Htv pretplata

poruka: 36
|
čitano: 12.680
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Htv pretplata

Ljudi dal itko zna dali se moze prestat placat tu glupo pretplatu?Znam da je prije bilo da si mogo zatrazit da ti zablombaju televizor i da vise nemozeš gledat al nemoras ni placat.Ako je moguce zablombat to danas kao bi se to izvelo?Dali bi bio u mogucnosti naprimjer imat max tv ili nesto slicno da mi zablombaju tv??

12 godina
offline
Htv pretplata

http://www.hrt.hr/index.php?id=footer&tx_ttnews[cat]=91&cHash=dc892f3c53

 

Moraš plaćat pristojbu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2011 13:26 (Ukulele).
13 godina
offline
Re: Htv pretplata
Ukulele kaže...

http://www.hrt.hr/index.php?id=footer&tx_ttnews[cat]=91&cHash=dc892f3c53

 

Moraš plaćat pristojbu.

Ma lijepo ih kad se doseliš ne pustiš u kuću i nedaš da prijave tv.I neplaćaš,a kad bi mi htjeo zapečatit tv isto ga nebi pustio jer nemora nikog osim murije s nalogom pustiti

Zaradite novce http://bux.ratovi.net/?r=robimarko
12 godina
offline
Re: Htv pretplata
robimarko kaže...
Ukulele kaže...

http://www.hrt.hr/index.php?id=footer&tx_ttnews[cat]=91&cHash=dc892f3c53

 

Moraš plaćat pristojbu.

Ma lijepo ih kad se doseliš ne pustiš u kuću i nedaš da prijave tv.I neplaćaš,a kad bi mi htjeo zapečatit tv isto ga nebi pustio jer nemora nikog osim murije s nalogom pustiti

Jasno, ali pretpostavljam da traži legalan način izbjegavanja plaćanja. A i ak tak postupi kak kažeš može zaboravit na sve silne Bnet-e, MaxTv-e i sl.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2011 13:30 (Ukulele).
12 godina
neaktivan
offline
Htv pretplata

Znaci ja nemogu zatrazit da mi uzmu reciver onaj i ak treba nek uzmu i televizor i da neplacam?Sta bi se desilo kad nebi par mjeseci placo?

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2011 14:51 (Tole1710).
14 godina
offline
Htv pretplata

Ovrha na plaću!

★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni tipku PRIJAVI ★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Htv pretplata
Tole1710 kaže...

Znaci ja nemogu zatrazit da mi uzmu reciver onaj i ak treba nek uzmu i televizor i da neplacam?Sta bi se desilo kad nebi par mjeseci placo?

  Ako prestaneš plaćati, bez da si prethodno odjavio TV, onda ti se dogodi ovo:

 

Zbog 80 kuna duga HRT-u, trošak ovrhe 1.000 kuna

16 godina
neaktivan
offline
Re: Htv pretplata
Tole1710 kaže...

Ljudi dal itko zna dali se moze prestat placat tu glupo pretplatu?Znam da je prije bilo da si mogo zatrazit da ti zablombaju televizor i da vise nemozeš gledat al nemoras ni placat.Ako je moguce zablombat to danas kao bi se to izvelo?Dali bi bio u mogucnosti naprimjer imat max tv ili nesto slicno da mi zablombaju tv??

 

Evo pogledaj na ovom linku postupak. Ima cijeli niz radnji koje trebaš poduzeti, korak po korak:

 

http://www.dragovoljac.com/index.php?option=com_content&view=article&id=10525:dosta-je-ovog-yu-tela&catid=9:politika-i-drutvo&Itemid=11

 

Javi ako uspiješ nešto jer se i meni ovaj yutel ogadio, poprilično.

 

 

 

Sažetak izbora: svinje su zamijenjene, ali je zato kopanja ostala ista
12 godina
neaktivan
offline
Re: Htv pretplata

Jbte to treba odvjetnika platit da bi se rijesio te pretplate:)A i ak to uspijem isposlovat,nemogu imat max tv jel?Jel ja sam htio uzet max tv al mi je preskupo placat i jedno i drugo pa sam mislio se rjesit ove pretplate i umjesto nje placat max tv.Jel ce oni meni uzet televizor ak tak postupim kak tu pise?

12 godina
neaktivan
offline
Htv pretplata

Evo ljudi ovo je potpuno novo slucajno naletio na 4d-portalu.

http://www.4dportal.com/hr/dnevne-vijesti/zivot/2268-smucio-vam-se-hrt-ne-placajte-preplatu

12 godina
protjeran
offline
Htv pretplata

Stara vijest, a HRT je jako dobro upoznat s tim i uopće ne doživljava takve odjave nego ti odvjetnički ured Hanžeković sjedne za vrat.
 
 
 
Rješenje koje sam ja koristio je elektronički otpad. Dakle, odeš na eetopad.com i pogledaš gdje ti je najbliže sakupljalište ee otpada. Uzmeš telku i otfuraš je skupljačima ee otpada. Oni ti tamo daju potvrdu da si predao telku. Potvrdu fotokopiraš i priložiš u pismo HRT-u u kojemu navodiš svoj pretplatnički broj te kako prestaješ plaćati pretplatu obzirom da ne posjeduješ prijamnik. Fotokopiju potvrde skupljača ee otpada priložiš kao potvrdu da više nemaš telku. Lijepo i pristojno im se zahvališ na dosadašnjoj suradnji. Na kraju svakako navedeš da jedna kopija pisma ostaje tebi u arhivi. To pismo im pošalješ preporučeno s povratnicom. Povratnicu, pismo i original potvrdu sakupljača ee otpada staviš u fascikl i čuvaš.
 
 
 
Meni se nakon toga nisu javljali, ali ako ti se jave i krenu gnjaviti odete na sud gdje ti pokažeš potvrdu sakupljača ee otpada, obavijest koju si poslao HRT-u i povratnicu koja pokazuje kako su oni to zaprimili.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Htv pretplata

Hvala care!Budem zasigurno nesto probo i napravit cu ovo kak si reko.E a to pismo koje im saljem da bude ko ono staro samo dadopunjeno s tom tvojom metodom?A sad pitanje za sve!Dali ja mogu imat max tv ak imam internet na optimi?Ili nesto drugo ko max tv sam ja neznam dal ima ista osim max tv-a i dali mogu imat ak koristim optimu za internet?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2011 23:32 (Tole1710).
16 godina
offline
Re: Htv pretplata
Tole1710 kaže...

Hvala care!Budem zasigurno nesto probo i napravit cu ovo kak si reko.A sad pitanje za sve!Dali ja mogu imat max tv ak imam internet na optimi?Ili nesto drugo ko max tv sam ja neznam dal ima ista osim max tv-a i dali mogu imat ak koristim optimu za internet?

imaš OptiTV od optime

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Htv pretplata

A dali ja mogu imat opti tv ak nabavim tv ovak nelegalno?:) Tj ak uspjesno odjavim tv?Nece bit sumljivo?

13 godina
offline
Htv pretplata

Ja osobno nikad nisam plaćao htv pretplatu. Kad mi dođu doma samo im kažem da nemam tv i zatvorim vrata

12 godina
neaktivan
offline
Re: Htv pretplata

Onda imas srece sto je neki mulac od inkasatora:) Da te pitam dali ti se vidi antena od tv-a izvana?

12 godina
protjeran
offline
Htv pretplata

Mulac od inkasatora?

 

Meni su došla dvojica, počeli mahati nekakvim karticama, rekli da su oni tu da obave kontrolu prostora te zakoračili prema vratima da bi ušli. Moj odgovor je bio "Nemam televizor." nakon čega sam otišao od vrata ostavivši ih da se sama zatvore inercijom.

 

Mulac od inkasatora? LOL. Trebali su ući u stan nakon toga da su frajeri. Uljepšali bi mi dan. Mulci su samo i jedino ljudi koji tu gamad puštaju u stan i puše njihove fore o kaznama, naplatama pretplate unazad nekoliko mjeseci, prijetnje, galamu, provale tipa "Rečeno nam je.." i "Uređajem smo detektirali da imate televizor".

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
12 godina
protjeran
offline
Re: Htv pretplata
Tole1710 kaže...

A dali ja mogu imat opti tv ak nabavim tv ovak nelegalno?:) Tj ak uspjesno odjavim tv?Nece bit sumljivo?

Sumnjivo će bit, da.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
12 godina
neaktivan
offline
Htv pretplata

Odusto sam od tog odjavljivanja tv-a:) Al jos uvjek bi htio imat max tv ili optitv al sam cuo da nije dostupno svima.Ja sam bio uvjeren da je to dostupno svima onima kojima je dostupan adsl al susjed mi je bio prije 6 mjeseci u tcomu i rekli su mu da nemoze imat max tv da nije dostupno.Sta vi mislite o tome?

14 godina
offline
Htv pretplata

Kad vidim "HTV Pretplata" naježim se.

Niti plaćaš HTV-u, niti je to pretplata. To je RTV Pristojba. I ne plaćate pretplatu za gledanje HRT-a, nego pristojbu za posjedovanje radijskog ili televizijskog prijamnika. Ako imaš bilo što od navedenog (radio u autu uključen) - moraš plaćati pristojbu (ako gledamo s legalnog gledišta).

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Htv pretplata
DamageHigh kaže...

... - moraš plaćati pristojbu ...

 Jedino se mora umrijeti, drugo se ništa ne MORA ako se ne želi.

Sažetak prošlih izbora: kopanja ista, a svinje zamijenjene...
12 godina
protjeran
offline
Re: Htv pretplata
DamageHigh kaže...

Kad vidim "HTV Pretplata" naježim se.

Niti plaćaš HTV-u, niti je to pretplata. To je RTV Pristojba. I ne plaćate pretplatu za gledanje HRT-a, nego pristojbu za posjedovanje radijskog ili televizijskog prijamnika. Ako imaš bilo što od navedenog (radio u autu uključen) - moraš plaćati pristojbu (ako gledamo s legalnog gledišta).

 

Upravo zato sam i odnip telku firmi koja sakuplja ee otpad. Budući da nemam prijamnik - nema potrebe da plaćam danak.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
15 godina
offline
Htv pretplata

Smjesna mi je ta pristojba. Ako ja koristim TV u svrhu igranja npr PS-a ili Xboxa koju gospu ja njima moram placati harac svaki mjesec? HTV nisam pogledao neznam ni ja otkad.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
14 godina
offline
Re: Htv pretplata
Nema veze sto nisi pogledao HRT. Imas radio prijamnik? Mobitel, auto? U principu, morao bi placati.

Ma...cjela ta tehnologija je debilana. Pocevsi od analognog od nekad, pa do DVB-T. Predvidam potpuni prelazak na IPTV u narednih 5 - 10 godina.
www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
12 godina
protjeran
offline
Htv pretplata

Kakav sad mobitel i auto? Ne plaćaš pretplatu na njih.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
15 godina
offline
Re: Htv pretplata
Langsdorff kaže...

Kakav sad mobitel i auto? Ne plaćaš pretplatu na njih.

I ako nemaš ništa u kući, ako imaš auto i radio u autu, dužan si platit pretplatu... ako imaš radio prijemnik u mobitelu (a sve više ih ima) opet si dužan platit pretplatu jer imaš radio prijemnik... to je sad samo na korak od toga da kažu da posjedovanjem internet priključka bilo kakve vrste moraš plaćat radio/tv pretplatu jer dobar dio radio i tv stanica je dostupan i putem interneta.

13 godina
offline
Re: Htv pretplata
daj molim te ko to vise placa.
AMD u <3 Intel u 8===3
12 godina
protjeran
offline
Re: Htv pretplata
Gnjavator kaže...
Langsdorff kaže...

Kakav sad mobitel i auto? Ne plaćaš pretplatu na njih.

I ako nemaš ništa u kući, ako imaš auto i radio u autu, dužan si platit pretplatu... ako imaš radio prijemnik u mobitelu (a sve više ih ima) opet si dužan platit pretplatu jer imaš radio prijemnik... to je sad samo na korak od toga da kažu da posjedovanjem internet priključka bilo kakve vrste moraš plaćat radio/tv pretplatu jer dobar dio radio i tv stanica je dostupan i putem interneta.

 

Internet nije radio/tv prijamnik i na to neće moći nabiti pristojbu. Marketinški je mudro od radio i tv stanica streamati program, ali HRT nema ništa s time. Trenutna pristojba se plaća ukoliko si u mogućnosti primiti HRT-ov signal, a čak i kada bi HRT streamao svoj program na internetu, to nikako ne bi mogla biti osnova da se ljudima koji nemaju radio i tv prijamnike, već samo pristup internetu, pristojba naplaćuje budući da se streaming ne broadcasta, već je on-demand usluga. Samim time, nitko ga nije u mogućnosti primiti dok ga sam ne zatraži.

 

Kaj se auta tiče - nemam radio. Kaj se mobitela s radiom tiče - nemam. Pristojbu mi mogu jedino naplatit ako se utvrdi da su mi alieni, kao Cartmanu, ugradili antenu. Što je malo vjerojatno. Naime, prije par minuta sam bio kod Karla i nikakva antena mi nije izvirila.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2011 15:40 (Langsdorff).
15 godina
offline
Re: Htv pretplata
Langsdorff kaže...
Gnjavator kaže...
Langsdorff kaže...

Kakav sad mobitel i auto? Ne plaćaš pretplatu na njih.

I ako nemaš ništa u kući, ako imaš auto i radio u autu, dužan si platit pretplatu... ako imaš radio prijemnik u mobitelu (a sve više ih ima) opet si dužan platit pretplatu jer imaš radio prijemnik... to je sad samo na korak od toga da kažu da posjedovanjem internet priključka bilo kakve vrste moraš plaćat radio/tv pretplatu jer dobar dio radio i tv stanica je dostupan i putem interneta.

 

Internet nije radio/tv prijamnik i na to neće moći nabiti pristojbu. Marketinški je mudro od radio i tv stanica streamati program, ali HRT nema ništa s time. Trenutna pristojba se plaća ukoliko si u mogućnosti primiti HRT-ov signal, a čak i kada bi HRT streamao svoj program na internetu, to nikako ne bi mogla biti osnova da se ljudima koji nemaju radio i tv prijamnike, već samo pristup internetu, pristojba naplaćuje budući da se streaming ne broadcasta, već je on-demand usluga. Samim time, nitko ga nije u mogućnosti primiti dok ga sam ne zatraži.

 

Kaj se auta tiče - nemam radio. Kaj se mobitela s radiom tiče - nemam. Pristojbu mi mogu jedino naplatit ako se utvrdi da su mi alieni, kao Cartmanu, ugradili antenu. Što je malo vjerojatno. Naime, prije par minuta sam bio kod Karla i nikakva antena mi nije izvirila.

Možda po prastarom zakonu, ali prije godinu dana je donešen "novi zakon o HRT-u" koji imaš na http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2010_12_137_3515.html,  pa i članku 34 stavka 1 kaže:

(1) Svatko tko ima u vlasništvu ili posjedu radijski i televizijski prijamnik odnosno drugi uređaj za prijam radijskog ili audiovizualnog programa (u daljnjem tekstu: prijamnik) na području Republike Hrvatske koje je pokriveno prijenosnim signalom dužan je HRT-u plaćati mjesečnu pristojbu utvrđenu člankom 35. stavkom 2. ovoga Zakona, osim ako ovim Zakonom nije drugačije određeno.

 

pa sad ti reci da komp koji je spojen na internet ne može primati "audiovizualni program", a na internetu imaš stream HTV1 i hrpicu radio stanica iz sustava HR... a iato tako "nitko ga nije u mogućnosti primiti dok ga sam ne zatraži" - pa i ovaj broadcast sa OIV-a možeš uhvatiti samo ako imaš antenu i ako prebaciš na kanal, opet ide ono, ne naplaćuje se gledanje nego mogućnost gledanja, a čim si spojen na internet imaš mogućnost gledanja televizije i slušanja radija. Druga stvar što im još nije puno opo broj pretplatnika pa se ne hvataju za ovakve slamke da skupe novce jer kad bi gledali "antene" onda obavezu plaćanja pretplate ne bi imali ni korisnici kablovke, IPTV i ostalih usluga.

12 godina
protjeran
offline
Htv pretplata

Čuj, po to tvojoj logici bi od pristojbe bili izuzeta škvadra koja je i slijepa i gluha istovremeno. Fore s nametom zbog pristupa internetu im nikada neće proć, ma koliko kreativno ti ili bilo tko drugi objašnjavao zakon.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice