"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

poruka: 559
|
čitano: 197.333
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Spiridon kaže...

auto "Zastava 1300" , rađen po Fiat-ovoj licenci je bio pojam. makina. a imao je 60 KS... Golf I diesel - statusni simbol. Taksisti vozili nove mercedese 123 linija. Naš svećenik vozio 80-ih novog Audija 80!!!

a ja iz rodilišta došao u 90-ki xD

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)///Svi smo mi Mentalist///
14 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Pa o tom i pričam, odakle im da uopće znaju za to, i gdje su kupili. Ma joj, baš čudo. Nisam vidio djecu da se igraju s tim pa nikada. Jedino što znaju je meni skakati ispred kuće i vrištat... Al rekao bih da je to zbog provociranja, samo dobro glume.
Optimizam je nedostatak iskustva.
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
turbojc kaže...
Pa o tom i pričam, odakle im da uopće znaju za to, i gdje su kupili. Ma joj, baš čudo. Nisam vidio djecu da se igraju s tim pa nikada. Jedino što znaju je meni skakati ispred kuće i vrištat... Al rekao bih da je to zbog provociranja, samo dobro glume.

i meni je bilo čudno,ali tako je....doduše ne igraju ''ko će bliže zidu'' ka' što smo se mi igrali,nego samo razmjenjivaju...

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)///Svi smo mi Mentalist///
12 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
kivic15 kaže...
Spiridon kaže...

auto "Zastava 1300" , rađen po Fiat-ovoj licenci je bio pojam. makina. a imao je 60 KS... Golf I diesel - statusni simbol. Taksisti vozili nove mercedese 123 linija. Naš svećenik vozio 80-ih novog Audija 80!!!

a ja iz rodilišta došao u 90-ki xD

Obrati pažnju da je u vrijeme "groznog komunizma" SVEĆENIK vozio Audi 80 glanc nov. {#}

Nisam ja ništa prčk'o.
14 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Ko će bliže zidu? Kako to misliš?

Ne bih ja svoje mijenjao, ma ni duplikate !
Optimizam je nedostatak iskustva.
10 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
kivic15 kaže...

a ja iz rodilišta došao u 90-ki xD

mene dofurali u žutoj Zastavi 101. I to je morala rikverc uz brijeg, drugačije nije išlo {#}

turbojc kaže...
Pa o tom i pričam, odakle im da uopće znaju za to, i gdje su kupili. Ma joj, baš čudo. Nisam vidio djecu da se igraju s tim pa nikada. Jedino što znaju je meni skakati ispred kuće i vrištat... Al rekao bih da je to zbog provociranja, samo dobro glume.

Je i meni se to čini. Ne kužim fakat zbog čega na svaki udarac lopte moraju vrištat ko da je hrpa čimpanzi ispred vrata. Pa i mi smo se igrali al nismo urlali ko nespašeni.

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2013 22:15 (ddarknessfairyy).
14 godina
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Ja ne kužim kako on uspije prebaciti loptu u moje dvorište... A nema kako šutati prema mom dvorištu. Oduvijek mi je to bila zagonetka. {#}

Optimizam je nedostatak iskustva.
12 godina
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Mojoj sestri susjeda iz Istanbula 80-ih dofurala komplet (suknja i jakna) od jeans-a... Legica joj pozelenila od zavisti...

Nisam ja ništa prčk'o.
10 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
turbojc kaže...

Ja ne kužim kako on uspije prebaciti loptu u moje dvorište... A nema kako šutati prema mom dvorištu. Oduvijek mi je to bila zagonetka. {#}

kod mene ista priča...koliko sam skužila današnji "nogomet" se igra tak stoje 10 metara jedan od drugoga i onda napucavaju loptu ko blesavi a jako su "precizni", valjda i tvoji klinci prakticiraju isti nogomet.

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
12 godina
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Krali susjedima voće iz dvorišta iz fore... Danas ne žele ubrati iz svog dvorišta... Btw, mene dovezli iz rodilišta u fići... hahaha

Nisam ja ništa prčk'o.
15 godina
protjeran
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
ddarknessfairyy kaže...

taj pištolj je bio grozan, u 90% slučajeva nije uopče radio. Jedini način da proradi bio je da ga nasloniš na tv i tak igraš {#}

Gađale su se neke patke?

A complex man drawn off of simplicity.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Spiridon kaže...

Krali susjedima voće iz dvorišta iz fore... Danas ne žele ubrati iz svog dvorišta... Btw, mene dovezli iz rodilišta u fići... hahaha

  Mnogi su i napravljeni u Fici

10 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
epic kaže...
ddarknessfairyy kaže...

taj pištolj je bio grozan, u 90% slučajeva nije uopče radio. Jedini način da proradi bio je da ga nasloniš na tv i tak igraš {#}

Gađale su se neke patke?

da patke i bio je nekakav saloon di su se gađali revolveraši

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Spiridon kaže...

Krali susjedima voće iz dvorišta iz fore... Danas ne žele ubrati iz svog dvorišta... Btw, mene dovezli iz rodilišta u fići... hahaha

trešnje,čim netko parkira ispod susjedove garaže,penjemo se na auto,onda s auta na garažu,pa šetamo po krovu do trešnje xD i slušaš ''misu'' od susjeda,a on ti ne može ništa :P

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)///Svi smo mi Mentalist///
14 godina
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Jesam li jedini koji nikada nije krao trešnje? {#}

Optimizam je nedostatak iskustva.
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
turbojc kaže...

Jesam li jedini koji nikada nije krao trešnje? {#}

jedino ako imaš svoju,ali to nije to...

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)///Svi smo mi Mentalist///
10 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
turbojc kaže...

Jesam li jedini koji nikada nije krao trešnje? {#}

Nisi...ni ja ih nikad nisam krala. Susjedi su mi dali da uzmem šta želim. Al sam se popela na jabuku iz dosade pa nisam mogla dolje. Sjedila sam gore 6 sati i čekala da tata dođe doma s posla da me spusti {#}

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
15 godina
protjeran
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Ah... Nostalgija.

lale gator :) lale gator :)
gumice gumice
dnevnik :) dnevnik :)
presnimavanje ftw presnimavanje ftw
eustahije brzić :D eustahije brzić :D
A complex man drawn off of simplicity.
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
ddarknessfairyy kaže...
turbojc kaže...

Jesam li jedini koji nikada nije krao trešnje? {#}

Nisi...ni ja ih nikad nisam krala. Susjedi su mi dali da uzmem šta želim. Al sam se popela na jabuku iz dosade pa nisam mogla dolje. Sjedila sam gore 6 sati i čekala da tata dođe doma s posla da me spusti {#}

a ja sam skakao i prvodio dane na 5m visokoj jabuci...

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)///Svi smo mi Mentalist///
11 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

-meč je gotov kad se svi umore.
-nema suca.
-penal je dosuđen ako povrjeđeni psuje sve po redu.
-česti rezultat 14-12
-ako se vlasnik lopte uvrijedi loptu nosi kući i meč je gotov.
-najdeblji je uvijek na golu.(ja)

:)

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)///Svi smo mi Mentalist///
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2013 22:30 (kivic15).
10 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
kivic15 kaže...

-meč je gotov kad se svi umore.
-nema suca.
-penal je dosuđen ako povrjeđeni psuje sve po redu.
-česti rezultat 14-12
-ako se vlasnik lopte uvrijedi loptu nosi kući i meč je gotov.
-žensko je uvijek na golu.

:)

uvjek su me najurili na gol. Nešto su se bunili da ih prejako udaram u cjevanice ako igram, nikad mi nije bilo jasno zašto {#}

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
14 godina
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

A skakao sam i ja, i penjao se po drveću, haha. Dobra su to vremena. ;D 
Jadni oni koji imaju internet u mladim danima...  

Optimizam je nedostatak iskustva.
15 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Spiridon kaže...
kivic15 kaže...
Spiridon kaže...

auto "Zastava 1300" , rađen po Fiat-ovoj licenci je bio pojam. makina. a imao je 60 KS... Golf I diesel - statusni simbol. Taksisti vozili nove mercedese 123 linija. Naš svećenik vozio 80-ih novog Audija 80!!!

a ja iz rodilišta došao u 90-ki xD

Obrati pažnju da je u vrijeme "groznog komunizma" SVEĆENIK vozio Audi 80 glanc nov. {#}

Pa je grozan. Svećenik je imao samo jedan auto.

14 godina
moderator
online
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Spiridon kaže...

Obrati pažnju da je u vrijeme "groznog komunizma" SVEĆENIK vozio Audi 80 glanc nov. {#}

Da, stvarno je bio grozan...sad voze A6 sa full opremom, siroti....

 

Offtopic, al nisam se mogao suzdržat...

Kome treba 10$ popusta na Banggdod neka se javi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2013 23:26 (XXX-Man).
10 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
BMT kaže...

Pa je grozan. Svećenik je imao samo jedan auto.

Naš nije imao ni jedan. Ganjao je onaj prdljivi crveni Tomos. Još je imao zdrmani auspuh...svi su čuli kad je prolazio {#}

Ovaj današnji vozi Mercedes CLK {#}

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
14 godina
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

Jel samo moj vozi Opel Vectru il šta? Ebate di vi živite da se znam preselit? 

Optimizam je nedostatak iskustva.
16 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
Spiridon kaže...

Serija "Sandokan" iz 70-ih, i sličice Sandokan...moje prve sličice. TV crno-bijeli kupljen 1974. kad imadoh 3 godine...

 Imam još negdje album. poslikam ako se sjetim

Spiridon kaže...

Taj TV je umirovljen ispravan 1990. kad je stigo kolorac. Hehehe. Praćke koje ispaljuju kamenčić, luuk i strijele, sve domaće izrade. Pa praćke s "metcima" od žice u obliku slova u... hahaha.

"Trkalice" - bicikli s 10 brzina, bilo ih je i s 5. Frizbi, sanjkanje dok se ne smrzneš (a iz nosa potok balaca, sigr se stvore)...

 mi smo igrali i gumi-gumi. Jest da je bila "ženska" igra, ali kakvo bi bilo muško da ne dokaže da to "može bolje". Za adolescente, prije interneta;)
pikulanje. Skloništa/kućice(na drvu). Ja imao jednu na svom boru u dvorištu. davno srušenom. Igraonice s fliperima (i biljarom i video igrama) na žetone.
Tko je imao stol za ping pong bio je najpopularniji u kvartu:)

serija. Walkman (koji je jeo kazete)  i kasnije discman (koji je preskakao).
Obojci su "croatia" baterije trajale jedno slušanje kazete/cd-a a potom bi iscurio salmiak(kiseli ljigavi elektrolit).
"Kolonjska" voda ili ova naša imitacija (koju smo mi klinci uglavnom koristili za čišćenje glava na kazetofonu).
Ovo se uvozilo iz Trsta. i ovo, za mirišanje:) Kad se nije imalo para za fructal sokove, radilo se sokove sa dona, maraska ili pipi sirupima.
Čipi čips ili smoki za kina. Snjeguljica ili Njofra sladoled, ljeti je bio popularan onaj u lopti. Domaćice od kraša i Čokolino od podravke su i danas popularni, ali ja sam u mlijeku volio albert kekse sa benkom koji se mislim(?) više ne proizvode. Da skratim post poentiranjem
BMX bicikl je bio pojam za one s običnim poni biciklom, a ovaj film sa tada mlađahnom nicole kidman je bio bitan kao Goonies:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc
XXX-Man kaže...
Spiridon kaže...

Obrati pažnju da je u vrijeme "groznog komunizma" SVEĆENIK vozio Audi 80 glanc nov. {#}

Da, stvarno je bio grozan...sad voze A6 sa full opremom, siroti....

 

Offtopic, al nisam se mogao suzdržat...

nije nuzno a6...ovi moji voze i bmw i merc {#} vjerujem da je vecini takva vlast odgovarala,ali je dobro da se nije odrzala do danas

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)///Svi smo mi Mentalist///
10 godina
offline
Re: "Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauc

Evo još par: pošto nije bilo interneta nismo imali načina za mjenjanje sličica a falila ti je ona JEDNA sličica čudnovatog kljunaša pa su se ostavljale poruke u Dječjem klubu tipa " Tražim sličicu br 245 životinjskog carstva, za uzvrat šaljem duplikate sličica br.(i onda nabrajanje u nedogled)" isto tako su se ostavljale poruke " Želim se dopisivati s curama/dečkima od 7-15 godina na adresu blablabla"

Oni koji su imali dobre mame(moja također) su sličice skupljali i preko Mile.

 

Za vrijeme rata smo svaki tjedan dobivali pakete iz inozemstva. Paketi su bili puni igračaka,slikovnica,odjeće a slala su ih druga djeca za djecu Hrvatske(nešt tipa worldwide caritas), pakete smo dobivali i od firmi(čak i privatnih) u kojima su starci radili za svaki Božić, Sv. Nikolu, Uskrs. Uvijek su bile tone i tone slatkiša i igračaka.

 

Najvažnija zanimacija u osnovnjaku bilo je "kokanje sličica" Skupljale su se sličice nogometaša(više se ne sjećam kak su se zvale), sjećam se da sam jednom došla doma s potpuno naotečenim i plavim prstom od kokanja. Kasnije su došli Tazovi pa smo s njima kratili školske odmore. 

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
11 godina
neaktivan
offline
"Nekoliko" stvari koje klinci nece nikad nauciti

tazovi su bili u smoki-u ako se dobro sjećam...

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)///Svi smo mi Mentalist///
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice