Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.982
|
čitano: 10.930.417
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Europske i američke verzije, prema zakonu, ne smiju imati reklame u samom sustavu. Inače ne mogu dobiti certifikate za prodaju u toj regiji (ili tak neku sličan razlog).

Ljudi su kupovali kineske verzije koje nemaju ta "ograničenja" i imali su reklame u samom sustavu i od onda je priča da Kineski mobiteli imaju reklame gdje god pogledaš.

 

Ja sam imao 5 Xiaomija, globalne verzije. Također bez reklama.

Bilo je reklama u aplikacijama, tipa oni ti u njihovom browseru na početnoj stranici predlažu stranice ili igre koje bi trebao posjetiti. 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 8:51 (CyberDemonVZ).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kako stoje flegšipi iz 2018 danas ?

 

Sebe sam riješio, no uzeo bih još jedan mid ranger ili stariji felgšip za svoju dragu, za 1200 do 1600 kn. Eventualno malo više ako se isplati potegnut, ali neda mi se u kući imat mi 9t i 9t pro onda :/

 

Uvjet za odabir su kamera > baterija, ostalo manje bitno. Jedino je bitno da "manjih dimeznija" koliko toliko. 

 

Npr. Sony xz2 mogu dobit za 1200kn,

s9 mi se svidja ali bi ga preskocio zbog baterije, 1600kn,

s9+ 1800kn,

1+6 1800kn,

p20 pro...

Nešto od toga ili u 2020.g. ima nešto bolje za tu ili sličnu cijenu ?

 

Trenutno me Sony xz2 dosta privlači zbog cijene, a po kvaliteti mi se čini uz bok nabrojanima ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 9:21 (toshiba12345).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ako hoces manje dimenzije onda imas Honor 10 koji je flagship i radi i dalje vrhunski:

 

https://www.nabava.net/mobiteli/huawei-honor-10-cijena-64gb-94887531

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
toshiba12345 kaže...

Kako stoje flegšipi iz 2018 danas ?

 

Sebe sam riješio, no uzeo bih još jedan mid ranger ili stariji felgšip za svoju dragu, za 1200 do 1600 kn. Eventualno malo više ako se isplati potegnut, ali neda mi se u kući imat mi 9t i 9t pro onda :/

 

Uvjet za odabir su kamera > baterija, ostalo manje bitno. Jedino je bitno da "manjih dimeznija" koliko toliko. 

 

Npr. Sony xz2 mogu dobit za 1200kn,

s9 mi se svidja ali bi ga preskocio zbog baterije, 1600kn,

s9+ 1800kn,

1+6 1800kn,

p20 pro...

Nešto od toga ili u 2020.g. ima nešto bolje za tu ili sličnu cijenu ?

 

Trenutno me Sony xz2 dosta privlači zbog cijene, a po kvaliteti mi se čini uz bok nabrojanima ?

mi9 se nađe za te pare, na to bi pucao. 

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja bi dodao i Mate 20 PRO, meni osobno nesto bolji od Mi9...sve je na njemu pouzdano out of the box...na Mi9 treba malo kemijanja za kameru, ekran mu nije toliko dobar kao Mati, Mate ima najnapredniju biometrijsku zastitu, IP68, bezicno punjenje i davanje... 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gdje ima jedan i drugi ispod 2000kn?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Honor 10 mi se čini da ima slabu bateriju, mi 9 mi nije dostupan, Huawei također. Od Huaweia mi ej dostupan p20 pro za 1900kn

 

Ovi gore šta sam nabrojao su mi dostupni(pogledat/isprobat prije kupnje) i po tim cijenama. Bez probe ne bih kupovao...onda bih rađe na novo išao.

 

Jesu li gore nabrojani mobiteli bolji od nekakve srednje klase (1200~1800kn) današnjih mobova ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne znam od kud si, ali ako ti to nije dostupno pretpostavljam da si iz nekog manjeg grada...koji su ti prioriteti kod moba? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
black.sfcro kaže...

Ima li nešto isplativije od Redmi Note 8T do 1500 kn? Gledam u trgovinama je oko 1300kn.

Kakva je situacija s reklamama na njemu?

Xiaomi Mi A3 nema NFC, ali je ukupno nešto malo bolji od RN8T.

Ako se malo rastegneš imaš odličan Redmi Note 9S kod nas ide od 1700kn, vani je 200$.

 

RN8T imaš sad u ekupi sa svim popustima za 1150kn.

 

LINK

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imate sad Xiaomi Mi Note 10 za 3060kn kod ekupi sa uračunatim svim popustima. Dobra cijena.

 

LINK

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa molim savjet za kupovinu moba za žensku osobu:

Mi 9T 6/64 = 1900kn

Note 8Pro 6/128 = 1700kn

Note 9S 4/64 = 1750kn

Što je najbolje?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 18:23 (knez_b).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...

Imate sad Xiaomi Mi Note 10 za 3060kn kod ekupi sa uračunatim svim popustima. Dobra cijena.

 

LINK

 Odlična ponuda, premišljam se ali mi camere nisu dovoljne, da je barem u njemu malo jači chipset.

knez_b kaže...

Ekipa molim savjet za kupovinu moba za žensku osobu:

Mi 9T 6/64 = 1900kn

Note 8Pro 6/128 = 1700kn

Note 9S 4/64 = 1750kn

Što je najbolje?

Hvala

 Mi9T.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hvala svima na savjetima i odgovorima.
Pao je RN8T.
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Postovanje, trebam savjet u vezi mobitela. Susjed bi kupio novi mob (riknuo mu s7). Uzeo bi mob slicnih dimenzija, za max 2300kn. Bitne stavke: kamera i ekran. Placa gotovinom, moze i narudzba iz vana ali samo eu warehouse. Brend nije toliko bitan, samo da je android. Od brandova bi pristao na: sony, nokia, samsung, huawei i xiaomi. Hvala na preporukama i lijep pozdrav !
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2020 15:16 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za te pare se sigurno nađe poneki S10e na oglasima, a ak ne onda S9/S9+ odlično očuvan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Oki, prenijet cu preporuku. Uzima u obzor samo novi uredjaj, znaci neka otrazi s10e. Ty !
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, 

 

Trebam pomoc pri odabiru moba, u pitanju je P30 i A71, pri ovom odabiru me ne zanima razlika u cijeni jer imam ponudu po istoj cijeni. E sad, ne odlučan sam iz par razloga, navodno je kod P30 slabija baterija naspram samsungove, A71 je ajmo rec ogroman 6.7 20:9, ali nije ni p30 malac 6.47, ne znam jel bi jos plus bio sto je samsungov noviji model i ima taj super amoled + kaj svi hvale. Te me stvari zezaju u dilemi, a antutu znam kakav je, 100k je razlika u ocjeni, ali eto, zanima me jos i vase misljenje. Hvala :) 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Jel P30 ili P30 Pro? Običan P30 ima manji 6.1" ekran. Svejedno, ja bih odabrao P30 jer kamere su mnogo bolje od A71
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

To su dvije različite skupine mobova, sam si odluči dal želiš Huawei il Samsung. Meni su osobno A51 i A71 prekrasni, al pored P30 nemaju kaj radit. E sad kak je sa podrškom kod Huaweija i google servisa itd... ne znam, al P30 se čini ozbiljan mob, pogotovo zato što nije plastikaner iza.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

P30, ne znam kako mi je ostalo u glavi 6.47, a ne 6.1.

Znam da su dva potpuno razlicita svijeta po performansama, jel netko upucen sta ce biti sa podrskom kod huaweija? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
F1CHO96 kaže...

P30, ne znam kako mi je ostalo u glavi 6.47, a ne 6.1.

Znam da su dva potpuno razlicita svijeta po performansama, jel netko upucen sta ce biti sa podrskom kod huaweija? 

 Koristim P30 dva mjeseca- Zaista odličan mobitel. Baterija je više nego solidna... koristim dual sim, jako razgovaram na njega i stalno sam na njemu radi posla, također imam i spojen pametan sat i na kraju dana mi ostane 30-40 posto... 

 

Podrška će za uređaje do P30 i P30 pro biti uvijek od strane Googlea jer je za te uređaje potpisan ugovor od strane Huaweia i Googlea, od P40 pa nadalje Google više ne daje podršku... 

 

Kamera odlična, i prednja i zadnja, ekran solidan.... Zaista odlična mobitel, jedino neznam mu za realnu i pravu cijenu, dal se može za te novce dobit bolje ili gore...  Ja ga uzeo na njuškalu, novog i zapakiranog za 2500 prije dva mjeseca. 

 

Znam da je P30 pro dosta bolji mob ali je i dosta skuplji...

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 7:40 (Lennon12).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Najbrži kaže...

Uzeti li novi 8T (NFC mi potreban za wave2pay) sa 128GB ili gledati rabljeno do 1500kn:

Xiaomi  Mi 8

 

 Uzeo ga prije tjedan, 1200kn rabljeni s garancijom veoma zadovoljan brzinom i baterijom, a danas mi stigla i spigen maska

LOL: Crobrother
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Stric_Jura kaže...

Pozdrav, evo novog BB moba:

 

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Mobiteli-i-dodaci/REDMI-NOTE-9S-4-64GB/p/F00F8PS

 

Snapdragon 720G koji unatoč nižem broju je i jači od 730G....

 

5020 mAh baterija - zvjerka...

 Pozdrav, baš si tražim neki new phone, znači ovo je dobra ponuda?

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pored Mi8, novih za te novce, ne vidim kako je to dobra ponuda iskreno...

Polovnih da ne govorim.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

pa da uzimam novi mob, upiknuo bi ga iako je iznad moje psihološke granice od 1500 kn

 

ja sam pred 6 mj upiknuo na Abrakadabri Redmi Note 8T za 1294 kn

 

ali da, sad bih uzeo Note 9S

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za 1800kn nebih gledao mob sa 4GB radne memorije sigurno...

8/8T su odlični telefoni, ali za veće novce bi ipak išao na Mi9T, Mi8 i slične...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ja bi uzo neki pristojan mob u rasponu od 1 - 2t kn bolje naravno da je čim jeftinije, ništa pretjerano zahtjevno dosad sam imo IP 7. Vratio bi se na android.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nakon sto sam mislio bacit neke ozbiljnije pare na neke od novih 2020 flagshipa, skuzio sam da ipak necu jer snapdragon 855 u usporedbi sa 865 nije primjetno slabiji.

 

Samsung mi ne dolazi u obzir zbog exynosa, za cca 1000+ kn manje imam jaci i bolji snapdragon u Xiaomi uredjajima.

 

Dvoumim se izmedju dva modela: Mi 9 i Mi 9T Pro.

 

Bitna mi je veca baterija u 9T al ako je kamera uistinu inferiornija u odnosu na obicni Mi 9, ne mogu se odluciti.

 

 

8 Mi 9
8 Mi 9T Pro
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 20:19 (metrix.2k).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

evo gledam 8T 64/4 GB 1300kn po specifikacijama mi izgleda ko neki best buy koliko sam uspio večeras istražit..

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
metrix.2k kaže...

Nakon sto sam mislio bacit neke ozbiljnije pare na neke od novih 2020 flagshipa, skuzio sam da ipak necu jer snapdragon 855 u usporedbi sa 865 nije primjetno slabiji.

 

Samsung mi ne dolazi u obzir zbog exynosa, za cca 1000+ kn manje imam jaci i bolji snapdragon u Xiaomi uredjajima.

 

Dvoumim se izmedju dva modela: Mi 9 i Mi 9T Pro.

 

Bitna mi je veca baterija u 9T al ako je kamera uistinu inferiornija u odnosu na obicni Mi 9, ne mogu se odluciti.

 

 

 

 Imao sam oba modela, trenutno sam na mi9.

 

Prednosti mi 9:

- tanji i lakši, dosta ljudi ovo zanemari ali meni je s vremnom sve bitnije

- nema skocne kamere - draže mi je imat maleni notch nego da svaki put kad slucajno ili namjerno upalim prednju kameru ona izlazi, baš postane iritantno

- irc za daljinski, rjetko koristim, al koristim

- uw kamera - ovo je najveca razlika, vise mp, autofokus (omogucuje makro fotke) i veci otvor blende.

- bezicno punjenje - meni nebitno, al ko voli

- bolji hapticki odaziv/vibromotor - prva stvar na mi9t pro koju sam napravio je iskljucio hapticki odaziv jer mu je vibromotor preslab, na mi9 je jaci.

 

Prednosti mi9t pro

- jaca baterija - prva dva dana koristenja mislio sam da je ogromna razlika, ali sad kad mi se mi9 malo "slegnuo" sa svim ukljucenim imam cca 5h SOT, a mi 9t pro je cca 6H. Ne zamaram se toliko time jer se prebrzo puni.

- 3,5mm - e ovo mi baš fali na mi9

- zaslon bez ureza - al zato skocna kamera, jebiga

 

Ugl koji god uzmes ces bit zadovoljan, nek ti cijena bude najveci kriterij. 

 

Over(C)lock kaže...

evo gledam 8T 64/4 GB 1300kn po specifikacijama mi izgleda ko neki best buy koliko sam uspio večeras istražit..

 Mora li bit novi?

Ako ne mora potraži na njuškalu mi8 / mi9, do 2000kn apsolutni hit.

Ako mora bit novi, a budget je do 2000kn, išao bi sa  Xiaomi Note 9s

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Mobiteli-i-dodaci/REDMI-NOTE-9S-4-64GB/p/C00F8PO

 

- Znatno snažniji i štedljiviji chipset

- brža memorija

- dosta snažnija baterija

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice