Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.621
|
čitano: 11.375.546
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Kod ljubitelja kamere je problem što je obično najbolji fotografski stroj upravo flagship. Ne rade baš mobitele srednje klase koji će žrtvovati druge stvari samo da je kamera top.

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Kod ljubitelja kamere je problem što je obično najbolji fotografski stroj upravo flagship. Ne rade baš mobitele srednje klase koji će žrtvovati druge stvari samo da je kamera top.

 Nekada im se omakne bolji senzor u mid rangeru (stariji koji je ranije bio u nekom još bolje mobitelu), ali onda softver sve zezne.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Kod ljubitelja kamere je problem što je obično najbolji fotografski stroj upravo flagship. Ne rade baš mobitele srednje klase koji će žrtvovati druge stvari samo da je kamera top.

 Zato što je za najbolje rezultate potreban najbolji hardver ne samo što se optike tiče nego i chipset. Bilo je primjera u obliku Mi Note 10 - flagship camera setup spojen na snapdragon 730g, bolje od onih quadbayer senzora od 64mpix koji su bili u svakom midrangeru tada, ali isti taj senzor (108mpix) je u flagship telefonima istog proizvođača i razdoblja davao osjetno bolje rezultate. Na stranu to što je bio sporiji od flagshipa.

S druge strane, niche tržište ne privlači velike igrače, a mali igrači se boje proviriti jer ulaze u jako agresivnu i kompetitivnu sredinu gdje ih svaki zajeb može dovesti do bankrota. 

 

 

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Teško jer imaju 10000 modela svake godine. Često me zbuni kada vidim  isti model, isti broj modela, a onda krene PRO, PRO PLUS, ULTRA, NEO. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Imam ponudu za Samsung s23 ultra za 500e. Ima li šta bolje za tu ili sličnu cijenu, rabljeno naravno.
Bitna mi je kamera i baterija(da izdrži dan bez spajanja na punjač), sve ostalo manje bitno... Nisam neki heavy user...

Gledao sam još xiaomi 13t pro i eventualno honor 5/6 Pro?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
toshiba12345 kaže...
Imam ponudu za Samsung s23 ultra za 500e. Ima li šta bolje za tu ili sličnu cijenu, rabljeno naravno.
Bitna mi je kamera i baterija(da izdrži dan bez spajanja na punjač), sve ostalo manje bitno... Nisam neki heavy user...

Gledao sam još xiaomi 13t pro i eventualno honor 5/6 Pro?!

 Kolko je to dugo rabljeno?

Idealni modeli s23 ultra su oni kupljeni 2024 godine zbog starosti i garancije jer nisu mogli stic ujebat bateriju losim navikama punjenja.

Takve ispod 600 neces dobit i jos moras cekat da naleti takav i odma pecat inace ode brzo.

500e je stvarno niska cijena i mislim da bolje neces dobit kaj se kamera tice a i baterije su odlicne.

E sad ako je tvoj star godinu i pol ili vise razmisli malo jel ti vrijedi tih 100e dulja garancija i manje degradirana baterija

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Dobra cijena, ako je sve ok. Bateriju se promijeni za 60 eura i opet je dobra cijena. 

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Momci, meni je za oko zapao Samsung Galaxy A35. Smatrate li da je to najprikladniji odabir u toj cjenovnoj kategoriji?

Naravno, da sam svjestan ako "samo" dodam 100 Eura mogu kupiti nešto drastično bolje, zato i pitam u istoj cjenovnoj kategoriji (recimo do 250-270 EUR iliti cca 2000 neprežaljenih Kuna).

 

Nisam težak korisnik i ne gledam previše niti kameru i je li procesor jednu godinu novije ili starije generacije.

Bitno mi je da je mobitel minimalno 6GB/128GB (RAM i disk prostor) te da ima 5000 mAh bateriju.

Što se tiče gabarita htio bih da ne prelazi previše magičnu visinu od 160mm jer trčim s mobitelom u dresu. Kod Samsunga mi je zanimljivo što vidim da ima dulji period podrške softvera i sigurnosnih nadogradnji. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Momci, meni je za oko zapao Samsung Galaxy A35. Smatrate li da je to najprikladniji odabir u toj cjenovnoj kategoriji?

Naravno, da sam svjestan ako "samo" dodam 100 Eura mogu kupiti nešto drastično bolje, zato i pitam u istoj cjenovnoj kategoriji (recimo do 250-270 EUR iliti cca 2000 neprežaljenih Kuna).

 

Nisam težak korisnik i ne gledam previše niti kameru i je li procesor jednu godinu novije ili starije generacije.

Bitno mi je da je mobitel minimalno 6GB/128GB (RAM i disk prostor) te da ima 5000 mAh bateriju.

Što se tiče gabarita htio bih da ne prelazi previše magičnu visinu od 160mm jer trčim s mobitelom u dresu. Kod Samsunga mi je zanimljivo što vidim da ima dulji period podrške softvera i sigurnosnih nadogradnji. 

 Poco X6 pro je tu negdje. A bar dobiješ punjač s njim. Pa ako ti se kinezi ne gade...

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Do sada sam samo imao Kineze. Nemam straha od njih. Dobri uređaji, jedina mana im je slaba podrška softvera na dulje staze. Samsung ih prema onome što čitam šiša na veliko s 4 velike nadogradnje i hrpu godina sigurnosnih nadogradnji.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
OnePlus ima 4 nove verzije Androida i 6 godina sigurnosni patch. Nije to uopće loše. Vjerujem da s OP 13 dolazi još dulja podrška. Honor isto ima 4/5 podršku kao i Oppo. Za Xiaomi ne znam.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice