Na rubu znanosti Paar eksplicite tvrdi da se radi o tome da je globalno zatopljanjavanje kada je Zemlja blizu Sunca, a hlađenje (ledena doba) kada je daleko od Sunca, pretpostavimo ipak da akademik Paar ima samo problema jasno artikulirati što misli i da on zapravo misli isključivo na eliptičnost putanje Zemlje oko Sunca. Tada je logika da tokom jedne godine, koliko Zemlji treba da ophodi Sunce, Zemlja provede nešto više vremena na dijelu orbite udaljenijem od Sunca nego na dijelu koji je bliže Sunce. Ali i tu je akademik Paar sve pobrkao.

Zemlja se ne udaljuje od Sunca, niti joj se orbita trenutno izdužuje, niti akademik Paar ima blage veze o čemu govori.

Što je to „crackpot“?
Crackpot je osoba koja promovira pseudoznanstvene ideje. Pseudoznanost je patološka imitiacija znanosti budući da se pokušava predstaviti kao znanost oponašajući njene postupke, ali je u biti metoda za opravdavanje, obranu i očuvanje grešaka i predrasuda. Znanost i pseudoznanost imaju sasvim suprotan pristup u promatranju prirode, te se može reći da je pseudoznanost anti-znanstvena i anti-edukativna. Stoga nosi i veliku opasnost po širu društvenu zajednicu.






prof Paar u svojim teorijama nije usamljen

mnogi ugledni svjetski fizičari dijele njegovo mišljenje

a to se već ne može zanemariti

tko kaže da ova druga struja među koju spada Vinković nisu crackpointi

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 20:21 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Floki kaže...

prof Paar u svojim teorijama nije usamljen

mnogi ugledni svjetski fizičari dijele njegovo mišljenje

a to se već ne može zanemariti

 

Njegov omiljeni način obrade znanstvenih tema u javnosti je da stavi na hrpu mnoštvo ideja koje se pojavljuju u znanstvenim krugovima na neku temu, sve stavi u mikser i onda iz toga izgradi svoju crackpot teoriju. A s obzirom na njegov položaj u hrvatskom društvu, njegovi pseudoznanstveni ispadi nisu nimalo bezazlena stvar.

Tako se kredibilitet akademika Paara strozao na razinu Davida Ickea, s kojim je dijelio gostovanje u emisiji Na rubu znanosti. Vrlo prigodno.

 

 

A nije li srednja udaljenost Zemlje od Sunca uvijek jednaka? - pitanje upućeno Paaru
 
Prof. Paar daje odgovor koji nema veze sa zdravim razumom:
 
Nije. Zato što je jako bitno koliko se dugo Zemlja gdje zadržava. Kad se Zemlja giba po izduženoj elipsi, onda se brže giba kad je blizu Suncu, a kad je dalje od Sunca, kreće se puno sporije. I zbog toga srednja udaljenost postaje veća. Efekt je isti kao kad se udaljavate od kamina koji vas grije. Zemlja se najprije 50.000 godina udaljava od Sunca pa mu se 50.000 godina približava. Globalno zagrijavanje i ledeno doba su periodi koji se normalno izmjenjuju.
 

 

Peace and Love _ Frankenstein Build
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 20:25 (Verbatim).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Verbatim kaže...
Floki kaže...

prof Paar u svojim teorijama nije usamljen

mnogi ugledni svjetski fizičari dijele njegovo mišljenje

a to se već ne može zanemariti

 

Njegov omiljeni način obrade znanstvenih tema u javnosti je da stavi na hrpu mnoštvo ideja koje se pojavljuju u znanstvenim krugovima na neku temu, sve stavi u mikser i onda iz toga izgradi svoju crackpot teoriju. A s obzirom na njegov položaj u hrvatskom društvu, njegovi pseudoznanstveni ispadi nisu nimalo bezazlena stvar.

Tako se kredibilitet akademika Paara strozao na razinu Davida Ickea, s kojim je dijelio gostovanje u emisiji Na rubu znanosti. Vrlo prigodno.

to može biti tvoje mišljenje, međutim ne možete objasniti činjenicu koju je on iznio da je razina CO2 u atmosferi prije 100 tisuća godina bila viša nego danas, to ne možete objasniti utjecajem čovjeka

kad nemate odgovor idete na rušenje kredibiliteta

jako znanstveno

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Floki kaže...
to može biti tvoje mišljenje, međutim ne možete objasniti činjenicu koju je on iznio da je razina CO2 u atmosferi prije 100 tisuća godina bila viša nego danas, to ne možete objasniti utjecajem čovjeka

kad nemate odgovor idete na rušenje kredibiliteta

jako znanstveno

Nije moje mišljenje, već c/p  autor: Dejan Vinković

 

Nebuloze

Peace and Love _ Frankenstein Build
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 20:41 (Verbatim).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
ihush kaže...

 

od svih tih emisija NRZ ima neke osnove za tu programsku kategoriju.

Upravo to i je glavni motiv potpisnika peticije. NRZ se gura u znanstveno-obrazovni program, a prave znanstvene emisije ne postoje. HRT-u nitko ne može prigovoriti da nema znanstvene emisije dok se ne dokaže da NRZ nije znanstvena emisija. A uz to NRZ radi štetu znanosti jer uvjerava ljude u nešto što je znanstveno neosnovano i često se protivi dokazanim znastvenim činjenicama. Kad sve skupa zbrojiš, to je dupla šteta znanosti i obrazovanju.

 

Floki kaže...

kud upravo sad kad javna tv grca u dugovima

Upravo nepravilnost i netransparentnost su doveli HRT tamo gdje je sad. I financiranje NRZ-a iz fonda za znanost spada u istu kategoriju iako je HRT-u donijelo gotovo nikakvu štetu ili čak dobit (jer bi znanstvena emisija bila skuplja, a manje gledana).

 

Dragon23288 kaže...

Ali ipak imam jedan zakljucak:

 

....

U osnovi se slažem, ali postoje 2 problema: NRZ i Mišak su već dobili ugled pseudoznanstvene emisije i to što bi bilo teško naći gosta koji bi govorio o takvim temama ukoliko bi znao da će njegove teorije biti detaljnije kritički ispitane.

 

 

the_tux kaže...

@mbaksa

 

Smatraš li da je sve moguće dokazati ili provjeriti znanstvenom metodom?

Ako se nešto ne može dokazati ili provjeriti znanstvenom metodom, onda se ne može smatrati činjenicom već uvjerenjem.

 

Floki kaže...

Htio sam reći da je NRZ kompleksna emisija sastavljena od tri cjeline

1. ugledni znanstvenici dovode u pitanje općeprihvaćene znanstvene teorije

2. ugledni znanstvenici razotkrivaju namjere GMO i slične genetske znanosti

3. razni levitatori i mistici pričaju o gušterima ili društvenim teorijama zavjere

 

Samo taj treći dio ima zabavni karakter

Problem je prevelik broj "uglednih" "znanstvenika" iz 3. grupe koji se guraju u prve dvije.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Verbatim kaže...
Floki kaže...
to može biti tvoje mišljenje, međutim ne možete objasniti činjenicu koju je on iznio da je razina CO2 u atmosferi prije 100 tisuća godina bila viša nego danas, to ne možete objasniti utjecajem čovjeka

kad nemate odgovor idete na rušenje kredibiliteta

jako znanstveno

Nije moje mišljenje, već c/p

 

Nebuloze

međutim, ne možeš objasniti visoku razinu CO2 u ciklusima prije 100 tisuća godina ljudskim utjecajem, svakih 100 tisuća godina imamo takve cikluse,  rasta razine CO2 i temperatura

a ona struja fizičara kojoj pripada prof Paar ih objašnjava kretanjem Zemlje i Sunčevom aktivnošću

međutim, suprotna struja šuti, ne daje baš nikakva objašnjenja za prošle cikluse, za njih ne postoji ono što ih demantira

ma nije prof Paar usamljen, mnogi znanstvenici govore kao on, mada se kod nas nastoji prikazati da je on nekakav svjetski znanstveni osobenjak, a to nije istina

uostalom, pogledao sam znanstvene biogrtafije i jednog i drugog

kod Vinkovića me ne imperionira baš ništa, osim što ima formalne titule prestižnih sveučilišta

Paar je nešto drugo, masu priznatih radova i patenata, izuzetan način korištenja matematičkih modela

sorry, ali imam osjećaj da ovaj Vinković neće baš maknuti od položaja "mlade nade", a takvi najviše i ujedaju, ambicija veća od sposobnosti

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 21:06 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Floki kaže...

međutim, ne možeš objasniti visoku razinu CO2 u ciklusima prije 100 tisuća godina ljudskim utjecajem, svakih 100 tisuća godina imamo takve cikluse,  rasta razine CO2 i temperatura

a ona struja fizičara kojoj pripada prof Paar ih objašnjava kretanjem Zemlje i Sunčevom aktivnošću

međutim, suprotna struja šuti, ne daje baš nikakva objašnjenja za prošle cikluse, za njih ne postoji ono što ih demantira

ma nije prof Paar usamljen, mnogi znanstvenici govore kao on, mada se kod nas nastoji prikazati da je on nekakav svjetski znanstveni osobenjak, a to nije istina

Na ovom linku možeš popratiti navedenu raspravu, sudjeluju mnogi domaći znastvenici, među njima Paar, Vinković...

Peace and Love _ Frankenstein Build
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Buffer Overflow kaže...

Znanost postoji jako dugo i jedini cilj tisuća ljudi koji su posvetili život znanosti je istina i ljepota.

Pa u kojem ti crtiću živiš?

Buffer Overflow kaže...

To što se njihovi radovi financiraju privatno ili državno - e pa welcome to the real world.

Eto vidiš da znaš drugome udijeliti pametan savjet, potrebno je samo slušati sebe..

mbaksa kaže...

Zar tome sluze zakoni? Zar sam ja radi toga citirao te clanke zakona?

Nije rasprava o čemu služe zakoni, već krši li emisija zakon o HRT-u? Nisi li zato citirao zakon?

mbaksa kaže...

LOL! Znaci, za svaku promjenu postotka zastupljenosti odgovarajcuih kategorija programa mora se mijenjati Zakon o HRT-u? I to onda zapravo znaci da se taj zakon nikad ne moze krsiti posto su konkretne brojke zapisane negdje drugdje? Naravno da ne.

Zato sam ti i preporučio savjet pravnika, jer vidim u pravnom smislu si daba.. To je interni dokumet čiji omjer zakon ne propisuje. Zakon propisuje isključivo da treba biti odgovarajuća zastupljenost, međutim ne navodi koja je to zastupljenost taksativno. Prema tome nemaš pravni oslonac tužiti bilo koga za taj čin na temelju Zakona u HRT-u. Možda postoji drugačiji pravni put (ne pada mi na pamet da ti pomažem :o)), ali ovako kao što si to ti postavio, sigurno ne drži vodu na sudu..

 

Elem, znao sam da nas slijedi 20-tak stranica 'te ima boga, te nema', svemira, dimenzija i crnih rupa. A samo sam aludirao na činjenicu da znanost nema sve odgovore i da postoji sasvim dosta prostora za jednu emisiju poput NRZ.

 

Niti jedna emisija na TV-u nije znanstvena emisija, to je sve znanstveno-popularni program. Prilagođen širokim masama. A nisam vidio niti jedan dobar odgovor zašto bi NRZ tako drastično odudarao od ostalog ZO programa na HRT-u?

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Verbatim kaže...
Floki kaže...

međutim, ne možeš objasniti visoku razinu CO2 u ciklusima prije 100 tisuća godina ljudskim utjecajem, svakih 100 tisuća godina imamo takve cikluse,  rasta razine CO2 i temperatura

a ona struja fizičara kojoj pripada prof Paar ih objašnjava kretanjem Zemlje i Sunčevom aktivnošću

međutim, suprotna struja šuti, ne daje baš nikakva objašnjenja za prošle cikluse, za njih ne postoji ono što ih demantira

ma nije prof Paar usamljen, mnogi znanstvenici govore kao on, mada se kod nas nastoji prikazati da je on nekakav svjetski znanstveni osobenjak, a to nije istina

Na ovom linku možeš popratiti navedenu raspravu, sudjeluju mnogi domaći znastvenici, među njima Paar, Vinković...

aha, sad vidim od kud naziv crackpoint

ja sam mišljenja da Vinković nije dorastao Paaru i njegovim matematičkm modelima, diže malo buku jer je uhvaćen u situaciju da uopćeno odgovara, a ne daje modele

nek javno traži sučeljavanje sa Paarom, može i kod Mišaka

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Floki kaže...

aha, sad vidim od kud naziv crackpoint

ja sam mišljenja da Vinković nije dorastao Paaru i njegovim matematičkm modelima, diže malo buku jer je uhvaćen u situaciju da uopćeno odgovara, a ne daje modele

nek javno traži sučeljavanje sa Paarom, može i kod Mišaka

LoL

Daj malo se informiraj, prati zbivanja. Nije vrag da ti internet služi za Bug ForumSmijeh

Što ću dobar sam (iako sam agnostik Izlanuo se), evo ti link debate Vinković vs. Paar

Peace and Love _ Frankenstein Build
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 21:31 (Verbatim).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Verbatim kaže...
Floki kaže...

aha, sad vidim od kud naziv crackpoint

ja sam mišljenja da Vinković nije dorastao Paaru i njegovim matematičkm modelima, diže malo buku jer je uhvaćen u situaciju da uopćeno odgovara, a ne daje modele

nek javno traži sučeljavanje sa Paarom, može i kod Mišaka

LoL

Daj malo se informiraj, prati zbivanja. Nije vrag da ti internet služi za Bug ForumSmijeh

Što ću dobar sam (iako sam agnostik Izlanuo se), evo ti link debate Vinković vs. Paar

Paar ima širinu nastupa, a ovaj drugi nastup mulca iz krčme

 

Je li me ovom taj mulac naučio : "Mnoge znanstvene 'istine' koje znate nisu istinite. Možda je najbolji primjer upravo onaj koji je dao Vinković o godišnjim dobima. Naime, na godišnja doba ne utječe to koliko je Zemlja blizu Suncu, već njezin nagib prema Suncu"

Pa i bez ovog bezobraznog mulca sam znao da je Zemlja bliže Suncu zimi,nego ljeti, a on prof Paara uči tome.

 

MA vratio bi se ti u USA ali  te tamo vjerojatno nisu htjeli, mulac nekulturni, sa ambicijama većim od sposobnosti

Dakle,ovo je tip koji bi Mišaka protjerao, na nivou je seoske krčme i kavge, ma nek se kupi od kud je stigao, od takvih nikad ništa

hvala ti na linku, taj Vinković je veći gad nego sam mislio, do sad sam o njemu imao samo loše mišljenje jer je inicijator te inkvizitorske peticije, a sad vidim i da je bezobrazni nekulturni mulac

nije bez veze dovoljno glup da uzima ulogu inkvizitora

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 22:08 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Verbatim kaže...
Floki kaže...

aha, sad vidim od kud naziv crackpoint

ja sam mišljenja da Vinković nije dorastao Paaru i njegovim matematičkm modelima, diže malo buku jer je uhvaćen u situaciju da uopćeno odgovara, a ne daje modele

nek javno traži sučeljavanje sa Paarom, može i kod Mišaka

LoL

Daj malo se informiraj, prati zbivanja. Nije vrag da ti internet služi za Bug ForumSmijeh

Što ću dobar sam (iako sam agnostik Izlanuo se), evo ti link debate Vinković vs. Paar

nije bed što si agnostik , ne dijelim ljude po uvjerenjimaNamigiva

dapače, slobode smatram vrijednošću, a ne zabrane

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 22:16 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni program?

@ Floki, onako ležerno, pokušaj mi odgovoriti:

Je li je AIDS Božja Kazna i da li se ta vrsta bolesti liječi molitvom?

Peace and Love _ Frankenstein Build
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Verbatim kaže...

@ Floki, onako ležerno, pokušaj mi odgovoriti:

Je li je AIDS Božja Kazna i da li se ta vrsta bolesti liječi molitvom?

Božja kazna! Te sodomite treba sve kamenovat!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Verbatim kaže...

@ Floki, onako ležerno, pokušaj mi odgovoriti:

Je li je AIDS Božja Kazna i da li se ta vrsta bolesti liječi molitvom?

naravno da nije božja kazna

ne liječi se molitvom nego ljekovima

 

ako ciljaš na ono moje da je po matematičkom izračunu vjerojatnosti za slučajni nastanak jedne bjelančevine potrebno 10 na 275 godina

sorry, ali od svih naših disciplina "kraljicu znanosti" smatram najpouzdanijom

 

a gledao sam i znanost nemoćnu, nisu toliko moćni kako pričaju, lažu

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 22:34 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Floki kaže...
Verbatim kaže...

@ Floki, onako ležerno, pokušaj mi odgovoriti:

Je li je AIDS Božja Kazna i da li se ta vrsta bolesti liječi molitvom?

naravno da nije božja kazna

ne liječi se molitvom nego ljekovima

 

E, super, slažemo se.

Ukoliko emisija Na Rubu Znanosti spada u Znanstveno-Obrazovni program, kako može obrađivati temu AIDS-a s tkz. religijskog stajališta!?

Zar to nije uvrijeda znanosti!

 

Nadalje, emisija s temom Reinkarnacije, da li takve teme spadaju u Znastveni program?

 

Ako si pažljivo gledao debatu Vojković vs. Paar, tada si moga primjetiti termin " približavanje" znanosti širokim masama ( npr. kuharicama).

Sad, kad jedna kuharica pogleda emisiju o AIDSU ili Reinkarnaciji, što misliš kakav će stav imati poslije emisije?

 

 

Peace and Love _ Frankenstein Build
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra

Vidim da je ta epizoda s AIDS-om trn u oku. Nisam gledao, ima kakav link da sad ne gatam?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Verbatim kaže...
Floki kaže...
Verbatim kaže...

@ Floki, onako ležerno, pokušaj mi odgovoriti:

Je li je AIDS Božja Kazna i da li se ta vrsta bolesti liječi molitvom?

naravno da nije božja kazna

ne liječi se molitvom nego ljekovima

 

E, super, slažemo se.

Ukoliko emisija Na Rubu Znanosti spada u Znanstveno-Obrazovni program, kako može obrađivati temu AIDS-a s tkz. religijskog stajališta!?

Zar to nije uvrijeda znanosti!

 

Nadalje, emisija s temom Reinkarnacije, da li takve teme spadaju u Znastveni program?

 

Ako si pažljivo gledao debatu Vojković vs. Paar, tada si moga primjetiti termin " približavanje" znanosti širokim masama ( npr. kuharicama).

Sad, kad jedna kuharica pogleda emisiju o AIDSU ili Reinkarnaciji, što misliš kakav će stav imati poslije emisije?

 

 

ne vjerujem da kuharice i gledaju NRZ, a ljudi kao ljudi, ne može se baš tako utjecati na njih, pogotovo kod nas ta reinkarnacija ne prolazi baš, a na Tibetu je skoro činjenca

i što ti vrijedi da svaki dan gostuju znanstvenici na tv po 5 sati, pozivi vidovnjakibnjama na onim komercijalnim tv nećeš smanjiti

 

a tko to obrađuje bolest s religijskog koncepta u kršćanskoj kulturi, u našoj kulturi i Papu liječe liječnici

zato, uzmi nešto i kao zabavu, a Mišak nek ipak malo prikoči sa jednom vrstom emisija, ja sam gledao neke šamane kod njega, na jedno uho ušlo na drugo izašlo

i on je taj segment vjerojatno uuzeo kao zabavu

ali ima on i dobrih tema, ne može se reći da nema

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Floki kaže...

 

ne vjerujem da kuharice i gledaju NRZ, a ljudi kao ljudi, ne može se baš tako utjecati na njih, pogotovo kod nas ta reinkarnacija ne prolazi baš, a na Tibetu je skoro činjencai što ti vrijedi da svaki dan gostuju znanstvenici na tv po 5 sati, pozivi vidovnjakibnjama na onim komercijalnim tv nećeš smanjitia tko to obrađuje bolest s religijskog koncepta u kršćanskoj kulturi, u našoj kulturi i Papu liječe liječnicizato, uzmi nešto i kao zabavu, a Mišak nek ipak malo prikoči sa jednom vrstom emisija, ja sam gledao neke šamane kod njega, na jedno uho ušlo na drugo izašloi on je taj segment vjerojatno uuzeo kao zabavu ali ima on i dobrih tema, ne može se reći da nema

Pobrkao si lončiće!

Jedno od najmoćnijih i najužasnijih oružja je manipulacija, tj. vladavina nad neznanjem. Nije bitan profil gledatelja/pratitelja emisije već njegovo znanje. Ako u emisijama s relativno jednostavnim temama AIDS, Reinkarnacije....manipuliraš činjenicama i na intrigantan način obrađuješ temu, te sve to serviraš "širokim masama ( popularno Stoki Sitnog Zuba) u znanstvenom omotu, svjesno ih dovodiš u zabludu tj. laž.

 

Stoga, smisao peticije je odstraniti takve pristupe "problemima/događajima/zanimljivostima" s znanstvenim potpisom.

Ako će ljudi vjerovati da se AIDS liječi molitvom, u NFO, Život poslije života, Paranormalne pojave, to je njihov osobni izbor, ali iza takvih teorija ne stoji Znanost.

Peace and Love _ Frankenstein Build
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2010 23:15 (Verbatim).
16 godina
protjeran
offline
RE: Prebacivanje Na rubu znanosti u zabavni progra
Verbatim kaže...

Pobrkao si lončiće!

Jedano od najmoćnijih i najužasnijih oružja je manipulacija, tj. vladavina nad neznanjem. Nije bitan profil gledatelja/pratitelja emisije već njegovo znanje. Ako u emisijama s relativno jednostavnim temama AIDS, Reinkarnacije....manipuliraš činjenicama i na intrigantan način obrađuješ temu, te sve to serviraš "širokim masama ( popularno Stoki Sitnog Zuba) u znanstvenom omotu, svjesno ih dovodiš u zabludu tj. laž.

 

Stoga, smisao peticije je odstraniti takve pristupe "problemima/događajima/zanimljivostima" s znanstvenog pristupa.

Ako će ljudi vjerovati da se AIDS liječi molitvom, u NFO, Život poslije života, Paranormalne pojave, to je njihov osobni izbor, ali iza takvih teorija ne stoji Znanost.

mbaksa

Bilo kako bilo, jasno je da se psihologija kao znanost ne bavi religijskim/spiritualnim dusama, nego ljudskom psihom/umom.

 

Valjda ni iza Carla Gustava Junga ne stoji znanost, kao psihologa (psihoanaliza, analitička psihologija), ukoliko je počeo u svojim radovima ubacivati učenja istočnjaćkih religija, zapadnog okultizma...

Ili kako je Jung preporučao alkoholičarima izlječenje putem duhovnosti...

 

Tibetanski Budisti su pretpostavljam izmanipulirani. Svete knjige Vede su bajka, ali pazi ovo, Tesla, Einstein, i mnogi drugi ugledni znanstvenici su crpili sa tog izvora znanja, konkretnije, jednog dijela Veda zvanog Upanišade (Tajno znanje).

Einstein je također dobivao inspiracije iz Bhagavad Gite, gdje se pojavljuje Gospodin Krišna. Tamo se opisuju akustična oružja, pretpostavljam da je to kao ideju uzeo Frank Herbert za svoju novelu "Dina", gdje Atreidi koriste

.

 

Uostalom od kuda je ljudima došlo znanje?

 

Uzmimo npr. da je život stvoren slučajno, da je čovjek homo sapiens evoluirao milijunima godina iz jednostavnog organizma u današnji oblik. Nekako mora steći znanje. Isto kao što čovjek sa IQ-om 200 u primitivnom okruženju neće otkriti elektricitet, tako i netko mora nekako od nekuda dobiti znanje.

 

Nije valjda da je i znanje došlo slučajnim putem kao i život?

Ako je život stvoren slučajno, vrlo je teško da bi nešto tako složeno poput znanja matematike došlo slučajno.

 

Mislim da je jedan kralj, ne mogu se sjetiti koji, zatočio malo dijete, jer je želio otkriti, kako čovjek dobiva dar govora. Nažalost, dijete je umrlo, jer je bilo bez ljubavi.

 

Dijete koje se rodi, njega roditelji uče osnovama. U primitivnim zajednicama se kolektivno znanje i pravila prenose usmenom predajom ukoliko nemaju znanje o pisanoj riječi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2010 0:14 (the_tux).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice