Čitate li knjige? Preporuke... izdvojena tema

poruka: 816
|
čitano: 291.470
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
ddarknessfairyy kaže...
Chico12 kaže...

Gdje je nestala knjigoteka, da li je netko upoznat?

 

Lourdin kaže...

Ovo za Knjigoteku i mene zanima..

 Nema, forum ugašen.

 

 

 

Nije knjigoteka ugasena vec sada imaju novo ime, zovu se www.knjige.club

Sto je je imaju hrpe knjiga a isto tako postavljaju nove naslove svako malo. Meni osobno knjige.club najbolja stranica za spustanje besplatnih knjiga na netu.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
maxy0 kaže...

Jel zna netko gdje ima za ''nabaviti'' knjigu Tišina od Susan Cain

 

Imaš je na knjige.club sajtu ovdje:

http://www.knjige.club/domace-knjige/susan-cain-tisina/

12 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Neke knjige koje sam pročitao dok sam išao na faks. Prvih 6 knjiga bi preporučio svakome da pročita. 

1. Daniel Goleman - Emocionalna inteligencija
2. Daniel Goleman - Socijalna inteligencija
3. Napoleon Hill - Misli i postani bogat
4. Daniel Goleman - Emocionalna inteligencija u poslu
5. James Borg - Moć uvjeravanja
6. James Borg - Govor tijela
7. Stephen R. Covey - 7 navika uspješnih ljudi
8. John Assaraf - Odgovor
9. Boothman Nicholas - Kako se svidjti drugima u 90 sekundi i manje
10. Jacques Ranciere - Mržnja demkoracije
11. Francis Gukuyama - Kraj čovjeka

14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

jel čita ko na mobitelu? koja bi bila najbolja app za citati? instaliro sam par ebupb readera i convertiro preko interneta sa pdf u epub ali jadno nekako ispadne, tekst je sav porazbacan

http://trakt.tv/user/MjezZza
14 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
maxy0 kaže...

jel čita ko na mobitelu? koja bi bila najbolja app za citati? instaliro sam par ebupb readera i convertiro preko interneta sa pdf u epub ali jadno nekako ispadne, tekst je sav porazbacan

 Ja koristim Moon+ Reader, Pro verziju (ulovio na popustu). I osnovna verzija je super, čita velik broj formata, možeš pristupiti Gutenbergovoj bazi knjiga te još nekima, sinkronizacija s cloud storageom je besprijekorna, tona opcija (od bookmarkiranja, označivanja). 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
maxy0 kaže...

jel čita ko na mobitelu? koja bi bila najbolja app za citati? instaliro sam par ebupb readera i convertiro preko interneta sa pdf u epub ali jadno nekako ispadne, tekst je sav porazbacan

 meni Lithium aplikacija radi super. besplatna je btw.

14 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
maxy0 kaže...

Jel zna netko gdje ima za ''nabaviti'' knjigu Tišina od Susan Cain

 Odlična knjiga.

 

5 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

"Zatočenik tame" od Gorana Malbaše - jedna od boljih koje sam pročitala.  Ima i dobro napravljen trejler, pa ako koga zanima ovdje može pogledati:

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 10:46 (Knjiski moljac).
6 godina
protjeran
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Nisam bio u knjiznici ima valjda preko dvajs godina. Ovo sto sam citao dok sam bio lacmu i u tinejdzerskim danima mi je skroz isparilo iz glave, osim samog sjecanja da sam procitao i da je bilo dobro. Od onog sto mi je bilo dobro, mogu preporucit slijedece:

 

1) Mit - Robert Asprin - Valjda preko deset novela, izuzetno saljivog karaktera.

2) Marie Bujold - Serijal knjiga o Milesu Vorkosiganu, fizicki zakinutom covjeku koji se uz pomoc vlastitog intelekta izvlaci iz nemogucih situacija, SF

3) Jules Verne - 10000 milja pod morem i slicno, avanturisticke knjige za budjenje maste, mozda podobnije za klince nego za odrasle

4) Tarzan - serijal od 12 knjiga o Tarzanu. Meni su ovi novi filmovi ocajni, ali knjige su strava dobre, preporucam citati zimi u krevetu, ispod deke

5) Ninja romani - romani plave boje iz bivse juge o americkom ninji, valjda najblize "realnom" superheroju sto se moze procitati

6) Domaca SF enciklopedija - debele knjizurine pune kratkih i srednje dugih sf uradaka,  izlazila je jednom godisnje u doba kad sam citao

7) Dina - o pustinjskom planetu, gigantskim crvima, zacinu i zavjerama unutar zavjera

8) Forgotten Realms - serija novela nastala po pricama iz tabletop igre, dungeons and dragons

9) Discworld - nezaboravna odiseja u poshemerenom svijetu koji nosi kornjaca

10) Koko - domaci romani o junaku Koko-u i prijateljima

11) 5 prijatelja - serijal romana za djecu o djeci koji piju pivo od đumbira i imaju svakakve dogodovstine

12) Zvali su ga obješenjak - roman o špijunu u drugome svjetskome ratu

13) Sidney Sheldon - Druga strana ponoći i ponoćne uspomene - o zelenookoj zeni lopovici

14) Tom Clancyeve knjige o Jack Ryanu - uglavnom knjige o amerima i rusima, hladnom ratu i naoruzanju svakakvih vrsta

15) Pakao Pacifika - fino ilustrirani romancic o pomorskim bitkama na pacifiku za vrijeme drugog svjetskog rata

16) Dr Doolitle - dati djeci da citaju da nauce voljeti zivotinje

17) Musashi - roman o dva prezivjela japanska samuraja, jednom talentiranom za katanu i drugom studioznom za puteve mača

18) Vodič kroz galaksiju za autostopere - i film i knjiga su mi bili vrh vrhova, humoristicna tematika

19) Slicno forgotten realms serijalu, serijal o star wars svijetu, meni bolje od novih filmova

20) Priče iz davnine od nathaniel hawthornea - price o mitskim junacima

21) Sve od synkiewitza - poljak koji pise avanturisticke knjige, fenomenalno stivo za nauciti npr neke rijeci iz Afrike ili kako iscijediti sok iz panja :)

22) John Phenomir Cooper - western roman kozna carapa i ostali

23) Serijal westerna od Zane Graya 

24) Tom sawyer i huckleberry finn - roman iz neke druge, bolje dimenzije od nase

25) Druzba sinjeg galeba - hehehehehe

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 9:46 (Gorstak79).
13 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Ekipa, vako malo kežual pitanje:

 

Itko od vas voli Hard Fantasy knjige? Ja evo upravo re-readam Wheel of Time i uživam kao i prvi put dok sam čitao. Iako, budimo realni, te knjige se trebaju barem dva puta pročitati jer prvi put puno stvari ne kužiš a igraju bitnu ulogu (tipa u Eye of the World kada Moiraine spominje sva proročanstva, ako čitaš drugi put skužit ćeđ većinu njih i automaki se razumiju neka ponašanja Randa tokom knjiga.). Ima itko neke preporuke za ostale dobre Hard Fantasy serijale?

Whomsoever takes this sword shall wield the power eternal.. But, as the sword remains fresh, so must power SCAR the spirit. -Frostmourne | R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Sve od Brandon Sandersona

LoL acc THCJoshi
13 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Jonja kaže...

Sve od Brandon Sandersona

 Mistborn čekam novi nastavak, isto tako i za The Stormlight Archive. E sad ne znam za druge njegove naslove, mogao bi ih pročitati s obzirom da mi je on jedan od favorite pisaca.

 

Whomsoever takes this sword shall wield the power eternal.. But, as the sword remains fresh, so must power SCAR the spirit. -Frostmourne | R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Sve mu je dobro

LoL acc THCJoshi
11 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Imate li preporuku za neke biznis, startup knjige? Osim onih "Ovih 10 savjeta ce vas uciniti bogatim" i sl.

12 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Da li je itko čita Metro 2033. Ako je, da li se isplati čitat?

Beatus non est,qui habet,quae cupit,sed qui non cupit,quae non habet.
10 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
ervin121 kaže...
maxy0 kaže...

jel čita ko na mobitelu? koja bi bila najbolja app za citati? instaliro sam par ebupb readera i convertiro preko interneta sa pdf u epub ali jadno nekako ispadne, tekst je sav porazbacan

 meni Lithium aplikacija radi super. besplatna je btw.

 

Kasnim jedno pol godine s odgovorom, ali bolje ikad nego nikad. Možda pomogne nekom drugom. Za pederef: Xodo reader, najbolje barata tzv. reflowom teksta. Skoro ni ne primijetiš da čitaš PDF.

 

Za ostalo tekstualno Al Reader.

 

Za audio: Smart Audiobook Reader. Nema bolje.

 

 

13 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Yo Momma kaže...

 

Kasnim jedno pol godine s odgovorom, ali bolje ikad nego nikad. Možda pomogne nekom drugom. Za pederef: Xodo reader, najbolje barata tzv. reflowom teksta. Skoro ni ne primijetiš da čitaš PDF.

 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...

Isplati, pogotovo tu prvu. meni je ovaj the expanse tako lego, žena jauče da ju ignoriram =)

Dirty dosen
6 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Kao pisca toplo preporučam Erich Maria Remarka.

Odličan pisac ratnih priča (1. I 2. Svjetski rat) od kojih najviše preporučujem priču o jednoj izbjeglici zvanu "Ljubi bližnjeg svoga".

Kae to fora neka - krpa
14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Opet LOTR, sve 3 knjige.

Bio u prijelaznom razdoblju, u traumatičnom procesu selidbe, i hitno sam trebao safe place - a nema boljeg bijega od stvarnosti od LOTR-a. Te knjige su poput toplog pokrivača, ispod kojeg si toliko zaštićen i siguran. Pripovjedač Robert Inglis je dodatno obojao svijet sa svojim glasom. Stari Tolkien je stvarno odlično razradio sve i postavio temelje za ovakve sandbox svijetove, RPG igre, levelanje...

 

Dok se mislim da krenem sa Game of Thrones knjigama ili ne, slušam zanimljivu knjižicu - Old Man's War!

 

10 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Ja bih ti umjesto Game of Thrones preporucio Genghis Khan kolekciju od Conn Igguldena. Iskrene preporuke.
11 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

The Witcher.Ima 7 knjiga,ja sam trenutacno na drugoj i meni je odlican.

6 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Imate li preporuke za neke knjige koje govore o upravljanju finansija?

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2018 9:25 (Kawadet).
14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Za Witcher-a sam čuo da ga ljudi čitaju po nekoliko puta a ovu The Khan Series evo prvi put čujem... Svakako hvala na preporukama. 

10 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Byarne_Stroustrup: "A Tour of C++".

Upravo izašlo drugo izdanje.

 

Tko voli programming, neka uči C++, taj svemir, majku svih programskih jezika.

Ova knjiga je sukus toga, od samog kreatora tog jezika.

Tople preporuke.

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
7 godina
protjeran
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Ovdje možete pronaći veliki popis najboljih knjiga 21. stoljeća. Vjerojatno ljubitelji već za puno njih znaju, no možda vas koja i iznenadi. 

http://svijetfilma.eu/ - Vijesti, najave, traileri, preporuke i recenzije iz Svijet Filma i Serija
14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

ekipa, ima ko mozda Buđenje Levijatana (the Expanese) na hrvatskom da mi pošalje, pdf, epup, mobi...nebitno

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
7 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Owning Your Own Shadow - Robert A. Johnson (veoma zanimljiv način pričanja o životu, podsvjesti, balansu)
In Sheep's Clothing - Dr. George Simon (Priča o manipulativnim ljudima, njihovim osobinama itd. dosta korisno štivo :-D)
Derviš i Smrt - Meša Selimović ( glavni lik je izuzetno svjestan sebe i stvari oko sebe, sama ta činjenica me privukla)
Nepodnošljiva lakoća postojanja - Kundera ( dobra priča o životu, ljubavi, umjetnicima i intelektualcima u komunističko doba)


Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 14:29 (mujog).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Pozdrav. Dolazim za vikend u Zg. Da li mi moze neko reci, da li u nekoj knjizari ima knjiga CCNA 200-115?

Hvala
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 19:33 (Dario_Wolf).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice