Ovisnost o cigaretama PROBLEM

poruka: 144
|
čitano: 32.917
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Evo ovako imam problem s cigaretama,ako nezapalim minimalno 1 u sat vremena cigaretu kašljem ko idiot,a ako zapalim 1-2 u roku od sat vremena nekašljem to mi nije jasno i samo mi 1 duhan paše od Paramounta Crvenog i Zlatnog.

15 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
kruskar kaže...

Evo ovako imam problem s cigaretama,ako nezapalim minimalno 1 u sat vremena cigaretu kašljem ko idiot,a ako zapalim 1-2 u roku od sat vremena nekašljem to mi nije jasno i samo mi 1 duhan paše od Paramounta Crvenog i Zlatnog.

Smanjuj polagano konzumaciju, nemožeš naglo prestat ako misliš se riješiti ovisnosti.


EDIT: Da naravno da se može odmah prestati, ali puno takvih se nedugo vrate nazad pušenju jer su slabi. Malo po malo smanjivat se po meni čini bolji način.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 1:06 (Hyperion).
13 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
Hyperion kaže...
kruskar kaže...

Evo ovako imam problem s cigaretama,ako nezapalim minimalno 1 u sat vremena cigaretu kašljem ko idiot,a ako zapalim 1-2 u roku od sat vremena nekašljem to mi nije jasno i samo mi 1 duhan paše od Paramounta Crvenog i Zlatnog.

Smanjuj polagano konzumaciju, nemožeš naglo prestat ako misliš se riješiti ovisnosti.

Znam to ali evo zadnjih tjedan dana zapalim možda 5 cigareta dnevno ali kašljem stvarno ubitačno,a kad popušim 15tak dnevno onda nema kašlja uopče nerazumijem,a mama mi isto puši(od svoje 11 sad ima 52) i ona kad zapali kašlje,kod mene je obrnuto nerazumijem.

14 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Ne pričaj gluposti Hyerion, naravno da možeš naglo prestati i to je preporučena metoda kod odvikavana od duhanskih proizvoda.

Cold turkey tjedan dana,sve je dalje psiha i snaga karaktera.

Nakon 7-8 godina pušenja, prošao sam upravo to i mogu stati iza napisanoga.

Bring out your dead!
13 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
forzzuk kaže...

Ne pričaj gluposti Hyerion, naravno da možeš naglo prestati i to je preporučena metoda kod odvikavana od duhanskih proizvoda.

Cold turkey tjedan dana,sve je dalje psiha i snaga karaktera.

Nakon 7-8 godina pušenja, prošao sam upravo to i mogu stati iza napisanoga.

Ja pušim oko 9 godina,i ako nezapalim neznam što ću s rukama stalno nešto po rukama moram imati i u ustima,kad nemam cigareta onda uzmem komadić drveta stavim u usta i žvačem i cjepam drva ili nešto tako neki fizički posao no opet mi fali miris duhana.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
Hyperion kaže...
kruskar kaže...

Evo ovako imam problem s cigaretama,ako nezapalim minimalno 1 u sat vremena cigaretu kašljem ko idiot,a ako zapalim 1-2 u roku od sat vremena nekašljem to mi nije jasno i samo mi 1 duhan paše od Paramounta Crvenog i Zlatnog.

Smanjuj polagano konzumaciju, nemožeš naglo prestat ako misliš se riješiti ovisnosti.

Kaze covjek koji nije nikada pusio ili probao prestati pusiti.... ccc

http://www.handmadeinterior.com
14 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Onda objasni čovjeku da je normalno da kašlje ako prestaje pušiti, jer se time obnavlja i ponovo stvara trepetljikavi epitel u bronhama koji sav taj smrad krene izbacivati van, ergo, kašalj.  

Ta se regeneracija jako brzo obavlja, jer su pluća i općenito dišni putevi konstantno izložene kojekakvim patogenima.

Pušenjem taj epitel uništavaš pa ne kašlješ kad pušiš.

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
13 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
underdog kaže...

Onda objasni čovjeku da je normalno da kašlje ako prestaje pušiti, jer se time obnavlja i ponovo stvara trepetljikavi epitel u bronhama koji sav taj smrad krene izbacivati van, ergo, kašalj.  

Ta se regeneracija jako brzo obavlja, jer su pluća i općenito dišni putevi konstantno izložene kojekakvim patogenima.

Pušenjem taj epitel uništavaš pa ne kašlješ kad pušiš.

Zanimljivo.

 

 

p.s

znao sam prije možda 2-3 tjedna po 2 kutije dnevno popušiti,a i bio sam probao se odreći cigareta i izdržao sam GODINU dana,i dao mi frend da mu pridržim i nisam mogao izdržati da nepovučem makar 1 dim i od onda sam se vratio cigaretama.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
kruskar kaže...

Ja pušim oko 9 godina,i ako nezapalim neznam što ću s rukama stalno nešto po rukama moram imati i u ustima,kad nemam cigareta onda uzmem komadić drveta stavim u usta i žvačem i cjepam drva ili nešto tako neki fizički posao no opet mi fali miris duhana.

To se zove ovisnost i da, svima je manje-više tako, ne postoje 'casual pušači'.

Naravno, neki su više zagriženi, neki manje.Stvar navike, možda i predispozicija.

Sve što ču ti reći je da sam sa 2 kutije Marllbora light na dan prešao na Orbit bombone u roku 24h.

Izvedivo je itekako, samo treba imati jaku volju i karakter na duge staze.

 

On the bright side, uštedit češ si novaca itekako, zdravlje ti se poboljšava eksponencijalno s vremenom i imaš onaj

osjećaj da si postigao nešto za sebe.

 

Tolko od mene,

LP.

Bring out your dead!
14 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
Ako si prestao na 1 godinu onda mozes opet... Sve ostalo je psiha...72h traje dok nikotin ne izade iz sustava
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
forzzuk kaže...
kruskar kaže...

Ja pušim oko 9 godina,i ako nezapalim neznam što ću s rukama stalno nešto po rukama moram imati i u ustima,kad nemam cigareta onda uzmem komadić drveta stavim u usta i žvačem i cjepam drva ili nešto tako neki fizički posao no opet mi fali miris duhana.

To se zove ovisnost i da, svima je manje-više tako, ne postoje 'casual pušači'.

Naravno, neki su više zagriženi, neki manje.Stvar navike, možda i predispozicija.

Sve što ču ti reći je da sam sa 2 kutije Marllbora light na dan prešao na Orbit bombone u roku 24h.

Izvedivo je itekako, samo treba imati jaku volju i karakter na duge staze.

 

On the bright side, uštedit češ si novaca itekako, zdravlje ti se poboljšava eksponencijalno s vremenom i imaš onaj

osjećaj da si postigao nešto za sebe.

 

Tolko od mene,

LP.

Znam za to,no novci mi nisu problem(sestra mi donosi svaka 2 tjedna po 4 šteke cigareta) van hrv plati 5kn kutiju crvenog/bjelog paramounta,a tu kod nas ja platim 13kn,zaista jeftine a super cigarete,crveni ima sastav marlbora,a po pitanju sportova trčim kao da treniram nogomet,a pušim kao turčin i netreniram ništa,kod mene je uvijek sve naopačke.

13 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
CroVandal kaže...
Ako si prestao na 1 godinu onda mozes opet... Sve ostalo je psiha...72h traje dok nikotin ne izade iz sustava

Problem je taj što uvijek u kući osjetim dim cigarete,jer kao što sam napisao mama puši,onda ekipa kad dođe pa mi je sad to problem prije je bilo drugačije,kad je mama pušila(tu godinu kad sam ja stopirao) ona je znala otići od mene tj. izađe van,no sada je drugačije tj. sve po starome.

13 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

najbolje ti je nać svoj način kako prestati, bio sam u toj situaciji i pročitao hrpe "savjeta", zapravo svi ti savjeti pale, ali nije se lako istih držat konstantno i nemamo svi iste navike, osobno sam zamjenio cigarete ultra ljutim mentol žvakama i kad god mi došlo da zapalim sam žvakao [time brže dobiješ i ugodan miris okolini] te trčanjem, nisam u nekoj kondiciji no kilometar svaku večer te brže čisti!

kao što kažu, nemoj pokušavat one fore tipa "svaki dan jednu manje", ne pali, ako stvarno želiš prestati moraš od jutra i objasniti ljudima u okolini da prestaješ pušiti te da budu razumljiviji što se tiče razdražljivosti prvih tjedan dana (kod mene je trajalo 4 dana), neću sad lagat i reć da sam odmah prestao, kad sam dobio onu neuništivu želju za cigaretom u prvih 2 dana sam povukao 3-4 dima čisto da smirim duhove.

i ono zbog čega sam se vratio prokletštini: NEMOJ PITI PIVO!!! ako već želiš nešto alkoholno bolje popij čašu vina.

drži se, možeš ti to, nemoj ni u ludilu pokušati odustati, nakon par tjedana ćeš osjetit veliku razliku što se tiče energije i kondicije [te priče su 90% istinite] {#}

 

[EDIT] sad vidim da si rekao da si već jednom prestao pušiti na godinu dana, onda znaš svoju tehniku.

Ovdje može biti VAŠA reklama!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 0:14 (xhopeon).
13 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
xhopeon kaže...

najbolje ti je nać svoj način kako prestati, bio sam u toj situaciji i pročitao hrpe "savjeta", zapravo svi ti savjeti pale, ali nije se lako istih držat konstantno i nemamo svi iste navike, osobno sam zamjenio cigarete ultra ljutim mentol žvakama i kad god mi došlo da zapalim sam žvakao [time brže dobiješ i ugodan miris okolini] te trčanjem, nisam u nekoj kondiciji no kilometar svaku večer te brže čisti!

kao što kažu, nemoj pokušavat one fore tipa "svaki dan jednu manje", ne pali, ako stvarno želiš prestati moraš od jutra i objasniti ljudima u okolini da prestaješ pušiti te da budu razumljiviji što se tiče razdražljivosti prvih tjedan dana (kod mene je trajalo 4 dana), neću sad lagat i reć da sam odmah prestao, kad sam dobio onu neuništivu želju za cigaretom u prvih 2 dana sam povukao 3-4 dima čisto da smirim duhove.

i ono zbog čega sam se vratio prokletštini: NEMOJ PITI PIVO!!! ako već želiš nešto alkoholno bolje popij čašu vina.

drži se, možeš ti to, nemoj ni u ludilu pokušati odustati, nakon par tjedana ćeš osjetit veliku razliku što se tiče energije i kondicije [te priče su 90% istinite] {#}

 

[EDIT] sad vidim da si rekao da si već jednom prestao pušiti na godinu dana, onda znaš svoju tehniku.

Auffff,problem je najveći PIVO,to svaku večer moramo u bircu preko puta,makar 1 pivo da ugasimo žeđ(dobar s vlasnikom) nas 5 svako po 1 pivo i odemo negdje van se zezat i tako.

14 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Snaga karaktera prijatelju. Znam ljudi koji su pusili 40 godina, jednom rekli ne, i prestali. A ti nemas toliko godina i pusis vjerovatno jako malo...so..POBJEDNICI TRAZE NACINE, A GUBITNICI RAZLOGE 

12 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Da ne otvaram novu temu

 

Zanima me koliko mi šteti što sam u društvu pušača svugdje...doma ( mama, tata), na putu autom u školu ( 2 frenda), u kafiću s frendovima i ostalima koji tamo puše...praktički od kad sam se rodio sam u društvu pušača..čuo sam da to više šteti nego da sam pušim. Ne pušim ali sam probao jedno 4 puta dosad da vidim kak je...nisam se navukao na to...

15 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Puno ti šteti, bježi na otvoren prostor kad si s takvima, otvaraj prozore u autu...

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
13 godina
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
Dragon23288 kaže...

Snaga karaktera prijatelju. Znam ljudi koji su pusili 40 godina, jednom rekli ne, i prestali. A ti nemas toliko godina i pusis vjerovatno jako malo...so..POBJEDNICI TRAZE NACINE, A GUBITNICI RAZLOGE 

Znam,probat ću od sutra da vidim kako će mi biti,problem je što i cura puši pa bi mi to bio malo veći problem no probat ćemo to rješit.

 

EDIT

Od danas 12 popodne,ću mjeriti dane,i svaki dan bez cigarete ću stavljati u potpis ł,pa ćemo vidjeti koliko dana.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 0:31 (kruskar).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
thuglife kaže...

Puno ti šteti, bježi na otvoren prostor kad si s takvima, otvaraj prozore u autu...

Da to uvijek nastojim napraviti. Hvala na odgovoru!

14 godina
protjeran
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Najlakše ti je prestati i trpiti posljedice.

 

Ali nema svatko dovoljno jakog sebe...

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
Mentalist kaže...

Najlakše ti je prestati i trpiti posljedice.

 

Ali nema svatko dovoljno jakog sebe...

To je svakako istina...

14 godina
protjeran
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
iAvenger kaže...

To je svakako istina...

 Da ti odmah odgovorim na ono pitanje koliko ti steti okolina koja pusi, odgovor je dovoljno malo da se o tome nikad ne brines.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
Mentalist kaže...
iAvenger kaže...

To je svakako istina...

 Da ti odmah odgovorim na ono pitanje koliko ti steti okolina koja pusi, odgovor je dovoljno malo da se o tome nikad ne brines.

Donekle si u pravu, ja sam najviše ciljao na dob kad je bio dijete , budući da je rekao da je pasivni šušač od rođenja, i u toj dobi doista šteti, i to poprilično, što stariš manje je, no i dalje šteti, tako da nije baš zanemarivo.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
14 godina
protjeran
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
thuglife kaže...

Donekle si u pravu, ja sam najviše ciljao na dob kad je bio dijete , budući da je rekao da je pasivni šušač od rođenja, i u toj dobi doista šteti, i to poprilično, što stariš manje je, no i dalje šteti, tako da nije baš zanemarivo.

 Nije zanemarivo to sto steti, tu si u pravu, ali koliko steti, to je zanemarivo.

 

Vjerovatno je kisa koja je pala po njemu dok je prolazio Zagrebom otrovnija od sveg zraka sto ga je udahnuo u blizini pusaca...

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ovisnost o cigaretama PROBLEM
Mentalist kaže...
thuglife kaže...

Donekle si u pravu, ja sam najviše ciljao na dob kad je bio dijete , budući da je rekao da je pasivni šušač od rođenja, i u toj dobi doista šteti, i to poprilično, što stariš manje je, no i dalje šteti, tako da nije baš zanemarivo.

 Nije zanemarivo to sto steti, tu si u pravu, ali koliko steti, to je zanemarivo.

 

Vjerovatno je kisa koja je pala po njemu dok je prolazio Zagrebom otrovnija od sveg zraka sto ga je udahnuo u blizini pusaca...

O da..u ZG sav taj promet i pare iz kojekakvih auta i kamiona da ne govorim i tvornica nakupe u zraku...dalo bi se debatirati...


Što se tiče zanemarivosti i ja mislim da je zanemarivo to koliko šteti...jer ja mogu to spriječiti pošto sam pasivni pušač...samo otvorim prozor ili se udaljim od dima....ali "aktivni" pušači ako sam se dobro izrazio to teže mogu napraviti

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 1:01 (iAvenger).
13 godina
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Probaj prijeći ne elektronsku cigaretu. Ja nisam uspio prestati, ali sam sad već 6 mjeseci na "digitalnoj" cigareti.

http://www.e-cigarete.info/index.php

http://www.elektronske-cigarete.info/forum/index.php

Ovdje se možeš informirati.

 

[url=http://internationalvapersclub.com/sig][img]http://internationalvapersclub.com/sig/sig.php?d=20110415&p=1.5&c=3.70[/img][/url] [url=http://internationalvapersclub.com/]International Vaper
14 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Treba imat jaki karakter pa prestat pušit odmah.. znam na primjeru u obitelji da se to može, naravno uz povremene izljeve bijesa al funkcionira

Battlefield Fan!
14 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Joj, vi ne padate na pamet da ima u lijekarni kupit traku kojim se lijepe  na koži to služi kao za odvikavanje od pušenja cigareta.

15 godina
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Moje iskustvo: 18 godina aktivni pušać s prosjekom od 1,5 kt dnevno. Sada već oko 5 (sretnijih) godina bez cigareta.

Ovo mogu savjetovati: Detaljno se informirati o utjecaju duhana na organizam. To će ti pomoći. Najgore je to što ti psiha nije potpuno svjesna opasnosti jer nema nekog naoko vidljivog bola a ono što ti se dešava s plućima i krvnim sistemom je skriveno. Dok ne bude prekasno zbog pojave tumora ili srčanog i moždanog udara. Nažalost, tek se tada najviše ljudi odlučuje za prestanak pušenja (ako prežive npr. udar).

Mogu pomoći i nikorete i sl. ali to je samo premala pomoć. Najvažnija je ČVRSTA odluka da to više ne želiš. I to nikad u životu. I ne smije ti postati svejedno jer ćeš ponovno krenuti. Zamrzi duhan. Uvjeri se u to. To uvjerenje mora biti trajno jer i nakon nekoliko mjeseci imaš teška iskušenja (ne bih htio time nekog obeshrabriti, to treba realno sagledati radi odluke).

Zavaravanje je da je to lako. Ljudi propuše i nakon 3 godine. Ali jedan dio ih uspije. Pa ako mogu drugi možeš i ti.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
13 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o cigaretama PROBLEM

Kako uopće počnete pušiti? Nema toga tko bi me nagovorio na to.

 

Čisto me zanima kako ste počeli

Mes que un Club! FCBarcelona!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 10:57 (PLASMAorLCD).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice