Filipini - putovanje. itd.

poruka: 2
|
čitano: 2.817
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Filipini - putovanje. itd.

 

Planiram ovih dana ili tjedan kupiti odnosno bookirati kartu za Manilu. Naravno bit ce tu sigurno po 2 presjedanja i cekanja izmedu letova, ali ko ga sisa, jednom se ide tamo (za sada). Mene cisto zanima gdje da trazim letove, koje stranice. Ima puno tih flight search engine koji ti prikazuju odnosno traze letove s vise stranica i kompanija, takoder je google flights tu. Koje stranice da koristim za pronalazak najboljeg i najjeftinijeg leta, koje su stranice dobre da se na njima kupi odnosno bookira karta, jer ove stranice su samo za pronalazak letova, a na drugima naravno odradujes kupnju karte.

Nikad nisam kupovao avionsku kartu, pa me zanima gdje je na internetu najbolje traziti i gdje bookirati. Cega se trebam paziti, sto gledati itd.. Ako moze netko da mi pomogne. Moze odgovor i ovdje ili u privatne poruke. Imam puno pitanja i svega, ne samo oko ovoga, ali opcenito putovanja tako daleko, posebno na Filipine.

Pozdrav svima i hvala unaprijed!

5 godina
offline
Re: Filipini - putovanje. itd.

Isao sam pocetkom 2020 na bratovu svadbu na Filipine, pa ti mogu reci svoja iskustva.

 

Let je bio Zagreb - Doha - Manila. Od ZG-a do Dohe nekih 5h i od Dohe do Manile nekih 9 sati, dakle pun k.. Cinjenica da sam iz nase zime dosao u njihovo ljeto tj. suho doba isto nije bas pomoglo. Neki cudan znoj me lovio prvih par dana.

 

Kad dodjes u Manilu pazi se taksista oko aerodroma. Vrlo vjerojatno ce te pokusat oderat. Najbolje je mobitelom pozvati "Grab" taxi. Ne znam gdje ti planiras, ali ja sam isao od Manile jos 9 h busom sjeverno, pa jos nekih 2h motorom do sela (ukljucujuci prijelaz rijecice sa nekakvom sklepanom splavi od bambusovine, gdje su ti putem noge u vodi ). Prije puta buraz mi je rekao da uzmem dukser i duge hlace za bus. Poslije sam skuzio zasto..dakle klima na najjace cijelim putem. Vani je nekih 30-ak C, a u busu se doslovce smrzavas. Sreca da sam ga poslusao.

 

Filipini su generalno siromasna zemlja i svega ima. Pretezno su katolici i engleski jako dobro govore (pogotovo mladji). Jako napucena zemlja. Zanimljivo mi je bio u busu vidjet nekakvu relaciju od 200 km+ doslovce uz cestu cijelo vrijeme jedne uz druge trosne kuce, banke, supe, mesnice..dakle neprekinuto 200 km naselje. Sa hrpom ljudi vani.

 

Europljani su dobro prihvaceni i svugdje sam bio srdacno primljen. Oni obozavaju svijetlu put, a pogotovo zene. Vecina njihovih preparata za njegu lica i tijela ima neku vrstu izbjeljivaca. Kako je nama imperativ potamnjenost, tako je njima svijetla koza, cak i vise. E i obicno po defaultu misle da si Amer. Pazi da te ne izmuzu za pare.

 

Ja sam se u svakom slucaju dobro proveo, tim vise sto sam se dobrano odmakao od vecih turistickih sredista. Ovo selo gdje sam bio odsjeo je teska sirotinja i neimastina (iako svi imaju mobitele), ali opet svi nekako veseli, socijalni i znaju se provodit sa onim sto imaju (uglavnom karaoke i gin veceri).

 

Sigurno svaka preporuka za vidjeti malo drugaciji svijet i kulturu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice