Električna cigareta vaša iskustva

poruka: 53
|
čitano: 72.465
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Električna cigareta vaša iskustva

Update:

parim 2 godine i tridesetak dana...još sam živ

{#}{#}

 

mutikaša i probisvijet
12 godina
neaktivan
offline
Električna cigareta vaša iskustva

Da ozivim malo temu.

Prije par godina sam koristio e cigaru,joyteck ja mislim ali kopija(2 su se dobivale za 200kn na njuskalu).

U glavnom opet sam nastavio sa bijelim marlborom 1-1,5kutija na dan.

Volio bi opet pokusat sa e cigarom al neznam sta bi kupio. Nije mi jasno kad neko daje preporuku pa navede neke za pocetnike i neke za profice. Ko je pocetnik a ko profesionalac? Ako pusim kutiju i po marlbora sta sam ja pocetnik? U glavnom volio bi dobit preporuku koji uredaj uzet,kako slozit dobar set,koju tekucinu koristit da zamijenim marlboro. 

16 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva

Malo kasnim a i tema je prestara al ne škodi..

Ja sam pušio 23 godine, zadnjih cca 10 godina minimum kutiju i pol bijelog marlbora i tako se jedno jutro sjetio da neću više, jer mi je dosta smrada, žutih prstiju i love koja odlazi gore nego da je bacam iz auta i otišo i kupio joyetech cuboid mini i po preporuci tete na tom štandu sa parilicama neku usa mix tekućinu od 16 mg nikotina i prestao.

Eto sad ne pušim već 4 mjeseca 4 dana!!!

 

Na početku sam potrošio više nego da sam i dalje pušio, ali eto sad cca 2 mjeseca već nisam potrošio ni kune. Tekućinu sam slažem i dodje me pol litre + neka aroma u grubo oko 150kn a tih pol litre mi traje i traje (na dan cca potrošim 5-10 ml). Grijače isto tako sam slažem i kad skužiš šta ti paše, nema više trošenja. (po mom ukusu coton bacon cca 30kn a vate ima da daš i curi da šminku skida i žica npr 26ga kanthal A1 5 metara 15-20 kn će trajat i trajat i još možeš snjome ogradu u vrtu popravit)

 

Dakle ako već nisi onda po mom skromnom mišljenju i po pregledanome youtubu i pročitanih redova i redova texta šta i kako, onda kreneš sa bilo kojim starter kitom sa gotovim grijačima (npr Joyetech eGo AIO Quick je super za početnike jer ga dobiš kod nas i za 150kn, baterija je ugradjena i smeće ali za početak je okay jer ćeš parit po sistemu mouth to loung kao cigaretu, a i puni se dosta brzo)

Tekućinu najbolje da uzmeš neku sa duhanskom aromom i ipak malo više nikotina npr 16-18 mg i to prepoloviš nakon tjedan ili dva dana. Vjeruj mi lakše je nego smanjit sa dvije kutije cigareta na jednu.

 

A nakon mjesec dana kad si se fino naviko na sve to i kad se čudiš kakav okus ima hrana i kad ne smrdiš više po duhanu i nemaš više žute prste i kad ti baterija počne dizat živce i kad te žešće počnu nervirat grijači koji traju od pol dana, pa sve do 2 tjedna, onda kreneš na nešto bolje.

Ja sam trenutno joyetech evic vtwo modu koji ima 5000 mah bateriju u kombinaciji sa (još uvijek) cuboid mini za rezervu (samo baterijom). Znači to dvoje kombiniram što se tiće baterije a što se tiće atomizera, koristim geekvape griffin 22 i prezadovoljan sam.

 

Modove koji koriste litijum baterije ne koristim, jer ono iskreno nije mi svejedno i iskreno stalno imam u glavi da će roknut iako sam koristio mod sa 18650 baterijom i pazio na sve što se pazit treba ali pusti vraga nek spava, a ja se vratio na ove joyetechove li poli baterije koje ne rokaju.. (ali ko i sve baterije ni ova baš nije 100% pouzdana..

 

Ono nadam se da sam ti pomogao ili bar nekom drugom, ako imaš pitanja samo pitaj... jest da sam ja i dalje newbee u parenju ali mislim da znam šta radim :)

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
12 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
24v kaže...

Malo kasnim a i tema je prestara al ne škodi..

Ja sam pušio 23 godine, zadnjih cca 10 godina minimum kutiju i pol bijelog marlbora i tako se jedno jutro sjetio da neću više, jer mi je dosta smrada, žutih prstiju i love koja odlazi gore nego da je bacam iz auta i otišo i kupio joyetech cuboid mini i po preporuci tete na tom štandu sa parilicama neku usa mix tekućinu od 16 mg nikotina i prestao.

Eto sad ne pušim već 4 mjeseca 4 dana!!!

 

Na početku sam potrošio više nego da sam i dalje pušio, ali eto sad cca 2 mjeseca već nisam potrošio ni kune. Tekućinu sam slažem i dodje me pol litre + neka aroma u grubo oko 150kn a tih pol litre mi traje i traje (na dan cca potrošim 5-10 ml). Grijače isto tako sam slažem i kad skužiš šta ti paše, nema više trošenja. (po mom ukusu coton bacon cca 30kn a vate ima da daš i curi da šminku skida i žica npr 26ga kanthal A1 5 metara 15-20 kn će trajat i trajat i još možeš snjome ogradu u vrtu popravit)

 

Dakle ako već nisi onda po mom skromnom mišljenju i po pregledanome youtubu i pročitanih redova i redova texta šta i kako, onda kreneš sa bilo kojim starter kitom sa gotovim grijačima (npr Joyetech eGo AIO Quick je super za početnike jer ga dobiš kod nas i za 150kn, baterija je ugradjena i smeće ali za početak je okay jer ćeš parit po sistemu mouth to loung kao cigaretu, a i puni se dosta brzo)

Tekućinu najbolje da uzmeš neku sa duhanskom aromom i ipak malo više nikotina npr 16-18 mg i to prepoloviš nakon tjedan ili dva dana. Vjeruj mi lakše je nego smanjit sa dvije kutije cigareta na jednu.

 

A nakon mjesec dana kad si se fino naviko na sve to i kad se čudiš kakav okus ima hrana i kad ne smrdiš više po duhanu i nemaš više žute prste i kad ti baterija počne dizat živce i kad te žešće počnu nervirat grijači koji traju od pol dana, pa sve do 2 tjedna, onda kreneš na nešto bolje.

Ja sam trenutno joyetech evic vtwo modu koji ima 5000 mah bateriju u kombinaciji sa (još uvijek) cuboid mini za rezervu (samo baterijom). Znači to dvoje kombiniram što se tiće baterije a što se tiće atomizera, koristim geekvape griffin 22 i prezadovoljan sam.

 

Modove koji koriste litijum baterije ne koristim, jer ono iskreno nije mi svejedno i iskreno stalno imam u glavi da će roknut iako sam koristio mod sa 18650 baterijom i pazio na sve što se pazit treba ali pusti vraga nek spava, a ja se vratio na ove joyetechove li poli baterije koje ne rokaju.. (ali ko i sve baterije ni ova baš nije 100% pouzdana..

 

Ono nadam se da sam ti pomogao ili bar nekom drugom, ako imaš pitanja samo pitaj... jest da sam ja i dalje newbee u parenju ali mislim da znam šta radim :)

 ima li nekih razlika između tih baterija i baterija u mobitelima?

7 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
Cryogenic kaže...

 ima li nekih razlika između tih baterija i baterija u mobitelima?

 24v je najzanimljiviji, tvrdi da izbjegava litijske baterije, jer roknu, i onda i sam utvrdi da cijelo vijeme koristi lihium-polymer bateriju koje jedine i rokaju i spaljuju ljude, zgrade i kućne ljubimce 

Uglavnom, unutra i je 18650 koliko vidim, odnosno morale bi biti dvije, jer je cca. nekih 2500 mAh normalni kapacitet za baterije tih dimenzija, pa dvije realno mogu biti 5000 mAh.

 

A kaj se tiče tvog pitanja, nema razlike, sve su to li-poly baterije, samo drugačijih dimenzija.

 

Edit: ipak je samo jedna baterija unutra, tak da je 5000 mAh laž.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2016 1:00 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Električna cigareta vaša iskustva

Moje mišljenje(par puta probao) da su te el. štetnije za nas pušaće nego normalne cigarete,pitaj boga kakve kemikalije nagruvaju unutra.

 

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
7 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
kruskar kaže...

Moje mišljenje(par puta probao) da su te el. štetnije za nas pušaće nego normalne cigarete,pitaj boga kakve kemikalije nagruvaju unutra.

 

 Zato se treba furati na ful natural; skuhaš čaj od kanabisa i pomiješaš s nekim prirodnim aromama....

(eventualno malo speeda za efekt, ali ne pretjerati, da te ne sprži...)

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
fer-de-lance kaže...
kruskar kaže...

Moje mišljenje(par puta probao) da su te el. štetnije za nas pušaće nego normalne cigarete,pitaj boga kakve kemikalije nagruvaju unutra.

 

 Zato se treba furati na ful natural; skuhaš čaj od kanabisa i pomiješaš s nekim prirodnim aromama....

(eventualno malo speeda za efekt, ali ne pretjerati, da te ne sprži...)

 Sjedi 5 ;) samo gutaj amfetamine i bit ćeš lud kao i sada 

Hebiga moje mišljenje je da je to štetnije,osobno sam prestao pušiti kupovne cigarete(smrde mi sve po nekakvim govnima) pušim duhan iz domaće proizvodnje(za vlastite potrebe) tako da znam što točno unosim u sebe.

BTW Kanabis nema se što spominjati u ovoj temi 

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
16 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
fer-de-lance kaže...
Cryogenic kaže...

 ima li nekih razlika između tih baterija i baterija u mobitelima?

 24v je najzanimljiviji, tvrdi da izbjegava litijske baterije, jer roknu, i onda i sam utvrdi da cijelo vijeme koristi lihium-polymer bateriju koje jedine i rokaju i spaljuju ljude, zgrade i kućne ljubimce 

Uglavnom, unutra i je 18650 koliko vidim, odnosno morale bi biti dvije, jer je cca. nekih 2500 mAh normalni kapacitet za baterije tih dimenzija, pa dvije realno mogu biti 5000 mAh.

 

A kaj se tiče tvog pitanja, nema razlike, sve su to li-poly baterije, samo drugačijih dimenzija.

 

Edit: ipak je samo jedna baterija unutra, tak da je 5000 mAh laž.

 

 Malo si slabo domaću zadaću napravio jel tako?

Prije nego napišeš nešto tako, prvo se educiraj malo i nemoj se sramotit ovako javno.. Ovo što si ti napiso spada pod "reko i osto živ"

 

Cryogenic - da velika je razlika da između tih baterija da... ove za koje sam ja reko da sam se mako od njih, doslovno mogu eksplodirat ako npr dođe do kratkog spoja, a li-poly nemože. Li-poly se može zapalit naravno ko i svaka baterija ali je puno sigurnija

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
7 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva

Svaka liitijska baterija može eksplodirati, ali se zato naprave slabe točke na kućištu, koje izventiliraju masu plinovitih kemikalija koje su se nakupile, a kod oštečenja prilikom kratkog spoja unutar ćelije gore sve baterije, osim LiFe, premda i kod njih postoji šansa da vanjski omotač plane, ali se zato koristi samogasivi materijal.

A za zaštitu od kratkog spoja u strujnom krugu, prepunjenja i prepražnjenja  ćelije i pregrijavanja svaka kvalitetna baterija ima PCB sa zaštitnom elektronikom.

Ali, džabe ti ja to objašnjavam, kad  ti koristiš 18650 litijsku bateriju od 5000mAh, što je nama običnim smrtnicima nedostupno...

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
fer-de-lance kaže...

Svaka liitijska baterija može eksplodirati, ali se zato naprave slabe točke na kućištu, koje izventiliraju masu plinovitih kemikalija koje su se nakupile, a kod oštečenja prilikom kratkog spoja unutar ćelije gore sve baterije, osim LiFe, premda i kod njih postoji šansa da vanjski omotač plane, ali se zato koristi samogasivi materijal.

A za zaštitu od kratkog spoja u strujnom krugu, prepunjenja i prepražnjenja  ćelije i pregrijavanja svaka kvalitetna baterija ima PCB sa zaštitnom elektronikom.

Ali, džabe ti ja to objašnjavam, kad  ti koristiš 18650 litijsku bateriju od 5000mAh, što je nama običnim smrtnicima nedostupno...

 

 Koji glas u glavi ti je reko da koristim 18650 litijsku bateriju od 5000mah????

Kao prvo neznam dal postoji 18650 od 5000mah. (i da postoji, vjerojatno je neka kineska i to samo na papiru)

Kao drugo ja ću sam sebe citirat "Ja sam trenutno joyetech evic vtwo modu koji ima 5000 mah bateriju u kombinaciji sa (još uvijek) cuboid mini za rezervu (samo baterijom)."

Znači nigdje ne piše da je to 18650 baterija jer evic vtwo koristi lipo bateriju i da, od 5000mah.

i kao treće da se ponovim, 18650 lionska baterija eksplodira vrlo rado kod neprimjernog rukovanja, dok lipo NE.

 

kako rekoh, napravit domaću zadaću a ne se sramotit tek tako. Malo proguglaj, malo na youtube i malo bolje pročitaj šta sam napisao...

pozdrav

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
7 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
24v kaže...

 Koji glas u glavi ti je reko da koristim 18650 litijsku bateriju od 5000mah????

Kao prvo neznam dal postoji 18650 od 5000mah. (i da postoji, vjerojatno je neka kineska i to samo na papiru)

Kao drugo ja ću sam sebe citirat "Ja sam trenutno joyetech evic vtwo modu koji ima 5000 mah bateriju u kombinaciji sa (još uvijek) cuboid mini za rezervu (samo baterijom)."

Znači nigdje ne piše da je to 18650 baterija jer evic vtwo koristi lipo bateriju i da, od 5000mah.

i kao treće da se ponovim, 18650 lionska baterija eksplodira vrlo rado kod neprimjernog rukovanja, dok lipo NE.

 

kako rekoh, napravit domaću zadaću a ne se sramotit tek tako. Malo proguglaj, malo na youtube i malo bolje pročitaj šta sam napisao...

pozdrav

 

Po tebi li-poly baterija nije litijska, i ajde, jasno mi je da naziv prodaje proizvod i da ti naziv lithium (litij) u imenu baterije ne sugerira da je baterija bazirana na litiju, ali treba ipak malo nekaj i proučiti s znanstvenog i tehnološkog aspekta prije nego kaj napamet bubneš, što očito nikad nisi jer i dalje ne kužiš.

Lithium polymer ion baterije (lipo) su iste kao i bilo koje druge normalne lithium ion baterije, razlika je samo u elektrolitu, a isto vrijedi i za sve ostale tipove litijskih baterija (mijenjaju se strukture anoda, katoda, dielektrika i elektrolita), tj. litij im je svima bazni materijal za anode (u jako malim postocima, i ispod 0,001% litija ima na anodama).

I li-poly baterije obično dolaze u kvadratičnom obliku, zbog krutosti elektrolita, dok one s tekućim ili gel elektrolitom poput navedenih 18650 (obično lithium cobalt ionske)  formiraju u cilindrične oblike, čime postižu i veću energetsku gustoću po jedinici volumena, te ova dva tipa baterija zauzimaju više od 95 % svjetskog tržišta litijskih baterija.

I sve one eksplodiraju i planu bez problema (uz iznimku LiFe, ali one su ti neupotrebljive za pušilice) ako nemaju dobro dizajnirani sustav ventova, i elektroničku zaštitu.

Sad valjda kužiš kaj sam ti htio reći.

A kaj se tiče onih modova s 18650 kaj si naveo, njima se baterije nisu zapalile i eksplodirale zbog drugačijeg kemijskog sastava, nego zato kaj su ih preopteretili (što si i sam naveo), a stavljali su baterije bez zaštitne elektronike.

18650 nikad ne bi smjela biti opterećena iznad nekih cca. 10A, i to u kratkom intervalu, pa stoga uz jače grijače obavezno idu i veće baterije, i ova kaj je tvornički ugrađena bi rado planula da joj makneš zaštitnu elektroniku, i staviš jači grijač.

Sad vidiš zašto ti je ova podebljana rečenica totalno fulana, oba dva tipa rado planu i eksplodiraju, samo kaj za spriječiti to služi zaštitna elektronika i razumno projektiranje grijača i baterija....

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Električna cigareta vaša iskustva

nemoj brate mili molim te nemoj haha

ovako, kao prvo neda mi se više prepucavat jer nemam više 15 godina i ono hej praznici daj ajd

ali ajde, ovako više manje sve što si napiso stoji ali mislim da ne pariš i da nisi baš osvješten u tom pogledu i normalno kad te nešto ne zanima, da ne kužiš sve finte jel.

Zašto ja mislim da je jedna lipo manje opasnija od jedne npr 18650 litijske? Postoje "tri" vrste parilice danas, mehaničke (bez ikakvih zaštita, koristeći litionske 18650,26650, etc), parilice koje dolaze sa zaštitom, (znači bez baterije, ali sa čipovima koji paze na kratak spoj, preopterecenost, etc) i ove koje ja preferiram sa ugradjenom lipo baterijom i normalno isto takvvom zaštitom ko i ove druge.

E sad, ajmo pustit mehaničke koje se ne preporučuju početnicima nikako, al baš nikako jer je kod slaganja grijača opako potrebno znanje o ohmskom otporu, voltaži i amperima kombinirano, dok kod ove druge dvije parilice i "nije" tako prekopotrebno znanje o tome. Zašto? kao prvo jer imaju svoje čipove i zaštite pa su već o tome sigurnije.( npr ako složiš grijač manje od 0.1 ohma, sama paralica neće djelovat ili npr napraviš kratki spoj. E sad prouči šta se desi sa litioskom  a šta sa lipo baterijom kod kratkog spoja, mislim da je razlika velika)

Dalje, lipo baterije u parilicama nisu izmjenjive i tu je već prednost zašto su sigurnije, jer ih ne vadiš nonstop i puniš i prenosiš vamo tamo i padaju ti i guli se ona jadna zaštitna folija na njima etc etc. znači hoću reć nemaš kontakata snjome.ne vidiš je i ne diraš je i ćao. (litionske svi preporučuju punit na odgovarajućem punjaču, a ne preko same parilice koja ima i tu mogućnost). E sad punjenje samih baterija je isto opasnije, jer poli baterije (i dalje tvrdim da neće grunut nego se zdimit i zapalit) se samo zakaće na usb od moba i pune se, a litionske moraš stavit na punjač i to je bilo ono šta sam mrzio jer iako sam imao jako dobar punjač sa svim živim zaštitama etc, mi nije mi bilo svejedno otić na spavanje a 4 18650 se pune u dnevnom na stolu heh

 

Da završim, kažeš da nema nijedne 18650 koje idu iznad 10A, a ja ti kažem da ima. Proguglaj ove dvije najbolje na tržištu LG HG2 i Samsung SDI 25R

I na kraju da nebudem totalni licemjer, znam i da večina, ako ne i svi, laptopi koriste serije 18650 baterija u svojoj "jednoj" bateriji. I da, pošto je moj laptop stariji od 5 godina i stalno mora bit na punjaču, sam se i te baterije riješio, jer tako i tako nije držala duže od desetak sekundi. Strah je vrag :) a nemam više nekretnina pa jbg haha

 

Uglavnom nadam se da kužiš šta želim reć, jer neću nastavljat dalje ovu raspravu jer smo mislim da ipak skrenuli sa teme...

I još da se nadodam, isto tako ne mislim da su ove parilice "zdrave" ali zdravije su od cigara i meni su pomogle se riješit cigara i nakon mjesec dana su rezultati bili vidljivi na meni, plus "u meni". Zadihanost je otišla, glavobolje koje sam prije imao su se smanjile za polovicu, na mjestima gdje se ne puši, mi je lakše izdržat satima i nemoram trčat ko prije van ili iza ugla i ko narkić i brzo zapalit.

Ali kako god ne mislim nastavit sa time nego prestat i sa ovime... sa 16 mg nikotina sada sam na 3 mg i poslije nove godine i to prepolovit na 1.5 mg i onda do ljeta na 0mg i ćao.

 

Eto toliko od mene

pozdrav i sretan Božić

(bez zamjere ako ne slaviš)

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
2 godine
neaktivan
offline
Električna cigareta vaša iskustva
12 godina
offline
Električna cigareta vaša iskustva

pusio godinu dana i napravila mi erozije na zelucu, pitaj boga kakva je to kemija, i sad imam kronicni erozivni gastritis koji lijecim skoro 4 mjeseca i lijeci se izuzetno sporo i totalno je neugodno.

12 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
Cryogenic kaže...

pusio godinu dana i napravila mi erozije na zelucu, pitaj boga kakva je to kemija, i sad imam kronicni erozivni gastritis koji lijecim skoro 4 mjeseca i lijeci se izuzetno sporo i totalno je neugodno.

Je, čuo sam slične horor priče pa se držim Davidoffa iako je postao prilično skup sport (34 kunića kutija).

Probao sam različite električne frule onako iz zajebancije i uopće mi niti jedna nije valjala, iskreno.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
12 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
pr0n_addict kaže...
Cryogenic kaže...

pusio godinu dana i napravila mi erozije na zelucu, pitaj boga kakva je to kemija, i sad imam kronicni erozivni gastritis koji lijecim skoro 4 mjeseca i lijeci se izuzetno sporo i totalno je neugodno.

Je, čuo sam slične horor priče pa se držim Davidoffa iako je postao prilično skup sport (34 kunića kutija).

Probao sam različite električne frule onako iz zajebancije i uopće mi niti jedna nije valjala, iskreno.

 a cigareta je fino pripremila teren od svoje 20'te sa laganim gastritisom, ali e cig napravila knock out sad u 42'oj godini, ali ajde barem ne pusim vise ni jedno ni drugo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 18:56 (Cryogenic).
11 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
Cryogenic kaže...

pusio godinu dana i napravila mi erozije na zelucu, pitaj boga kakva je to kemija, i sad imam kronicni erozivni gastritis koji lijecim skoro 4 mjeseca i lijeci se izuzetno sporo i totalno je neugodno.

Gledam prvi put ovakve teme iz dosade,i opet naletim na tebe.Eto,a ja Peri jučer kažem da sudbina ne postoji.

Pa nisam li ti rekao kakva je to kemija ili me nisi pratio?

Ma siguran sam da sam ti rekao samo si zaboravio.

Kažu da je najgori sastojak u E Cigaretama od preko 300 štetnih WD40.

Znao sam da miješaju svašta ali ono antifriz nisam očekivao.

Pa ne možeš baš kriviti e cigarete zato što si dobio erozivni gastritis,koliko mi je poznato rekao si da jedeš tonu slatkiša i grickalica i kad ti se poboljša,ti ponovo po starom.

Tu si i sam napraviš dodatnu štetu na želucu,a i rekao si da ti je to od 20-e godine zar ne?

Tad još nisi ni pušio e cigarete ako s ne varam,tako da ipak mislim da si dosta sam zaslužan za stanje sa želucem zbog previše gaziranog i junk fooda,malko kontrole i samo discipline kad klopaš ti ne bi bio na odmet.

12 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
Jurassic Park kaže...
Cryogenic kaže...

pusio godinu dana i napravila mi erozije na zelucu, pitaj boga kakva je to kemija, i sad imam kronicni erozivni gastritis koji lijecim skoro 4 mjeseca i lijeci se izuzetno sporo i totalno je neugodno.


Pa ne možeš baš kriviti e cigarete zato što si dobio erozivni gastritis,koliko mi je poznato rekao si da jedeš tonu slatkiša i grickalica i kad ti se poboljša,ti ponovo po starom.

Tu si i sam napraviš dodatnu štetu na želucu,a i rekao si da ti je to od 20-e godine zar ne?

 

 Nisam nikad jeo tonu slatkisa i grickalica, sve umjereno je bilo, tu i tam koji čips svaki drugi treci dan, ili jafa keksi na dan dva i to je to, najvise je kriv alkohol, vino/cola/bambus i cigarete i gazirano, mineralna, sprite, u mladosti . I sad prije 4 dana malo probao cikle iz staklenke i 1 pingu prekjucer i jucer i opet simptomi gadni, jebiga, jos nije vrijeme. Tako da puretina i zganci do 01.01.2022. Jbg

11 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
Cryogenic kaže...
Jurassic Park kaže...
Cryogenic kaže...

pusio godinu dana i napravila mi erozije na zelucu, pitaj boga kakva je to kemija, i sad imam kronicni erozivni gastritis koji lijecim skoro 4 mjeseca i lijeci se izuzetno sporo i totalno je neugodno.


Pa ne možeš baš kriviti e cigarete zato što si dobio erozivni gastritis,koliko mi je poznato rekao si da jedeš tonu slatkiša i grickalica i kad ti se poboljša,ti ponovo po starom.

Tu si i sam napraviš dodatnu štetu na želucu,a i rekao si da ti je to od 20-e godine zar ne?

 

 Nisam nikad jeo tonu slatkisa i grickalica, sve umjereno je bilo, tu i tam koji čips svaki drugi treci dan, ili jafa keksi na dan dva i to je to, najvise je kriv alkohol, vino/cola/bambus i cigarete i gazirano, mineralna, sprite, u mladosti . I sad prije 4 dana malo probao cikle iz staklenke i 1 pingu prekjucer i jucer i opet simptomi gadni, jebiga, jos nije vrijeme. Tako da puretina i zganci do 01.01.2022. Jbg

 Pa rekao si da si se pazio,ali da si u zadnje vrijeme ipak počeo eksperimentirati da li možeš podnijeti slatkiše i grickalice.

Zar nisi dva dana za redom jeo pizzu i onda još rekao da si pojeo u jednom danu 2 flipsa,kinder pingui i Kinder Bueno.

Još kažeš da nisi imao uopće simptoma nakon toga,ali ja sam ti rekao da kreneš polako i umjereno,ali eto bio si valjda željan toga pa si malo ubrzao stvari.Nadao si se najboljem,ali eto život nas iznenadi kad najmanje očekujemo.

I mani se tih gluposti iz mladosti,znam da ti ne dostaje sprite,cigarete i alkohol,ali sad si odrastao pa se moraš kontrolirati,kaže se mladost-ludost,ali ne možemo se uvijek izvlačiti na to zar ne?

A i neki ljudi su ti govorili što da jedeš i davali ti savjete,ali ih nisi slušao.

Samo ti navali na puretinu i žgance,to je zdravo i provjereno,naravno nemoj misliti da ti naređujem i govorim što da jedeš nije kao da me se tiče,ali samo želim najbolje.

8 godina
neaktivan
offline
Električna cigareta vaša iskustva

Mene je elektična cigara spasila, tri godine nepušim analogne cigarete. Jedini problem je što sam još ovisan o nikotinu.

Nikotin je vrag bio on u pari ili dimu. Pokušavao sam smanjit nikotin al ne ide mi.

12 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
Jurassic Park kaže...

 Pa rekao si da si se pazio,ali da si u zadnje vrijeme ipak počeo eksperimentirati da li možeš podnijeti slatkiše i grickalice.

Zar nisi dva dana za redom jeo pizzu i onda još rekao da si pojeo u jednom danu 2 flipsa,kinder pingui i Kinder Bueno.

Još kažeš da nisi imao uopće simptoma nakon toga,ali ja sam ti rekao da kreneš polako i umjereno,ali eto bio si valjda željan toga pa si malo ubrzao stvari.Nadao si se najboljem,ali eto život nas iznenadi kad najmanje očekujemo.

I mani se tih gluposti iz mladosti,znam da ti ne dostaje sprite,cigarete i alkohol,ali sad si odrastao pa se moraš kontrolirati,kaže se mladost-ludost,ali ne možemo se uvijek izvlačiti na to zar ne?

A i neki ljudi su ti govorili što da jedeš i davali ti savjete,ali ih nisi slušao.

Samo ti navali na puretinu i žgance,to je zdravo i provjereno,naravno nemoj misliti da ti naređujem i govorim što da jedeš nije kao da me se tiče,ali samo želim najbolje.

 Pa moras pocet experimentirat i sirit jelovnik da vidis kakvo je stanje.  sta je 2 smokia, kinder pingu i kinder bueno u razmaku od par dana, i test 2 pizze u razmaku od 10 dana, i tad mi je čak bilo dobro, dok nije cikla sa octom jebena dosla neki dan. Uopce mi ne fali cigareta i drago mi je da sam se toga rijesio, alkohol mi fali naaajmanje, najvise mi nedostaje voce, banane i narance, i od svih pića samo cockta. Gazirana pića i cigarete i alkohol nije samo za mladost, zasto bi to bila mladost ludost, samo cigare i ogromne kolicine alkohola su mladost "glupost". To sve konzumiraju ljudi kroz zivot samo umjereno (kako ko), nista to nije štetno u umjerenim količinama (osim cigara), samo sam ja sa ekipom navalio na to neumjereno u mladosti. Ja sam na puretini i zgancima bio 70 dana, i iducih par dana isao experimentirat. Znam ja sta je najbolje za mene i na to se vračam dok se potpuno ne zalječim, znam da zelis najbolje meni kao i ja tebi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 21:52 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Električna cigareta vaša iskustva
Cryogenic kaže...
...

 Pa moras pocet experimentirat i sirit jelovnik da vidis kakvo je stanje.  sta je 2 smokia, kinder pingu i kinder bueno u razmaku od par dana, i test 2 pizze u razmaku od 10 dana, i tad mi je čak bilo dobro, dok nije cikla sa octom jebena dosla neki dan. Uopce mi ne fali cigareta i drago mi je da sam se toga rijesio, alkohol mi fali naaajmanje, najvise mi nedostaje voce, banane i narance, i od svih pića samo cockta. Gazirana pića i cigarete i alkohol nije samo za mladost, zasto bi to bila mladost ludost, samo cigare i ogromne kolicine alkohola su mladost "glupost". To sve konzumiraju ljudi kroz zivot samo umjereno (kako ko), nista to nije štetno u umjerenim količinama (osim cigara), samo sam ja sa ekipom navalio na to neumjereno u mladosti. Ja sam na puretini i zgancima bio 70 dana, i iducih par dana isao experimentirat. Znam ja sta je najbolje za mene i na to se vračam dok se potpuno ne zalječim, znam da zelis najbolje meni kao i ja tebi.

Uf, ako propustim svoju dnevnu čašu crnoga loše sam volje.

Ne znam kad sam se posljednji put pošteno resetirao (nije mi više napeto, najviše zbog užasnog stanja idući dan), ali nisam skroz izbacio alkohol niti planiram.

Treba imati mjeru u svemu.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice