Windows 10 Professional OEM Key

poruka: 17
|
čitano: 9.379
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Professional OEM Key

Ne znam gdje da postavim pitanje, pa evo ovdje.

Dobijem neki newsletter od vanjskog dobavljača softvera (relativno poznati po prodaji igara) da imaju Windows 10 Professional OEM Key za €18.49.

Da li neko zna što točno podrazmujeva naziv "Windows 10 Professional OEM Key", ima li neka kvaka. Znači jesu li to pravi windowsi spremni za uporabu?

 

Ne stavljam link da ne ispadne neki spam.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 Professional OEM Key

-ne postoje nepravi windowsi, postoji samo MSov, kao i valjana licenca-key.

dali je nešto iz 'drugog' izvora, ne možeš znati, tj jednako kao za lažne torbice/parfeme/novac.. ako prepoznaš.

kad MS prodaje, to je recimo normalna cjiena 20-40$, kad je akcija i manje.. cijena za trgovca-dilera i ona koju vidiš u trgovini za tebe kao malog kupca su dvije različite stvari..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Professional OEM Key

Mene zanima gdje bi recimo mogao nabaviti taj win 10 oem key da ne kupujem full bundle sa dvdom il sta vec se sastoji u toj kutiji sa win 10 kada se kupuje u original pakovanju u nekoj trgovini jer ipak volio bi ako bi se moglo proci malo povoljnije nego da iskesiram trgovini 1200-1400 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Professional OEM Key
marac1988 kaže...

jer ipak volio bi ako bi se moglo proci malo povoljnije nego da iskesiram trgovini 1200-1400 kn.

 

upravo o tome se radi, nije ovdje razlika 100-200 kn, već cca. 1000 Kkn.

14 godina
offline
Windows 10 Professional OEM Key

Ja sam kupio preko g2a za 18€ w10 pro oem ključ.sve radi super.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 Professional OEM Key

Koliko ja shvacam situaciju, sa tim CD-keyevima je kao da ja utrpam u ficu ferrari motor i tvrdim da je to original ferrari. Istina je da ima ferrari motor ali nije pravi original ferrari auto. Tako i s ovim, kupis CD key ali i dalje nemas ni naljepnicu niti DVD. To samo sluzi da dobijes updateove na legalan nacin. Ako grijesim neka me neko ispravi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Professional OEM Key

Neznam koja je razlika izmedju full bundle gdje dobis dvd kutiju i neznam sta jos uz to ide i ovog digital key-a osim mozda u cijeni.

Pa kako igre kupujes origin keyeve downloadas i peglas bez problema.

Nekom logikom tako bi trebalo bit i s windowsima.

Ili mozda sam u krivu.

Neznam nek neko kaze ko zna ja samo nagadjam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 Professional OEM Key

Tako je. Po toj logici su svi kreteni i MS isto jer uopce stavljaju u prodaju DVD za 1200 kn. Da je dovoljno sam key onda apsolutno se nebi ni razmisljalo o uvodenju DVD za te pare. I usput, kod nas inspekcija kad prvjerava softver ne pita za cd key da vidi,nego da vidi naljepnicu ispod laptopa / na kucistu. Kad kupis DVD,dobijes CD key, naljepnicu i DVD. Kad uzmes CD key,dobijes samoCD key.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Professional OEM Key

Da imam love na bacanje onda bi i uzeo dvd i naljepnicu a posto nisam bas pri parama kao vecina stanovnistva u ljepoj nasoj onda ce i posluzit samo cd key bez ikakovih naljepnica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 Professional OEM Key

Naravno da nece bit lose.Ali to nije 100% original ako ti treba radi nekakvih inspekcija,znam to jer sam osobno instalirao udrugama original windowse sto su dobivali preko EU fondova. Svaki put dode sa DVD kompletom i  laptop.Za sluzbene updateove ce bit ok ali legalnost toga nije 100%

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Professional OEM Key

Kuzim sve al netreba mi za nista osim za moju kucnu upotrebu i da se rijesim onih geniuine sranja koje svako malo izbacuju piratske verzije a i neda mi se svak malo slagat i podesavat to kad reinstaliram windowse.

A gle kolko je da je bitno mi je da je donekle sve to original sad kolko iznosi postotak da je to legit to neznam al bit ce puno bolje naspram piratskih windowsa barem se nadam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 Professional OEM Key

- izvor kupnje je nepouzdan. To su normalni OEM keyevi, odgovarajuće cijene, koje normalno nebi mogao kupiti.. ali su OK.

... dok jednog dana možda MS te keyeve ne revoka (bana), tad su beskorisni. To se ne zna...

za npr firmu su beskorisni, za kućnu upotrebu opet pitanje zašto platiti nešto što nije sigurno. ... + do kupnje-aktivacije može biti i običan scam, npr da ti ja sad prodam key 12345-asdfg..itd. i ti ga platiš... kao u oglasniku, sve je rizik.

-uz računalo (pravi predinstaliran OEM) je često jednake cijene kao bez OSa ili 200tinjak kn razlike, to je najsigurniji i najjeftiniji način za korisnika. Sve ostalo je rizik/loto. Tvoja odluka.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2016 11:28 (ihush).
14 godina
offline
Re: Windows 10 Professional OEM Key
Ripjaw kaže...

Koliko ja shvacam situaciju, sa tim CD-keyevima je kao da ja utrpam u ficu ferrari motor i tvrdim da je to original ferrari. Istina je da ima ferrari motor ali nije pravi original ferrari auto. Tako i s ovim, kupis CD key ali i dalje nemas ni naljepnicu niti DVD. To samo sluzi da dobijes updateove na legalan nacin. Ako grijesim neka me neko ispravi.

Kakva crna naljepnica i DVD. CD key se može kupiti i na Microsoftovoj stranici i ne dobiješ nikakvu naljepnicu nit DVD.

nemam za potpis
13 godina
offline
Re: Windows 10 Professional OEM Key

Djelim neke orginal ključeve za win.inbox

11 godina
offline
Windows 10 Professional OEM Key

Pozdrav,

 

Evo da se malo ubacim u temu, naletio sam na stranicu kupikey.com i htio bih uzeti kod njih Windows 7 key pa me zanima da li je ta cijela priča legalna i da li mi to vrijedi u slaučaju kontrole. Cijela stvar bi bila za kućnu upotrebu i da li ja dobijem kakvu potvrdu kad kupim tako nešto online ili mi je jedina povrda mail o kupovini?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 Professional OEM Key

beskorisno.. jer, MS već duže ne prodaje Win7 (ni win 8..) osim zaliha-predinstaliranih OEMa. Tako da 'legalni' ne može ni postojati. (mada sama legalnost s tim nema veze).

-kućni korisnik ne mora ništa dokazivati, jednako kao izlazskom iz trgovine, možeš baciti račun. Firma taj (R1 s podacima) mora imati zbog porezne-inspektora, ne zbog MSa.

-sasvim nešto drugo je dali će ti key raditi i do kad.. i dali će poziv na MSov tel riješiti problem. Ne kupuje se na crno, logika. Jer je beskorisno pa makar i za 1$.

 

+ sad je MS izjednačio OEM-Retail /ukinuo razliku (cjenovno pogotovo kod trgovaca koji drže stare zalihe-cijene).. i nejasno je još .. (stašta). ugl OEM je uvijek u uvijetu licence uključivao obavezno lijepljenje naljepnice na konkretno određen dio računala.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 Professional OEM Key
Stiže mi nova pila sutra i htio bih Windows 10. Ne želim raditi upgrade sa 7 ako ne moram nego bih kupio key. Ima li negdje povoljnih i koliko je to legit?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice