[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

poruka: 40
|
čitano: 8.749
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

Pozz

dosadilo vam je cekati dok mrtvi sony pc companion konacno ponudi update za ics? evo vam moj tutorial kako dobit sluzbeni ics

 

NAPOMENA: oni koji se boje rootat i flashat nemoraju dalje ni citat

 

1. skinut flashtool odavde i kad ga instalirate odite u mapu u koju ste ga instalirali i otvorite mapu drivers, pokrenite instalaciju drivera i oznacite flashmode drivers...ako nece instalirat iz prve probajte vise puta

 

2. skinite  .58 firmware odavde

 

3. stavite tu datoteku u mapu firmwares koja se nalazi tamo di ste instalirali flashtool

 

4. pokrenite flashtool, kliknite na onu ikonu sta izgleda ko munja, flashmode ce u programu vec bit oznacen i kliknite ok...onda odaberite wt 19 firmware i kliknite na ok

 

5. kad vas flashtool zatrazi ugasite mobitel, kad se ugasi drzite tipku volume down i spojite na usb...i kad zasvijetli zelena ledica na mobu mozete pustit volume down i flashanje bi trebalo pocet...s ovim gubite sve podatke na mobitelu..

 

6. kad flashanje zavrsi odmah bez obzira na to sto pise da ce se mobitel sam upalit skinite ga s usb-a i drzite tipku za paljenje...kad blikne zelena ledica spojite ponovo usb s tim da tipku za paljenje drzite dok mobitel ne zavibrira(pola sekunde cekanja)...i onda ce vam se mob palit oko 5 minuta jer svako prvo paljenje nakon flashanja tolko dugo traje tak da ne brinete

 

7. rootajte pomocu ovog tutoriala s tim da krecete od 3. koraka a prva 2 zanemarite...kad skinete u mapi ROOT otvorite mapi files i pokrenite adb...cmd prozor ce vam se otvorit i odma zatvorit i onda mozete pokrenut run me datoteku...usb debbuging i nepoznati izvori u mobitelu moraju bit ukljuceni

 

8. kad se vas rootan mobitel reboota odite u postavke, o telefonu, azuriranje softwera...i tu ce vam se skinut .62 firmware i root ce ostat...NE SMIJETE GA NADOGRADIT PREKO PC COMPANIONA JER GUBITE ROOT

 

9. skinite stock ics firmware odavde(4.1.B.0.431) iz drugog posta

 

10. napravite prvi korak za rootanje ics-a odavde...znaci citajte tek od 3 koraka na xda...pokrenete tu datoteku i kad zavrsi preko flashtoola flashate 4.1.B.431 s tim da morate odznacit wipe data prije pocetka flashanja(s desne strane)

 

11. kad vam se upali mob sa ics-om napravite odmah drugi korak za rootanje iz linka na 11. koraku i mobitel ce vam se rebootat...i to je to imate rootan ics 4.0.4, uzivajte..

 

ak vam bude stekalo restartajte mob a ako i nakon toga bude stekalo napravite samo factory reset i bit ce ok...ics meni radi brze i glađe od gingebreada pogotovo u surfanju

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2012 15:22 (domac5).
Moj PC  
2 0 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

ima sta za x8??

Samobor je lepa varoš :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

vjerojatno ima...mislim da sam vidio negdje na xda cm9  baziran na ics-u za x8...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

kompa, sve super al download za 10. korak je fkt kritican (7 sati) :O

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

budem kasnije uploadao na svoj media fire...al i to ce potrajat sa mojom silovanom brzinom slanja od 30 kb/s

 

kad sam stavio da se uploada odma je bilo gotovo..vjerojatno postoji jos jedan takav isti file na media fireu

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2012 14:49 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkm
geek_boy1 kaže...

ima sta za x8??

Naravno da ima

 

MiniCM9-3.0.3-nAa

 

[ICS-4.0.4] AOKP (KangXperiaProject)

 

IScreamD-doixanh

 

Ima jos za stock kernel i par MIUI romova baziranih na ICS-u

Kasnije cu napisat nesto pametno i reprezentno, da sad ne lupam i pravim se pametan.
16 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkm

Zanimljivo.

Samo ja sam jedan od onih koji čuvaju jamstvo lol

Hvala na vodiču

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
12 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

ehm.. meni je automatski ponudilo ICS preko PC Suite-a pred tjedan dana

ne vidim svrhu radnji ovih podosta koraka {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

nemaju svi isti SI broj...neki su dobili update na pocetku 6. mjeseca a vecina jos ceka...smisao ovoga je da nema smisla cekati zbog bezveznog SI broja {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

Dan nakon što si poslao ovaj tutorial izašao je ICS za LWW službenim kanalom tj. postao je dostupan putem PC Companiona. SI broj je 1256-6050 i mobitel je kupljen u Bonbonovoj ponudi. Kompletni upgrade sa svim operacijama je trajao cca 10ak minuta i zasad sve radi kako treba.

 

Dok traje jamstvo preferiram službeni kanal nadogradnje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

meni jos nista ne nudi sluzbenim putem

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: [TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkm

Meni je navedenog datuma (16.7.2012.) PC Companion uredno ponudio nadogradnju na 4.1.B.0.431 (to je verzija firmwarea uz koju ide taj Android 4.0.4). Mobitel ima SI broj 1256-6050 i kupljen je u Bonbonovoj ponudi. Zadnji firmware koji sam imao prije nadogradnje bio je .62 s Androidom 2.3.4.

 

 

13 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

ja sam svog kupio 29.12.2011...ovi koji sad kupuju imaju naljepnice na kutiji da se moze odma nadogradit na ics

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

Ja sam svoga kupio tri dana ranije u odnosu na tebe, nisam ga rootao niti modificirao na bilo koji način zbog jamstva i najavljene nadogradnje na ICS. Strpljivo čekam mjesecima kada će mi PC Companion ponuditi upgrade. To se dogodilo u ponedjeljak. Sasvim sigurno mi je draže imati službeni stock rom s kojim provjereno sve radi mada sam se pripremio i na eventualni ručni upgrade prema uputama na XDA forumu.

 

Ne znam zašto tebi ne nudi upgrade ako je riječ o istom SI broju. Što si sve od softvera mijenjao na mobitelu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 11:55 (propuhmajstor).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

nista...uvijek vratim originalni rom preko pc companiona...u ovom tutorialu custom rom ti izmjeni SI broj za koji je vec izasla nadogradnja...ovo ti je isto sluzbeni ics nema nikakvih modificiranja...samo sto su napravili glupost s tim SI brojevima

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 12:00 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: [TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkm

Khm, pa nije baš točno da nisi ništa mijenjao ako si ga kompletno raskopao da bi ručno stavio ICS. {#} Zar ne?

 

Ne znam u čemu je problem. Možda je tijekom ručnog stavljanja ICS-a na mobitel zapisan neki podatak zbog kojega ti sada PC Companion ne nudi upgrade. A ilogično je, ako već imaš ICS. Ili si vratio na 2.3.4 putem PC Companiona?

 

Informacija o dostupnosti upgradea pojavila se u PC Companionu iste sekunde kada sam kablom priključio mobitel na PC.

 

Ako ti sve radi, onda nemaš razloga brinuti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 12:24 (propuhmajstor).
13 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

uvijek flasham originalni .58 firmware, rootam pa preko ota updatea nadogradim na .62 da mi se root ne izgubi preko pc companiona...i onda spojim na usb i nista mi ne nudi....probat cu opet jedan dan

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

Jeli prije flashanja ovoga costum roma trebam ista formatirati (data/system/dalvik)? 

 

EDIT: Da li se trebam vraćati na .58, ako sam trenutno na rootanom .62 sa instaliranim cwm-om? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2012 13:47 (YoursTruly).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

netrebas se vracat na .58 niti brisat ona sranja...instalacija custom roma automatski brise dalvik,cache i sve sta treba

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkm

Moja preporuka, ne nadogradjujte na ICS, jer mobitel onda postaje dosta spor, i kada zasteka onda se sam resetira, ja sam svoj vratio na GB i stavio sam Real ICS da njega testiram, ali ako i on bude stekao, Vracam se na GB.

13 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

to ti se ne dogada zbog ics-a nego zbog facebook aplikacije...u titanium backupu izbrisi facebook i sav bloatware koji dolazi s njim...a real ics rom dolazi bez facebooka instaliranog pa se zato ne smrzava i ne restarta...ja sam nakon par dana ponovo instalirao facebook znaci prekjucer i nije mi se smrznuo nijednom...sad je to to

 

 

i kak to mislis postane spor...mobitel je brzi u surfanju i ne lagga kod zumiranja stranica...a ostalo je sve isto ili jos brze

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2012 14:08 (domac5).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

Da li ovaj real ics r5.1 radi na locked bootloader-u? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

da

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

Mogu li ja uzeti build.prop iz ovoga "update-LWW.P.002.zip" i overwriteati svoj postojeći na mobitelu, umjesto da flasham taj rom?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

probaj...trebalo bi upalit...ak nece ni onda morat ces flashat taj rom ili jednostavno skini stock ics file sa xda i flashaj...prije samo treba odznacit wipe data

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: [TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkm
Evo overwriteao sam I radi!!!
12 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman

domac,moze mala pomoć?{#}

 

nije mi jasno  :  "9. skinite stock ics firmware odavde(4.1.B.0.431) iz drugog posta#

 

Ne mogu da nađem link gdje da skinem ics,znam da je bezzveze ali {#}

 

hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkman
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkm

Hvala{#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Kako staviti ICS na Live with Walkm
Jimybarka kaže...

domac,moze mala pomoć?{#}

 

nije mi jasno  :  "9. skinite stock ics firmware odavde(4.1.B.0.431) iz drugog posta#

 

Ne mogu da nađem link gdje da skinem ics,znam da je bezzveze ali {#}

 

hvala.

Hvala još jednom.Imam još samo jedno pitanje.

Zanima me kako ući u CWM na ICS-u,jel druga kombinacija tipki,pošto na GB uđem bez problema u CWM,a sad ne mogu,patim se i patim....{#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice