Sony Xperia Z

poruka: 3.343
|
čitano: 924.538
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Sony Xperia Z

stigo nam lolli na t-mobile 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony Xperia Z

stigo nam lolli na t-mobile 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony Xperia Z

Da stigao je loli na vip isto i sve je to super kad stavis na mob al uvijek mora žderat bateriju ko da kaj ja znam nuklearka. Kad je upaljen screen postotci padajo 1 minuta 1%, super je taj lolipop .... obzirom da mi mob nije rootan, jel ima kako da se vrati na 4.4.4. bez prevelikog petljanaj i rootanja moba?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Naravno da ti zdere kad nisi napravio factory reset.

Nakon tako velikog update-a je i vise nego pozeljno napraviti reset, pogotovo ako radite OTA update.

Flashajte preko FlashTool-a da se lijepo kompletna interna memorija ocisti, naravno uz backup prije toga.

 

A ako mislis da L na tvom mobitelu ne radi kak se spada, skini si dva programa (XperiFirm i FlashTool), preko XperiFirma si skini zeljeni softver, u FlashTool-u ga flashas i miran si.

Makar, razmotri moj predzadnji post na prosloj stranici, meni je to odlicno rijesenje i odlicno radi.

 

*mali edit: XperiFirm dolazi kao dio najnovije inacice FlashTool-a, tako da nije potrebno oboje skidati.

sent from my Sony Xperia Z C6603
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2015 10:50 (Psych0).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Meni radi bez problema root sa onom skriptom tj. postupak sa xda.
Stock je fakat brz, nisam uklonio nista jos od google ni sony softvera, kao da ih ni nema:p

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2015 22:51 (kunof00).
9 godina
offline
Sony Xperia Z

Naravno da sam napravio factory reset ali to nije nista promjenilo u smislu korištenja baterije kad je upaljen ekran, oprosti ali ova verzija androida koja je službeno dostupna za XZ je do sad najlosija po pitanju trošenja baterije i zagrijavanja mobitela u mom slučaju, nikad nisam imao problema niti s jednom nadogradnjom kao s ovom. Nisam rekao da je Lolipop kao takav los u smislu nekoh naprednijih funkcija od kitkat ali ocigledno il je ovako trošenje i grijanje za ovu verziju normalno ili se negdje potkrala neka pogreska.. Ti mi govoris da je to sve ok a onda dajes postupak koji za nas normalne usere nije normalan. Po meni ovo treba popravljati a ne da se vraćam na staro pa onda kopaj novi firm on nekog pa modeliranje da bi to radilo mozda, ne to nije to, sluzbena verzija nadogradnje nije dobra i točka. Očekujem da će se problem sa enornom potrošnjom baterije i grijanaj rješiti u skorije vrijeme nekom novom nadogradnjom jer nisam jedini koji ima ovaj problem čitajući po drugim forumima isto imaju i dosta drugih ljudi, moja pogreška je što sam ga stavio na mob prije negoli sam dublje pogledao mišljenja drugih. Zato moja preporuka je ne stavljat nadogradnju jer se nije dobro pokazala u smislu trošenja baterije i pregrijavanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Probaj jos ipak repair preko PC companiona, to bi trebalo pocistiti sve.

Steta sto su neki razocarani i imaju problema.

Ono sto sam odmah u startu izmjenio od defaultnih postavka, je google setting->ads->opt out of interest-based ads i sprijecio mrski g+ u pokusaju uploada sveg zivog onemogucavanjem, news&weather takoder onemogucio a facebook obrisao, no ne vjerujem da to cini neku razliku glede problema.

Prvi dan meni je baterija takoder otisla jako brzo, a par dana nakon - baterija je kao i na kitkatu ili tu negdje za sada (gotovo sve od googla i sve od sony softvera radi sto zeli), stamina preko noci samo viber pusta na mobilni net pa je 0-1% potrosnja do jutra.

Eto ni kod mene nema nikakvog zagrijavanja i sl. pa neznam sto utjece na to, mozda repair to rijesi (pise na sonytalk nekoliko njih da im je repair uklonio zagrijavanje i svakakva cuda).

Vjerojatno nije bezveze napomena mnogih da se pusti par dana LP da se ustabili ili sto vec radi jer npr. kamera se prvi dan sporije otvarala a par dana nakon to traje oko 1-2 sekunde, prebacivanje izmedu modova tj. onih aplikacija kamere je brze nego na kitkatu (opcenito rad s kamera aplikacijom je ocigledno puno brzi nego na kitkatu, pogotovo ako se doda gro tih aplikacija)

Ono sto me smetalo u pocetku ali vise ne - punjenje usb na kompu je sporije sto prije nije bilo (s 20ak % pise na lockscreenu jos 8 sati) no mozda je tako i bolje za bateriju ako se mobitel istovremeno koristi (kao modem ili sto vec), ali cradle i zidni punjac pune kao i do sada.

 

 

 

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2015 1:32 (kunof00).
13 godina
offline
Sony Xperia Z

Došao je kernel za .454 s MultiROM podrškom 

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/orig-development/kernel-zombie-t3126417

 

Napokon ću i ja probati službenu lizalicu

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Xperia Z

Da li se kome desilo da mu je baterija porasla na lolipopu za 1 dan više korištenja?

 

pred par dana sam imao par updejtova aplikacija nekih, nisam gledao kojih. ali mi je sad sa 1 dan i 18 sati poraslo na 2 dana i 20 sati . cijeli dan na čemu...? bolje prilagođene aplikacije ili šta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Šta je sa lp preko t- mobila???

 

dadon
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Meni je baterija grozna nakon ovog updatea. Jedva cijeli dan izdrzi. 
Citao sam da bi moglo bit to sto nisam napravio factory no, ni to nije pomoglo, jos uvijek ista prica...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Xperia Z

moja baterija nakon nekoliko updjetova po aplikacijama. bez stamina ili nekih posebnih šparanja, čak sam i queue pogasio da bude sve instant.

... :D ... :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2015 12:06 (ranko091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia Z

Jako je dobar ovaj stock Lollipop, koristim onaj PureX rom i nemam nikakvih zamjerki. Bio sam dugo na onom Validusu 5.1 (jedan od najboljih romova), ali ovo jep uno fluidnije. Bateriju još nisam testirao kako spada, non stop sam nešto prčkao po njemu pa kad sve sredim trebam vidjeti kako će to izgledati.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Imam jedan problem, tj ne mogu to nazvati problemom ali mi je zapalo za oko. Kada sam stavio Lolipop, telefon je uredno radio, ali je malo vise trosio bateriju. Onda sam napravio tvornicki reset i malo brze radi i to je sve ok. Ono sto vidim , a nije bilo prije resetiranja uređaja, je to da kada spustim padajući meni(tamo na pocetnom zaslonu, gdje se pali Wi-fi, mobilni podaci, povecava svjetlina ekrana itd) i kada kliknem par puta na home tipku(kućicu), on izađe isto kao i prije, ali ta kućica ostane stalno zatamnjena(kao da drzim prst na njoj). I vrati se u normalu tek kada opet zakljucam i otkljucam mobitel..Ima li tko ideju o cemu se tu radi? Hvala, pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z

To ti je uvijek kod sonyja. Prva inačica novog softvera je bugovita

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
Psych0 kaže...

Ja definitivno osjetim razliku u fotkama, pogotovo u onima sa uvijetima odlicnog osvjetljenja, dosta se popravilo.

I preporuka onima kojima se baterija brze prazni, a i opcenito svima, vratite se na KK, rootajte, instalirajte recovery i instalirajte ovaj ROM.

Bez bloatware-a je, ima AROMA installer pa pri instalaciji sami birate koje Sony-eve aplikacije zelite a koje ne tako da i tu mozete olaksati ROM od bespotrebnih stvari koje zderu RAM u pozadini, i na kraju krajeva, trose bateriju.

Uglavnom, velika preporuka!

Gledam si instalirati ovaj ROM, ali mi ništa nije jasno. Ako sam dobro skužio ovo je za zaključane bootloadere (ako je, super, jer to i imam)?

Ali kaže mi da prvo moram imati instaliran recovery - koji je to k...c? Čemu to služi?

 

Odavno sam rootao .230 Kitkat (trenutno instalirano, nisam nadograđivao na .283; imam gore xposed i kajjaznamkajsvene), ali o recoveryu ne znam ništa. Zasad sam našao ovo:

1. TWRP u obliku aplikacije - instalira se običan apk, ali recovery nestaje nakon nadogradnje ROM-a, ali to mi zvuči debilno, što ako nešto ode ukrivo i ne mogu bootat novi ROM?

2. CWM/TRWP dual recovery (NUT) - ovo mi već izgleda ozbiljnije, ali u tekstu se navodi beta, bete nema za download na NUT-ovim stranicama (ima verzije .12 i .15), ali zato sa strane lijepo ima okvirić koji u nekoliko navrata spominje bootloop pri instalaciji dual recoverya i ljudi pitaju je li to riješeno. Također, NUT se sve nešto ograđuje kako nema vremena za development, kako nešto ne radi, blablabla.

 

Dakle, u maloj sam nedoumici što dalje, pa ako ima netko tko zna o čemu se radi i zna to objasniti malom djetetu, lijepo bih molio neki savjet...

 

P.S. kad sam već tu, ima li još netko da mu ne radi zvuk kod primanja poruka? Znači uredno mi zavibrira, ali ne pusti zvuk. Jednom davno sam imao neke Nokia zvukove gore (za zvono i poruke), ali to mi od Kitkata ne radi (mislim da ne dozvoljava zvukove s SD kartice). Zvono sam promijenio na neki bezvezni zvuk od SONY-a i to radi, ali za poruke sam mijenjao i nikako da se oglasi.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2015 17:00 (Veliki Brat).
12 godina
offline
Sony Xperia Z

Od kad je update izasao nemam nekih problema s baterijom na lizalici (isto trosi ko i na kitkatu)iako mnogi vidim imaju problema s njom, al sam primijetio da kameru otvara puno sporije (dovoljno za dizanje visokog tlakaca😀) i nekak mi zvuk (igre, muzika) radi mrvicu tise. Ostalo je KO.  

 

P. S.  Ima jedan dobra aplikacija za testiranje baterije i punjaca od Sonya (za one koji misle da im baterija u 🍌)

 

 http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/sony-mobile-battery-testing-app-version-t2527932

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2015 11:36 (Frk).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Ima li išta od lizalice peko t- mobila

dadon
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
Veliki Brat kaže...
Psych0 kaže...

Ja definitivno osjetim razliku u fotkama, pogotovo u onima sa uvijetima odlicnog osvjetljenja, dosta se popravilo.

I preporuka onima kojima se baterija brze prazni, a i opcenito svima, vratite se na KK, rootajte, instalirajte recovery i instalirajte ovaj ROM.

Bez bloatware-a je, ima AROMA installer pa pri instalaciji sami birate koje Sony-eve aplikacije zelite a koje ne tako da i tu mozete olaksati ROM od bespotrebnih stvari koje zderu RAM u pozadini, i na kraju krajeva, trose bateriju.

Uglavnom, velika preporuka!

Gledam si instalirati ovaj ROM, ali mi ništa nije jasno. Ako sam dobro skužio ovo je za zaključane bootloadere (ako je, super, jer to i imam)?

Ali kaže mi da prvo moram imati instaliran recovery - koji je to k...c? Čemu to služi?

 

Odavno sam rootao .230 Kitkat (trenutno instalirano, nisam nadograđivao na .283; imam gore xposed i kajjaznamkajsvene), ali o recoveryu ne znam ništa. Zasad sam našao ovo:

1. TWRP u obliku aplikacije - instalira se običan apk, ali recovery nestaje nakon nadogradnje ROM-a, ali to mi zvuči debilno, što ako nešto ode ukrivo i ne mogu bootat novi ROM?

2. CWM/TRWP dual recovery (NUT) - ovo mi već izgleda ozbiljnije, ali u tekstu se navodi beta, bete nema za download na NUT-ovim stranicama (ima verzije .12 i .15), ali zato sa strane lijepo ima okvirić koji u nekoliko navrata spominje bootloop pri instalaciji dual recoverya i ljudi pitaju je li to riješeno. Također, NUT se sve nešto ograđuje kako nema vremena za development, kako nešto ne radi, blablabla.

 

Dakle, u maloj sam nedoumici što dalje, pa ako ima netko tko zna o čemu se radi i zna to objasniti malom djetetu, lijepo bih molio neki savjet...

 

P.S. kad sam već tu, ima li još netko da mu ne radi zvuk kod primanja poruka? Znači uredno mi zavibrira, ali ne pusti zvuk. Jednom davno sam imao neke Nokia zvukove gore (za zvono i poruke), ali to mi od Kitkata ne radi (mislim da ne dozvoljava zvukove s SD kartice). Zvono sam promijenio na neki bezvezni zvuk od SONY-a i to radi, ali za poruke sam mijenjao i nikako da se oglasi.

 Trpaj NUTovu, ja ju imam na Z3c i nikakav bootloop nije bio osim sa prvom verzijom Xposeda na LPu. Sad ne znam koliko je to sve različito na Z...

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Pa je li moguce da samo meni jos uvijek nije nista stiglo? T-mobile mreza inace :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z
Nije ni meni, čini se da nije nikome na t-mob
dadon
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Je može neko odgovoriti meni i deckima i meni nista od lizaljke na t-comu,spajam se preko w-fia i stalno idem u nadogradnju softvera i nista?normalno radi se o SX Z...hvala na odgovoru unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
Moze li odgovor zasto nemogu SX Z apdejtat na lizaljku spajam se w-fiem i na t-comu sam?hvala unaprijed...
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
respect666 kaže...
Moze li odgovor zasto nemogu SX Z apdejtat na lizaljku spajam se w-fiem i na t-comu sam?hvala unaprijed...

 možda ti još nije stiglo. a ako možeš otključat bootloader onda nema smisla niti da čekaš.

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Pitao sam ih ja i rekli su da bi trebao doci za nekih tjedan dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Kad gledam svi su vec dobili prije mjesec dana, a mi tu cekamo vec toliko vremena za jedan najobicniji update.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z
Odgovor t-coma na upit.

Poštovani,

update za vaš uređaj očekujemo uskoro kroz par dana, budući da su provjere u zadnjoj fazi.
dadon
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Pozdrav raja, ovako imam xperiu Z nesto vise od godinu dana, telefon sam kupio nov u radnji sa garancijom i svime, otkljucan na sve mreze, sto se podrazumjeva, ali nesto mi je sumnjivo, posto jos nisam dobio lollipop update, sim kartice sve prima, ali kada se pali poslije sony loga, dolazi T-mobile logo, sta to znaci za mene, da mi update treba odobriti T-mobile i da nije tvornicki otkljucan ili sta vec???

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Utipkaj u dialeru *#*#7378423#*#* odi pod service info - Sim lock i vidi di sve imaš iksiće, na zadnjoj SIM ne bi trebalo bit iksa ako se ja dobro sjećam. Drugi test je da se vratiš na service info i odeš pod configuration i pogledaš što piše pod bootloader unlock allowed: yes/no. Ako je yes onda je najvjerojatnije telefon sim otključak, ako je no, e onda je najvjerojatnije zaključan. 

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Da, to znaci da primas update samo preko T-Mobile-a, ali takoder mozes preko Flashtool-a flashat neki drugi firmware i onda preko njih ces dobivat softverska azuriranja (npr. flashas japanski firmware onda ces preko njih dobivat sve).

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice