Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 782.433
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Livia kaže...

Hvala na pomoći! Zaboravila sam napisat da smo u Zadru, nadam se da to neće biti problem. Ugodno sam se iznenadila navedenom cijenom jer od ovih podnih klima najjeftinija koju sam vidjela bila je Vivaxova od 5000kuna.

 

 A gle sad ne znam da li ti rade po cijeloj Hrvatskoj...al pitaj.

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Milka30 kaže...
volegradele kaže...
Milka30 kaže...
volegradele kaže...
To bi bilo najbolje rijesenje samo onda moram od balkona vuc cijevi po cijelom stanu i moram uzet s jednom vanjskom jedinicom a te ne kostaju ispod 10K kn.
I ova sto sad stoji van balkona ne bi smijela bit tu a kamo da stavim jos jednu vanjsku jedinicu!
Uglavnom probat cu sa jacom klimom samo cu je stavit da puse put hodnika pa mozda ekikasnije bude!!

Ja ne znam,di tocno zivis,ali kod mene u Slavoniji nekakva prosjecna klima od 3.5KW,sa vanjskom jedinicom,sa ugradnjom kosta oko 4000 KN.

 Govorim od 2 unutarnje i jedna vanjska jedinica!

Svejedno...oko 5000 KN

 2 unutarnje i jedna vanjska za 5000kn? 

 

Haier - dvije unutarnje 3.8 i 3.8kw + vanjska 5.0kw - 6700kn + ugradnja ti je 2800kn

Gree - 3.5 i 3.5kw + 5.2kw vanjska - 10450kn + 2800kn ugradnja

Daikin - 3.5 i 3.5 + 5kw - 11800kn + 2800kn ugradnja

 

Za 5000kn ako i možeš dobit - pa to je neki krš od klime.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2020 8:51 (R36).
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Vjerovatno si zaboravio procitati prosjecna klima  jer ovako ispada isto kao kada bi za prosjecne automobile naveo Lamborghini,Aston Martin,Lotus....

Na Ekupi recimo,imaš oko 20-tak klima 3.5KW ispod 3500KN...yust saying.

Zvrcnuo sam Klimatronik firmu u Sl Brodu koja se bavi ugradnjom klime i rekao mi je tip da oni imaju takvu ponudu 1 vanjska,2 unutarnje jedinice,ugradnja,7 g garancije oko 4800 KN (100 kn više/manje ovisno o tome koliko moraju bušiti i koliko dugu cjev moraju razvuci)

Eto,jbg sada!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Jel ima link di kosta klima sa dvi jedinice 4800 kn?!
Ne trazim vrh klima ali necu ni neko žnj sranje kupit!
AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
volegradele kaže...
Jel ima link di kosta klima sa dvi jedinice 4800 kn?!
Ne trazim vrh klima ali necu ni neko žnj sranje kupit!

 Morat ćeš dodat još bar cca 1000kn +/- za ''najslabiji'' model + ugradnja.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Meni je to nestvarno dat toliko mali novac za dvi unutarnje jedinice..ako ista kvalitetnije zelim ispo 8-9 + ugradnja mi ne gine!!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 16:32 (volegradele).
6 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Od ponuđenih proizvođača koji biste kupili?

15 Mitsubishi
1 LG
2 Fujitsu
0 Fuji Electric
6 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Itko zna, koji su najtiši modeli na tržištu do 4500 kn od 3,5 kW?

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
love2ml86 kaže...

Itko zna, koji su najtiši modeli na tržištu do 4500 kn od 3,5 kW?

Svi su ti više manje 19db što je ok.

12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Može netko saznati specifikacije termistora za ovaj model klime?

 

Siguran sam 150% da je u banani, jer sam ga natjeral s thermistorima šta sam ih imao doma na stanju da hladi, ali sad ne šljivi 5% temperaturu,samo pun gas dela. 

 

Znači zanima me specifikacina i unutarnjeg(metalno kučište šta je gurnut u isparivač) i onaj s vanjske strane ispod filtera.

 

Ako nekome šra znači, našao sam nekakav tvornički broj preko nekog online manuala, pitanje je dal je to to:  6323a20004a

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
6 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozz

 

klima do 3.500 kn  i 3.5 kw isključivo za hlađenje rijetko za grijanje .Zanima me neki prijedlog klime 

11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Bok ljudi....koja je vaša preporuka za klimu koja treba hladiti prostoriju od cca 18 kvadrata? Namjena bi joj bila samo za ove ljetne mjesece, ništa posebno, a grijanje se nebi koristilo, mozdaaa par puta tokom zime, ali to je stvarno mozda.

gledao sam ovako nešto:

1. https://pevex.hr/klima-uredaj-whirlpool-spiw-312l-323104.html

2.https://pevex.hr/klima-split-tesla-tesla-ac-ta35llil-1232iaw-324045.html

3. https://pevex.hr/klima-split-azuri-azi-we35ve-312546.html

4. https://www.klimakoncept.hr/hr/haier_klima_uredaj_as35tamhra_1u35yemfra_tide_green_wi_fi_komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/2057/187?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 7:12 (kicmabrajker).
10 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Lp, preporuka za klima uređaj do cca3500kn 

Stan je 30m2 služila bi iskljucivo za hlađenje

Bero
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Jel itko ima neka iskustva s Hyundai klimama? Dobio sam ponudu za ovaj model link za 2900kn.

15 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Možda retardirano pitanje, klima radi i hladi dobro no ne razumijem što je ovo:

 

 

dakle buni me ovaj plavi plamen, dakle doslovno tako izgleda golim okom...

O cemu je rijec?

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
toxic kaže...

Možda retardirano pitanje, klima radi i hladi dobro no ne razumijem što je ovo:

 

 

dakle buni me ovaj plavi plamen, dakle doslovno tako izgleda golim okom...

O cemu je rijec?

 Privatan videozapis...

7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Kolega, link ne radi...

 

A plavi plamen, vidjet ćemo kad staviš link, ali moguće da si uključio ionizator (ili kak se već naziva).

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
superJozo kaže...
toxic kaže...

Možda retardirano pitanje, klima radi i hladi dobro no ne razumijem što je ovo:

 

 

dakle buni me ovaj plavi plamen, dakle doslovno tako izgleda golim okom...

O cemu je rijec?

 Privatan videozapis...

 

fer-de-lance kaže...

Kolega, link ne radi...

 

A plavi plamen, vidjet ćemo kad staviš link, ali moguće da si uključio ionizator (ili kak se već naziva).

 

 Eto sad možete, oprostite.

Bnet: mNik987#2148
7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Aha, to na vanjskoj.

Da nije to možda obris od ventilatora kad se vrti.

 

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Vivaxovi modeli imaju izvrsno hladenje nemaju grijanje bas nesto ali nisu nesto extra skupe... 

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
toxic kaže...

Možda retardirano pitanje, klima radi i hladi dobro no ne razumijem što je ovo:

 

 

dakle buni me ovaj plavi plamen, dakle doslovno tako izgleda golim okom...

O cemu je rijec?

 Mislim da je u pitanju plavi antikorozivni premaz izmjenjivača, to imaju mnoge klime danas.

 

https://image.made-in-china.com/202f0j00nKbEWvghbUpM/Copper-Fin-Type-Condenser-Coil-for-Refrigeration-Units.jpg

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 15:35 (superJozo).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
superJozo kaže...
toxic kaže...

Možda retardirano pitanje, klima radi i hladi dobro no ne razumijem što je ovo:

 

 

dakle buni me ovaj plavi plamen, dakle doslovno tako izgleda golim okom...

O cemu je rijec?

 Mislim da je u pitanju plavi antikorozivni premaz izmjenjivača, to imaju mnoge klime danas.

 

https://image.made-in-china.com/202f0j00nKbEWvghbUpM/Copper-Fin-Type-Condenser-Coil-for-Refrigeration-Units.jpg

 Moguce, po noci se nist ne vidi...

Bnet: mNik987#2148
7 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav svima,
htio bih da postavim klimu gore u sobu, klima bi služila samo za hlađenje 3 mj. po ljeti popodne i malo po noci, soba ima 35-tak kvadrata, strop je 2.4 m , pvc stolarija, 10 cm stiropora, klima bi bila smjestena na zapadni dio. Bio je montažer za klime i preporucio mi je Midea i Korel klime od 3.5 kwh. Sad me zanima da li su ti brandovi kvalitetni i koji je bolji, ako nisu koju klimu bi preporucili do 3000, maks 3500kn. Hvala na pomoči

Kontaktirao sam na netu ove stranice za klimu (klimakoncept, klimatizacija i dr., neki od modela koji su mi preporucili su (Hyundai HRH-12BMV/HRH-12PMV , Toyotomi HTG20-12R32 , QZEN ZE 12 WSE, Azuri AZI-WE35VE/I/AZI-WE35VE/O , HAIER AS35TAMHRA, KOREL URBAN KSAJA-12DCE, MIDEA AURORA MSABBU-12HRFNX/8) Jel imaju jos neki modeli osim tih,a da su bolji od nabrojanih?
Sad ne znam sta je najbolje uzeti, pa bih molio da mi netko pomogne :).

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Jorket kaže...

Pozdrav svima,
htio bih da postavim klimu gore u sobu, klima bi služila samo za hlađenje 3 mj. po ljeti popodne i malo po noci, soba ima 35-tak kvadrata, strop je 2.4 m , pvc stolarija, 10 cm stiropora, klima bi bila smjestena na zapadni dio. Bio je montažer za klime i preporucio mi je Midea i Korel klime od 3.5 kwh. Sad me zanima da li su ti brandovi kvalitetni i koji je bolji, ako nisu koju klimu bi preporucili do 3000, maks 3500kn. Hvala na pomoči

Kontaktirao sam na netu ove stranice za klimu (klimakoncept, klimatizacija i dr., neki od modela koji su mi preporucili su (Hyundai HRH-12BMV/HRH-12PMV , Toyotomi HTG20-12R32 , QZEN ZE 12 WSE, Azuri AZI-WE35VE/I/AZI-WE35VE/O , HAIER AS35TAMHRA, KOREL URBAN KSAJA-12DCE, MIDEA AURORA MSABBU-12HRFNX/8) Jel imaju jos neki modeli osim tih,a da su bolji od nabrojanih?
Sad ne znam sta je najbolje uzeti, pa bih molio da mi netko pomogne :).

 

Pozdrav, ja ti osobno ne bih preporučio Korel klimu nikad ni za živu glavu! Montiram duži niz godina klime. Od ova dva izbora uzmi Mideu 3.5KW, Midea je ista Vivax, sve je isto od elektronike, kompresora, Midea=Vivax. Vjeruj mi nećeš požaliti, odlične su. Inače imaju najjači ispuh zraka. Te ostale Hair, Hyundai,Toyotomi, Azuri bježi od toga što dalje. Stvar je u tome da ako ti se nešto dogodi na servis i garanciju možeš zaboraviti. Azuri i nije toliko loša, nešto je bučnija pri radu za razliku od drugih klima, ako želiš nešto bolje, uzmi Panasonic, Gree. Ali vjeruj mi Midea ti je i više nego dovoljna, ja osobno kod sebe imam 2 komada i prezadovoljan sam.

:)

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 17:44 (CPU).
7 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

imam mideu vec 14 godina, nikada kvara :) 

dododomba
7 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Vjerovatno ću onda uzeti Mideu, hvala puno na pomoći! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 22:34 (Jorket).
7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Jorket kaže...

Vjerovatno ću onda uzeti Mideu, hvala puno na pomoći! 

 

 Ima li jos nešto na cega moram paziti kada kupujem klime, specifikacije i to?

 

10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Jorket kaže...
Jorket kaže...

Vjerovatno ću onda uzeti Mideu, hvala puno na pomoći! 

 

 Ima li jos nešto na cega moram paziti kada kupujem klime, specifikacije i to?

 

 Pazi da je INVERTER, zna se naći da se provuče još koja neinverter klima, iz svog osobnog iskustva znam da se događalo i to, klijent sam kupi klimu pa onda kad otvorim poklopac od međuveze imam šta da vidim :) Mitsubishi se malo srozao u kvaliteti, (sama plastika je krhka i završni proces nije baš najbolji),možda je to stvar same jedne serije klime, ali je koliko/toliko zadržao svoju kvalitetu, naravno govorim o novim modelima.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 1:48 (CPU).
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
CPU kaže...

 

Pozdrav, ja ti osobno ne bih preporučio Korel klimu nikad ni za živu glavu! Montiram duži niz godina klime. Od ova dva izbora uzmi Mideu 3.5KW, Midea je ista Vivax, sve je isto od elektronike, kompresora, Midea=Vivax. Vjeruj mi nećeš požaliti, odlične su. Inače imaju najjači ispuh zraka. Te ostale Hair, Hyundai,Toyotomi, Azuri bježi od toga što dalje. Stvar je u tome da ako ti se nešto dogodi na servis i garanciju možeš zaboraviti. Azuri i nije toliko loša, nešto je bučnija pri radu za razliku od drugih klima, ako želiš nešto bolje, uzmi Panasonic, Gree. Ali vjeruj mi Midea ti je i više nego dovoljna, ja osobno kod sebe imam 2 komada i prezadovoljan sam.

:)

 Korel = Midea ;) 

 

https://trebasklimu.hr/2018/07/05/11-rodendan-hrvatskog-branda-klima-uredaja-korel/

 

http://samsara.rs/proizvodi/klima-korel-msr1u-09hrdn1-qrc8w/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 10:52 (roby27).
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
roby27 kaže...
CPU kaže...

 

Pozdrav, ja ti osobno ne bih preporučio Korel klimu nikad ni za živu glavu! Montiram duži niz godina klime. Od ova dva izbora uzmi Mideu 3.5KW, Midea je ista Vivax, sve je isto od elektronike, kompresora, Midea=Vivax. Vjeruj mi nećeš požaliti, odlične su. Inače imaju najjači ispuh zraka. Te ostale Hair, Hyundai,Toyotomi, Azuri bježi od toga što dalje. Stvar je u tome da ako ti se nešto dogodi na servis i garanciju možeš zaboraviti. Azuri i nije toliko loša, nešto je bučnija pri radu za razliku od drugih klima, ako želiš nešto bolje, uzmi Panasonic, Gree. Ali vjeruj mi Midea ti je i više nego dovoljna, ja osobno kod sebe imam 2 komada i prezadovoljan sam.

:)

 Korel = Midea ;) 

 

https://trebasklimu.hr/2018/07/05/11-rodendan-hrvatskog-branda-klima-uredaja-korel/

 

http://samsara.rs/proizvodi/klima-korel-msr1u-09hrdn1-qrc8w/

 

 

 Ja znam šta ja govorim, ja osobno radim sa klimama i znam da je drugačiji kompresor i lošija elektronika koja je osjetljivija, Korel ja osobno nikad nebih uzeo. A drugi nek radi šta hoće, njegove su pare. 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice