Driveri zauzimaju previše prostora

poruka: 28
|
čitano: 5.417
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Driveri zauzimaju previše prostora

prije par tjedana sam instalirao drivere za grafičku Forceware 181.22, a tek sad sam skužio da mi zauzimaju više od 1 gb prostora na disku, a mislim da stariji driveri nisu zauzimali toliko prostora?

zašto je tako!? nije da nemam prostora na disku, ali me zanima zašto je tako...

 

evo slika

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.2.2009 14:33 (jurluk).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
nitko ništa!?
16 godina
neaktivan
offline
Driveri zauzimaju previše prostora

mislim da ti je zato jer dok instaliraš nove drivere

a ne izbrišeš stare pa se nakupljaju

 

meni je oko 700mb driveri

 

samo nisam siguran da li smijem  izbrisat stare

 

idi u C: pa NVIDIA

i tamo ti je popis drivera

Q6600 3,33Ghz Corsair Dominator 4X1gb 1120mhz XFX 8800GTS 512mb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
ali ja prvo deinstaliram stare drivere, obrišem mapu nvidia na c disku pa onda instaliram nove. i sad mi je ta mapa velika 77 mb
16 godina
online
Driveri zauzimaju previše prostora

Koliko mjesta meni zauzimaju? :)

 

Nvidia Nvidia
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
prije par dana sam reinstalirao win, i kad sam pogledao u revo uninstalleru nije pisalo koliko zauzima. onda sam pogledao u tuneup utilitiesu i on je pokazao 840 MB i sad revo pokazuje 840 mb. WTF!?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
jurluk kaže...
prije par dana sam reinstalirao win, i kad sam pogledao u revo uninstalleru nije pisalo koliko zauzima. onda sam pogledao u tuneup utilitiesu i on je pokazao 840 MB i sad revo pokazuje 840 mb. WTF!?
 Ovo je daleko od normalnog. Da li si kod nove instalacije windoza najprije instalirao drivere koje si dobio na cd-u od grafičke? Ako nisi, trebao si. Nakon instalacije tih starih drivera za grafulju, reinstaliraš komp, staviš postavke (32bita, rezoluciju, osvježenje itd). Nakon toga skineš s neta zadnje drivere i jednostavno ih instaliraš bez prethodne deinstalacije drivera sa cd-a koji si dobio uz grafulju. Kako već sada imaš nenormalno zauzeće od preko 1GB, mislim da ti ne preostaje ništa drugo nego ili deinstalacija svih nvidijinih drivera, reset, instal sa cd-a, reset, instal sa neta zadnje verzije. Provjeri, pa javi. Ispravi me ako sam pogriješio, jer mi ne ide u glavu da novi Office 2007 ima kod mene zauzeće 639MB sa svim dodatnim programima, datotekama i fontovima.
15 godina
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
a zašt da instaliram prvo stare pa nove. drivere? gdje je tu logika? najbolje odmah nove
15 godina
offline
Driveri zauzimaju previše prostora

1,1GB velicina driveraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!Viče

 

Meni je kod ati-a samo 40-70MB (mozda malo više, jer neznam koliko je tog u system32)

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
jurluk kaže...
a zašt da instaliram prvo stare pa nove. drivere? gdje je tu logika? najbolje odmah nove
 Pa kad je najbolje odmah nove što se žališ? Ima logike, ima. U prilog ti ide veličina prego 1GB. Jel to tebi normalno? Ajde, sve deinstal drivere, i od matične i od grafičke, pa ispočetka, prvo mbo drivere sa cd-a, pa onda drivere za grafičku sa cd-a koji si dobio uz to, pa onda na update drivers. Pa onda pogledaj kakva ti je situacija. Ako se nije promjenila, onda reinstal windouz, sorry but it's true.
15 godina
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
Kalea kaže...
jurluk kaže...
a zašt da instaliram prvo stare pa nove. drivere? gdje je tu logika? najbolje odmah nove
 Pa kad je najbolje odmah nove što se žališ? Ima logike, ima. U prilog ti ide veličina prego 1GB. Jel to tebi normalno? Ajde, sve deinstal drivere, i od matične i od grafičke, pa ispočetka, prvo mbo drivere sa cd-a, pa onda drivere za grafičku sa cd-a koji si dobio uz to, pa onda na update drivers. Pa onda pogledaj kakva ti je situacija. Ako se nije promjenila, onda reinstal windouz, sorry but it's true.
 a ne znam gdje se nakupi 1 gb toga. u mapi c:\windows ima samo 77 mb.

a ja kad sam prije prvo pogledao sa revom nije ništa bilo, onda sam pogledao sa tuneup-om i on je prikazao 840 mb i sad nakon toga i revo pokazuje 840 mb i windowsow add or remove programs. ali nema veze...

a neda mi se sad baktat s driverima pa nek ostane tako, a najzadnja solucija mi je reinstal win, jer sam ga prije tjedan dana ponovno instalirao
15 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
jurluk kaže...
Kalea kaže...
jurluk kaže...
a zašt da instaliram prvo stare pa nove. drivere? gdje je tu logika? najbolje odmah nove
 Pa kad je najbolje odmah nove što se žališ? Ima logike, ima. U prilog ti ide veličina prego 1GB. Jel to tebi normalno? Ajde, sve deinstal drivere, i od matične i od grafičke, pa ispočetka, prvo mbo drivere sa cd-a, pa onda drivere za grafičku sa cd-a koji si dobio uz to, pa onda na update drivers. Pa onda pogledaj kakva ti je situacija. Ako se nije promjenila, onda reinstal windouz, sorry but it's true.
 a ne znam gdje se nakupi 1 gb toga. u mapi c:\windows ima samo 77 mb.

a ja kad sam prije prvo pogledao sa revom nije ništa bilo, onda sam pogledao sa tuneup-om i on je prikazao 840 mb i sad nakon toga i revo pokazuje 840 mb i windowsow add or remove programs. ali nema veze...

a neda mi se sad baktat s driverima pa nek ostane tako, a najzadnja solucija mi je reinstal win, jer sam ga prije tjedan dana ponovno instalirao
 Vjerojatno ti je tih 77 MB i stvarna veličina, možda je neki ključ u registriyu oštećen pa pogrešan prikaz daje aplikacijama!

JA isto imam problem s tim nVidia driverima.  Smarty Uninstaller mi ih pokazuje kao da su oštećene instalacije! Ali čistio sam registry i reinstalirao ih par puta no  to nije promjenilo ništa, idalje su bile Broken Installation!
Ali pošto nije bilo nikakvih problema ostavio sam ih kakvi jesu!
Možda bi i tebi Smarty ih prikazao kao Broken Installation.

Evo slika kako to kod mene izgleda


Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
Bellatrix kaže...
jurluk kaže...
Kalea kaže...
jurluk kaže...
a zašt da instaliram prvo stare pa nove. drivere? gdje je tu logika? najbolje odmah nove
 Pa kad je najbolje odmah nove što se žališ? Ima logike, ima. U prilog ti ide veličina prego 1GB. Jel to tebi normalno? Ajde, sve deinstal drivere, i od matične i od grafičke, pa ispočetka, prvo mbo drivere sa cd-a, pa onda drivere za grafičku sa cd-a koji si dobio uz to, pa onda na update drivers. Pa onda pogledaj kakva ti je situacija. Ako se nije promjenila, onda reinstal windouz, sorry but it's true.
 a ne znam gdje se nakupi 1 gb toga. u mapi c:\windows ima samo 77 mb.

a ja kad sam prije prvo pogledao sa revom nije ništa bilo, onda sam pogledao sa tuneup-om i on je prikazao 840 mb i sad nakon toga i revo pokazuje 840 mb i windowsow add or remove programs. ali nema veze...

a neda mi se sad baktat s driverima pa nek ostane tako, a najzadnja solucija mi je reinstal win, jer sam ga prije tjedan dana ponovno instalirao
 Vjerojatno ti je tih 77 MB i stvarna veličina, možda je neki ključ u registriyu oštećen pa pogrešan prikaz daje aplikacijama!

JA isto imam problem s tim nVidia driverima.  Smarty Uninstaller mi ih pokazuje kao da su oštećene instalacije! Ali čistio sam registry i reinstalirao ih par puta no  to nije promjenilo ništa, idalje su bile Broken Installation!
Ali pošto nije bilo nikakvih problema ostavio sam ih kakvi jesu!
Možda bi i tebi Smarty ih prikazao kao Broken Installation.

Evo slika kako to kod mene izgleda


 Ne bih se ponavljao što se instalacije drivera tiče. Ostajem pri svojoj prvobitnoj tvrdnji. Prvo instal sa cd-a onda na update. Drugo, vraćam ti sliku u nešto izmjenjenom obliku. Izvini, ali iskustvo čini svoje. To je za tvoje dobro, meni je svejedno.
Vraćena slika Vraćena slika
16 godina
offline
Driveri zauzimaju previše prostora

Meni zauzimaju 3.1 GB hm..., ali uopće se ne sekiram...radi, ima mjesta itd. Stavljeni 182.06, nakon njih 182.08, a prethodni očišćeni sa drivercleanerom...

I tako je to...

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju http://doktor1.blog.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
Kalea kaže...
Bellatrix kaže...
jurluk kaže...
Kalea kaže...
jurluk kaže...
a zašt da instaliram prvo stare pa nove. drivere? gdje je tu logika? najbolje odmah nove
 Pa kad je najbolje odmah nove što se žališ? Ima logike, ima. U prilog ti ide veličina prego 1GB. Jel to tebi normalno? Ajde, sve deinstal drivere, i od matične i od grafičke, pa ispočetka, prvo mbo drivere sa cd-a, pa onda drivere za grafičku sa cd-a koji si dobio uz to, pa onda na update drivers. Pa onda pogledaj kakva ti je situacija. Ako se nije promjenila, onda reinstal windouz, sorry but it's true.


 Ne bih se ponavljao što se instalacije drivera tiče. Ostajem pri svojoj prvobitnoj tvrdnji. Prvo instal sa cd-a onda na update. Drugo, vraćam ti sliku u nešto izmjenjenom obliku. Izvini, ali iskustvo čini svoje. To je za tvoje dobro, meni je svejedno.
 A zašto veliš da ESET nije dobar? Ovo je Free Trial Verzija vrijedi mi još 20-tak dana! Nije nikakav crack. A Imam samo pozitivna iskustva s ovim antivirusom!
Neki dan sam imao napad s neta i firewall je dobro odradio svoj posao!! Nije mu ništa promaklo.
Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
malo fulao temu??
16 godina
offline
Driveri zauzimaju previše prostora

??? Kakve veze ovo ima sa veličinom drivera?

 

@Kalea

A ovo da treba prvo instalirat drivere sa CD-a, pa nakon toga sa neta nema logike. Ajde objasni zašto, kada se na CD-u od grafičke nalaze driveri isti kao i na netu, samo puno stariji?

U čemu je poanta da se prvo instaliraju driveri sa CD-a, šta to oni imaju, a ovi najnoviji sa neta nemaju??

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju http://doktor1.blog.hr/
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2009 23:20 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
doktor1 kaže...

??? Kakve veze ovo ima sa veličinom drivera?

 

@Kalea

A ovo da treba prvo instalirat drivere sa CD-a, pa nakon toga sa neta nema logike. Ajde objasni zašto, kada se na CD-u od grafičke nalaze driveri isti kao i na netu, samo puno stariji?

U čemu je poanta da se prvo instaliraju driveri sa CD-a, šta to oni imaju, a ovi najnoviji sa neta nemaju??

 e to sam i ja mislio, samo što se nisam znao izrazit... Sramim se

zašto? koja je razlika? osim što su ovi zadnji noviji i bolji, pa je onda nekak logično da se te instalira
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2009 23:23 (jurluk).
15 godina
protjeran
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
jurluk kaže...

prije par tjedana sam instalirao drivere za grafičku Forceware 181.22, a tek sad sam skužio da mi zauzimaju više od 1 gb prostora na disku, a mislim da stariji driveri nisu zauzimali toliko prostora?

zašto je tako!? nije da nemam prostora na disku, ali me zanima zašto je tako...

 

evo slika

 nema šanse da drajveri za bilo što imaju 1gb to je nemoguće bolje pogledaj o ćemu se tu radi to nemoze bit
MB-Gigabyte-EP35-DS3P-Q9450 4×2.66-Crosair Dominator 4×1GB DDR-2,1066Mhz-HDD-2×SAGATE 31000340as 2×1-TB-plus vanjski hd Maxstor-500gb NVIDIJA GF 8800 Gts 512-Thermaltake W0131R,850W-Samsung T220P 1920×1200,ful HD Revoltec tipkovnica miš-Predator gejmer laser 3300dpi kućište HELLGATE-3000
15 godina
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
giga kaže...
jurluk kaže...

prije par tjedana sam instalirao drivere za grafičku Forceware 181.22, a tek sad sam skužio da mi zauzimaju više od 1 gb prostora na disku, a mislim da stariji driveri nisu zauzimali toliko prostora?

zašto je tako!? nije da nemam prostora na disku, ali me zanima zašto je tako...

 

evo slika

 nema šanse da drajveri za bilo što imaju 1gb to je nemoguće bolje pogledaj o ćemu se tu radi to nemoze bit
 a ne znam... tako pokazuje. evo sadašnje stanje. manje zauzima jer sam nedavno reinsatlirao win, a ono je slika prije reinstala
15 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
doktor1 kaže...

??? Kakve veze ovo ima sa veličinom drivera?

 

@Kalea

A ovo da treba prvo instalirat drivere sa CD-a, pa nakon toga sa neta nema logike. Ajde objasni zašto, kada se na CD-u od grafičke nalaze driveri isti kao i na netu, samo puno stariji?

U čemu je poanta da se prvo instaliraju driveri sa CD-a, šta to oni imaju, a ovi najnoviji sa neta nemaju??

 Imaju video graphic driver dotične grafulje dotičnog datuma kupovine. Na to se nadovezuju novi driveri, pa onda dobiješ malo zauzeće drivera. Osim drivere, na cd-u se nalaze i neke datoteke koje kasnije ostaju bez obzira na posljednju verziju drivera koji se nadograđuju. A drivere treba nadograđivati samo prema potrebi. Ako rade, ne diraj ih, a isto vrijedi i za BIOS. Ako vam je toliko stalo da uvijek imate friške drivere bez obzira na sve onda si instalirajte UniBlue Driverscanner, pa će vam on redovito po vašem zahtjevu skinuti sve drivere za vaš comp, uključujući i periferne jedinice. Jak i žilav program. Čak radi BackUp ranijih drivera, ukoliko nešto pođe po zlu. Uglavnom, da se vratim na početak, prvo sa cd-a pa tek onda sa neta. Pozdrav.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
jurluk kaže...
doktor1 kaže...

??? Kakve veze ovo ima sa veličinom drivera?

 

@Kalea

A ovo da treba prvo instalirat drivere sa CD-a, pa nakon toga sa neta nema logike. Ajde objasni zašto, kada se na CD-u od grafičke nalaze driveri isti kao i na netu, samo puno stariji?

U čemu je poanta da se prvo instaliraju driveri sa CD-a, šta to oni imaju, a ovi najnoviji sa neta nemaju??

 e to sam i ja mislio, samo što se nisam znao izrazit... Sramim se

zašto? koja je razlika? osim što su ovi zadnji noviji i bolji, pa je onda nekak logično da se te instalira
 Ma on je malo Bubnio bezveze. Najbolje je uvijek s neta skinuti zadnje drivere i spržiti ih na DVD ili ubaciti na USB i instalirati nakon reinstalacije windowsa.
Ako radiš update onda je logičnije da ćeš imati veću mapu s Driverima.
Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
offline
Driveri zauzimaju previše prostora

ako na c disku imas nvidia folder slobodno ga obrisi .... kad pokrenes instalaciju svaki se put raspakira tu.. ..(C:\NVIDIA) kasnije vise ne triba osim ako ces ponovno ins. driver .. sumnjam da je to ali pokusaj

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
PiXeLsss kaže...

ako na c disku imas nvidia folder slobodno ga obrisi .... kad pokrenes instalaciju svaki se put raspakira tu.. ..(C:\NVIDIA) kasnije vise ne triba osim ako ces ponovno ins. driver .. sumnjam da je to ali pokusaj

 moguće i to ali je i moguće da je istalira cjeli softver a treba mu samo drajver od 32mb
MB-Gigabyte-EP35-DS3P-Q9450 4×2.66-Crosair Dominator 4×1GB DDR-2,1066Mhz-HDD-2×SAGATE 31000340as 2×1-TB-plus vanjski hd Maxstor-500gb NVIDIJA GF 8800 Gts 512-Thermaltake W0131R,850W-Samsung T220P 1920×1200,ful HD Revoltec tipkovnica miš-Predator gejmer laser 3300dpi kućište HELLGATE-3000
16 godina
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
PiXeLsss kaže...

ako na c disku imas nvidia folder slobodno ga obrisi .... kad pokrenes instalaciju svaki se put raspakira tu.. ..(C:\NVIDIA) kasnije vise ne triba osim ako ces ponovno ins. driver .. sumnjam da je to ali pokusaj

 Ma nema veze folder sa instaliranim sistemskim driverima koji se pokazuju u Add/remove programu.

@Kalea
U čemu je razlika osim šta su na CD-u prastari, a skinuti sa net-a novi. Kada prije instalacije novih drivera ideš čistit stare sa DriverCleanerom on izbriše sve vezano uz display driver u sistemu i snime se novi
pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju http://doktor1.blog.hr/
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2009 23:47 (doktor1).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Driveri zauzimaju previše prostora
doktor1 kaže...
PiXeLsss kaže...

ako na c disku imas nvidia folder slobodno ga obrisi .... kad pokrenes instalaciju svaki se put raspakira tu.. ..(C:\NVIDIA) kasnije vise ne triba osim ako ces ponovno ins. driver .. sumnjam da je to ali pokusaj

 Ma nema veze folder sa instaliranim sistemskim driverima koji se pokazuju u Add/remove programu.

@Kalea
U čemu je razlika osim šta su na CD-u prastari, a skinuti sa net-a novi. Kada prije instalacije novih drivera ideš čistit stare sa DriverCleanerom on izbriše sve vezano uz display driver u sistemu i snime se novi
 Pa o tome se radi. Kakve veze ima folder u c:nvidia sa veličinom od 1.1GB video drivera. Ponudio sam jedno rješenje koje je sigurno, i koje će mu drastično smanjiti taj sheet.
 Pitam se što je radio da je došlo do toga? Deinstalacija drivera je jako škakljiva stvar. Može mu se naknadno dogoditi koje kakve smicalice. U toliko godina, na toliko kompjutera, ovo mi je prvi put.... zaista. Nikad se nisam sreo sa datotekom te veličine, jedino film ili kakva games. Nek počisti sa DriverCleanerom sve drivere i nek ode na Microsoft Update, tamo će naći najnovije drivere za svoju grafu i matičnu. Ipak, ja bih to sve ispočetka, pa onda onim redom kojeg sam ranije naveo, zbog datoteka koje dolaze uz matičnu i grafičku. Ljudi prave pi...zd....rije. Spajaju hardware napamet, pogledajte samo koji su sve problemi vezani uz rad confi na bug-ovom forumu. Malo offtopic, sorry.
15 godina
offline
Driveri zauzimaju previše prostora

jučer sam reinstalirao win xp i normalno instalirao drivere i programe itd. pokrenem revo uninstaller i on uredno pokazuje veličinu nvidia drivera. sve dok nisam pokrenuo windowsom add or remove programs. on mi je pokazao 840 mb i nakon toga mi i revo pokazuje 840 mb. što znači da add or remove pravi zbrku, ali i da to zapravo nije prava veličina, nego je prava ona koju jer revo pokazivao prije pokretanja add or remove-a

kad svi stavljaju sexy avatare moram i ja
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Driveri zauzimaju previše prostora

Meni ovi 182 Nvidia driveri zauzimaju 1Gb!

Driveri 852 mb i Nvidia PhysX 121 mb.

Silence is golden when you can't think of a good answer. Muhammad Ali
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice