Kako prestati pušiti?

poruka: 62
|
čitano: 59.946
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako prestati pušiti????

Imam 16 godina i aktivni sam pusac,na dan popusim kutiju kutiju i pol nekad i dvije na dan.U zadnjih par mjeseci sam skuzil da sam dosta oslabil,nemrem pretrcat hebenih 20m a da ne krepam od umora,osjetim da dosta manje zraka udahnem te mi se javlja neugodna bol u plucima a nekad i u srcu koja stvarno jako iritira a i boli.Probal sam svakakve nikotinske zvakace flastere ali nazalost nista.Kad idem u skolu novce kaj zaradim ostavim namjerno doma da ne potrosim na pljuge ali kad dojdem u skolu nekaj mi se preokrene u glavi i za 10-15 min nazicam 22kn za kutiju pljugi.Dosad sam svakaj probal al nikak da prestanem, bil sam i kod doktora na slikanju pluca al dok je videl sliku nije bas bil zadovoljan tj. ocital mi je bukvicu koju sam se pridrzaval kojih sat vremena od odlaska od njega i opet kupil i zadimil....tak da ak neko zna kak da prestanem nek rece svaki komentar je dobrodosao

14 godina
offline
Re: Kako prestati pušiti????

Prestanak pušenja kratkotrajan je proces. Naime radi se o staroj metodi koja vuče korijene još iz starog doba, a temelji se na samom zdravom razumu. Pušač koji je voljan prestati pušiti treba ugasiti posljednju cigaretu i nikad više zapaliti sljedeću. Naime svi koji su se ovih naputaka pridržavali, uspjeli su prestati pušiti.

 

Izvor: wikidream.org

 

{#}

šumski put je bio ravan.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prestati pušiti????

to sam cul vec i probal nakon kojih godinu dana kak sam propusil,izdzal sam dva tjedna ali opet nist...a sad to vise ne pomaze...ipak hvala

13 godina
offline
Re: Kako prestati pušiti????
Unworthy_For_Life kaže...

Imam 16 godina i aktivni sam pusac,na dan popusim kutiju kutiju i pol nekad i dvije na dan.U zadnjih par mjeseci sam skuzil da sam dosta oslabil,nemrem pretrcat hebenih 20m a da ne krepam od umora,osjetim da dosta manje zraka udahnem te mi se javlja neugodna bol u plucima a nekad i u srcu koja stvarno jako iritira a i boli.Probal sam svakakve nikotinske zvakace flastere ali nazalost nista.Kad idem u skolu novce kaj zaradim ostavim namjerno doma da ne potrosim na pljuge ali kad dojdem u skolu nekaj mi se preokrene u glavi i za 10-15 min nazicam 22kn za kutiju pljugi.Dosad sam svakaj probal al nikak da prestanem, bil sam i kod doktora na slikanju pluca al dok je videl sliku nije bas bil zadovoljan tj. ocital mi je bukvicu koju sam se pridrzaval kojih sat vremena od odlaska od njega i opet kupil i zadimil....tak da ak neko zna kak da prestanem nek rece svaki komentar je dobrodosao

Koliko dugo već pušiš kad si tako pluća uspijo sjebat?

 

A za proces odvikavanja kolega ti je napisao savršen recept, i neće ti pomoći nikakve metode dok ti sam ne odlučiš prestati

15 godina
offline
Kako prestati pušiti????

Prestati pusiti je jako lako. Ja sam prestao vec 20 puta {#}

 

Salu na stranu, jedini i najbolji nacin je jaka volja i nista vise. Znaci moras odluciti da ces prestati i imati dovoljno jaku volju da izdrzis.

Isto tako dobar motivator moze biti i strah nakon sto doktor kaze da neces jos dugo ako nastavis pusiti.

If you're not paranoid, you're not paying attention
14 godina
neaktivan
offline
Kako prestati pušiti????

nađi curu koja ne pljuga, i ne voli pušaće, a sviđa ti se. radi, jako dobro {#}

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
13 godina
offline
Kako prestati pušiti????
Kao što su ti već ranije kolege forumaši kazali, ako želiš prestati dimit, budi frajer samo prestani i to je to!

Ali, da priča ne ostane na samo jednom slovu, evo jedan savjet koji je jednom upalio i "zgadio" za sve vijeke vijekova cigarete i dimljenje, trovanje sebe i drugih, daklem savjet;
Ako uživaš cigarete A, kupi za slijedjećih 4 dana cigarete, poželjno je one jače, B, C, D i E, i skuri ih u slijedjeća 4 dana, a 5 dan se vrati na one A, nekom je pomoglo, moglo bi i tebi!
ATJ Lučko
13 godina
neaktivan
offline
Kako prestati pušiti????

Popuši cijelu kutiju,jednu za drugom,sigurno ćeš se izrigati i bit će ti užasno slabo. Te postoji velika mogućnost da će ti se zgadit cigareta nakon toga.   {#}

www.fotoprizma.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prestati pušiti????

budes prestao kao i ja ,nakon 10 godina pusenja sam zavrsio na hitnoj jer mi je odjednom srce pocelo preskakat jedne veceri i na hitnoj su mi rekli da imam tlak 220/150 i da ak tak nastavim da cu zavrsit karijeru sa 30 godina!

 

stari moj zafitiljio sam cigarete i upaljac u tri PM i nikad vise nisam zapalio ni popio kavu!karakter ti treba jednostavno,bilo mi je 2 tjedna problem pa sam se navikao...isao sam i dalje van i pio,hodao po cugama i gledao kak drugi puse,ali sam ostao karakter!

otkup neispravne elektronike
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prestati pušiti????

stari zadnja koja je takva bila propusila je kraj mene

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prestati pušiti????

pusim vec 4 godine... i racunal sam da asm hebacki puno para potrosil

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prestati pušiti????

inace pusim jednu za drugom

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prestati pušiti????
Unworthy_For_Life kaže...

...bil sam i kod doktora na slikanju pluca al dok je videl sliku nije bas bil zadovoljan tj. ocital mi je bukvicu koju sam se pridrzaval kojih sat vremena od odlaska od njega i opet kupil i zadimil...

Ako nećeš poslušat savjet doktora đabe ti tu ljudi pišu. To šta ti je doktor rekao shvati ozbiljno. Vidiš i sam da si otišao lagano u onu stvar (nemožeš potrčat a da te kašalj ne ubija).

Stvar je očito u volji. Susjed je 40 godina pušio i jedno jutro je (nakon što se skoro ugušio od kašlja aq i kaže da mu se smučilo kad je vidio šta je iskašljavao) sam sebi rekao ˝neću više˝ i eto prošlo je par godina kako ne puši. Kaže bilo je godinu dana krize i nervoze ali otišao je prošetat ili radit nešto u garaži da smetne to s uma.

Osim zdravstvenih poteškoća (nema jutarnjeg ubijanja od kašlja) kaže da se i financijski oporavio jer je pušio kutiju do dvije Marlboroa.

Ti si kao moja stara, ubija se ponekad od kašlja ali ako joj spomeneš cigare kao da joj se obratio državni neprijatelj no.1.

World Championships: 7, GP started: 292, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,519
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2012 12:42 (F1-IVO).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prestati pušiti????
F1-IVO kaže...
Unworthy_For_Life kaže...

...bil sam i kod doktora na slikanju pluca al dok je videl sliku nije bas bil zadovoljan tj. ocital mi je bukvicu koju sam se pridrzaval kojih sat vremena od odlaska od njega i opet kupil i zadimil...

Ako nećeš poslušat savjet doktora đabe ti tu ljudi pišu. To šta ti je doktor rekao shvati ozbiljno. Vidiš i sam da si otišao lagano u onu stvar (nemožeš potrčat a da te kašalj ne ubija).

Stvar je očito u volji. Susjed je 40 godina pušio i jedno jutro je (nakon što se skoro ugušio od kašlja aq i kaže da mu se smučilo kad je vidio šta je iskašljavao) sam sebi rekao ˝neću više˝ i eto prošlo je par godina kako ne puši. Kaže bilo je godinu dana krize i nervoze ali otišao je prošetat ili radit nešto u garaži da smetne to s uma.

Osim zdravstvenih poteškoća (nema jutarnjeg ubijanja od kašlja) kaže da se i financijski oporavio jer je pušio kutiju do dvije Marlboroa.

Ti si kao moja stara, ubija se ponekad od kašlja ali ako joj spomeneš cigare kao da joj se obratio bržavni neprijatelj no.1.

Know that feeling, isto sa mojim starim, svako me jutro probudi kako kujiše :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prestati pušiti????
TriP kaže...

Popuši cijelu kutiju,jednu za drugom,sigurno ćeš se izrigati i bit će ti užasno slabo. Te postoji velika mogućnost da će ti se zgadit cigareta nakon toga.   {#}

za nekog strastvenog pusaca poput mene to tesko da moze proc a onda dolazimo do sljedeceg problema a to je da cu morat obnovit zalihu i slistit eventualno jos jednu kutiju isti dan.

Nema toga sto nisam probao da prestanem, jednostavno los karakter a i masu stvari jednostavno nemogu radit bez cigarete. {#}

O parama da i ne govorim, poceo sam kad je marlboro doso nekih 5,50kn  i bio donekle kvalitetan.

15 godina
offline
Kako prestati pušiti?

Znas kako macak prestane srati po kuci?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
11 godina
neaktivan
offline
Kako prestati pušiti?

Ma samo volja. :)

11 godina
online
Kako prestati pušiti?

I ja imam sličan problem. Pušim jednu za drugom oko  dvije kutije na dan 18 godina već, hvala bogu nemam zdravstvenih problema, ali ni kondicije. Pokušavao sam smanjiti na 4-5 na dan i udebljao sam se 12kg, tako da sam se vratio na kutiu i pol i vratio kilažu, jer ne želim tako izgledati. Znam da to nije riješenje, ali se barem mogu pogledati u ogledalo i biti zadovoljan onim što vidim. Pokušaću sa elektronskim cigaretama one sadrže nikotin koji je pravi uzročnik naše ovisnosti o nijma, a nus proizvod je vodena para. Dakle nema štetnog dima koji uvlačimo u svoja pluća nego samo vodena para. Malo sam to istraživao po netu i puno ljudi ima pozitivna iskustva. Cjene im se kreću od stotinjak kuna do 1000 kn. Ja sam se odlučio za nekakavu sredinu tako da ću uzeti nekakav set od cca 500kn. Javiću u ovoj temi svoja iskustva, a evo i linka: http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/elektronska-elektricna-e-cigareta-e-tekucine-oglas-3878230#.T3x8JemO5CM.favorites

13 godina
offline
Kako prestati pušiti?

Evo ovako imam i ja isti problem,imam 16godina još malo 17,pušim od svoje 9te godine i zanima me kako da prestanem pušit? sve metode isprobao,cura nepuši,ali smo sklopili dogovor kad pušim maknem se od nje,a toga mi je više dosta samo neznam na koji naćin da se ostavim cigareta?

Najviše sam izdržao tj dana i nemogu više od toga.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
12 godina
offline
Re: Kako prestati pušiti?
kruskar kaže...

,pušim od svoje 9te godine i zanima me kako da prestanem pušit?

Pušiš od drugog razreda osnovne? Ili kojeg već?

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
12 godina
offline
Kako prestati pušiti?

Ja pusim oko 15 godina i mogu ti reci kakve ja posljedice imam danas kao 32-godisnjak!

-Ujutro imam osjecaj kao da mi se macka omacila u ustima(ali to vec i sam znas)

-Visok mi je tlak.

-Kondicija 0 bodova(ponekada mi je ljeno portcati likom u igrici,a kamoli osobno)

-Zgaravica ucestala.

-Ucestale upale grla.

...ima toga jos,ali recimo to su one naj nuspojave.

 

Da,elektricne cigare koliko vidim su dosta ucinkovite,jer je dosta mojih prijatelja tako prestalo.

Dvojica su isli u Istru na hipnozu kod jednoga,500 KN tada bilo i obojica ne puse.

Inace Volja je naravno najbitnija,no i ja je kao i ti nemam,tako da cu vjerovatno na hipnozu ili "struju"

13 godina
offline
Re: Kako prestati pušiti?
Ranko Kukumar kaže...
kruskar kaže...

,pušim od svoje 9te godine i zanima me kako da prestanem pušit?

Pušiš od drugog razreda osnovne? Ili kojeg već?

Da,s ekipom počeo.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
12 godina
offline
Re: Kako prestati pušiti?
kruskar kaže...

Da,s ekipom počeo.

ROFL, od drugog osnovne.

 

Ja znam da je moja generacija počela negdje sa prvi razredom ali srednje (14-15 godina).

 

Ja nisam nikad ni probao niti namjeravam, gadi mi se to.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
11 godina
online
Kako prestati pušiti?

Upravo naručio Riva-T set. Cjena 549kn, sa poštarinom 590kn http://www.elda.hr/pr/RivaT

11 godina
online
Kako prestati pušiti?

Evo već sam gotovo dva tjedna na elektronskoj cigareti pa da javim dojmove. Prezadovoljan sam ovim modelom, dim(para) je gust aroma (može se birati) je dobra i što je najvažnije, nisam zapalio ni jednu cigaretu (pušio sam Walter Wolf 100s oko dvije kutije dnevno) niti mi fale. Znam da se ovaj model E cigarete (Riva T) nekome čini skup, ali mjesečno sam trošio i više na cigarete, tako da se odmah u prvom mjesecu isplati. Daljnji troškovi su samo kupovina aromatizirane nikotinske tekućine (30ml), za mjesec dana 120kn. Dakle ukupno gledajući jeftinije a zdravije, moja preporuka svima koji misle prestati pušiti ili barem smanjiti.

13 godina
neaktivan
offline
Kako prestati pušiti?

Ja nemam nikakve "opasne" ovisnosti i nisam pušač,ali evo šta čujem da radi dobro:Nađite si neku neopasnu ovisnost,nešto tipa hobi ili uglavnom nešta šta bi vam uzelo svu pažnju sa pušenja.Isto tako neki ljudi često puše zato jer nešto vole držati u ruci ili u ustima iz navike,nađite neki zamjenski objekt koji bi držali tako.Za usta bi bile ok recimo čačkalice ili mrkve...Za ruke,mnogo toga.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
protjeran
offline
Kako prestati pušiti?

"Jednostavno" je. Volja i zelja moraju biti na mjestu. I moras biti jaki karakter.

Ja sve nabrojano definitivno nisam, nisam nikad ni pokusao prestat pusit. Ali meni neki nikotinski flasteri i zvakace zvuce samo kao "easy way out", dakle nemas ni prave volje, a bome ni karaktera.

Welcome to my world :)

12 godina
protjeran
offline
Kako prestati pušiti?

Počni pit;)

Tako ćeš se prebaciti na ovisnost o alkoholu. (bar češ se riješiti pušenja)

13 godina
neaktivan
offline
Kako prestati pušiti?

Evo ja sam od danas na 'dijeti' šta se tiče cigara. Odlučio sam se malo udebljati pošto mi fali koja kilica a shvatio sam da je jedini način da to postignem,taj da prestanem pušiti. Inače pušim kutiju i pol na dan,i totalno nemam apetita,te se zato i nemogu udebljati a i genetski me malo hebe,jako se teško debljam. Danas sam popušio samo 3 cigare (Inače bi do sad ošla skoro cijela kutija),dakle jednu sam zapalio ujutro uz kavu,jednu nakon marende i sad još jednu nakon ručka,nije da su mi trebale,ali uz kavu,nakon jela i nakon sexa jednostavno mi je gušt zapalit. {#}  Danas me nije prala neka kriza,poželio sam zapalit ali postavio sam si cilj i to me odvlači od cigarete. Kad malo bolje razmislim mojem tijelu uopće ne treba cigareta nego samo mojem mozgu,ako uspijem dokazati mozgu da mu ne treba onda sam na dobrom putu da odustanem od tog sranja. {#}

www.fotoprizma.com
16 godina
offline
Kako prestati pušiti?

Smanjenje količina cigareta dnevno ne utječe na prestanak pušenja.
To se prekida i gotovo.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice