Informatičar starog kova

poruka: 1.401
|
čitano: 357.472
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Vapor kaže...
..

17.3.2012. 

 

 

 

 - ko da quotamo biblijske pslame. Po Tomi, po ISKu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 21:44 (ihush).
13 godina
offline
Informatičar starog kova

Inače, ČZI je najavija seriju postova u kojoj će doslovno i dorječno biti ogoljeni sjaj i bijeda hrvatske informatike. Ja san dosta pisa postova sa strane malog partnera i informatičara koji radi u servisu, prodaji i sa krajnjim korisnikom, ali ČZI ima neprocjenjivo iskustvo u distribuciji, kontaktima sa proizvođačima (vendorima), partnerima i problemima sa njihove strane. Hysteria (koji je sad menađer starog kova) je isto 10 godina otuka ovog posla koji ja radim, ali on je ima više sriće (vjerojatno i pameti) i maka se od svega na vrime a opet osta u informatici. Na kraju krajeva, Hysteria je u troduplo većem gradu od mene.

 

Uglavnom, čeka nas zanimljiva jesensko/zimska shema, još samo da pronađem kojeg korisnika starog kova da napiše koju i sa korisničke strane gledanja, di bi nam bija kraj :)

 

 

13 godina
offline
Informatičar starog kova

Inače, totalni off ali računam moja je tema pa valjda modovi neće zamjerit :)

Šta znače ove zvjezdice kraj nicka? Neki čin? Vidim da ja imam samo jedan čvarak i to još šupalj, a jedini na temi informatičar starog kova hehe

14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

Inače, totalni off ali računam moja je tema pa valjda modovi neće zamjerit :)

Šta znače ove zvjezdice kraj nicka? Neki čin? Vidim da ja imam samo jedan čvarak i to još šupalj, a jedini na temi informatičar starog kova hehe

Da, moglo bi se reći. Pod hitno to popravi {#}

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

Inače, totalni off ali računam moja je tema pa valjda modovi neće zamjerit :)

Šta znače ove zvjezdice kraj nicka? Neki čin? Vidim da ja imam samo jedan čvarak i to još šupalj, a jedini na temi informatičar starog kova hehe

A evo ovde ti je sve opisano. Ukratko - rankiranje forumaša po njihovim zaslugama na forumu.

Swedish latin super funk.
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

Inače, totalni off ali računam moja je tema pa valjda modovi neće zamjerit :)

Šta znače ove zvjezdice kraj nicka? Neki čin? Vidim da ja imam samo jedan čvarak i to još šupalj, a jedini na temi informatičar starog kova hehe

Triba puno Hvala dugmeta bit pritisnuto, a kako se tvoja tema smjestila u PDF Ostalo, ovdje je isključen Hvala radi zloupotrebe.

 

Nema, nepravda i ode.

Pingu ;)
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
power_user kaže...
Informatičar starog kova kaže...

Inače, totalni off ali računam moja je tema pa valjda modovi neće zamjerit :)

Šta znače ove zvjezdice kraj nicka? Neki čin? Vidim da ja imam samo jedan čvarak i to još šupalj, a jedini na temi informatičar starog kova hehe

Da, moglo bi se reći. Pod hitno to popravi {#}

 

A kako ću to popravit? Nije da sad gorim oko tih zvjezdica, ali primjetija san pa reko da priupitam :)

 

sirka666 kaže...
Informatičar starog kova kaže...

Inače, totalni off ali računam moja je tema pa valjda modovi neće zamjerit :)

Šta znače ove zvjezdice kraj nicka? Neki čin? Vidim da ja imam samo jedan čvarak i to još šupalj, a jedini na temi informatičar starog kova hehe

A evo ovde ti je sve opisano. Ukratko - rankiranje forumaša po njihovim zaslugama na forumu.

 

Pa dobro, ono... jel ja iman kakve zasluge općenito? Mislim... valjda nešto vridin :)

 

Vapor kaže...
Informatičar starog kova kaže...

Inače, totalni off ali računam moja je tema pa valjda modovi neće zamjerit :)

Šta znače ove zvjezdice kraj nicka? Neki čin? Vidim da ja imam samo jedan čvarak i to još šupalj, a jedini na temi informatičar starog kova hehe

Triba puno Hvala dugmeta bit pritisnuto, a kako se tvoja tema smjestila u PDF Ostalo, ovdje je isključen Hvala radi zloupotrebe.

 

Nema, nepravda i ode.

 

Eh... znači bacilo me u škobu... na margine događanja, a ovo najjača tema na cilom forumu :)

15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

.. još samo da pronađem kojeg .... starog kova .. 

 

 -moji (nenapisani) eseji bi bili identični uz stilske razlike oko naglaska kaj ili možda boje automobila, lokacija, imena i par tipfelera više. Ostalo je deja vu.

 

Informatičar starog kova kaže...

Inače, totalni off ali računam moja je tema pa valjda modovi neće zamjerit :)

Šta znače ove zvjezdice kraj nicka? Neki čin? Vidim da ja imam samo jedan čvarak i to još šupalj, a jedini na temi informatičar starog kova hehe

 -da, dobija se kao i značka crvenog križa, uz hvala i stisak ruke/tapšanje po ramenu. Pošto ovdje nema button hvala ostao si 'šupalj'. Inače je formula strogo čuvana tajna, nešto ko vegeta il cocacola koju samo viši ekonomisti-pravnici, znaju objasniti standardnom podjelom na 1, 2, 2a...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova

Quark nemoj to uzimat k srcu. Koga brige za zvjezdice, pa nismo u vojsci... {#}

Te zvjezdice se računaju po nekom algoritmu samo Bug uredništvu poznatom koji uključuje staž na forumu, broj postova, broj zahvala i thumbs-up-ova itd.

Ja sam odi od početka i nekad sam ih ima nekoliko, a onda nisam tu bia duže vrime pa sam spa na samo jednu, i iako sam otada skupio hrpu zahvala i thumbs-up-ova nisam ih dobio još, nisam siguran ali čini mi se da sam negdi pročita da isključuju skupljanje pa svako ostaje na koliko je ima.

Anyway ima idiota na ovom forumu (od kojih su neki modovi moram nažalost reć) sa hrpom zvjezdica, ali ne mire se ljudi brojem zvjezdica nego rječju i dijelom !

12 godina
protjeran
offline
Informatičar starog kova

Ma sta ce ti te zvjezdice...

Ima ekipe koja ima jednu šuplju ko i ja, pa su stvarno odlicni, a ima i "generala" koji su šupci! Pa sad ti meni reci?!

 

daniel
13 godina
offline
Informatičar starog kova

Ma imate pravo ljudi. Samo san pita, briga mene za zvjezdice :)

Glavno da se mi družimo ovdje i šalimo.

16 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

Ma imate pravo ljudi. Samo san pita, briga mene za zvjezdice :)

Glavno da se mi družimo ovdje i šalimo.

Mis "starci" možemo poslužit' samo kao kaplari, nema ti tu zvjezdica za nas. {#}

15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

-ma ne!.. zvjezdice su važne! (ne slušaj ove šupljikaste-zavidne guštere, defetisti jedni).

-Zvijezdice su oduvijek bile simbol, moći, nečeg... (ne)dostižnog. dal generalske, europejske, startrekovske ili ove bugovite.

Čim ih imaš, više vrijediš. Bolje voziš, daješ golove, žene te primjećuju, općenito si superiorniji od onih šupljih. Čak služe i kao sredstvo kažnjavanja (neko vrijeme barem) skidala se jedna ili pola zvjezdice za trolanje-svađu. Strašna kazna za 'generale'.{#}

Prvo zvjezdice, pa sve ostalo. Šalu nastranu ili na stranu? Na forumu je general nešto kao šampion. ... i naxxem koj je van konkurencije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Kad smo već kod simbolike zvjezdica negdi sam čuo da su znakovi ^ na vojnim uniformama potekli od simbola muškosti još iz kamenog doba (^) tako da basically logika je da što si veći čin to više kita na ruci nosiš... :)

 

P.S.

Quark evo san ti udijelo thumbs-up na svaki tvoj post na ovoj strani, tako da si sad malo bliže drugoj zvjezdici... :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 0:13 (Enkidu).
14 godina
offline
Informatičar starog kova

http://informaticar.eu/181-informaticka-kriptoanaliza/

 

Edit: zaplako sam "Nemoj mi i3, rekli su mi da je kvalitetniji i5 – Glup sam"

Na Lovrincu Split je cili.. LoL nick West: Strongtoni
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 19:44 (Don Strongtoni).
13 godina
offline
Informatičar starog kova

Pa di prije...? Imam osjećaj da kad sam kliknuo file save as da je ošlo na tvoj desktop :)

14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

Hahah, ma kad nemres vise komunicirat s ljudima bez facea pa svake 2-3min  pogledam nes/odgovorim na poruke pa vidim "IKS shared a link" na naslovnici.. {#}

Na Lovrincu Split je cili.. LoL nick West: Strongtoni
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 19:54 (Don Strongtoni).
14 godina
offline
Informatičar starog kova

Vec se i ja polako pitam..

 

http://informaticar.eu/182-nerijeseno/

 

Btw: Double post ftw xd

Na Lovrincu Split je cili.. LoL nick West: Strongtoni
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Don Strongtoni kaže...

Vec se i ja polako pitam..

 

http://informaticar.eu/182-nerijeseno/

 

Btw: Double post ftw xd

Btw: Double post ftw xd

 

Probajmo navedeni izrijek kriptoanalizirati koristeći dvostruki određeni integral od laprdanja do engleskog i od engleskog do hrvatskog. Baj d vej dabl post for d vik xd nije kartica za Olympus nego neki cerek ali ja se ne znan tako nasmijat. Dakle konačno rješenje glasi: Usput budi rečeno, dva članka ovaj tjedan, he he. Am I desno?

14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...
Don Strongtoni kaže...

Vec se i ja polako pitam..

 

http://informaticar.eu/182-nerijeseno/

 

Btw: Double post ftw xd

Btw: Double post ftw xd

 

Probajmo navedeni izrijek kriptoanalizirati koristeći dvostruki određeni integral od laprdanja do engleskog i od engleskog do hrvatskog. Baj d vej dabl post for d vik xd nije kartica za Olympus nego neki cerek ali ja se ne znan tako nasmijat. Dakle konačno rješenje glasi: Usput budi rečeno, dva članka ovaj tjedan, he he. Am I desno?

Lijevo si. Mislio je na svoj dupli post ovdje na forumu...;)

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
16 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...
Don Strongtoni kaže...

Vec se i ja polako pitam..

 

http://informaticar.eu/182-nerijeseno/

 

Btw: Double post ftw xd

Btw: Double post ftw xd

 

Probajmo navedeni izrijek kriptoanalizirati koristeći dvostruki određeni integral od laprdanja do engleskog i od engleskog do hrvatskog. Baj d vej dabl post for d vik xd nije kartica za Olympus nego neki cerek ali ja se ne znan tako nasmijat. Dakle konačno rješenje glasi: Usput budi rečeno, dva članka ovaj tjedan, he he. Am I desno?

Yes, you are all desno {#}

Nego, hoće ovo od sad biti pravilo, više tekstova ili je ovo bila iznimka?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

A čuj... pišem kako dođe... volija bi i ja da izbacim bar 2 tjedno što bi bilo stotinjak godišnje, ali kao šta san već ranije napomenija: ne volin silovanje i upiranje. Plus toga ljudi, jasno vam je svima kakva je situacija. Vjerujem da je bar 90% vas ovdje u borbi za život, imate djecu, kredite, nastojim držati glavu iznad vode i moram priznati da ma koliko se iz vaše perspektive činilo neš ti 2-3 stranice u Wordu ipak to oduzima vremena.

 

Mislim, da nebi sad neko reka da kukumavčim ode, nije nego jednostavno bolje napisati relativno dobar post kad se nešto egzotično  dogodi ili kad mi padne neka prigodna glupost na pamet nego ići ono vojnički kolumnistički 2 tjedno pa izbacivati smeće :)

 

Trenutno su u pripremi 2-3 posta i evo zapinjem na sve strane. Za jedan post se uopće mislim da li bi ga objavija, naime imam određeni broj započetih postova pa ono, ili bi mi se spavalo ili bi me nešto drugo prikinilo pa ih nisan nikad završija, a za većinu ne znam ni šta san tija reći :) Pa mi je palo na pamet objaviti tih 5-6-7 nedovršenih uvoda kao "Informatički Godot" ili nešto u tom smislu.

 

Onda post koji mi je trenutno spremljen (mislim spremljen, nije ni započet) pod radnim nazivom "WhoIsWho" ali sam ga zamislija grafički i sad jednostavno moram utlačit kojeg pouzdanog grafičara starog kova da mi to odradi, jer je post zamišljen kao 5-6 slika.

 

Neiscrpni izvor materijala je i fra Vjenceslav. Pažljivo bilježim njegove bisere na papiriće da nebi slučajno zaboravija i kad se nakupi biće i 5 dio. Joj, kad san već spomenija, jutros je bacija bazu oko jedne reklamacije još se smijem... koji kralj :)

 

Eto, to je trenutno to, naravno, uvijek je ostavljena mogućnost takozvanog posta "priko reda" kao što je 182, ali to mora biti neki nesvakidašnji moment vrijedan objavljivanja :)

14 godina
offline
Informatičar starog kova
While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
16 godina
offline
Informatičar starog kova

Ne sviđa mi se vedry, nevolim kratke blogove, za to si ga trebao pustiti na twitter {#}

 

Sad sljedeči članak od vedrog očekujem 2000+ riječi {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
rooswelt1991 kaže...

Ne sviđa mi se vedry, nevolim kratke blogove, za to si ga trebao pustiti na twitter {#}

 

Sad sljedeči članak od vedrog očekujem 2000+ riječi {#}

 

Slažem se, obecavajuci uvod, a na kraju nije rekao nista osim 3 casopisa.
While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
12 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova

Nijedan pravi muškarac ne bi kupio "Moj Mikro" {#}

Stručnjak za paranormalne pojave
13 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova
Unix kaže...

Nijedan pravi muškarac ne bi kupio "Moj Mikro" {#}

A zašto onda kupuju i koriste Microsoft (mali i mekani) proizvode?{#}

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
mario.L_hr kaže...
Unix kaže...

Nijedan pravi muškarac ne bi kupio "Moj Mikro" {#}

A zašto onda kupuju i koriste Microsoft (mali i mekani) proizvode?{#}

 -zato jer pravi muškarci nisu kompleksaši koji kupuju AXE.. {#}

 

btw, OT, ništa (ni slova, bytea) o omladinskom nakon ponoći.. zvrr.zz...tuu-zvrlj, snimanje na kasete. To je prvi pravi broadband, daleko prije nego je to razvijeni zapad sanjao imali smo nešto SciFiju za današnje kriterije. Naravno u to vrijeme se o softwareu nije razmišljalo kao o nečemu što se plaća. Tad je došao B.Gates... i malimeki.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Volio bih da sam i ja tako star u informatici ali...prvo računalo sam dobio 1999-te tek i do 2006-te sam samo igre vrtio...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
g12356 kaže...

Volio bih da sam i ja tako star u informatici ali...prvo računalo sam dobio 1999-te tek i do 2006-te sam samo igre vrtio...

-za utjehu, budi sretan što nisi tako star. godine ćeš nadoknaditi, ali mlađi više nikad nećeš biti..

btw, tad to nisu bila računala, nego 'igrice', spajali su se na TV i obavezan joystick. Uobičajeni put je za one koji su krenuli prema nečemu drugom (osim igrica) bilo nakon toga učenje osnova programiranja, tj ozbiljnija primjena.

 

- Na PCu se u tim godinama nije igralo. Monitori u boji? Osim 'matix' efekta i ghostova koji nekoliko sekundi (pa i minuta) ostaju na zelenom ekranu, nije bilo ničeg pa ni Tetrisa. Zvuk?... Za to su postojali 'pravi' PC (PETovi) kao C64 i gumnenjak S-48. Praktički tek desetljeće kasnije dolaze i386, SoundBlaster, CD.. i igre (ne više igrice). Amiga je recimo bila zvjer u svim mjerilima naspram dvostruko skupljeg PCa.

 

Nemaš što žaliti. Prve AV igre (ako se netko prisjeća, program na TVu se označavao kao AV, to je razlog), konzola koja se spajala na TV, pingpong ili tenis, zeleni ekran s bijelom crtom po sredini. To je bila sva grafika. I bila je 'zarazna'. Elite je bila nešto neopisivo. Linus je još radio u DOSu i smišljao kako da eliminira ograničenje realmoda, dosextender.

Spomenute su bušene kartice u textu. Jedan banalni primjer razvoja tehnologije i tog vremena. U školi se tad normalno učilo izrada bušenih kartica, mada je već tad jednina upotreba bila u štrikaćim strojevima (i textil ind.).

 

Danas, mobač ima startrekovske osobine naspram tada ozbiljnih računala.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice