Povećanje particije

poruka: 5
|
čitano: 1.841
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Povećanje particije

Imam 1tb memorije, ali prilikom instalacije win10 kum mi je stavio na particiju C samo 100gb i kad sam ja rekao da kaj nije to malo, mi je odgovorio da ne zna da je nekome to bilo malo, ali ok.. nebitno..

Naravno popunio sam skoro svih 100gb i sad bi htio prosirit bar na 300,400gb. Nisam to nikada radio pa ako moze netko pomoc kaj trebam sve napravit. Tenks

artuditu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Povećanje particije
flpmyslf kaže...

Imam 1tb memorije, ali prilikom instalacije win10 kum mi je stavio na particiju C samo 100gb i kad sam ja rekao da kaj nije to malo, mi je odgovorio da ne zna da je nekome to bilo malo, ali ok.. nebitno..

Naravno popunio sam skoro svih 100gb i sad bi htio prosirit bar na 300,400gb. Nisam to nikada radio pa ako moze netko pomoc kaj trebam sve napravit. Tenks

 čemu? ja imam ssd za sistem 60gb ,sve drugo je ionako 2tb wd green,instalacija programa,program files,my documetns,downloadi..

Ali ako stvarno oces.. Partition wizard

 

lp

8 godina
neaktivan
offline
Povećanje particije

sve instalacije se vrse preko C diska i sad kad ocu instalirat recimo The Witcher 3 koji ima 37gb, nemam mjesta na C disk. Jedino kada bi prebacio na D

artuditu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Povećanje particije
flpmyslf kaže...

sve instalacije se vrse preko C diska i sad kad ocu instalirat recimo The Witcher 3 koji ima 37gb, nemam mjesta na C disk. Jedino kada bi prebacio na D

 Tocno. Sve instalacije po defaultu idu na C:, ali tebe ne sprecava da si kreiras posebne foldere na D: particiji, ne?

Sistemsku particiju koristis za sistem (logika...), neke male programcice, browseri i uglavnom sitnice, a na ostalim particijama koristis sve ostalo - mjuza, filmovi, igre, veliki programi, veliki dokumenti i ostali fajlovi.

Znaci C: sistem, ostatak storage.

Za prosirenje evo tutorijal.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Povećanje particije
flpmyslf kaže...

sve instalacije se vrse preko C diska i sad kad ocu instalirat recimo The Witcher 3 koji ima 37gb, nemam mjesta na C disk. Jedino kada bi prebacio na D

 Instalacije se uopce nemoraju odvijati na c: ti kad instaliras primjerice withera i dodjes do djela gdje pise di se se instalirati "c:\\program files x86\witcher i sl ti samo izbrises taj c: i stavis d: ili koje vec je slovo storage diska ,gdje spremas sve ostalo i to je to.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice