Sony Ericsson-flash-pitanje

poruka: 13
|
čitano: 4.100
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson-flash pitanje
pitanje

ima li tko link programa za flashiranje Sony Ericssona?

trazeni program je SEtool2

的下跌不會好
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Sony Ericsson-flash pitanje

http://rapidshare.com/files/80546363/setool2lite.rar

http://rapidshare.com/files/80546697/Setool2Lite_update_to_v1.11.exe

history:

v 1.06 OBSOLETE

- now working with DB2020 CID49/51/52 phones.
FREE flashing, FREE files WRITE, FREE GDFS read/write.
- NO .VKP, NO FILES READ, NO CROSS-CID FLASH

v 1.07 OBSOLETE

- now working with DB2012 CID50/51 phones.
FREE flashing, FREE files WRITE, FREE GDFS read/write, FREE USERCODE READ
- NO .VKP, NO FILES READ, NO CROSS-CID FLASH
- now file in misc.edit during flash procedure first treated as package,if file not recognized as package, it treated as script.
- added db2020 usercode reset (because gbrooks sniffed out
string "06 89 01 01 00 0D 8B", GJ, gbrooks )

v 1.08 OBSOLETE

- now working with DB2012 CID52 phones.
FREE flashing, FREE files WRITE, FREE GDFS read/write, FREE USERCODE READ
- NO .VKP, NO FILES READ, NO CROSS-CID FLASH
- writing of GDSF in .bin format fixed for db2020 phones.[/s]

v 1.10 OBSOLETE

- added alternative security bypass for cid52 DB2020 phones.
it was stolen and released for free, so why not add it to setool2 lite ?

- now you CAN: readout files, use cross-cid flash, and apply .VKP for db2020 cid52 phones.

IMPORTANT INSTRUCTIONS:
select any db2020 model
press identify, note yours firmware version
get that firmware and add it to firmware area with "add" button
check "Bypass DB2020 security"
add text file with setool2 script command or .VKP script
press flash.
when asked, disconnect phone, remove battery, press "READY" in setool2, and attach phone.

i STRONGLY recommend use LATEST usbflash drivers (included in distributive) and use ONLY dcu60 for cid52 bypass.
(because with dcu60 time for security bypass is ~10 minutes, but with COM cable it is ~25 minutes)

note.
because way of security bypassing, entire "main" area damaged, so you should combine .VKP patches in one file...

HAPPY NEW YEAR.

Full archive of setool2lite 1.10

v 1.11 CURRENT

- added support for "quick access" patch, which allows quick security bypass and enables flash reading.
to use - generate quick access .VKP, write it in phone using "bypass DB2020 security" via "standart long way"
after .VKP is written - check ONLY "use quick access patch" and enjoy fast security bypass.
"fast patch" idea and qamaker is property of den_po,used without permission.

Update for setool2Lite from 1.10 to 1.11

If you like setool2 lite, take time to check setool.net site - perhaps you will like features of FULL version.

Skinuto sa stranice: http://www.mobilesheaven.se/forum/about2557.html

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson-flash-pitanje

Može li mi ko objasnit za što služi to flashanje??:(

ASUS P5Q DELUXE,INTEL CORE 2 DUO E8500,NVIDIA 9800 GX2,SEAGATE BARRACUDA 320GB,CORSAIR TWIN2X2048-6400C4,CORSAIR HX 620W I RADI ZA SVIJET,AL' NE SLUŠAJ PLJESKA; I LJUBI SVIJET,AL' NE NADAJ SE PLAĆI, JER HVALA LJUDSKA VODA JE VRH PIJESKA.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Sony Ericsson-flash-pitanje

Da bi poboljsao neke karakteristike moba... zvuk, nove aplikacije, izgled itd.  tj. mozes softwarski iz k530 napraviti w800...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson-flash-pitanje

to ti je poboljsavanje moba odnosno stavljane moba u drugi mob. recimo imas k310 i pretvoris ga u w200. poboljsana su recimo walkman. sa flashanjem mozes promijenit i CID (zastitu). postoje dvije vrste flashanja. main firmware i file system. mogu se i samo stavljati novi firmware s kojima je veca dostupnost patcheva. flashanje file systema i main firmwarea se jos naziva full flash a to se najcesce radi pri crossflashingu (znaci iz jednog moba u drugi) i kad se mob neda upalit. ovo je najkrace o flashanju...

Core2Quad q6600, Gainward HD 4870 512 mb Gddr5 Golden Sample, 4 GB Mushkin RAM ( 1066 mhz) dual channel, Fortron 650w
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2008 18:47 (GeForce).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson-flash-pitanje
Lord_Marko kaže...

Da bi poboljsao neke karakteristike moba... zvuk, nove aplikacije, izgled itd.  tj. mozes softwarski iz k530 napraviti w800...

 Možeš li mi reći kako to napraviti na sony ericsson k810i?
ASUS P5Q DELUXE,INTEL CORE 2 DUO E8500,NVIDIA 9800 GX2,SEAGATE BARRACUDA 320GB,CORSAIR TWIN2X2048-6400C4,CORSAIR HX 620W I RADI ZA SVIJET,AL' NE SLUŠAJ PLJESKA; I LJUBI SVIJET,AL' NE NADAJ SE PLAĆI, JER HVALA LJUDSKA VODA JE VRH PIJESKA.
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson-flash-pitanje

cafe.mobil.hr... tamo ces dobit sve odgovore

Core2Quad q6600, Gainward HD 4870 512 mb Gddr5 Golden Sample, 4 GB Mushkin RAM ( 1066 mhz) dual channel, Fortron 650w
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson-flash-pitanje
Lord_Marko kaže...

Da bi poboljsao neke karakteristike moba... zvuk, nove aplikacije, izgled itd.  tj. mozes softwarski iz k530 napraviti w800...

 
GeForce kaže...

to ti je poboljsavanje moba odnosno stavljane moba u drugi mob. recimo imas k310 i pretvoris ga u w200. poboljsana su recimo walkman. sa flashanjem mozes promijenit i CID (zastitu). postoje dvije vrste flashanja. main firmware i file system. mogu se i samo stavljati novi firmware s kojima je veca dostupnost patcheva. flashanje file systema i main firmwarea se jos naziva full flash a to se najcesce radi pri crossflashingu (znaci iz jednog moba u drugi) i kad se mob neda upalit. ovo je najkrace o flashanju...

 HVALA!!
ASUS P5Q DELUXE,INTEL CORE 2 DUO E8500,NVIDIA 9800 GX2,SEAGATE BARRACUDA 320GB,CORSAIR TWIN2X2048-6400C4,CORSAIR HX 620W I RADI ZA SVIJET,AL' NE SLUŠAJ PLJESKA; I LJUBI SVIJET,AL' NE NADAJ SE PLAĆI, JER HVALA LJUDSKA VODA JE VRH PIJESKA.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson-flash-pitanje
autorov komentar
Razer_Copperhead kaže...

 

 Možeš li mi reći kako to napraviti na sony ericsson k810i?
 jednostavno trebas skinuti programe za napraviti flash (Xs++ i SEtool2 su najbolji) i slijediti upute
ali ako krivo slijedis upute mozes sje.... mob.
的下跌不會好
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson-flash-pitanje
JURGOLINHO kaže...
Razer_Copperhead kaže...

 

 Možeš li mi reći kako to napraviti na sony ericsson k810i?
 jednostavno trebas skinuti programe za napraviti flash (Xs++ i SEtool2 su najbolji) i slijediti upute
ali ako krivo slijedis upute mozes sje.... mob.
 

Možeš li mi dati neki link gdje su točno upute kako flashat da promijenim ikone?plizz jer pročitao sam par uputa ali mi nije uspjelo...

ASUS P5Q DELUXE,INTEL CORE 2 DUO E8500,NVIDIA 9800 GX2,SEAGATE BARRACUDA 320GB,CORSAIR TWIN2X2048-6400C4,CORSAIR HX 620W I RADI ZA SVIJET,AL' NE SLUŠAJ PLJESKA; I LJUBI SVIJET,AL' NE NADAJ SE PLAĆI, JER HVALA LJUDSKA VODA JE VRH PIJESKA.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson-flash-pitanje
autorov komentar
 

Možeš li mi dati neki link gdje su točno upute kako flashat da promijenim ikone?plizz jer pročitao sam par uputa ali mi nije uspjelo...

的下跌不會好
15 godina
offline
Sony Ericsson-flash-pitanje

HEh, ja sam svom W810 stavio flash teme(evo npr.

).
I promjenio sve ikone.
A najlakse mi je bilo to uradit sa FAR-om, ali trebalo je stavit nesto da mogu farom to radit pa sad mi je najbolji XS.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson-flash-pitanje
autorov komentar

xs je najbolji za flash, ali sa SEtool mozes staviti stvari kao svjetlosne efekte za walkman

的下跌不會好
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice