Poplave - Nabujale rijeke

poruka: 106
|
čitano: 25.682
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Kakve su to utilitaristicke baljezgarije. Ako je ikako moguce, treba spasiti sve.

Da je danas živ imao bi 169 godina.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke

Pa sam si sebi upravo odgovorio...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
lithiumion kaže...

Pijesak i šljunak se ne kopaju na nasipu, nego se kopaju u Savi. To ti je inače izjava za lokacijsko mjesto gdje je nasip pukao. Npr "nasip je pukao kod dugogodišnje trafostanice". (Nasip je pukao kod kopališta pijeska i šljunka).
Pa ne znam baš da li je bolje da ne padne Županja koja ima, koliko, 16k stanovnika? Toliko stanovnika ima i cijela cvelferija (ako ne i više), a vrlo lako je mogla cijela poplaviti. A u cvelferiji, su sve kuće, eventualno jedan kat, u Županji ima zgrada, u kojima ima 30 stanova i nastradali bi samo stanovi u prizemlju. Znači 2-3 obitelji bi ostali bez stanova, dok ostalih 27 obitelji ne bi bilo ništa. A u selima, svaka kuće je poplavila..
A i u Županji, rijetko da tko se bavi stočarstvom i da imaju štale sa stokom. Sve ovce su se podavile jer ne mogu plivati nakon što se vuna natopi vodom, za krave ne znam, ali mnogi nisu uspjeli ih ni odvezati jer su pokušali spakirati šta mogu da bježe pred valom.  

Županja ima 16,000 stanovnika, ali problem je sto bih ta voda dosla od Županje do Vinkovaca za 2 sata, 

 

+ Kuće u Županji bih bile poplavljenje za 15 minuta, pošto je nasip najveci u Županji, 

+ Tvornice bih bile uništene...

+ Evakuiraj grad od 16,000 stanovika, ili selo od 500 stanovnika...

 

 

 

Dok,

Kod vas na selima, od sela do sela treba 1 dan dok voda dođe, u to vrijeme se svi evakuiraju, nemate nikakvih tvornica itd..

 

Tako da bih šteta bila 100x manja...

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 21:16 (ToMisLaW).
14 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Jeste čuli Vučića (od 3:15)?

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 21:57 (DamageHigh).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
DamageHigh kaže...

Jeste čuli Vučića (od 3:15)?

Ok... na što ciljaš?

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
13 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Što mislite o HAARP-u? JA mislim da je to samo glupost...

32 Glupost
4 Moguće
5 Da
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
11 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
rustweaver kaže...
DamageHigh kaže...

Jeste čuli Vučića (od 3:15)?

Ok... na što ciljaš?

Koliko sam ja shavtio rekao je da će pustit vodu na drugu stranu tj. na HR.

14 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
rustweaver kaže...
DamageHigh kaže...

Jeste čuli Vučića (od 3:15)?

Ok... na što ciljaš?

Pa ne znam...kako vi objašnjavate izjavu? Mogla bi objasniti neka od misterioznih popuštanja nasipa u Hrvatskoj izgrađenih prije 4 god...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
neaktivan
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Pozdrav ekipi,

Radi se o našem memberu Sandmanu, inače dečko je iz Gunje i ostao je bez svega treba našu pomoć.
Zato vas molim male novčane donacije koliko tko može molim uplatiti na:
Ivka Stojković
Erste Banka
IBAN HR1624020063205892129

Inače Sandman je član Dirty Dozen klana iliti =XII= kojega sam ja suosnivač i dužnost mi je brinuti se
o našim članovima. Zato molim sutrašnju kavu ili kutiju cigara uplatite na njegov račun.
Sandman je često znao boraviti ovdje na forumu pogotovo Battlefield sekcija pa vjerujem da ima puno ljudi koji ga poznaju.


Pozdrav i HVALA od =XII= klana
Kerber."

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 23:05 (Kerber_CRO).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
macgyver 53 kaže...

Koliko sam ja shavtio rekao je da će pustit vodu na drugu stranu tj. na HR.

DamageHigh kaže...

Pa ne znam...kako vi objašnjavate izjavu? Mogla bi objasniti neka od misterioznih popuštanja nasipa u Hrvatskoj izgrađenih prije 4 god...

Ja sam to shvatio da će otvoriti nasip sa jedne strane u Srbiji, a ne da će poplavljivati Hrvatsku. Odnosno, žrtvovat će neka područja u Srbiji kako bi spasili Šabac, a to nije nešto s čime se baš hvališ pred kamerama zato ono "nasamo".

 

Nema misterioznih popuštanja nasipa kod nas, nego samo hrpa loše izgrađenih, a potom i neodržavanih nasipa. Svake godine se o tome priča i svaki puta sve završi na priči. Pa jbt gledam na vijestima i ne prođe godina a da neko selo pored Save ne zapliva, jel to normalno? Valjda im nakon ovoga bude došlo iz dupeta u glavu i naprave se nasipi kako treba, plus odgovarajući sustav kanala koji bi rasteretio rijeke. Nakon što je baranja plivala '65-te, Drava i Dunav su pošteno osigurani, i kanali prokopani. Isto treba napraviti i na Savi.

 

@Strm: HAARP je vrlo stvaran, problem je što ne radi ono što mu teoretičari zavjera pripisuju.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
14 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
rustweaver kaže...

Ja sam to shvatio da će otvoriti nasip sa jedne strane u Srbiji, a ne da će poplavljivati Hrvatsku. Odnosno, žrtvovat će neka područja u Srbiji kako bi spasili Šabac, a to nije nešto s čime se baš hvališ pred kamerama zato ono "nasamo".

Kako su to "ratne mjere"?

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
DamageHigh kaže...

Kako su to "ratne mjere"?

Pretpostavljam ekstremne mjere koje više priliče ratnom stanju, no morat ćeš priupitati Vučića za bolje objašnjenje. Iz komentara je očito da ni određen broj njegovih sugrađana nema najbolje mišljenje o njemu sa komentarima tipa: "folira se" i "tip je umislio da je rat".

 

Čitaj malo komentare, ozbiljno.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 23:21 (rustweaver).
12 godina
protjeran
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Forumaši šta se mene tiče a vjerujem da bi bilo i puno drugih forumaša mogli bi svako ko ima viška komponenti pa bar da se nakupi za složit konfe za forumaše ili poznanike iz " poplavljenih " područja ili nešto organizirati

14 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
Bulldozer kaže...

Forumaši šta se mene tiče a vjerujem da bi bilo i puno drugih forumaša mogli bi svako ko ima viška komponenti pa bar da se nakupi za složit konfe za forumaše ili poznanike iz " poplavljenih " područja ili nešto organizirati

Siguran sam da im je to sad najmanje potrebno. 

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke

koji si ti lik ljudi gladni, zedni, nahladeni i ti brines kako bi im pored toga komponente doniro nekazem da je ideja losa ali nije vrijeme mozda kad se sanira sve. I kad drzava pocne vracat ta sela u normalu. za ostale forumase preporucujem uzmite lopate koji ste blizu pomagajte koji niste blizu opet pomagajte slanjem paketa donacija ali hrane pica i potrebstina ne nikakvih konfi ili slicno. Molim vas putem ove teme da podjelite ovaj video, na kojem se nalaze informacije o poplavi te racunima i donacijama

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.5.2014 22:49 (codec).
12 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Iz istočne Slavonije sam, okolica Vinkovaca, ali trenutno nisam tamo, no moji mi prenose informacije pa da ih podijelim s vama. 

U selima su se većinom organizirali tako da su primali ljude iz potopljenih naselja u svoje domove, ali i u dvorane gdje su sklopljeni ležaji i organizirani obroci. 

Svakodnevno iz cijele Hrvatske stižu kamioni s namirnicama. 

Sestra mi prenosi da su najpotrebnije čarape, kako za djecu tako i odrasle te donje rublje. To nitko ne šalje, a ljudi su tamo po tjedan dana u istom rublju pa stoga apeliram na sve koji organiziraju kakvo prikupljanje ili sve koji planiraju nešto donirati da doniraju upravo rublje ili čarape te vlažne maramice.

Why so serious?
10 godina
odjavljen
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Najveci krivci trenutnih poplava - HRVATSKE VODE, a evo i zašto neka svi pogledaju.

!!

16 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

jedna zanimljiva studija:
http://www.crorivers.com/dokumenti.php
tj. ukratko
http://www.crometeo.hr/neki-od-razloga-zasto-je-doslo-do-katastrofalnih-poplava/

Iako ja osobno mislim - ako je sad potopljena zemlja površine veće od slovenije, da to sve skupa u ovom konkretnom događaju kad je pala rekordna količina kiša
- nema smisla, jer rijeka nebi opet imala dovoljno "damping" zone i sve bi još lakše otišlo po naseljima)

I jedan set slika koji možemo samo u (pozitivan) stereotip "zato je švabo - švabo" Svaka im čast, meni izgleda genijalno.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
odjavljen
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
overhaul kaže...

I jedan set slika koji možemo samo u (pozitivan) stereotip "zato je švabo - švabo" Svaka im čast, meni izgleda genijalno.

Pa upravo to... i možeš pogledat moj prijašnji video

gdje je cijela stvar objašnjena.
Ovo šta imaju u Njemačkoj je dosta dobro, ali za ovo treba dobro uporište u zemlji koje stoji uvijek na istom mjestu radi poplava koje se konstantno pojavljuju na tom dijelu.
Ima nesto slično i u Norveškoj, a zove se AquaFence. Ovako to izgleda kod Nizozemaca KLIK kompletna država pod zaštitom (namijenjeno za sve,a ne samo poplave) trenutno rade i izracun te nadogradnju za podizanje razine mora do 2100. godine.
Ovo što se događa u nas je nedopustivo jer poplave su normalna stvar, ali naša država i HR vode su napravile od toga totalni kaos i ljudi su ispaštali, trenutno ispaštaju i opet će. Ovo nije prvi put i nakon ovoga se treba staviti točka na "i". Dok u drugim državama EU ljudi normalno žive dok se dešava poplava i izlijevanje ode pogibaju radi beskorisnih b***** koje kupuju sve i svašta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.5.2014 3:25 (sippi45).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
codec kaže...
I kad drzava pocne vracat ta sela u normalu. za ostale forumase preporucujem uzmite lopate koji ste blizu pomagajte koji niste blizu opet pomagajte slanjem paketa donacija ali hrane pica i potrebstina ne nikakvih konfi ili slicno. Molim vas putem ove teme da podjelite ovaj video, na kojem se nalaze informacije o poplavi te racunima i donacijama...

LINK ispravljen: KLIK {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.5.2014 3:36 (sippi45).
12 godina
protjeran
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Nisam mislio sad, nego sa vremenom

15 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
DamageHigh kaže...
rustweaver kaže...

Ja sam to shvatio da će otvoriti nasip sa jedne strane u Srbiji, a ne da će poplavljivati Hrvatsku. Odnosno, žrtvovat će neka područja u Srbiji kako bi spasili Šabac, a to nije nešto s čime se baš hvališ pred kamerama zato ono "nasamo".

Kako su to "ratne mjere"?

Ratne mjere u ovom slučaju su smjenjivanje civilnih vlasti i uvodjenje vojnih...oblik privremene uprave. Vojska dobija velika ovlaštenja sve s ciljem sprečavanja posledica nastale situacije. A puštanje vode na drugu stranu ne znači puštanje u HR pa niko nije lud da to uradi, da pored ugroženih života ugrozi još dodatne...Srbijanci Šabac moraju odbraniti, tamo im je smještena hemijska i industrija lijekova, što bi u ovoj situaciji bilo ravno Fukušimi...

10 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
DamageHigh kaže...

Jeste čuli Vučića (od 3:15)?

Još jedno od senzacionalnih otkrića by dnevno.hr.

rustweaver kaže...

Ja sam to shvatio da će otvoriti nasip sa jedne strane u Srbiji, a ne da će poplavljivati Hrvatsku. Odnosno, žrtvovat će neka područja u Srbiji kako bi spasili Šabac, a to nije nešto s čime se baš hvališ pred kamerama zato ono "nasamo".

 

 Točno,namjeravali su "pustit" Savu u Klenak točnije onaj lug ispred i otvorit nasip preko puta Obrenovca da se rastereti nasip u Beogradu. I to je kasnije rečeno i u javnosti.

 

 

 

 

Ne znam koliko ljudi sa foruma donira i čita temu al ja ću svedno napisat pa ak jednoj osobi pomogne super Osmijeh:

Ako namjeravate nositi potrepštine u crveni križ a ne znate što bi uzeli možete provjeriti telefonom u svom podružnom uredu. Novinari rade sve na pola zadnjih dana pa je tako objavljeno da je Crveni križ rekao da im ne nose vodu.

Nije istina.

Vode treba i voda se skuplja i dalje. Cisterne mogu opskrbiti prihvatilišta ali ima puno ljudi koji nisu evakuirani, a nemaju pitke vode jer je zagađena.

Upozorenje za vodu se odnosi samo za područni ured u Dubrovniku. U Dubrovniku su odlučili da se voda doprema iz bližih mjesta pošto kamioni s vodom idu češće od ostalih. Hrana i odjeća se skladišti u područnim uredima i šalje prema potrebi.

 

Isto tako se pojavio na internetu popis potrebnih lijekova koji idu na recept i sad ljudi traže lijekove u ljekarnama a ne mogu ih dobiti. Popis je namjenjen veledrogerijama a neki genije ga je pustio u javnost. Svi lijekovi će biti nabavnljeni i dostavljeni dežurnim ekipama ili u najbliže ambulante.

Ono što vi možete kupiti su: flasteri,

                                                  zavoji, sterilne gaze

                                                 škarice za nokte, pincete,

                                                  repelente protiv komaraca(autan ili kako se već novi zovu)

                                                  lijekove protiv bolova: paracetamol(može i sirup za djecu) i ibuprofen(neofen, rapidol, brufen,farmal...)

                                                  sirup i tablete za kašalj( biljna baza, bisolex...)

                                                  kapi za nos

                                                  asepsol i tekućine za suho pranje/dezinfekciju ruku

 

Na svu hranu, lijekove,toaletni pribor koji želite poslati u Bosnu crvenim flomasterom napišite slovo H i/ili prekrižite(pošarajte) barcode. Dolaze informacije da se donacije šalju, ulaze u Bosnu ali ne dolaze do ljudi.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.5.2014 14:35 (ddarknessfairyy).
14 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
Bulldozer kaže...

Forumaši šta se mene tiče a vjerujem da bi bilo i puno drugih forumaša mogli bi svako ko ima viška komponenti pa bar da se nakupi za složit konfe za forumaše ili poznanike iz " poplavljenih " područja ili nešto organizirati

Svaka ideja oko pomoći je odlična. Ali u ovome trenutku ih novac jedino spašava, vjeruj mi. Ovo mi je druga katatrofa koju sam doživio, Rat pa sad ovo. I u jednom i udrugom slučaju je sve otišlo u p.m. Tako da znam iz prve ruke, što je najpotrebnije. Novac je inače najteže i dobiti pa je stoga još potrebniji. A vjeruj neće nikad dobiti toliko da ga trošena gluposti, zapravo jedva da će premostiti kritične trenutke koji slijede poslije ovoga. Ako išta netko i dobije

Spija
13 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
DamageHigh kaže...
rustweaver kaže...

Ja sam to shvatio da će otvoriti nasip sa jedne strane u Srbiji, a ne da će poplavljivati Hrvatsku. Odnosno, žrtvovat će neka područja u Srbiji kako bi spasili Šabac, a to nije nešto s čime se baš hvališ pred kamerama zato ono "nasamo".

Kako su to "ratne mjere"?

Miniranje, tj. gađanje nasipa na hrvatskoj strani.

12 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
Kerber_CRO kaže...

Pozdrav ekipi,

Radi se o našem memberu Sandmanu, inače dečko je iz Gunje i ostao je bez svega treba našu pomoć.
Zato vas molim male novčane donacije koliko tko može molim uplatiti na:
Ivka Stojković
Erste Banka
IBAN HR1624020063205892129

Inače Sandman je član Dirty Dozen klana iliti =XII= kojega sam ja suosnivač i dužnost mi je brinuti se
o našim članovima. Zato molim sutrašnju kavu ili kutiju cigara uplatite na njegov račun.
Sandman je često znao boraviti ovdje na forumu pogotovo Battlefield sekcija pa vjerujem da ima puno ljudi koji ga poznaju.


Pozdrav i HVALA od =XII= klana
Kerber."

Ima li neki račun da se može iz inozemstva uplatiti?

Xtream_Dama Youtube: http://www.youtube.com/user/DamaTheCrow?feature=mhee
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
Soldier977 kaže...
Kerber_CRO kaže...

Pozdrav ekipi,

Radi se o našem memberu Sandmanu, inače dečko je iz Gunje i ostao je bez svega treba našu pomoć.
Zato vas molim male novčane donacije koliko tko može molim uplatiti na:
Ivka Stojković
Erste Banka
IBAN HR1624020063205892129

Inače Sandman je član Dirty Dozen klana iliti =XII= kojega sam ja suosnivač i dužnost mi je brinuti se
o našim članovima. Zato molim sutrašnju kavu ili kutiju cigara uplatite na njegov račun.
Sandman je često znao boraviti ovdje na forumu pogotovo Battlefield sekcija pa vjerujem da ima puno ljudi koji ga poznaju.


Pozdrav i HVALA od =XII= klana
Kerber."

Ima li neki račun da se može iz inozemstva uplatiti?

 

 

You can donate from abroad by:
making a cash transfer to the bank account IBAN: HR 6923400091511555516 ref. nr. 08* (multi-currency account SWIFT: PBZGHR2X)
making an on-line donation 
For all those who are trying to reach their family members in the flooded areas and need assistance with this, the Tracing Service of the Croatian Red Cross can be reached at +385 1 4655 814 or +385 1 4655 813.

12 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
ToMisLaW kaže...

 

 

You can donate from abroad by:
making a cash transfer to the bank account IBAN: HR 6923400091511555516 ref. nr. 08* (multi-currency account SWIFT: PBZGHR2X)
making an on-line donation 
For all those who are trying to reach their family members in the flooded areas and need assistance with this, the Tracing Service of the Croatian Red Cross can be reached at +385 1 4655 814 or +385 1 4655 813.

To znam, nego pitao sam baš za Sandmana.

Xtream_Dama Youtube: http://www.youtube.com/user/DamaTheCrow?feature=mhee
14 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
malina22 kaže...
DamageHigh kaže...
rustweaver kaže...

Ja sam to shvatio da će otvoriti nasip sa jedne strane u Srbiji, a ne da će poplavljivati Hrvatsku. Odnosno, žrtvovat će neka područja u Srbiji kako bi spasili Šabac, a to nije nešto s čime se baš hvališ pred kamerama zato ono "nasamo".

Kako su to "ratne mjere"?

Ratne mjere u ovom slučaju su smjenjivanje civilnih vlasti i uvodjenje vojnih...oblik privremene uprave. Vojska dobija velika ovlaštenja sve s ciljem sprečavanja posledica nastale situacije. A puštanje vode na drugu stranu ne znači puštanje u HR pa niko nije lud da to uradi, da pored ugroženih života ugrozi još dodatne...Srbijanci Šabac moraju odbraniti, tamo im je smještena hemijska i industrija lijekova, što bi u ovoj situaciji bilo ravno Fukušimi...

A koja je onda to druga strana, uz ratne mjere ?, i koja nije za javnost. Koja nije za javnost kad se dešava to što se dešava. Ne treba ponavljati

Spija
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
SPIJA kaže...

A koja je onda to druga strana, uz ratne mjere ?, i koja nije za javnost. Koja nije za javnost kad se dešava to što se dešava. Ne treba ponavljati

Druga strana se odnosi na suprotnu obalu. U srpskom dijelu Save obje obale se nalaze u Srbiji, tako da s koje god strane nasip otvorili voda će se izliti u Srbiju.

 

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2014 19:31 (rustweaver).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice