Paraliza sna

poruka: 75
|
čitano: 26.679
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Paraliza sna

eo ovako radi se o paralizi sna,Moja djevojka mi je dosta toga pricala o tome ali nitko joj nevjeruje osim mene,kaze da jaj se dogadaju mnoge stvari kada zaspe kao npr. zujanje u usima i bude paralizirana nemoze ispustiti glas niti pomaknuti se,ima osjeca svoju dusu izvan sebe kao da lebdi,to joj traje kratko vrijeme i onda se probudi sva uplasena i nesmije zaspati vise...mene zanima samo uzrok toga, i dali se ikako moze rijesiti toga???? hvalaa

14 godina
neaktivan
offline
Paraliza sna

MOzak misli da spavaš, pa se nemožeš micat. Događa se nakon dugog ležanja bez micanja.

2.671 Posts! And counting...
16 godina
offline
Paraliza sna

Stay out of drugs {#}

 

Citat:

"kaze da jaj se dogadaju mnoge stvari kada zaspe kao npr. zujanje u usima i bude paralizirana nemoze ispustiti glas niti pomaknuti se"

 

Ne događa li se svima da kad zaspu ne mogu pričati i micati se svjesno? {#}

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
15 godina
offline
Paraliza sna

Meni se znalo dogodit da dio mozga jos spava, dignem se iz kreveta, otkazu noge kao da sam paraliziran i samo se sroljam po podu. To mi se znalo dogadjat kada bih 5 - 6 dana u komadu znao spavat po 3 sata dnevno.

Mentalist je moj idol... I torrente isto
12 godina
neaktivan
offline
Re: Paraliza sna

da al mene zanima ja sam citao o tome i kazu da su to neki demoni,vjestice i vanzemaljci da oni te paraliziraju i budu iznad tebe,,,pa me zanima kako se toga rijesiti i koji je uzrik tome?

15 godina
offline
Paraliza sna

neispavanost, poremecena kemije mozga, psiholoska trauma, prehrana, polozaj u kojem spavas (uklijestis zivac ili slicno)... nije samo jedan uzrok...

Mentalist je moj idol... I torrente isto
13 godina
neaktivan
offline
Paraliza sna

ti demoni i to u nas(bih) se kaže bacio ti neko sihre...onda se ode hodzi i on ti prouci neka sura ili nešto na papir(neznam tacno jer hvala Bogu nisam ni išao hodži zbog toga) i stavi u bokal sa vodom i ti se napiješ te vode i to kao prođe...to je u nas lijećenje od šejtana tj. demona i tog

Da te volim dusa zna,draga moja BiH
14 godina
offline
Paraliza sna

Troll? (da možda nije Mato došao nazad... nekako mi je nick sumnjiv...)

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 10:53 (WackyZG).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Paraliza sna

posto je novi korisnik najvjerovatnije je troll...

INSOMNIJA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 10:57 (CrNa StreLa).
15 godina
offline
Paraliza sna

joj al ste navalili na jadnog čovjeka s optužbama da je troll, pustite nek još malo piše po forumu pa ćemo vidjeti dal je il nije.{#}

iako je tema looool

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 12:03 (Jack Sparrow).
16 godina
offline
Re: Paraliza sna
mata121 kaže...

eo ovako radi se o paralizi sna,Moja djevojka mi je dosta toga pricala o tome ali nitko joj nevjeruje osim mene,kaze da jaj se dogadaju mnoge stvari kada zaspe kao npr. zujanje u usima i bude paralizirana nemoze ispustiti glas niti pomaknuti se,ima osjeca svoju dusu izvan sebe kao da lebdi,to joj traje kratko vrijeme i onda se probudi sva uplasena i nesmije zaspati vise...mene zanima samo uzrok toga, i dali se ikako moze rijesiti toga???? hvalaa

To se meni dogodilo par puta. Našao sam objašnjenje; kada god čovjek zaspe motoričke funkcije u mozgu također "odmaraju" no međutim to se odvija toliko brzo da nismo toga niti svjesni! U tom slučaju dio mozga zadužen za "svjest" (kako da kažem) proradi prije moždanih funkcija zaduženih za motoriku i dođe do tog osjećaja. To traje ekstra kratko, ali se čini kao cijela vječnost. Dero bi se a nemožeš, nemožeš se pomaknut i to je to. Prvi puta djeluje zastrašujuće i nemaš pojma koji k se događa, ali posle nakon prvog puta navikneš se i samo sačekaš da proradi motorika okreneš se i nastaviš spavat. Je da se prvi put nisam usudio zaspat nego otišo u drugestore po pivo i popio četri komada da ubijem strah {#}

ššššš - možda su u šumi
14 godina
online
Re: Paraliza sna
mata121 kaže...

da al mene zanima ja sam citao o tome i kazu da su to neki demoni,vjestice i vanzemaljci da oni te paraliziraju i budu iznad tebe,,,pa me zanima kako se toga rijesiti i koji je uzrik tome?

Nema nikakvih demona, vještica i sl. Ponekad uz paralizu sna se zna pojaviti osjećaj da te neki lik drži/vuče i sl no to ti se samo čini. Npr. prošlu noć ja sam kao pokušavao izađi iz kreveta no nisam nikako mogao. Bi sam rukama prema naprijed i kao da se nešto suprostavljalo i guralo me natrag. Što sam jače gurao to je i on jače gurao. Onda sam najednom odlučio prestati. I kako sam prestao onda je i on prestajao gurati. Kako već imam dosta iskustva sa paralizom sna odlučio sam gurati najjače što mogu iz znatiželje. I onda sam kao i uvijek čuo nego glasno bubnjanje na ušima i otvorio oči. Ruke mi uopće nisu bile uzdignute već su mi bile normalno položene.

 

Taj netko tko me gurao nije uoće bio demon ili  sl. To je bila samo halucinacija u mozgu. Ja nisam ništa se fizički suprostavljao.

 

To ti je klasična pojava u paralizi sna. Uvijek se nečemu odupireš. Ako popustiš prestane, ako se nastaviš opirati odjedno mna ušima čuješ zvuk kao da netko udara lnocima i sve prestane. Nekad imaš i osjećaj da se gušiš. 

 

Nisi jedini kojemu se to dogodilo. 

 

Mrzim svoj nadimak!!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Paraliza sna
mata121 kaže...

osjeca svoju dusu izvan sebe kao da lebdi,to joj traje kratko vrijeme i onda se probudi sva uplasena i nesmije zaspati vise

Astralno putovanje? 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=457021

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=472605

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=314444

a.k.a. T R 1 P L 3 X
14 godina
offline
Re: Paraliza sna
Fićo_CoD 5 kaže...
mata121 kaže...

osjeca svoju dusu izvan sebe kao da lebdi,to joj traje kratko vrijeme i onda se probudi sva uplasena i nesmije zaspati vise

Astralno putovanje? 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=457021

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=472605

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=314444

 

 

to je nešto (bar si ja to tak opišem), izađeš iz svog tijela i duša ti putuje....
ja jednom tako krenula "van" i ušla ko u neki tunel, šareno sve i okretalo se i uplašila se i vratila.

moraš se znati i vratiti.

 

{#}

Good artists copy, great artists steal
16 godina
offline
Re: Paraliza sna
Fićo_CoD 5 kaže...
mata121 kaže...

osjeca svoju dusu izvan sebe kao da lebdi,to joj traje kratko vrijeme i onda se probudi sva uplasena i nesmije zaspati vise

Astralno putovanje? 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=457021

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=472605

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=314444

Rađe se držim medicinskih obrazloženja nego tih "bio kod Elvisa na pivi pa došo nazad"

ššššš - možda su u šumi
15 godina
neaktivan
offline
Re: Paraliza sna
EraserHead kaže...

 

 

to je nešto (bar si ja to tak opišem), izađeš iz svog tijela i duša ti putuje....
ja jednom tako krenula "van" i ušla ko u neki tunel, šareno sve i okretalo se i uplašila se i vratila.

moraš se znati i vratiti.

 

{#}

HAHAH odvalio sam se kad sam to neki dan pročitao {#}

a.k.a. T R 1 P L 3 X
12 godina
neaktivan
offline
Paraliza sna

Taj događaj je zgodan ali zna biti i NEzgodan. Meni se dogodilo da dok sam ležao i taman počinjao spavati nešto počeo sanjati i iznenada kako sam trznuo u snu i tako isto puknuo nogom u stol i srušio monitor. {#} Svom srećom ništa mu nije bilo. {#} - {#}

Špionjak Filip
14 godina
neaktivan
offline
Re: Paraliza sna
stone kaže...

ti demoni i to u nas(bih) se kaže bacio ti neko sihre...onda se ode hodzi i on ti prouci neka sura ili nešto na papir(neznam tacno jer hvala Bogu nisam ni išao hodži zbog toga) i stavi u bokal sa vodom i ti se napiješ te vode i to kao prođe...to je u nas lijećenje od šejtana tj. demona i tog

I ja sam iz BIH i musliman al nevjerujem u to !

 

Ja mislim da je to samo do neispravnog spavanja,tj. manjak sna.

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Paraliza sna
mata121 kaže...

eo ovako radi se o paralizi sna,Moja djevojka mi je dosta toga pricala o tome ali nitko joj nevjeruje osim mene,kaze da jaj se dogadaju mnoge stvari kada zaspe kao npr. zujanje u usima i bude paralizirana nemoze ispustiti glas niti pomaknuti se,ima osjeca svoju dusu izvan sebe kao da lebdi,to joj traje kratko vrijeme i onda se probudi sva uplasena i nesmije zaspati vise...mene zanima samo uzrok toga, i dali se ikako moze rijesiti toga???? hvalaa

Nah, ništa čudno... 

To je rem faza sna... To je faza kada totalno utoneš u dubok san... Te kada se ''probudiš'' dio mozga za motoriku još se nije probudio... 

Tako da možeš samo naprezati mišiče... 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Paraliza sna
doktor1 kaže...
mata121 kaže...

eo ovako radi se o paralizi sna,Moja djevojka mi je dosta toga pricala o tome ali nitko joj nevjeruje osim mene,kaze da jaj se dogadaju mnoge stvari kada zaspe kao npr. zujanje u usima i bude paralizirana nemoze ispustiti glas niti pomaknuti se,ima osjeca svoju dusu izvan sebe kao da lebdi,to joj traje kratko vrijeme i onda se probudi sva uplasena i nesmije zaspati vise...mene zanima samo uzrok toga, i dali se ikako moze rijesiti toga???? hvalaa

To se meni dogodilo par puta. Našao sam objašnjenje; kada god čovjek zaspe motoričke funkcije u mozgu također "odmaraju" no međutim to se odvija toliko brzo da nismo toga niti svjesni! U tom slučaju dio mozga zadužen za "svjest" (kako da kažem) proradi prije moždanih funkcija zaduženih za motoriku i dođe do tog osjećaja. To traje ekstra kratko, ali se čini kao cijela vječnost. Dero bi se a nemožeš, nemožeš se pomaknut i to je to. Prvi puta djeluje zastrašujuće i nemaš pojma koji k se događa, ali posle nakon prvog puta navikneš se i samo sačekaš da proradi motorika okreneš se i nastaviš spavat. Je da se prvi put nisam usudio zaspat nego otišo u drugestore po pivo i popio četri komada da ubijem strah {#}

  hahahahaha al sam se lepo nasmijao svaka cast za post dao si mi objasnjenje posto se to i mene dogagja barem jednom mesecno u svakom slucaju hvala ti!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Paraliza sna

To na egzorcizam treba poslati... :P

 

Inače da ne duljim takvi simptomi su obično (ako se ne radi o općoj anesteziji onda skoro i do 100%) posljedica degeneričkih neuromotoričkih poremećaja...

 

Preporučio bih takvoj osobi javljanje neurologu pa da se vidi sto... a moze biti 100ine stvari koje nisu nimalo benigne...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 12:51 (EnlightenedPhoenix).
14 godina
offline
Paraliza sna

meni se zna desit, vikendom, da se često budim sa ogromnom glavoboljom , debelim ženama i gubitkom sjećanja na prošlu noć, jesam li ja zaposjednut ?

 

{#}

Good artists copy, great artists steal
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 12:52 (EraserHead).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Paraliza sna
EraserHead kaže...

meni se zna desit, vikendom, da se često budim sa ogromnom glavoboljom , debelim ženama i gubitkom sjećanja na prošlu noć, jesam li ja zaposjednut ?

 

{#}

  Samo si previše popio :P

 

Bolje ti odi tamo na infektoloski na test za spolne bolest :P

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 12:53 (EnlightenedPhoenix).
15 godina
offline
Re: Paraliza sna
M_dipl. kaže...

Pusti ti mali što ti oni ovdje pi_darije pričaju, to su ti DEMONI!

Lol tako je... di ti u hodze, popa ili rabina nek istjera zlu silu iz tebe...

Mentalist je moj idol... I torrente isto
15 godina
neaktivan
offline
Re: Paraliza sna
tnakir...


Ma treba otići kod pape :)
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
offline
Re: Paraliza sna
EnlightenedPhoenix kaže...
EraserHead kaže...

meni se zna desit, vikendom, da se često budim sa ogromnom glavoboljom , debelim ženama i gubitkom sjećanja na prošlu noć, jesam li ja zaposjednut ?

 

{#}

  Samo si previše popio :P

 

Bolje ti odi tamo na infektoloski na test za spolne bolest :P

 

 

ne treba mi to, ispovijedim sve, Bog me čuva {#}

Good artists copy, great artists steal
13 godina
offline
Paraliza sna

ako mislite da su to neki nadprirodni fenomeni varate se... sve se to može objasnit neuroznanostima

 

13 godina
offline
Re: Paraliza sna
EraserHead kaže...

meni se zna desit, vikendom, da se često budim sa ogromnom glavoboljom , debelim ženama i gubitkom sjećanja na prošlu noć, jesam li ja zaposjednut ?

 

{#}

hahahhahahhahahahahahhahahhhaha nisi jedni..ima nas opsjednutih ahhaha

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Paraliza sna
M_dipl. kaže...

Pusti ti mali što ti oni ovdje pi_darije pričaju, to su ti DEMONI!

Da dođe ti ovakav demon ufff nebih se uopće opirao nek me pojede za večeru u krevetu{#}

mljaccc mljaccc
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 13:07 (dragec0).
15 godina
offline
Paraliza sna

Evo da se ja prikljucim...meni se ovo iz teme gore desilo prosle godine....tri dana za redom i vijerujte nije nimalo ugodno...ujutro probudim se ...nemogu micat oci noge ruke ...nista...samo disem...i sveki pokusaj da pomaknem neki dio tijela jednostavno nema efekta...tako traje pola mínuta-minut i onda uspijem se malo pomijerit i dodje sve na svoje....grrrr.znao sam istrcat iz kreveta....ali sve je to od previse sexa:D{#}

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: &amp
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice