Objavljen registar branitelja

poruka: 234
|
čitano: 34.906
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
Dado_ZG78 kaže...

Hm..  treba definitivno odvojiti 'žito od kukolja' i raskrinkati sve prevarante (tzv 'lažne branitelje'), ALI za to nije rješenje objava registra (vojne i državne tajne) na internetu.

 

 

Prevarante treba raskrinkavati pravnim putem i to bi trebao biti posao vojne policije i nadležnih organa. Javna objava ovakvih dokumenata može donjeti više zla nego dobra - definitivno NE!

 

 

To bi sve imalo smisla kada bi pravosuđe kod nas radilo kako spada. Možda baš u toj činjenici leži razlog objave registra na netu.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
14 godina
protjeran
offline
Objavljen registar branitelja

Potrazite par pjevaca, Dinu Dvornika....

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
16 godina
neaktivan
offline
Objavljen registar branitelja

Pa zar nije netko napisao da je server prešao zakuljenih 10 GB?

Prodajem USB 2.0 Flash drive 16GB KINGSTON DataTraveler 102 nove, zapakirane s jamstvom 5 godina za 180kn, novi su 300kn.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
Ige kaže...

Pa zar nije netko napisao da je server prešao zakuljenih 10 GB?

 

ja sam napisao na prosloj stranici

 

AA-d00d kaže...

 

zakupljenih 10GB prometa potroseno vec u 2 dana :O

 

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
Ige kaže...

Pa zar nije netko napisao da je server prešao zakuljenih 10 GB?

Pa trebali su se malo bolje pobrinuti za hosting, znali su da će pola Hrvatske navaliti odjednom čim dođe u medije. Sad će netko reći "pa dobro da su i ovako napravili, što bi ti", ali kad već to rade trebali su uzeti veći paket. Možda registrirati i nekoliko servera i domena, ipak ovo ima kratak rok trajanja pa to vrijeme treba iskoristiti na najbolji način. I oni grafovi na početnoj stranici teže 100 kB, ljudi će ih vjerojatno pogledati samo jednom, a svaki put kad ponovno dođu na stranicu učitavati će se bezveze. Trebali su stavili linkane thumbnaile. Ili još bolje, zašto nisu iskoristili besplatni hosting slika da uštede svoj bandwidth?

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
andy0101 kaže...

Pa trebali su se malo bolje pobrinuti za hosting, znali su da će pola Hrvatske navaliti odjednom čim dođe u medije. Sad će netko reći "pa dobro da su i ovako napravili, što bi ti", ali kad već to rade trebali su uzeti veći paket. Možda registrirati i nekoliko servera i domena, ipak ovo ima kratak rok trajanja pa to vrijeme treba iskoristiti na najbolji način. I oni grafovi na početnoj stranici teže 100 kB, ljudi će ih vjerojatno pogledati samo jednom, a svaki put kad ponovno dođu na stranicu učitavati će se bezveze. Trebali su stavili linkane thumbnaile. Ili još bolje, zašto nisu iskoristili besplatni hosting slika da uštede svoj bandwidth?

 

mislim da namjerno nisu zakupili veci promet kad su rekli da ce stranica funkcionirati krace vrijeme...ali dovoljno da se digne hajka i Jaca konacno slomi (pitaj boga koga ona stiti) i ucini to sto vecina branitelja i zahtjeva

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 17:41 (AA-d00d).
16 godina
odjavljen
offline
Objavljen registar branitelja

šta ova jadranka i ostali baljezgaju,kakvo podzemlje da postavlja registar branitelja na internet?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
M4X kaže...

šta ova jadranka i ostali baljezgaju,kakvo podzemlje da postavlja registar branitelja na internet?

 

ma svima je vec jasno da je nekima sredila neke jos dok je bila ministrica

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 17:44 (AA-d00d).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
AA-d00d kaže...

mislim da namjerno nisu zakupili veci promet kad su rekli da ce stranica funkcionirati krace vrijeme...ali dovoljno da si digne hajka i Jaca konacno slomi (pitaj boga koga ona stiti) i ucini to sto vecina branitelja i zahtjeva

Hm, no ipak su mogli zakupiti više servera i domena jer neki ljudi nisu imali priliku otvoriti stranicu. Ja sam pokušavao par puta, i uspio sam otvoriti samo početnu, ne i pretražiti. Meni nije bilo toliko važno jer se radi o nekim poznanicima, ali mogu misliti kako je onima koji nemaju Internet doma nego moraju ići na javna mjesta i X vremena pokušavati pretražiti bazu.

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
16 godina
odjavljen
offline
Objavljen registar branitelja

ja sam našo za tatu ,kaže da mu neki dani fale

još sam malo imena pretražio

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 18:14 (M4X).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
BlackFoot kaže...

 čija će sutra jedina povlastica biti ta da će ih država besplatno pokopati

Ovo je posebno divan dio zbog kojega sam stjerao u tri pikse marmelade i državu i sve birokrate ovoga svijeta plus one koji su ih zaposlili.

 

Nedavno mi je umro mlađi brat. Bio je pripadnik HV-a 91/92 i zatim 92/96 pripadnik VP HV.

Ostao je kao djelatna osoba i dalje u vojsci i bio je umirovljen sa famozno visokom mirovinom od nekih 1800 kuna koja je kasnije još smanjena.

Da sad ne nabrajam njegovu liječničku dokumentaciju, ali bio je stvarno bolestan. Vodio je spor sa MORH-om koji je...pazite sad... u jednom trenutku čak tvrdio da on nikada nije bio pripadnik HV-a.

Uglavnom kraj spora nije doživio.

 

I sad ovaj krasan dio o pokopu.

Sve radnje oko pokopa obavio sam sam i o svom i trošku obitelji.

Jedan od poznanika kaže mi da sam mogao kontaktirati neki odjel za branitelje pri poglavarstvu grada i da se to moglo organizirati besplatno.

Naravno, znao sam za taj dio o pokopu, ali njegova iznenadna smrt bila je šok od kojega sam jednostavno zablokirao.

Reko' okej... ionako sam sve platio i već organizirao, ali ajde da barem vidim da mu se da vojna počast nakon što je toliko godina proveo u uniformi.

Valjda je toliko zaslužio od ove države.

I tu naletim telefonski na neku kučku koja vjerojatno mrzi branitelje iz dna duše, ali ne i novac od prireza koji nam se uzima i koji ju hrani.

Lijepo joj objasnim situaciju, imam pred sobom sve njegove podatke koje joj joj mogu istog časa faksirati, ponudim da dođem osobno

i posebno naglasim da ne želim ništa drugo nego da organiziraju vojnu počast. Samo to. Ništa drugo.

Kad je kučka počela meni nabrajati da oni s time nemaju ništa nego da idem u ministarstvo branitelja pa u sobu tu i tu pa neka pišem zahtjev pa da će onda to riješiti ministarstvo

pa poslati njima pa će me oni kontaktirati pa...pa...pa

Pitam ja jel ona normalna. Pa koliko to onda traje bog te mazo? Sprovod je za dva dana.

Veli ona, sorry ali to je procedura.

Fino. Ionako sam bio ukomiran pa da me sad još hebete po nekim hodnicima. Ma nabi si ti tu svoju proceduru gdje sunce ne sija i prekinem.

Poslije sprovoda pita mene frend da koji se vrag desio sa vojnom počasti i kada sam mu ispričao malo je falilo da ne pokrene rat.

Da skratim... otišao sam sa svim papirima drito u taj odjel. I naišao na jednu stvarno, ali stvarno, ljubaznu gospođu. Ne nije to ona sa telefona.

Ispričao sam joj cijelu situaciju i spremno mi je ponudila da se pokrene nekakva istraga oko toga tko mi je to ispričao ta sra**a.

Ne hvala. Nema te istrage koja će mi vratiti buraza.

Ponudila mi je pomoć oko ostvarivanja nekog novčanog dodatka na penziju  za mamu. Mislim da je nekih stotinjak kuna na koje ima pravo ako se dokaže uzročno posljedična veza.

Ne hvala. Neće mi nikakvi birokrati secirati mamu za nekih stotinjak kuna. Da ti ću joj ja i više kad god joj treba.

I tako ta gospođa uzela sve račune od pokopa i riješila sve oko povrata dijela troškova, uzela moj broj mobitela i obavještavala me o svakom pomaku u tom postupku

te na kraju naglasila neka joj se obratim za bilo što ako mi zatreba u vezi tih braniteljskih prava.

A onoj sa telefona želim... ma ne želim joj ništa...

 

I tako to je još jedno veliko pravo iz zakona o braniteljima koje ovisi o sreći koga ćete naći s druge strane telefonske linije,

a ako se dobro sjećam vrli bivši predsjednik nešto je izjavljivao da su ionako te stvari oko počasti skupe za državu pa bi ih trebalo ukinuti.

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
archer02 kaže...

 

Nedavno mi je umro mlađi brat. Bio je pripadnik HV-a 91/92 i zatim 92/96 pripadnik VP HV.

 

moja iskrena sućut

IBM ( I Blame Microsoft)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
micho0305 kaže...
archer02 kaže...

 

Nedavno mi je umro mlađi brat. Bio je pripadnik HV-a 91/92 i zatim 92/96 pripadnik VP HV.

 

moja iskrena sućut

također...i u ime cjelog foruma!

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
protjeran
offline
RE: Objavljen registar branitelja
micho0305 kaže...
archer02 kaže...

 

Nedavno mi je umro mlađi brat. Bio je pripadnik HV-a 91/92 i zatim 92/96 pripadnik VP HV.

 

moja iskrena sućut

Također i moja sućut!

fcb pitati na pm skype mato.lukic95 gmail mato.lukic.os@gmail.com
15 godina
neaktivan
offline
Objavljen registar branitelja

sucut za buraza .....

 

 

 

 

ako ti nije problem .. daj broj telefona od te kuje , da ju priupitam nest'

 

Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
16 godina
neaktivan
offline
Objavljen registar branitelja

Veliko Hvala ljudi na sućuti svima koji su izrazili do sada i onima koji bi ubuduće tako da ne trebate dalje da ovo ne pretvorimo u nešto drugo.

 

U principu ne pišem "ispovjedi" po forumima ( te su teme inače rezervirane za trenutke kada se boračko društvo sakupi),

ali tema ide gore dole što je i u redu jer svi imamo pravo na svoje stavove i mišljenja i ponekada je najbolje nekome živim primjerom napisati kako sve to izgleda u RL.

Netko je negdje napisao da kada čuje riječ branitelj prvo pomisli na "pravi ili lažan". To je odraz društva i atmosfere koja je stvorena i sve strpala u isti koš. Žalosno.

 

Drago mi je čitati što mlađi ljudi ipak shvaćaju da nije sve crno bijelo i da je na tom famoznom registru branitelja ipak puno više poštenih ljudi koji su se nakon tog fajta 

okrenuli poslu i obitelji.

 

Na kraju to je valjda i normalno za jedan IT forum. Ipak za koristiti računalo treba koristiti i mozak :)

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
archer02 kaže...

Veliko Hvala ljudi na sućuti svima koji su izrazili do sada i onima koji bi ubuduće tako da ne trebate dalje da ovo ne pretvorimo u nešto drugo.

 

U principu ne pišem "ispovjedi" po forumima ( te su teme inače rezervirane za trenutke kada se boračko društvo sakupi),

ali tema ide gore dole što je i u redu jer svi imamo pravo na svoje stavove i mišljenja i ponekada je najbolje nekome živim primjerom napisati kako sve to izgleda u RL.

Netko je negdje napisao da kada čuje riječ branitelj prvo pomisli na "pravi ili lažan". To je odraz društva i atmosfere koja je stvorena i sve strpala u isti koš. Žalosno.

 

Drago mi je čitati što mlađi ljudi ipak shvaćaju da nije sve crno bijelo i da je na tom famoznom registru branitelja ipak puno više poštenih ljudi koji su se nakon tog fajta 

okrenuli poslu i obitelji.

 

Na kraju to je valjda i normalno za jedan IT forum. Ipak za koristiti računalo treba koristiti i mozak :)

meni je drago da si podjelio tu tugu i teret s nama...evo pjesam stvorena za ovu

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 20:09 (sk8 4 life).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
Zli Deda kaže...

sucut za buraza .....

 

 

 

 

ako ti nije problem .. daj broj telefona od te kuje , da ju priupitam nest'

 

Ma... život ide dalje... ionako je previše kompliciran da bi ga još i sami dodatno komplicirali.

I tamo ne radi jedna osoba tako da kada sam bio tamo postavio bi jedno stvarno veliko pitanje ;)

Nadam se da će iz tog mojeg primjera drugi kojima bi ne daj Bože trebao sektor za branitelje grada Zagreba izvući pouku.

 

A isto kao što bi ti nešto priupitao željela je i cijela bojna VP... :)

 

Izvinjavam se svima što sam i ne namjerno odvukao temu u OT i molim moderatore  da slobodno obrišu sve što smatraju da treba.

 

Vratimo se temi i registru branitelja.

Ja sam mišljenja da je sve to neka politička kuhinja vrha čija će se prava svrha tek pokazati.

Ne znam... možda kao podloga za neki novi dodatak zakonu kojim će se objava kompletnog registra odgoditi na nekih slijedećih 10-20 godina.

Možda za guranje nekih drugih stvari pod tepih...

Sam predsjednik kaže da je duda varalica ova objava, a trenutno nemam razloga sumnjati da to nije tako.

I kako je ta cijela stvar prošla nezapaženo? Krađa registra, izrada same stranice, baze, tražilice...

 

Ovdje ima ljudi koji se bave webom. Ja sam u tom području na razini naprednijeg početnika pa bi volio čuti od nekog ovdje upučenijeg koliko otprilike traje

izrada jednog takvog projekta od početka do postavljanja funkcionalnog weba.

Mišljenja sam da to nije mali posao.

A i bacanje krivice na neke paraobavještajce? Pa kog vraga rade onda ti naši obavještajci kada im ovi pred nosom rade ovakve stvari?

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
16 godina
offline
RE: Objavljen registar branitelja
archer02 kaže...

 

I tako to je još jedno veliko pravo iz zakona o braniteljima koje ovisi o sreći koga ćete naći s druge strane telefonske linije,

a ako se dobro sjećam vrli bivši predsjednik nešto je izjavljivao da su ionako te stvari oko počasti skupe za državu pa bi ih trebalo ukinuti.

Kaj se moze da stvarno si gadno prosel nema kaj i jos onda ovak koji šufti bezobrazni,Sramim se a o bivsem predsjedniku se nema kaj dodat barem ne tu jel bi dobil crvendaca. Fuckas predsjednika koji nemre sam iz svoje glave slozit nekaj smisleno nego mora imat sve napisano ali viceve prica to da.Nevinašce

14 godina
neaktivan
offline
Objavljen registar branitelja

Moja sucut za buraza Mršti se

Nije mi jasno kako netko tako bezobrazan nadje posao, mislim na zensku s telefona..Toliko nezaposlenih, vjerojatno, sigurno da ima boljih radnika koji te postuju..

Pogotovo u takvim trenucima..

Apple iPhone 3GS 16GB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
sk8 4 life kaže...

meni je drago da si podjelio tu tugu i teret s nama...evo pjesam stvorena za ovu

Eh... Marko... neki ga vole neki ga mrze, a do nedavno smo bili u istoj ulici udaljeni nekih tristotinjak metara i ponekada porazgovarali.

Recite što hoćete ali Marko je privatno ljudina.

 

Hvala za pjesmu

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
16 godina
neaktivan
offline
Objavljen registar branitelja

http://www.registarbranitelja.com/

 

ne otvara, a nisam se uspio zabaviti ko ostatak Hrvatske, trazeci poznate u registru

14 godina
protjeran
offline
RE: Objavljen registar branitelja
archer02 kaže...

 

Izvinjavam se svima što sam i ne namjerno odvukao temu u OT i molim moderatore  da slobodno obrišu sve što smatraju da treba.

 Kao prvo, duboka i iskrena sućut.... I  nemaš se što izvinjavati nikomu i nikada. Ono što je napisano s tvoje strane je kao prvo iskreno, pošteno i krajnje otvoreno, a ujedno strašno. No, nažalost je surova istina, samo jedna od bezbroj sličnih. Itekako je i tvoj post sastavni dio ove teme. 

14 godina
protjeran
offline
RE: Objavljen registar branitelja

Proradilo opet. www.registarbranitelja.com Treba biti uporan, česti su padovi, opterećenje je ogromno. Stranica ponovo otvorena uz pomoć Indexa.hr i uplaćenih donacija.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja

Pozdrav svim pravim braniteljima.Ovo oko braniteljskih povlastica me smeta.Pošteni ljudi nisu išli u rat radi povlastica ali kada su ih več dali,iskoristili su ih oni koji su imali vezu i lovu.Masa branitelja ih nije iskoristila,a oni koji jesu znaju da je to bilo malo.Konkretno oko uvoza auta moglo se iskoristiti samo neki određeni postotak na plačanje poreza i ništa drugo.Ja sam svojoj ženi rekal da samo hoću da me pokopaju uz vojne počasti.Tolko smo valjda zaslužili.

14 godina
protjeran
offline
RE: Objavljen registar branitelja
Gogs kaže...

Pozdrav svim pravim braniteljima.Ovo oko braniteljskih povlastica me smeta.Pošteni ljudi nisu išli u rat radi povlastica ali kada su ih več dali,iskoristili su ih oni koji su imali vezu i lovu.Masa branitelja ih nije iskoristila,a oni koji jesu znaju da je to bilo malo.Konkretno oko uvoza auta moglo se iskoristiti samo neki određeni postotak na plačanje poreza i ništa drugo.Ja sam svojoj ženi rekal da samo hoću da me pokopaju uz vojne počasti.Tolko smo valjda zaslužili.

 Ma tako je, pravo kažeš. Kada sam se skinuo nisam imao ni za kruh da tako kažem, žena, malo dite.....Vozio sam dugo onaj svoj krš od auta, mislim ima vremena... i kad sam malo skucao nešto love ukinuše to.... kažu bilo je dosta, tko je ostvario povlasticu, ostvario je,a vas ostale ko hebe   

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 23:21 (BlackFoot).
15 godina
offline
Objavljen registar branitelja

Pozdrav ljudi.

Sin sam ratnog vojnog invalida i već 17 godina gledam svog oca koji se nemože kretati bez pomagala, kojem neprođe 1 dan a da nepopije tabletu protiv bolova. A za svoja prava se borio s državom skoro 12god.

I sad na popisu branitelja 9 ministara. Mislim da je sad jasno zašto ovi lopovi nisu dali da se objavi registar.


Uspio sam prije pola sati ući na stranicu registra branitelja i provjerio sam za tri osobe i svima odgovaraju datumi i postrojbe.

 

Pozz...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
BlackFoot kaže...

Proradilo opet. www.registarbranitelja.com Treba biti uporan, česti su padovi, opterećenje je ogromno. Stranica ponovo otvorena uz pomoć Indexa.hr i uplaćenih donacija.

da,otvara se bez problema

15 godina
neaktivan
offline
Objavljen registar branitelja

stranica mi sad radi i na google-u, sviđa mi se favicon...Smijeh prije ga nisam vidio

 

ovo što je uradio Index.hr je veliki + za njih...

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 8:08 (sk8 4 life).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Objavljen registar branitelja
sk8 4 life kaže...

stranica mi sad radi i na google-u, sviđa mi se favicon...Smijeh prije ga nisam vidio

 

ovo što je uradio Index.hr je veliki + za njih...

Neznam cime se taj index zamjerio ljudima...

Otkrili su brojne afere, i svakodnevno pljuju po svima, kako plavima tako i crvenima...

i demokracija im je na razini

potpis :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice