NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV

poruka: 37
|
čitano: 9.939
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV

Pozdrav!

Nisam siguran u koju temu bi stavio, pa ako neki od moderatora ima bolju ideju, nek slobodno prebaci.

Govorim o grafickim karticama (nVidijinim), softveru i 3D televizorima.

 

Postoje dvije tehnologije od Nvidije, da netko ne bi mislio da sam otvarao temu koja vec postoji

1. Nvidia 3D Vision

2. Nvidia 3DTV Play

 

(Pretrazio sam teme i ni jedna nema u naslovu 3DTV Play)

 

O svakoj ukratko:

 

1.) Nvidia 3D Vision - treba vam graficka kartica od Nvidije, komplet 3D Vision i kompatibilni monitor.

U kompetu se dobijaju 3D naocale (postoje bezicne i s USB kablom) i infracrveni odasiljac (salje signal do naocala kako trebaju treperiti da bi prikazale 3D sliku)

 

Znaci, trebate kupiti TV i taj komplet.

 

2.) Nvidia 3DTV Play - ako vec imate 3D TV i neku od geforce kartica treba vam samo 3DTV Play softver (mozda i ne, opis u nastavku)!

Ako vec imate potrebno, puno jeftinije (a ovisno o TV-u vjerojatno i kvalitetnije) rjesenje.

Naravno, morali su staviti da softver ne bude besplatan, nego se mora kupiti :(

 

E sad, zbog cega sve ovo pisem i sto me muci:

 

Na stranici System Requirements od 3DTV Play

http://www.nvidia.com/object/3dtv-play-system-requirements.html

sa desne strane, onako usput, pise "To activate the software on your PC, you must have the 3D Vision USB IR emitter connected or have a PC with built-in 3D Vision IR emitter."

Molim?? {#}

 

Ovo je neka pogreska ili...??

 

Znaci, da bi mogao koristiti 3D TV i njegov hardver, softver, naocale.... ja moram svejedno kupiti i Nvidia 3D Vision paket jer je taj IR emiter u njemu, a uopce se nece koristiti kad graficku karticu spojim na 3d TV!?!

 

Ako netko zna nesto vse o ovoj temi nek slobodn obrazlozi!

Da li sam u krivu ili su stvarno tako napravili?

 

Pozdrav!

Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
CyberDemonVZ kaže...
Na stranici System Requirements od 3DTV Play

http://www.nvidia.com/object/3dtv-play-system-requirements.html

sa desne strane, onako usput, pise "To activate the software on your PC, you must have the 3D Vision USB IR emitter connected or have a PC with built-in 3D Vision IR emitter."

Molim?? {#}

 

Ovo je neka pogreska ili...??

 

Znaci, da bi mogao koristiti 3D TV i njegov hardver, softver, naocale.... ja moram svejedno kupiti i Nvidia 3D Vision paket jer je taj IR emiter u njemu, a uopce se nece koristiti kad graficku karticu spojim na 3d TV!?!

Ako netko zna nesto vse o ovoj temi nek slobodn obrazlozi!

Da li sam u krivu ili su stvarno tako napravili?

 

Pozdrav!

Ne, krivo piše. Provjereno na više PC-ja, na koje IR emitter nije, niti je ikad bio spojen. Za upogoniti 3DTV Play ne treba dodatni hardver, dovoljno je spojiti tv/projektor na grafičku.

 

12 godina
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
Hvala!
Al softver se mora imati, jel?
Softver je kupljen, ili...? :)

Na kojim TV-ima si isprobao, i kako igre izgledaju? :)
Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
16 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
CyberDemonVZ kaže...
Al softver se mora imati, jel?
Softver je kupljen, ili...? :)

Na kojim TV-ima si isprobao, i kako igre izgledaju? :)

TV ne bih smio reći - firma ima indirektne veze s razvojem takvih stvari. Privatno, Panasonic PT-AE5000, ali dosad sam samo gledao filmove.

Softver izgleda da se mora imati, PowerDVD 10 koji inače kao podržava 3D, bez 3DTV Playa nije radio. A ni Stereoscopic Player, koliko se sjećam.

Sve kupljeno.

 

12 godina
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
DigiMagic kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Al softver se mora imati, jel?
Softver je kupljen, ili...? :)

Na kojim TV-ima si isprobao, i kako igre izgledaju? :)

TV ne bih smio reći - firma ima indirektne veze s razvojem takvih stvari. Privatno, Panasonic PT-AE5000, ali dosad sam samo gledao filmove.

Softver izgleda da se mora imati, PowerDVD 10 koji inače kao podržava 3D, bez 3DTV Playa nije radio. A ni Stereoscopic Player, koliko se sjećam.

Sve kupljeno.

 

Znaci nesto sto jos nije u prodaji? :)

Ok, nema veze, hvala ti puno!

 

Znaci, trebalo bi raditi na Panasonic 3D plazmama, samo mi treba 3DTV Play.

 

Nadam se da ce ovaj thread pomoci nekome s istim pitanjima kao i ova moja....

Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
15 godina
online
NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
Nisam previse shvatio vase postove. Za sto sluzi za taj nvidia 3d play? Nekuzim jer ako netko ima 3d tv zasto bi to kupio?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
mar123 kaže...
Nisam previse shvatio vase postove. Za sto sluzi za taj nvidia 3d play? Nekuzim jer ako netko ima 3d tv zasto bi to kupio?

A, nisam dobro objasnio u prvoj poruci? Sorry :)

 

Nvidia 3DTV Play je softver koji geforce grafickim karticama omogucuje da preko HDMI kabla salju 3D sliku do TV-a.

 

To inace nije moguce (i mene je iznenadilo!!)

Jedino sto je (prije 3DTV Play-a) postojalo je bilo da su neki playeri mogli slati signal "slika pokraj slike" koju su TV-i znali pretvoriti u 3D sliku. Obicno za Blu ray filmove s kompa na TV.

 

A ovo salje pravi 3D signal, kao s nekog 3D Blu-ray playera ili Play stationa 3.

 

(Ja nemam ni 3D TV ni takav softver, tako da ovo pisem prema tektovima koje sam procitao, tako da postoji vjerojatnost da sam u nekim stvarima malo pogrijesio!)

Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
15 godina
online
NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV

aha, cek pa ja sam mislio da mozes samo spojit 3d tv na komp i gledat film. neko je vec otvorio temu kako poslat 3d signal s kompa na 3d tv i kazu da sam treba neki player koji to omugucava. ja sam mislio kupit 3d tv i tako radit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
mar123 kaže...

aha, cek pa ja sam mislio da mozes samo spojit 3d tv na komp i gledat film. neko je vec otvorio temu kako poslat 3d signal s kompa na 3d tv i kazu da sam treba neki player koji to omugucava. ja sam mislio kupit 3d tv i tako radit.

I ja ... i onda sam se sjetio.... a igre?

Ne rade igre u playeru :))

 

Izgleda da filmovi rade, a sve ostalo moras ovo gore opisano.

Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
15 godina
online
NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV

nemoj hebat, pa nisam to znao. sad mi se sve poseremtilo u glavi. pa u opisu tih tv-a pise da konvertiraju 2d u 3d s bilo kojeg izvora. i da pitam jos jel se moze nariktat da sve bude u 3d-u na kompu, znaci i kad sam na internetu, kad nesto radim itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
mar123 kaže...

nemoj hebat, pa nisam to znao. sad mi se sve poseremtilo u glavi. pa u opisu tih tv-a pise da konvertiraju 2d u 3d s bilo kojeg izvora. i da pitam jos jel se moze nariktat da sve bude u 3d-u na kompu, znaci i kad sam na internetu, kad nesto radim itd.

2d u 3d konverzija, kako kod kojeg modela, zna raditi dosta dobro, ali nikad onoliko kao pravi 3d sadržaj. Najbolje radi sa scenama gdje se objekti pomiču (ili još bolje, cijela kamera); najlošije sa desktop aplikacijama (kako da zna što je npr. rub gumba?).

Sve na kompu u 3d-u, nisam siguran - neće raditi samo od sebe pod Windowsima, ali vidjeh nekakve kao 3d zamjene za cijeli desktop, možda bi s nekim takvim dodatkom radilo. Bilo bi zanimljivo probati...

 

15 godina
online
NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV

ma najbitnije kod 3d tv-a mi je bilo da pc spojim na njega i da igram igre tako. mora se to nekako moc bez tog nvidia seta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
mar123 kaže...

ma najbitnije kod 3d tv-a mi je bilo da pc spojim na njega i da igram igre tako. mora se to nekako moc bez tog nvidia seta.

Ajde, ako ces to raditi javi ovdje pa da ti nas naucis koji to planiramo u buducnosti :)

 

Nego, kao sto je DigiMagic rekao, izgleda da se treba samo nabaviti taj softver (npr. kupiti ;) ) i bilo sto radis na kompu imas 3D izlaz. Naravno i desktop, samo sto je on sam pa sebi 2D pa neces videti nista posebno na 3D TV-u :)

 

Pozdrav!

Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
15 godina
online
NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV

malo sam gledo po netu i stvarno igre se nemogu bez tog softvera na tv-u igrat u 3d.u ali to vazi samo za igre jer se sve ostalo moze s odgovarajucim playerima kojih ima hrpa. znaci ta nvidia je samo za igre. jel se zna cijena tog nvidia rjesenja? vidim da ima neki trial na njihovoj stranici pa bi bilo dobro da netko tko ima 3d tv skine i proba. ja cu vjerojatno kupit lg 3d monitor, cijene su vrlo niske(1500 kn) a monitor je odlican i netrebam nista dodatno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV

I, je li netko isprobao 3DTV Play?

Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV

nista ja s tim nisam uspio, instaliro sam ga i on prepozna moj tv, upalim batman arkham city i tamo u settings enablam 3d, uđem u igru ali je sve normalno. onda sam ja instaliro tridef program i tako igram u 3d-u jer ovo od nvidije ne radi.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
mar123 kaže...

nista ja s tim nisam uspio, instaliro sam ga i on prepozna moj tv, upalim batman arkham city i tamo u settings enablam 3d, uđem u igru ali je sve normalno. onda sam ja instaliro tridef program i tako igram u 3d-u jer ovo od nvidije ne radi.

Znaci postoji jos nekakav softver?

Hvala na informacji!

To je ovo?

http://www.tridef.com/

 

Pravi 3D? 

Objekti blizu su naprijed, pozadina je daleko?

Ili pokusava simulirati 3D? Nesto je malo blize, nesto malo dalje...

 

Koji TV (monitor) imas?

Aktivne ili pasvine naocale?

Kako si zadovoljan? :)

Pedo medo, Pedo medo, vabi te sa sladoledom
15 godina
online
NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV

da to je to, to je softver za prikazivanje slika videa i igara u 3d naravno pravom ali samo za igre je dobar. on ti ima listu igara vec u sebi i ti skeniras pc on nađe igre i igras, batman presavrseno izgleda.

 

imam lg lw5590, pasivni. tv je odlican, hd i 3d slika su savrseni, nadmasio je sva moja ocekivanja.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV

pozzz svima, htio bi pokušati neku igru u 3d odigrati-čisto da vidim kako izgleda, ali mi baš i ne ide, nešto sam uspio sa TriDef 3D, ali kako sam shvatio da to nije pravi 3d, pa bi mi dobro došla mala pomoć ili savjet što napraviti, grafička je 7850 2gb, a tv je na linku, thnx..

 

http://www.redcoon.de/B448225-Samsung-UE40F6500SSXZG_LED-TV

12 godina
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
bobsi kaže...

pozzz svima, htio bi pokušati neku igru u 3d odigrati-čisto da vidim kako izgleda, ali mi baš i ne ide, nešto sam uspio sa TriDef 3D, ali kako sam shvatio da to nije pravi 3d, pa bi mi dobro došla mala pomoć ili savjet što napraviti, grafička je 7850 2gb, a tv je na linku, thnx..

http://www.redcoon.de/B448225-Samsung-UE40F6500SSXZG_LED-TV

Ne znam kako to ide za AMD. Možda se netko javi tko ima iskustva s tim.

Pozdrav!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
CyberDemonVZ kaže...
bobsi kaže...

pozzz svima, htio bi pokušati neku igru u 3d odigrati-čisto da vidim kako izgleda, ali mi baš i ne ide, nešto sam uspio sa TriDef 3D, ali kako sam shvatio da to nije pravi 3d, pa bi mi dobro došla mala pomoć ili savjet što napraviti, grafička je 7850 2gb, a tv je na linku, thnx..

http://www.redcoon.de/B448225-Samsung-UE40F6500SSXZG_LED-TV

Ne znam kako to ide za AMD. Možda se netko javi tko ima iskustva s tim.

Pozdrav!

NETKO??

15 godina
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
CyberDemonVZ kaže...
bobsi kaže...

pozzz svima, htio bi pokušati neku igru u 3d odigrati-čisto da vidim kako izgleda, ali mi baš i ne ide, nešto sam uspio sa TriDef 3D, ali kako sam shvatio da to nije pravi 3d, pa bi mi dobro došla mala pomoć ili savjet što napraviti, grafička je 7850 2gb, a tv je na linku, thnx..

http://www.redcoon.de/B448225-Samsung-UE40F6500SSXZG_LED-TV

Ne znam kako to ide za AMD. Možda se netko javi tko ima iskustva s tim.

Pozdrav!

mors staviti 30 herza ako me pamcenje dobro sluzi tv bi tada automatski trebao prepoznati 3d..

 

ja sam tako igrao tomb ridera

psn id: mNik987
13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
toxic kaže...
CyberDemonVZ kaže...
bobsi kaže...

pozzz svima, htio bi pokušati neku igru u 3d odigrati-čisto da vidim kako izgleda, ali mi baš i ne ide, nešto sam uspio sa TriDef 3D, ali kako sam shvatio da to nije pravi 3d, pa bi mi dobro došla mala pomoć ili savjet što napraviti, grafička je 7850 2gb, a tv je na linku, thnx..

http://www.redcoon.de/B448225-Samsung-UE40F6500SSXZG_LED-TV

Ne znam kako to ide za AMD. Možda se netko javi tko ima iskustva s tim.

Pozdrav!

mors staviti 30 herza ako me pamcenje dobro sluzi tv bi tada automatski trebao prepoznati 3d..

 

ja sam tako igrao tomb ridera

pokušao, ne šljaka...

15 godina
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
bobsi kaže...
toxic kaže...
CyberDemonVZ kaže...
bobsi kaže...

pozzz svima, htio bi pokušati neku igru u 3d odigrati-čisto da vidim kako izgleda, ali mi baš i ne ide, nešto sam uspio sa TriDef 3D, ali kako sam shvatio da to nije pravi 3d, pa bi mi dobro došla mala pomoć ili savjet što napraviti, grafička je 7850 2gb, a tv je na linku, thnx..

http://www.redcoon.de/B448225-Samsung-UE40F6500SSXZG_LED-TV

Ne znam kako to ide za AMD. Možda se netko javi tko ima iskustva s tim.

Pozdrav!

mors staviti 30 herza ako me pamcenje dobro sluzi tv bi tada automatski trebao prepoznati 3d..

 

ja sam tako igrao tomb ridera

pokušao, ne šljaka...

ma mora..

 

igraj se sa herzima uglavnom.. imaš li možda 24 herza? tkz 24p?

probaj tako pa javi

 

psn id: mNik987
13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
toxic kaže...
bobsi kaže...
toxic kaže...
CyberDemonVZ kaže...
bobsi kaže...

pozzz svima, htio bi pokušati neku igru u 3d odigrati-čisto da vidim kako izgleda, ali mi baš i ne ide, nešto sam uspio sa TriDef 3D, ali kako sam shvatio da to nije pravi 3d, pa bi mi dobro došla mala pomoć ili savjet što napraviti, grafička je 7850 2gb, a tv je na linku, thnx..

http://www.redcoon.de/B448225-Samsung-UE40F6500SSXZG_LED-TV

Ne znam kako to ide za AMD. Možda se netko javi tko ima iskustva s tim.

Pozdrav!

mors staviti 30 herza ako me pamcenje dobro sluzi tv bi tada automatski trebao prepoznati 3d..

 

ja sam tako igrao tomb ridera

pokušao, ne šljaka...

ma mora..

 

igraj se sa herzima uglavnom.. imaš li možda 24 herza? tkz 24p?

probaj tako pa javi

 

pokušao sam, ali ne vrijedi, tv ima u sebi opciju 2d u 3d, ali to nije pravi 3d, mora mi razdvojiti nekako ekran na lijevo-desno, gore-dolje, ne znam možda da li ima veze što mi je na grafičku priključen i monitor koji nema 3d...

15 godina
offline
NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV

pa igraj se mora raditi ako imaš 3d tv

 

i ne mora biti lijevo ili desno ili gore i dole posotje i druge vrste 3d-ova..

 

ugl isključi taj drugi monitor i neka samo tv bude i to primarni...

 

mora ti na 24 herza raditi ako naravno imaš 3d igru..

psn id: mNik987
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
toxic kaže...

pa igraj se mora raditi ako imaš 3d tv

 

i ne mora biti lijevo ili desno ili gore i dole posotje i druge vrste 3d-ova..

 

ugl isključi taj drugi monitor i neka samo tv bude i to primarni...

 

mora ti na 24 herza raditi ako naravno imaš 3d igru..

sniper elite 3 pokušavam, kasnije ću se malo pozabaviti još, ako netko ima još koju ideju nek javi...

12 godina
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
bobsi kaže...
sniper elite 3 pokušavam, kasnije ću se malo pozabaviti još, ako netko ima još koju ideju nek javi...

Evo, pogledaj ovo:

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=349052

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV

Ne zaboravite da morate imati HDMI kabal verziju minimalno 1.4 da bi mogla proći dupla slika kroz njega, meni nije na 3d tv-u radilo sa filmovima dok nisam kupio 1.4a kabal, nije moglo toliko prolaziti korz kabal,

 

pozz

13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA 3DTV Play - 3D signal na 3D TV
CyberDemonVZ kaže...
bobsi kaže...
sniper elite 3 pokušavam, kasnije ću se malo pozabaviti još, ako netko ima još koju ideju nek javi...

Evo, pogledaj ovo:

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=349052

upravo skidam taj iz3d ali nisam opet baš shvatio to sve skupa sa linka-foruma, imam verziju 1.4hdmi

 

ps. što bi sa slike zapravo trebao odabrati u mom slučaju?

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 21:16 (bobsi).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice