Novi zakon o pušenju

poruka: 620
|
čitano: 136.216
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pušenju
Deus ex machina kaže...
Ige kaže...

Iako nisam pušač, mogu ti odgovorit na ovo pitanje. Ne bih ušao u taj kafić. Ni ne moram ući u taj kafić. To je isto ko da netko jbt ide na koncert Slipknota i onda se čudi što nisu cajke. Kad ideš nekamo, ideš zato što hoćeš tamo ići, a to mjesto ima svoja obilježja. Ti sa svojim imaginarnim društvom možeš otić negdje drugdje, radit nešto drugo, nitko te ne tjera da ideš u kafić.

 

Vidis kako si to lijepo objasnio i sam! Recimo, u kaficima se sada ne moze pusiti.

Nitko te ne tjera da tamo ides. Kafic ima svoja obiljezja, stolove za sjesti i druziti se i serviranje pica. Zato jer ja to hocu, ja idem u kafic. A tko pusi moze otic' negdje drugdje sa svojim frendovima pusacima i radit nesto drugo, nitko ga ne tjera da ide u kafic.

Al ga tjeraju iz kafića...Ma da se mene pita, ja bi stavio lijepo 200kn kutija cigareta pa ko hoće nek puši, stvar je samo u tome što se pokušava poboljšat zdravlje nacije na krivi način, i nije ni čudo što se tako puno ljudi buni. Meni je isto bolje da je zabranjeno pušenje u javnim prostorima jer ja ne pušim, al na ovaj način se neće ništa postići. A kad to tako gledaš, ti kad si prije zakona išao u kafić, ti si već samim tim birao da se hoćeš trovat Smijeh Zakon neće opstat, to je sigurno, jer nam je vlada u *urcu i popušta na sve moguće zahtjeve bilo koga.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pušenju
Ige kaže...

Al ga tjeraju iz kafića...Ma da se mene pita, ja bi stavio lijepo 200kn kutija cigareta pa ko hoće nek puši, stvar je samo u tome što se pokušava poboljšat zdravlje nacije na krivi način, i nije ni čudo što se tako puno ljudi buni. Meni je isto bolje da je zabranjeno pušenje u javnim prostorima jer ja ne pušim, al na ovaj način se neće ništa postići. A kad to tako gledaš, ti kad si prije zakona išao u kafić, ti si već samim tim birao da se hoćeš trovat Smijeh Zakon neće opstat, to je sigurno, jer nam je vlada u *urcu i popušta na sve moguće zahtjeve bilo koga.

Mislim da poskupljivanje ne bi nista donijelo osim jos gorih problema, jer bi se onda jos jace naglasila razlika izmedju slojeva, pa bi bogati pusili a siromasni ne a to bi diglo jos goru uzbunu nego sada.

Imas pravo, prije zakon sam isao u kafic i u disko i trovao se, i to je bio moj izbor. Nekad sam tako birao ne ic u kafic jer mi je prezadimljeno. Tako da sam sad presretan da napokon mogu otic u kafic i sjest, popit kavu, druzit se i ne morat se davit s dimom obliznjeg stola.

Zakon ce opstat 100%. Ako je opstao ZAMP i jos neke apsolutne idiotarije, opstat ce i ovo. Uvijek je tako na svijetu, prvo buka i halabuka, pa onda ce doc neka misja/pasja/macja gripa pa ce se svi uplasit i onda ce se halabucit o tome a na pusenje ce svi zaboravit i priviknut se....

 

 

"If you want a vision of the future, imagine a boot stomping on a human face forever..."

Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
15 godina
protjeran
offline
Novi zakon o pušenju

samo nek se diže cijena cigareta odo ja u susjednu državu gdje je jeftinijeCool

16 godina
offline
Novi zakon o pušenju

Znam da sam off topic ali u 603 posta kolko ste napisali do sad, mogli bi cijelu knjigu napisati o duhanu :) A kamoli o novom zakonu.

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pušenju

Nevjerojatno koliko sam bio u pravu.. Jednio sam fulao vremenski period; mislio sam da će to biti u jesen, a kad ono već kuca na vrata..

 

Daklem dragi moji nepušači, kategorični protivnici dima uopće, biti ćete opet prisiljeni na isti jer eto nam novog prijedloga zakona, koji, vidi vraga, upravo predviđa tezu koju sam zastupao u ovoj temi.

 

A koliko me sjećanje služi, neki su tvrdili da je to nemoguće, ha moderatori?

16 godina
offline
RE: Novi zakon o pušenju

odvratno u svakom slučaju (vraćanje pušenja, jel..)

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2009 16:24 (nixass).
16 godina
moderator
online
RE: Novi zakon o pušenju
bed kaže...

Nevjerojatno koliko sam bio u pravu.. Jednio sam fulao vremenski period; mislio sam da će to biti u jesen, a kad ono već kuca na vrata..

 

Daklem dragi moji nepušači, kategorični protivnici dima uopće, biti ćete opet prisiljeni na isti jer eto nam novog prijedloga zakona, koji, vidi vraga, upravo predviđa tezu koju sam zastupao u ovoj temi.

Gdje je taj prijedlog zakona? Usput receno, uoci da zakon mora izglasati Sabor natpolovicnom vecinom - ipak ce trebati nagovoriti sve te ljude da dozvole pusenje. Namigiva

 

bed kaže...

A koliko me sjećanje služi, neki su tvrdili da je to nemoguće, ha moderatori?

Tko je to tvrdio? Citiraj! U ovoj banana-drzavi je sve moguce.

15 godina
odjavljen
offline
Novi zakon o pušenju

Meni se sviđa ovaj novi zakon o nepušenju, to je zdravlje za sve nas.Cool A Pušači nek si nađu mjesto.Namigiva

 hm...na neku ruku se slažem s tobom ali što ako smo ja i par frendova otišli na "kavu" a pola mojih frendova puši a nesmiju...što ćemo onda?
ai kazne su prevelike i ne slažem se sa zakonom da konobar koji nije sprječio pušenje treba dobit 10ak tisuča kuna kazne ...iako je pušača upozorio.
Pa brate njih treba izbaciti iz i oni nek plate kaznu a ne konobar.Smijeh
Arijel
16 godina
moderator
online
RE: Novi zakon o pušenju
žiža98 kaže...

Meni se sviđa ovaj novi zakon o nepušenju, to je zdravlje za sve nas.Cool A Pušači nek si nađu mjesto.Namigiva

 hm...na neku ruku se slažem s tobom ali što ako smo ja i par frendova otišli na "kavu" a pola mojih frendova puši a nesmiju...što ćemo onda?

Pa, otisli ste na kavu, ne? Pusit ce kad cete otici na cigaretu. Namigiva Tj. svjez zrak.

žiža98 kaže...
ai kazne su prevelike i ne slažem se sa zakonom da konobar koji nije sprječio pušenje treba dobit 10ak tisuča kuna kazne ...iako je pušača upozorio.
Pa brate njih treba izbaciti iz i oni nek plate kaznu a ne konobar.Smijeh

Zasto iznosis neistine? Jesi uopce procitao novi Zakon? Preciznije, clanak 28. novog zakona?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pušenju
mbaksa kaže...

Gdje je taj prijedlog zakona? Usput receno, uoci da zakon mora izglasati Sabor natpolovicnom vecinom - ipak ce trebati nagovoriti sve te ljude da dozvole pusenje. Namigiva

Evo ga, koliko vidim u saboru. I to vladajući predložili, a to znači izglasano (i obratno, što oporba predloži - odbijeno, to je sabor).

mbaksa kaže...

Jesi uopce procitao novi Zakon? Preciznije, clanak 28. novog zakona?

Bit će uskoro još noviji..

 

Neki misle da živimo u zdravstvenom sistemu, a ustvari je to kapitalistički sistem. A u njemu je primarno, zna se, kapital, profit. Dok god bude više materijalne koristi od pušačke populacije, nego što su izdaci za iste, pušit' će se..

15 godina
odjavljen
offline
Novi zakon o pušenju

Meni se sviđa ovaj novi zakon o nepušenju, to je zdravlje za sve nas.CoolA Pušači nek si nađu mjesto.Namigiva

 hm...na neku ruku se slažem s tobom ali što ako smo ja i par frendova otišli na "kavu" a pola mojih frendova puši a nesmiju...što ćemo onda?

Pa, otisli ste na kavu, ne? Pusit ce kad cete otici na cigaretu. Namigiva Tj. svjez zrak.

žiža98 kaže...
ai kazne su prevelike i ne slažem se sa zakonom da konobar koji nije sprječio pušenje treba dobit 10ak tisuča kuna kazne ...iako je pušača upozorio.
Pa brate njih treba izbaciti iz i oni nek plate kaznu a ne konobar.Smijeh

Zasto iznosis neistine? Jesi uopce procitao novi Zakon? Preciznije, clanak 28. novog zakona?

 

Pa treba se smanjiti pušenje kao što sam rekao za zdravlje svih nas.Smijeh

Arijel
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2009 12:58 (žiža98).
15 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pušenju

sve to mi nekako mirisi, da ce se uskoro opet dim cigara nastaniti u kafice...barem djelomicno.

http://www.monitor.hr/clanci/trgovacki-lanci-sada-zele-rusiti-zakon-o-nepusenju/22325/

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pada-zakon-o-nepusenju-od-jeseni-ce-cigareta-uz-kavu-vjerojatno-biti-dozvoljena/440245.aspx

 

EDIT: kasnim dobrih par dana, tek sad vidim, isprike.

Pretvarat cu se da nemam potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2009 4:01 (robson).
15 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pušenju

Čula sam da se nesto priča da će se ponovno uvesti pusenje u kafičima, zbog prometa .

15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pušenju
Iwana kaže...

Čula sam da se nesto priča da će se ponovno uvesti pusenje u kafičima, zbog prometa .

..da,ali ne treba se zavaravati..povisiće trošarine na cigarete i alkohol,jer se to eto smatra luksuzom..

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2009 14:09 (seneka).
16 godina
protjeran
offline
RE: Novi zakon o pušenju
seneka kaže...
Iwana kaže...

Čula sam da se nesto priča da će se ponovno uvesti pusenje u kafičima, zbog prometa .

..da,ali ne treba se zavaravati..povisiće trošarine na cigarete i alkohol,jer se to eto smatra luksuzom..

A šta bi luksuz trebao biti, kruh, mlijeko ili meso. Cigarete i Alkohol ti nisu potrebne za preživljavanje.

I don't need sex, T-com fucks me every day
16 godina
neaktivan
offline
Novi zakon o pušenju

Zakon se i ne drzi bas dobro.Eno,u dosta kafana se pusi!Smijeh

Did protons and electrons create the earth,or did Allah meditate and create it's birth? Is everyday in this place a curse,or should I pray on my knees and ebrace it's dirt?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pušenju
VirtUoso kaže...

Zakon se i ne drzi bas dobro.Eno,u dosta kafana se pusi!Smijeh

VirtUoso ipak je to Slavonski Brod ;)

Utjecaj dopire od preko :P

Music is my life :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pušenju
makaweli kaže...
VirtUoso kaže...

Zakon se i ne drzi bas dobro.Eno,u dosta kafana se pusi!Smijeh

VirtUoso ipak je to Slavonski Brod ;)

Utjecaj dopire od preko :P

Nek' tako i ostane!!!Smijeh

Did protons and electrons create the earth,or did Allah meditate and create it's birth? Is everyday in this place a curse,or should I pray on my knees and ebrace it's dirt?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
dovla kaže...

Ja moram na balkon. Mislim da bi poslodavci trebali osigurat prostor za pušenje.

ja mislim da ne bi...

to nije životna potreba, a kao drugo, samo njemu trosis vrijeme koje ti plaća, a koje bi trebao raditi...Izlanuo se

Psssssst Zecovi spavaju
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2009 1:24 (angel of fire).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi zakon o pusenju
angel of fire kaže...
dovla kaže...

Ja moram na balkon. Mislim da bi poslodavci trebali osigurat prostor za pušenje.

ja mislim da ne bi...

to nije životna potreba, a kao drugo, samo njemu trosis vrijeme koje ti plaća, a koje bi trebao raditi...Izlanuo se

@dovla: Zašto bi poslodavci trebali osigurat prostor za pušenje? Jbt, eto zašto nam država propada. Ako ste čitali jučerašnje novine, lijepo piše što nam je svjetska banka poručila. Mi ćemo kao država propast zbog ovakih ljudi + nesposobna vlada koja zna samo nabijat poreze, i davat pare lažnim braniteljima koji nisu pušku primili.  Zašto bi tebi poslodavac morao osigurat prostor za nešto što se njega opće ne tiće, a tebi to nije nikakva potreba neko čisto užitak. Zašto onda ja ne bih tražio da mi poslodavac da sobu sa jednim dobrim PC-em i PES-om na njemu da mogu halat. Isto je. Jbt daj razmišljaj malo....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice