Windows vs. Linux - očima korisnika izdvojena tema

poruka: 544
|
čitano: 166.039
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Odlican post! Jedino ovo da je Kubuntu brzi od Viste na istom kompjuteru mozemo uzeti s rezervom. To zavisi od konfiguracije do konfiguracije, jer Linux zna zezati sa (djelomicnom) nekompatibilnoscu, sto se moze odraziti na performanse. U idealnim uvjetima, Linux je brzi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
andy0101 kaže...
191x7 kaže...
Od Ubuntu 8.04 - instalacija čak i iz Windowsa.

To već ima smisla.

 

Gamulj kaže...

Prije dva dana sam instalirao Kubuntu 9.04 i nekeko sam ostao razocaran brzinom samog sučelja i otvaranja programa u odnosu npr. na Vistu. Dal je moguće ili potrebno jos nekeko dodatno podesavanje?

Želiš li reći da je na istoj konfiguraciji Vista brža od Kubuntu-a?

 

Da.

Npr. Opera se u Visti otvara u sekundi dok u Kubuntu ona 'loptica' skače 2-3 sekunde prije nego što se program pokrene...

Što se tiče rada samog sučelja - može li problem biti u driverima za grafičku?

AMD Athlon 64 X2 7750+, Asus Radeon X550XT, MB Gigabyte M57SLI-S4, 4*1 Gb DDR2
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2009 1:16 (Gamulj).
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Da, moram se sloziti: slicna je stvar s Firefoxom - ona loptica skace puno duze nego sto treba. ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

KDE je najteže sučelje od svih, a Ubuntuu ima najgoru implementaciju KDE-a od svih distri (tako kažu :)).

Ja sam ga kraće vrijeme koristio na Fedori 10 i razlika u brzini između njega i GNOME-a je primjetna.

Ali od KDE-a me nije otjerala brzima tj. sporost nego to što previše sliči Winsima i u odnosu na GNOME jako

nelogična oraganizacija opcija po menijima. Što se tiče Opere, KDE nije jedini krivac za njeno sporo pokretanje

jer je njena Linux verzija je dosta lošija od one za Windowse. Ne znam koliko se to odražava na njene performanse,

ali vjerovatno ima uticaja koliko i sporost KDE-a.

Probaj Firefox :)

Arch user :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Meni uopće ne smeta što 'loptica' skače 1-2 sec duze, bitno je kada se pokrene program da odradi svoje do kraja, da je stabilan i da netrazi restart ;)

OS: Linux opensuse 11.1/2 & xp sp3
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
juky kaže...

 

scorpion667 jel ono  Jack O'Neill iz stargate-a??

Jest. Jack O'Neill - glavom, bradom i sarkazmom.Cool

 

Još bih nadodao da je u mom slučaju Opera puno bolje radila na Ubuntuu nego na Windowsima (verzija 9.64).

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
13 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Hu, ovo je bilo davno... ali sad sam instalirao Ubuntu pa da prokomentiram.

Instalacija - nevjerojatno jednostavna i brza... nikakvih problema s ničim...

Internet nevjerojatno brz (nema AV programa i sl.)

Sve pet, sve je sjajno - ali. Možda je to navika? Ali moram priznati da mi je Window ljepši. Dizajn je bolji. (možda ima i boljih verzija, distribucija, ali Ubuntu mi se estetski ne sviđa - iako je drugačiji i ima izgled na svoj način isto dobar...)

Ne sviđaju mi se ni slova i izgled browsera...

Možda je to stvar navike?

Izabrao sam Linux zbog sigurnosti na internetu, uglavnom!

Osim toga - besplatan je! I zašto ne koristiti dual-boot?

Kad hoću ured - Windows, kad hoću Internet - Linux

Tu nema bolji i lošiji, zapravo. To je kao Mecedes i Audi ili šta ja znam (sad sam lupio) - koji je bolji?

Ipak, Windows rade profesionalci, a Linux isto, (samo ne za novac) samo to su entuzijasti...

Mislim da većina ipak izbjegava Linux, ako ne zna ništa oko računala - jer ako nešto zaškripi - svatko zna oko Windowsa, a poznavatelji Linuxa su opet rjeđi i tako to...

Danas je, kako mi se čini Linux (npr. Ubuntu) čak puno jednostavniji za korisnika od Windowsa...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika

Hehhehehe

Koliko gluposti u jednom poprilicno nepismenom postu ;)

 

Sa kakvim problemima si naisao kod instalaicej windowsa? Brzina otprilike ista. Nista spektakularno

Slova i izgled browsera mozes podesiti isto kao na windowsima. Opet nista spektakularno na windowsima.

Sigurnost na internetu imas i na windowsima. Browser u sandboxu i voila. Linux u virtualnoj masini i opet isto.

Zasto koristiti dualboot? Padne ti na pamet pogledati pregled programa na netu ti bi isao rebootati komp? Hehhehe

"Windows rade profesionalci, a Linux isto, (samo ne za novac) samo to su entuzijasti..." - sta je pisac htio reci ;)

 

 

:)
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika

Apsolutno se ne slazem sa tobom u pogledu "nekoliko" stvari koje se odnose na hardware.

 

Linuxu si trebao dodjeliti ocjenu 2 za rad sa hardwareom. Znanje natjerati da vam proradi 5.1 zvuk dostize razinu znanja raketnih fizicara....izgubiti nedelje u potrazi za ALSA drivere i drivere za Web cameru je mazohisticki, multimedijalni deo koji vam pruza hardware na Linuxu je katastrofalan. Linux vs Windows u ovom slucaju je 0:1

 

Igranje na Linuxu? Igranje cega?

 

Serveri sa Linuxom. Svaka cast

Sigurnost i pouzdanost na Linuxu? Moze biti da je Linux bolji ako Windoze koristi polu pismeni n00b koji radi kao admin sto ti dode nesto kao da radis kao root na Linuxu. Uostalom gro korisnika ne koristi 90% sivih stanica kada izvrsava neki .exe ili surfa netom.

 

Linux izdrzava duge periode bez restarta? Pa zbog prirode posla u mojoj tvrtki imam Windowse (2xVista SP2 i 2xWindows7 Ultimate) se restartaju kada moraju (Windows update). Poslednje je bilo da je Windows 7 radio preko 45 dana. Windows server je takode restart otporan. Imam i Windowse XP koji ne idu na net i nisu na mrezi pa se takode ne restartaju (UPS)

 

Ono sto mi Windows korisnici uzimamo zdravo za gotovo je nepoznanica za Linux. Plug&Play, Grafika, Igre, Bluetooth, Wizardi za umrezivanje..

 

Linux zaostaje iza Windowsa u pogledu user frendly sucelja i nacina koristenja. Jos je daleko. Nadam se da ce ga srediti

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 23:40 (Lazarus Long).
15 godina
protjeran
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

meni je desktop iskustvo bolje na linuxu tocnije na Mintu 

Instalacija programa je laksa i brza,podrzava tabove u exploreru i jos par sitnica koje cine to sve malo ugodnije 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
fritzx kaže...

Hu, ovo je bilo davno... ali sad sam instalirao Ubuntu pa da prokomentiram.

Instalacija - nevjerojatno jednostavna i brza... nikakvih problema s ničim...

Internet nevjerojatno brz (nema AV programa i sl.)

Sve pet, sve je sjajno - ali. Možda je to navika? Ali moram priznati da mi je Window ljepši. Dizajn je bolji. (možda ima i boljih verzija, distribucija, ali Ubuntu mi se estetski ne sviđa - iako je drugačiji i ima izgled na svoj način isto dobar...)

Ne sviđaju mi se ni slova i izgled browsera...

Možda je to stvar navike?

Izabrao sam Linux zbog sigurnosti na internetu, uglavnom!

Osim toga - besplatan je! I zašto ne koristiti dual-boot?

Kad hoću ured - Windows, kad hoću Internet - Linux

Tu nema bolji i lošiji, zapravo. To je kao Mecedes i Audi ili šta ja znam (sad sam lupio) - koji je bolji?

Ipak, Windows rade profesionalci, a Linux isto, (samo ne za novac) samo to su entuzijasti...

Mislim da većina ipak izbjegava Linux, ako ne zna ništa oko računala - jer ako nešto zaškripi - svatko zna oko Windowsa, a poznavatelji Linuxa su opet rjeđi i tako to...

Danas je, kako mi se čini Linux (npr. Ubuntu) čak puno jednostavniji za korisnika od Windowsa...

 

Drago mi je da ti se svidja Linux.

Instalirao si Ubuntu koji za graficko sucelje koristi Gnome koji i nije primjer ljepote. Ako zelis izgled, preporucam ti Kubuntu. Ista stvar sto i Ubuntu samo umjesto Gnome sucelja koristi KDE koji je malo vise sminkerski nastrojen.

 

Takodjer preporucam da se malo informiras oko Compiza jer vjerujem da ce to zanimati.

 

Sto Compiz moze mozes vidjeti ovdje

 

 

Za sve nejasnoce ili eventualne probleme, rjesenje ces naci na sluzbenom Ubuntu forumu gdje gotovo da nema ne odgovrenih pitanja

 

I za kraj, ne obracaj previse pozornosti negativne komentare jer najcesce dolaze od ljudi koji ili nisu pretjerano dugo isprobavali Linux, ili zadnji Linux koji su testirali je bio prije 10 godina.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
14 godina
protjeran
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

kad sam kupio HP pavilion dv7 lap,na njemu sam dobio win7houm...nedavno sam instalirao na sekundarni hdd LinuxMint 10...priče da je teško podesiti hardware moram pobiti.....SVE hardwarske komponente je prepoznao i uredno instalirao software,ali za SVE...izuzetak su bili driveri za Nvidijinu grafičku,ali nakon instalacije me je upozorio na t oda ću bolje iskoristiti hardware,ako instaliram drivere..ok,kliknem dolje na ikonicu,otvori prozorčić i ponudi opciju za instalaciju drivera..koju sekundu poslije,povuče odgovarajuće drivere sa net-a i restart,i to je to..instalirao sam Wine program preko kojeg možeš instalirati  BILO KOJI WIN PROGRAM,PA TAKO I IGRE...

ubuduće,oni koji i ne poznaju Linux,nek manje provaljuju..jer ispadaju smiješni...

 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

inace sam teski unixas i linuxas i prva igracka na kojoj sam ista u zivotu radio bio je macintosh i to dok sam imao 2-3 godine...

mogu reci da je windows odlican za igranje igrica... ako u njega ulozis 4 mjesecne place svakih pola godine sta i nije toliko isplativo... a u ostalom, postoje za igrice play station i xbox pa i nije toliki bed radije potrositi 3000kn za nesto takvo nego 10000kn na komp... mogu reci da sam na linuxu zadnjih 2 godine i ne znam u cemu je windows bolji od linuxa... cak i igrice te vase famozne rade u linuxu radi wine-a ali to i nije taj zabavni dio...

naime, sta se tice plug'n'play-a, u windowsima ne mogu ukljuciti nista bez prethodnog skidanja drivera ili drivere dobijete sa cd-om, a u linuxu samo se skine source code i kompajlira se u 3 naredbe u <3 terminalu i radi.. dakle, masa programa i sa mac-a radi na linuxu...

sta se tice internet explorela tj explorela i firefoxa to je takodjer dobra usporedba... ie je microsoft, mozilla je linux..:P

ali opet, stvar navike, za mene windowsi ne postoje vise...

kao ni za winjare linux...

mjenjam sobnu lampu za dvosobnu..
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

nemozes bas bilo koji i ne rade svi 100%,ali ima ovih koji rade

 

Imam steam instaliran i Portal 

oboje radi 100%

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
hrvatskafarkasevec kaže...

nemozes bas bilo koji i ne rade svi 100%,ali ima ovih koji rade

 

Imam steam instaliran i Portal 

oboje radi 100%

naravno..karikiram samo..od 100 programa,nek radi 95..mislim da je to vrlo dobro,ako ne i odlično..osim toga..zašt obih morao koristiti win programe??...uvijek postoji za Linux bar 4-5 alternativa...

15 godina
protjeran
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
linuxjuzer kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

nemozes bas bilo koji i ne rade svi 100%,ali ima ovih koji rade

 

Imam steam instaliran i Portal 

oboje radi 100%

naravno..karikiram samo..od 100 programa,nek radi 95..mislim da je to vrlo dobro,ako ne i odlično..osim toga..zašt obih morao koristiti win programe??...uvijek postoji za Linux bar 4-5 alternativa...

naravno izbjegavat stvari preko wine-a 

on je tu,ako bas nema nista drugo,a to je jako tesko

14 godina
protjeran
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
hrvatskafarkasevec kaže...
linuxjuzer kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

nemozes bas bilo koji i ne rade svi 100%,ali ima ovih koji rade

 

Imam steam instaliran i Portal 

oboje radi 100%

naravno..karikiram samo..od 100 programa,nek radi 95..mislim da je to vrlo dobro,ako ne i odlično..osim toga..zašt obih morao koristiti win programe??...uvijek postoji za Linux bar 4-5 alternativa...

naravno izbjegavat stvari preko wine-a 

on je tu,ako bas nema nista drugo,a to je jako tesko

slažem se..instalacijom wine-a se stvara sigurnosna rupa u Linuxu

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
Lazarus Long kaže...

Apsolutno se ne slazem sa tobom u pogledu "nekoliko" stvari koje se odnose na hardware.

 

1)Linuxu si trebao dodjeliti ocjenu 2 za rad sa hardwareom. Znanje natjerati da vam proradi 5.1 zvuk dostize razinu znanja raketnih fizicara....izgubiti nedelje u potrazi za ALSA drivere i drivere za Web cameru je mazohisticki, multimedijalni deo koji vam pruza hardware na Linuxu je katastrofalan. Linux vs Windows u ovom slucaju je 0:1

 

2)Igranje na Linuxu? Igranje cega?

 

3) Serveri sa Linuxom. Svaka cast

4) Sigurnost i pouzdanost na Linuxu? Moze biti da je Linux bolji ako Windoze koristi polu pismeni n00b koji radi kao admin sto ti dode nesto kao da radis kao root na Linuxu. Uostalom gro korisnika ne koristi 90% sivih stanica kada izvrsava neki .exe ili surfa netom.

 

5) Linux izdrzava duge periode bez restarta? Pa zbog prirode posla u mojoj tvrtki imam Windowse (2xVista SP2 i 2xWindows7 Ultimate) se restartaju kada moraju (Windows update). Poslednje je bilo da je Windows 7 radio preko 45 dana. Windows server je takode restart otporan. Imam i Windowse XP koji ne idu na net i nisu na mrezi pa se takode ne restartaju (UPS)

 

6) Ono sto mi Windows korisnici uzimamo zdravo za gotovo je nepoznanica za Linux. Plug&Play, Grafika, Igre, Bluetooth, Wizardi za umrezivanje..

 

7) Linux zaostaje iza Windowsa u pogledu user frendly sucelja i nacina koristenja. Jos je daleko. Nadam se da ce ga srediti

Moram i ja malo ovo komentirati.

 

1) Linux kernel podržava najveći broj hardvera od svih ostalih OS-eva. Postoji čak i driver za jedan jedini komad hardvera koji ima jedan jedini čovjek na svijetu (ili sveučilište neko, nemam pojma). Problem je što proizvođači hardvera nemaju podršku za Linux, stoga se većinom oslanjamo na open source rješenja koja su dobivena reverzibilnim inžinjeringom. Nije krivnja ni Linuxa ni njegovih developera. Hm, čak je bilo i pokušaja varanja kernela s LKM-om koji kao ima GPL potpis, no u stvarnosti je modul bio zatvoren. Ako se ne varam to je bio Broadcom te je naravno, nakon toga bannan iz kernela, slijedi tužba FSF-a, kasnije je Cisco kupio taj čipset te otvorio kod za njega.

ALSA-u ne koristim odavno (ima već 2 godine ako ne i više?! - kad si ti to slagao taj svoj sustav?) već PulseAudio. Konfiguracija se svodi na:

 

sudo gedit /etc/pulse/deamon.conf i promijeniš u retku ; default_sample_channels = 2 broj dva u broj zvučnika koje imaš, za 5.1 sustav to je šest. Za 7.1 je osam itd. Čini mi se da i ; treba maknuti. Jer po defaultu je naštimano da radi sa dva zvučnika. Postoji i paket pavucontrol kojim se također stvar da riješiti.

 

2) Čega? Evo primjera. Također, nije problem Linuxa ni njegovih developera, već developera igara. Primjer Penumbre samo pokazuje da je itekako moguće.

 

3) Slažem se.

 

4) Linux je po sigurnosti sigurniji od Windowsa zbog samog dizajna sustava. No, ne postoji tolko siguran sustav kolko glup korisnik, a takav bi uspio spaliti i operacijski sustav koji ima samo četiri naredbe: izlistaj sadržaj, kopiraj datoteku, restart i shutdown.

 

5) Ovo ne kužim što je čovjek htio reći, mislim, sustav će raditi dok ima struje...

 

6) P&P radi savršeno, grafika, e jbg, krivi Nvidiju i ATI, igre - već sam rekao, Bluetooth - pa zadnji put kad sam ga koristio, samo sam ga uključio na kompu i mobitelu i odma su se spojili, čak nisam morao nikakve drivere stavljati, niti posebne programe, radilo je out-of-the-box, doslovno. Wizardi za umrežavanje - hm, kliknem ikonicu s antenicom odaberem mrežu, upišem šifru i to je to...teško stvarno.

 

7) Gnome, KDE, Enlightenment, sad će Gnome shell, pa na to sve Compiz staviti... čak se i Win7 može pojesti po pitanju estetike i user-friendly sučelja. I one fore, joj terminal, strašno nešto pa kak to može uopće postojati u današnje vrijeme bla bla. Terminal je najjača točka i najveća prednost operacijskog sustava. Točka.

 

Svaki sustav ima prednosti i mane. Mana Linuxa je manjak contenta. Što on sam nije nikako kriv.

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2010 0:39 (1domagoj1).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
1domagoj1 kaže...

5) Ovo ne kužim što je čovjek htio reći, mislim, sustav će raditi dok ima struje...

  Dugo rade sustavi (koji rade zadace..normalno) kod kojih ne curi memorija na pr. i drugih slicnih .dll gluposti (unload/load)

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
15 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Ja ovako djelim OSove:

Linux:

Operativni sustav za hackere i entuzijaste, za ljude koji žele svoj sustav natjerati da radi po njihovoj volji, za ljude kojima je važna kontrola svakog djela OSa, za elektroničare(komunikacija s serijskim portom je za razliku od windowsa na Linuxu nešto predivno, kao i primanje podataka sa miša, tipkovnice...) i ljude kojima je zabavno tražiti nove mogućnosti/igrati se/proučavati operativni sustav..

Linuxaše vesele male stvari :)

 

MacOS:

Operativni sustav za one kojima nije važno kako se nešto radi, nago da se to napravi brzo, jednostavno, ali ne jednolično. Mac koriste grafički dizajneri, producenti, glazbenici, 3D modelari...

MacOS je vjerovatno naj user-friendly OS koji sam vidio.

 

Windowsi:

Za gamere, one koji moraju koristiti windowse za posao ili one koji nisu probali/nemaju novaca za Mac tj. Linux.

 

Ja osobno koristim Debian. 

I am awesome.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2010 0:55 (dj_beni).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
Lazarus Long kaže...

.

 

Linux izdrzava duge periode bez restarta? Pa zbog prirode posla u mojoj tvrtki imam Windowse (2xVista SP2 i 2xWindows7 Ultimate) se restartaju kada moraju (Windows update). Poslednje je bilo da je Windows 7 radio preko 45 dana. Windows server je takode restart otporan. Imam i Windowse XP koji ne idu na net i nisu na mrezi pa se takode ne restartaju (UPS)

 

Tu se misli na to da Linux(barem većina distra) ne treba restart nakon instalacija, updatea ili bilo kakvih modifikacija OSa

I am awesome.
15 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

pa i ne bas.

meni na ubuntu kad sam instaliro nvidia drivere, trebalo je restartat da proradi.

 

u windowsima se zacrni ekran na 2 sekunde i dalje ide normalno, bez restarta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
nadimak888 kaže...

pa i ne bas.

meni na ubuntu kad sam instaliro nvidia drivere, trebalo je restartat da proradi.

 

u windowsima se zacrni ekran na 2 sekunde i dalje ide normalno, bez restarta.

da i na kraju instalacije te trazi da restartas komp isto kao kod linuxa

 

na njemu je potrebno samo jednom 

instaliras update i drivere cim si stavio linux na komp i restartas 

i vise nikada netrebas

 

dok kod windowsa moras za npr. Daemon tools i slicne

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika

To je pet restarta godisnje max od kojih je 4 onda kad instaliras windowse. Tad si svakako odvojio tri sata za to kao i na linuxu.

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
nadimak888 kaže...

pa i ne bas.

meni na ubuntu kad sam instaliro nvidia drivere, trebalo je restartat da proradi.

 

u windowsima se zacrni ekran na 2 sekunde i dalje ide normalno, bez restarta.

Neznam kako je na Ubuntu-u, ja sam na debianu trebao samo u konzolu upisat killall gdm pa gdm

I am awesome.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
Lazarus Long kaže...
1domagoj1 kaže...

5) Ovo ne kužim što je čovjek htio reći, mislim, sustav će raditi dok ima struje...

  Dugo rade sustavi (koji rade zadace..normalno) kod kojih ne curi memorija na pr. i drugih slicnih .dll gluposti (unload/load)

Memory leakovi ovise o aplikaciji, sustav dobro gospodari sa spremničkim prostorom...

 

@nadimak888

Nije istina. Jedina stvar zbog koje Linux mašinu treba rebootati je update kernela. Ništa drugo, pa čak niti loadanje/unloadanje modula (aka drivera) koje je dinamičko, dakle može se raditi dok sustav radi, ne zahtjeva reboot. Što se tiče tvoga slučaja, trebaš resetirati X, što traje 3 sek možda. Ako imaš skripticu sa čak dvije naredbe dvoklik, pričekaš sekundu i to je to.

 

EDIT: Iako je moje osobno mišljenje da i X treba ili potpuno ispočetka iskodirati ili zamijeniti s nečim drugim.

EDIT2: Pod X mislim na Xorg

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2010 1:28 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

ok moja greška, neznam x restartat :)

 

@hrvatskafarkasevec

ne pita me za restart kad instaliram nvidia drivere, jedino od realteka(audio) driveri traze restart.

za daemon tools neznam, koristim ultra iso. Napravi virtual dvd bez restarta.

 

izgleda da je to do programera, a ne do windowsa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows vs. Linux - očima korisnika

Takodjer bih komentirao setup Win servera vs setup Linux servera... Linux server jednostavnije za setapirat. Mos mislit.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
tnakir kaže...

Takodjer bih komentirao setup Win servera vs setup Linux servera... Linux server jednostavnije za setapirat. Mos mislit.

 

Dodatno: kad se Linux server raspradne (npr. vrisne elektronika u HDD-u i kaskadno ode datotečni sustav u 3pm, razleti se RAID polje, neki bug pobije kritične procese koji onda pobiju druge stvari, štoveć...), e onda se taj server obično raspadne na sastavne dijelove. Kolege su jednog takvog 3 dana oživljavali. To je bilo bolno za gledati. A ni ja nisam bio baš najsretniji kad mi se nedavno raspala Elastix baza zbog greške na SSD-u i kad sam na recovery potrošio skoro cijeli dan. OK, ne događa se tako nešto svaki dan, ali dovoljno je da se dogodi jednom i da posao zbog toga stoji danima = nije ugodna situacija.

 

Windows Server (a pogotovo verzija 2008) ima disaster recovery metode koje većinu takvih grešaka mogu riješiti (polu)automatizmom (problemi s diskovima, datotečnim sustavom, hardverom, ...). To provjereno (u različitim situacijama) jednostavno radi jako, jako dobro.

 

Ako ste ikada svjedočili umiranju Linux i Windows servera, onda i znate kojeg ćete vjerojatnije brže "dovesti natrag u život". U sustavima gdje baš ne postoji redundancija za svaku kritičnu aplikaciju (budimo realni: nema se uvijek para za tip-top failover rješenja), ovo je češto jedan od razloga zašto se ide češće ide na Windows umjesto Linux servera. Skuplji su u startu, ali su jeftiniji za održavanje - što je često puno važnije od početne cijene.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat. // Sve se hoće kad se može. ;)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Linux - očima korisnika
nakon savladanog terminala i kad ima neogranicen pristup internetu linux tek prodise :)
I)0/\/7 I_3412/\/ 70 I-I4(I(, I-I4(I( 70 I_3412/\/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice