Što se može dogoditi ako se PSU krivo složi

poruka: 5
|
čitano: 1.335
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Što se može dogoditi ako se PSU krivo složi

Pozdrav svima,

 

Namjeravam kupiti novu GPU,RAM,i PSU pa me zanima što se  može dogoditi ako kojim slučajem krivo spojim dio napajanja na netočno mijesto s obzirom da sam nov u spajanju PSU-a(sve osim MBO i PSU znam složiti)?

Gledao sam nekoliko videa na YT-u a ne želim dati 200-300 kn da mi netko to ugradi,a opet što ako fulam i sve mi rikne?

Koji je vaš savijet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Što se može dogoditi ako se PSU krivo složi
Doslovno ne možeš ništa spržiti ako pažljivo radiš. Praktički svi konektori ulaze samo na jedan način, i ne mogu ući krivo osim ako ih ne nabiješ. Potraži build guideove na youtubeu od LinusTechTips ili sličnih kanala, princip sastavljanja svakog PC-a je isti
Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
4 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Što se može dogoditi ako se PSU krivo složi

Nemoj zamijeniti PCI-e i EPS konektore.

Oba su 8(zavisi od napajanja i ploče, ali trebali bi biti), ali je jedan 6+2, a drugi 4+4.

6+2 je za grafičku, 4+4 za procesor.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
5 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Što se može dogoditi ako se PSU krivo složi
Ivan_hacker kaže...
Doslovno ne možeš ništa spržiti ako pažljivo radiš. Praktički svi konektori ulaze samo na jedan način, i ne mogu ući krivo osim ako ih ne nabiješ. Potraži build guideove na youtubeu od LinusTechTips ili sličnih kanala, princip sastavljanja svakog PC-a je isti

 

chutac kaže...

Nemoj zamijeniti PCI-e i EPS konektore.

Oba su 8(zavisi od napajanja i ploče, ali trebali bi biti), ali je jedan 6+2, a drugi 4+4.

6+2 je za grafičku, 4+4 za procesor.

 Puno hvala dečki! :)

16 godina
offline
Re: Što se može dogoditi ako se PSU krivo složi
chutac kaže...

Nemoj zamijeniti PCI-e i EPS konektore.

Oba su 8(zavisi od napajanja i ploče, ali trebali bi biti), ali je jedan 6+2, a drugi 4+4.

6+2 je za grafičku, 4+4 za procesor.

 Ma jel ovo uopće moguće? Mislim da oblik utora ne odgovara da bi se dalo zamijenit.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice