Fantastika i SF (knjige)

poruka: 485
|
čitano: 160.377
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Ima li netko e zbriku knjiga za sherat na domacem jeziku? Koristim kindle.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 21:13 (antagonist).
13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
antagonist kaže...

Ima li netko e zbriku knjiga za sherat na domacem jeziku? Koristim kindle.

 Hrvatski jezik, razni pisci, vrlo malo iz Fantasy žanra (sve u PDF-u). Ako ti to odgovara, javi.

9 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
MasterG kaže...

Jučer krenuo čitati Tad Williams - Memory, Sorrow, and Thorn, prvu knjigu The Dragonbone Chair...tu ili negdje su ga hvalili, pa reko da probam.

I čitam ja tako čitam...i čitam i čitam...kad ono cijelo vrijeme postotak piše 1%, reko koji vrag majke ti.

Idem pogledat da mi se nešto nije zbrejkalo, kad ono prva knjiga 850str...skoro sam na guzicu pao na što ste me natjerali.

 

Na kraju došao na 50str u sat i pol (dosta mi sporo ide, nekako mi ne paše baš za sad ili se moram naviknuti na njegov način pisanja...a i trenutno baš ne mogu reć ida je išta zanimljivo bilo

...dam Tad-u vremena do 150 strane, ako se do tada ništa ne dogodi ide u zaborav 

 

Neće ti biti dobro ni do 150 stranice, odnosno bit će ti prosječno, meni je prva polovica knjige bila dosadna, ali onda odjednom postane odlična i super mi je sve do kraja. 

 

Odluči kako god želiš, ali ja smatram da se isplati, Ne znam sad koliko točno, ali 200-300-400 prosječnih stranica se isplati pročitati ako ćeš na kraju dobiti baš jednu dobru priču.

 

Na tvom mjestu bi izgurao prvu knjigu kako god mogu, pa onda odlučio.

9 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
antagonist kaže...

Ima li netko e zbriku knjiga za sherat na domacem jeziku? Koristim kindle.

 

Imam ja. Baš je nedavno bilo na jednom domaćem sajtu, ima oko 800 knjiga, sve u epubu. Ima oko 6 gb.

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
antagonist kaže...

Ima li netko e zbriku knjiga za sherat na domacem jeziku? Koristim kindle.

 

Imam ja. Baš je nedavno bilo na jednom domaćem sajtu, ima oko 800 knjiga, sve u epubu. Ima oko 6 gb.

 I ja sam tako nešto skinuo prije koji mjesec, možda je isto. Iako mi je nekako ostalo u sjećanju da su bili pdf naslovi.

 

 

 

antagonist 

Pogledati ću malo što imam pa ti javim na pp. Imam u istom folderu i hrv i eng verzije pa moram svaku otvoriti da vidim. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
antagonist kaže...

Ima li netko e zbriku knjiga za sherat na domacem jeziku? Koristim kindle.

 

Imam ja. Baš je nedavno bilo na jednom domaćem sajtu, ima oko 800 knjiga, sve u epubu. Ima oko 6 gb.

 Ovako, po tvom mišljenju, isplati li se nabaviti ta kolekcija? 

Na brzinu sam nabacio pogled i iskreno ne znam što bi mislio..

Vi koji je imate, znate možda otprilike koliki je postotak PDFova u njoj?

9 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
Lourdin kaže...
Cansee kaže...
antagonist kaže...

Ima li netko e zbriku knjiga za sherat na domacem jeziku? Koristim kindle.

 

Imam ja. Baš je nedavno bilo na jednom domaćem sajtu, ima oko 800 knjiga, sve u epubu. Ima oko 6 gb.

 Ovako, po tvom mišljenju, isplati li se nabaviti ta kolekcija? 

Na brzinu sam nabacio pogled i iskreno ne znam što bi mislio..

Vi koji je imate, znate možda otprilike koliki je postotak PDFova u njoj?

 

ovo što ja imam, u opisu je pisalo da je sve u epubu, a u koji god folder sam ušao je i bio epub. Naravno da nisam sve pregledao, niti namjeravam

 

a što se tiče jel se isplati nabaviti, nije da nešto košta, ne? Ima dobrih knjiga, vjerujem ponešto za svačiji ukus. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 11:53 (Cansee).
14 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

A i to što kažeš..

No možda je nešto krivo gledam.

Radi li se o "Knjige ( Kolekcija knjiga na hrvatskom jeziku )"?

U opisu piše sljedeće, pa zato pitam za PDF..

"format / epub , mobi , azw3 , pdf i docx
jezik / hrvatski osim par knjiga"

9 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
Lourdin kaže...

A i to što kažeš..

No možda je nešto krivo gledam.

Radi li se o "Knjige ( Kolekcija knjiga na hrvatskom jeziku )"?

U opisu piše sljedeće, pa zato pitam za PDF..

"format / epub , mobi , azw3 , pdf i docx
jezik / hrvatski osim par knjiga"

 

ne znam sad stvarno, na poslu sam, provjerit ću kad dođem kući pa javim

6 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Hexfire kaže...
Cansee kaže...
antagonist kaže...

Ima li netko e zbriku knjiga za sherat na domacem jeziku? Koristim kindle.

 

Imam ja. Baš je nedavno bilo na jednom domaćem sajtu, ima oko 800 knjiga, sve u epubu. Ima oko 6 gb.

 I ja sam tako nešto skinuo prije koji mjesec, možda je isto. Iako mi je nekako ostalo u sjećanju da su bili pdf naslovi.

 

 

 

antagonist 

Pogledati ću malo što imam pa ti javim na pp. Imam u istom folderu i hrv i eng verzije pa moram svaku otvoriti da vidim. 

 Aj molim te ako može i meni :D

13 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Link za knjige (izvorno podjeljen na Re...u), nadam se da će netko pronači nešto zanimljivo.

 

 

 

 

Cansee

 

"Imam ja. Baš je nedavno bilo na jednom domaćem sajtu, ima oko 800 knjiga, sve u epubu. Ima oko 6 gb."

 

Može li se dobiti ta zbirka?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 14:13 (HOME123456).
11 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Postoji i onaj folder SciFi i Fantasy na Mediafire korisnika Sale58.

Ima nekih 3.5GB, mješani prijevodi ali uglavnom srpski.

Spisak pisaca i knjiga je ovdje .

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
lonewolf21 kaže...

Postoji i onaj folder SciFi i Fantasy na Mediafire korisnika Sale58.

Ima nekih 3.5GB, mješani prijevodi ali uglavnom srpski.

Spisak pisaca i knjiga je ovdje .

 Moze li link za download?

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
lonewolf21 kaže...

Postoji i onaj folder SciFi i Fantasy na Mediafire korisnika Sale58.

Ima nekih 3.5GB, mješani prijevodi ali uglavnom srpski.

Spisak pisaca i knjiga je ovdje .

 Ovo je sve pdf koliko vidim ali kolekcija je odlicna.

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
lonewolf21 kaže...

Postoji i onaj folder SciFi i Fantasy na Mediafire korisnika Sale58.

Ima nekih 3.5GB, mješani prijevodi ali uglavnom srpski.

Spisak pisaca i knjiga je ovdje .

 Imaš li možda link za download?

4 godine
offline
Fantastika i SF (knjige)

Hvala na svim linkovima.

Počeo sam nedavno čitati na kobo readeru, i cijene su dosta pristupačne na njegovom storeu. Npr Justin Cronin Prijelaz Triologija 12$ za 2800 stranica (odlično pisano, meni osobno). Ne smeta mi engleski jezik. Jer dosta naših prijevoda nađem prilično loše odrađeno. Sad se riješavam fizičkih knjiga što imam jer nakon ovog readera teško na papir nazad. 

13 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Vjerojatno nije baš po pravilima, ali evo i nekoliko mojih pa možda nađete nešto. Većina su trileri/kriminalističke, raznih formata. Jumbo mail link

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Hexfire kaže...

Vjerojatno nije baš po pravilima, ali evo i nekoliko mojih pa možda nađete nešto. Većina su trileri/kriminalističke, raznih formata. Jumbo mail link

Jel možeš negdje drugo staviti, ovaj link više ne radi?

 

 

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
kipo kaže...
Hexfire kaže...

Vjerojatno nije baš po pravilima, ali evo i nekoliko mojih pa možda nađete nešto. Većina su trileri/kriminalističke, raznih formata. Jumbo mail link

Jel možeš negdje drugo staviti, ovaj link više ne radi?

 

 Ah, nisam znao da ima limit od 10 preuzimanja. Staviti ću negdje drugdje danas poslijepodne.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
Gajotres kaže...
Engleski. Večinom i kad čitam su na eng knjige.

Edit: osim Malzana.

 

Kako si čitao Malazan ako ne na engleskom? Znam da ima srpski prijevod, ali ne svih knjiga, već samo prvih 6 ili tako nešto

Nisam mogao preko audiobooka. Odnosno prvu imam fizičku i htio sam poslje drugu preko audiobooka ali nije išlo. 

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
kipo kaže...
Hexfire kaže...

Vjerojatno nije baš po pravilima, ali evo i nekoliko mojih pa možda nađete nešto. Većina su trileri/kriminalističke, raznih formata. Jumbo mail link

Jel možeš negdje drugo staviti, ovaj link više ne radi?

 

 

 Evo MEGA link

 

https://mega.nz/file/hq02yL7C#jFsTYGLz_B7cVdT9A5816qj2eExDMUML0MGOf9H4SR8

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
Gajotres kaže...
Cansee kaže...
Gajotres kaže...
Engleski. Večinom i kad čitam su na eng knjige.

Edit: osim Malzana.

 

Kako si čitao Malazan ako ne na engleskom? Znam da ima srpski prijevod, ali ne svih knjiga, već samo prvih 6 ili tako nešto

Nisam mogao preko audiobooka. Odnosno prvu imam fizičku i htio sam poslje drugu preko audiobooka ali nije išlo. 

 

ma naravno, to je komplicirano i čitati, a ne slušati. Mislim da ove godine to neću stići s obzirom na neki generalni plan šta namjeravam pročitati, ali nagodinu bi morao konačno navaliti na Malazan

9 godina
online
Fantastika i SF (knjige)

vezano za ovaj moj prošli post, skužio sam da zapravo imam dosta jasnu ideju što bi čitao dobar dio godine

 

Namjeravam pročitati Cradle (12 knjiga), od Kinga Dark Tower (8 knjiga), sve otpočetka od Tada Williamsa iz Osten Arda (6 knjiga izdanih na hrvatskom, volio bi i da izbace barem i sedmu prije neg počnem, sveukupno 8 knjiga), od Sandersona Stormlight tamo u rujnu/listopadu da stignem pročitati sve prije izlaska pete knjige (sve skupa 5 knjiga i koja novela), možda od Sandersona i Skyward (4 knjige) al mislim da to neću stići

 

i još bi ubacio 2-3 od G.G.Kaya dvije ili tri standalone knjige, i Doba ludila od Abercrombiea (3 knjige)

 

Malazan nikako neću počinjati, a nadao sam se i Expeditionary Force od Craiga, ali nemam pojma kak da i to izvedem. 

16 godina
online
Fantastika i SF (knjige)

Dosta lurkam na ovoj temi, pa red je da nesto i napisem

 

Nakon sto sam u par mjeseci procitao kompletnu sagu o Witcheru (potpuno mi je jasan podbacaj serije u ocima pravih fanova) i u medjuvremenu dosao do sredine Malazana, dobio sam potrebu da predahnem od Fantasy zanra i vratim se SF-u.

 

Trenutno zavrsavam "Project Hail Mary" od Andy Weir-a, doslovno gutam knjigu

Potom me ceka "Three Body Problem" trilogija od Liu Cixina

 

tada cu oduciti dali zavrsiti Malazan ili zapoceti Expanse

 

Malazan mi je ultimate fantasy, ali citao sam ga uz malazanwiki otvoren sa strane - toliko mocnih likova i toliko događaja, teško je pratit. Al svijet i povijest su mi odlicno poslozeni...

Također, stao sam na 4. knjizi "Dark Tower" serije od Kinga, ali uopce me ne privlaci vise...

 

Btw, godinama sam citao knjige na kindle-u, ali mi se vratila zelja kupovati i citati papirnate knjige - i sad puno vise citam

Knowledge is power!
9 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
RonoN kaže...

Dosta lurkam na ovoj temi, pa red je da nesto i napisem

 

Nakon sto sam u par mjeseci procitao kompletnu sagu o Witcheru (potpuno mi je jasan podbacaj serije u ocima pravih fanova) i u medjuvremenu dosao do sredine Malazana, dobio sam potrebu da predahnem od Fantasy zanra i vratim se SF-u.

 

Trenutno zavrsavam "Project Hail Mary" od Andy Weir-a, doslovno gutam knjigu

Potom me ceka "Three Body Problem" trilogija od Liu Cixina

 

tada cu oduciti dali zavrsiti Malazan ili zapoceti Expanse

 

Malazan mi je ultimate fantasy, ali citao sam ga uz malazanwiki otvoren sa strane - toliko mocnih likova i toliko događaja, teško je pratit. Al svijet i povijest su mi odlicno poslozeni...

Također, stao sam na 4. knjizi "Dark Tower" serije od Kinga, ali uopce me ne privlaci vise...

 

Btw, godinama sam citao knjige na kindle-u, ali mi se vratila zelja kupovati i citati papirnate knjige - i sad puno vise citam

 

Ja bi ti savjetovao da završiš Malazan prije Expansea, pogotovo jer si sad u tome i sve znaš što se događa, a Expanse meni osobno nije dobar kao što se priča. Mislim dobar je, treba pročitati, ali mislim da se ne isplati zbog toga prekidati Malazan. Ovo si dobro napravio, jednu ćeš maznut standalone i jednu trilogiju, ali sad ulazit u sagu koja ima 9 knjiga je malo previše. Samo moje mišljenje, u svakom slučaju samo bacaj vamo preporuke. 

 

A ja sam upravu pri kraju druge knjige Cradlea od Willa Wighta, sad mi je još bolje nego kad sam ju prvi put pročitao, stvarno odlično zasad. Napisati ću neki opširniji dojam kad budem pročitao malo više knjiga, plan mi je satrati svih 12 bez pauza.

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
RonoN kaže...
 ali citao sam ga uz malazanwiki otvoren sa strane

 A što se to može i drugačije?

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
9 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
Arto kaže...
RonoN kaže...
 ali citao sam ga uz malazanwiki otvoren sa strane

 A što se to može i drugačije?

 

vjerojatno ne može 

 

Ima onaj jedan vodič za čitanje Malazana koji se dosta hvalio po internetu, kad budem na svom kompu kod kuće ću vamo stavit link.

9 godina
online
Fantastika i SF (knjige)

Možda sam već i stavljao ovo, al nebitno, ako kome treba ovo je navodno dosta koristan vodič za početnike Malazana

 

https://docs.google.com/presentation/d/1GLRmiaFcxe_cGc93ckE5UItRq5rYsfeU0BhvqcaNq9E/mobilepresent?slide=id.i0

14 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Pozdrav

 

Šta bi mi preporučili kao početniku?

 

Pročitao sam Mistborn Era 1, Dark Tower tri parta, Seeker (Douglas E. Richards).

 

Je li Mistborn Era 2 dobra?

 

Hvala Vam

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 14:00 (serlok).
10 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Ja tih ne bih preporučao Mistborn kao početniku...započeo sam Mistborn nekoliko puta i svaki puta odustao...doduše to sam ja, jer ako si već pročitao Era 1 možda ti odgovara 

Nije da mi je knjiga bila ne-zanimljiva, ali nije mi sjeo način pisanja, baš sam ju teško čitao...možda drugi imaju drugačije mišljenje.

 

Osobno, kao početnik sam čitao kraće trilogije i nisam nimalo požalio...tipa Night angel kojeg sam tu nahvalio već nekoliko puta.

 

BTW

Pročitao sam jučer Andy Weir Artemis ocjena 4/10. Likovi meh, radnja meh...dobio bi i manju ocjenu da je knjiga još dulja

moram priznati da je bila razočaravajuća nakon njegovog Project Hail Mary zbog kojeg sam se budio kao zombi jutrima jer ju nisam mogao prestati čitati, definitivno zaslužujuća ocjena sa moje strane 9/10...za ovu zapravo žalim što nije dulja

 

sad ne znam što dalje...krenuo sam sa World on Fire trilogijom T.K. Riggins...pa ćemo vidjeti da li je sjelo, prvih 20-tak stranica mi se za sad dopada.

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 14:19 (MasterG).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice