Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

poruka: 714
|
čitano: 141.793
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
zvonac, ne radi link na usporedbu kamera 808 vs 950
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
zuper kaže...
zvonac, ne radi link na usporedbu kamera 808 vs 950

 http://forums.windowscentral.com/microsoft-lumia-950/394621-pictures-videos-taken-my-lumia-950-a.html

 

Imas na te dvije stranice dost slika..

10 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Jeli ijedan operater najavio lumiu u svojoj ponudi i/ili kad bi trebala doći?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

navodno VIP od 1.12. sprema ponudu Lumie 950... XL po običaju nije u planu....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Lumia 950 u Bugu, ovaj Petric tako neprofesionalno zvuci..a prvi dojam "Nije lose ali moglo bi i bolje.." najjači. Sve mi se čini da bi review mogao biti jako sličan onome za Lumiu 920

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Ja ne kužim šta vi očekujete od tog uređaja? Mesiju? Nije baš realno to... Dobar će bit al samo upast u prosjek...

16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Kolko citam na WPS, ekipa je relativno zadovoljna, al sveukupni dojam kvari RTM Win10, za kojeg se moze rec da jos nije to dovedeno do kraja (sitni bugovi)

Ekipa prijavljuje battery drain i zagrijavanje uredjaja, al to je sad sve jos frisko i trebalo bi pricekat da prvo OS srede i onda vidjet pravo stanje..

Kamera je naravno odlicna...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Šta izbacili su flagship sa nedovršenim izbugiranim OSom i ekipa zadovoljna? zanimljivo..

Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Bit će da su se standardi smanjili pa ekipa djeluje na principu daj šta daš sve primam... 

A ono, ta ''konačna'' verzija windži se odgađa, prvo jesen, pa zima, pa će sad i proljeće bit u igri...

9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

najbitnije je da ne bude hardwere problema sa ekranom i drugim komponentama... za softver polako... ispraviće se u slijedeća 3 mjeseca... a dotle će pasti cijena... ma ljudi prigovaraju samo zato da prigovaraju... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Evo planiram uzet Lumiu 950 u VIP-u, razlika izmedju 950 i XL je 800kn, jel se po vama isplati uzimat 950XL? Frka me da mozda nije malo prevelika, al opet ima malo bolje specke.  kaj vi velite?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
bubimir13 kaže...

Bit će da su se standardi smanjili pa ekipa djeluje na principu daj šta daš sve primam... 

A ono, ta ''konačna'' verzija windži se odgađa, prvo jesen, pa zima, pa će sad i proljeće bit u igri...

To je to kad postaneš fanatik neke stvari, nešto kao jabučar pa više ne pitaš šta kupuješ samo daj.

Žalosno je to što su napravili, moglo bi ih koštati glave a toliki softwerski div kao da nema resurse da danonocno sve ispoliraju.. baš su se lijepo uzdigli (windows phone ekosistem) u vrijeme dok je nokia bila u igri sa modelima 920/5 i wp8 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
komba kaže...

Evo planiram uzet Lumiu 950 u VIP-u, razlika izmedju 950 i XL je 800kn, jel se po vama isplati uzimat 950XL? Frka me da mozda nije malo prevelika, al opet ima malo bolje specke.  kaj vi velite?

 

i na veliko se navikneš... poslije će ti svi biti premali :)

15 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
komba kaže...

Evo planiram uzet Lumiu 950 u VIP-u, razlika izmedju 950 i XL je 800kn, jel se po vama isplati uzimat 950XL? Frka me da mozda nije malo prevelika, al opet ima malo bolje specke.  kaj vi velite?

Može link do si vidio cijene uređaja?

Battlelog: MUDO_HR
8 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Kroz par dana ce ti bit na webu, ja sam dobio PDF od frenda sa cijenama po tarifama. 

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
komba kaže...

Kroz par dana ce ti bit na webu, ja sam dobio PDF od frenda sa cijenama po tarifama. 

 Može tu ili na PP cijena uređaja i mjesečna nadoplata u L+ i XL+ tarifama (bez i sa korištenjem fiksnih usluga) za XLicu?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
bik kaže...
bubimir13 kaže...

Bit će da su se standardi smanjili pa ekipa djeluje na principu daj šta daš sve primam... 

A ono, ta ''konačna'' verzija windži se odgađa, prvo jesen, pa zima, pa će sad i proljeće bit u igri...

To je to kad postaneš fanatik neke stvari, nešto kao jabučar pa više ne pitaš šta kupuješ samo daj.

Žalosno je to što su napravili, moglo bi ih koštati glave a toliki softwerski div kao da nema resurse da danonocno sve ispoliraju.. baš su se lijepo uzdigli (windows phone ekosistem) u vrijeme dok je nokia bila u igri sa modelima 920/5 i wp8 

 

Ili to ili kompleks manje vrijednosti. Pa kad se već potroši ljepa suma para a nema natrag onda je sve ekstra na njemu a ono puca od bugova i nedostataka. I sad se pljucka po Petricu jer veli da je dobar al nije to to kaj je mislio da će bit. Pa čovjek rekao istinu samo, ja ne vidim tu razlog za pljuvačinu ili minuse, po meni je to poštenije neg licemjerna ekipa sa Samsunzima i Ajfonovima kaj ih nahvale do neba, nedostatke procijede kroz zube tek eto toliko da bude dojam poštenosti a na modelu sljedeće godine pjevaju ode jer je kompanija ispravila ''veliki'' nedostatak.

Priča se da je početno interesiranje za 950 seriju veliko ali će svejedno udjel, prodaja i sve ostalo ostat isti. Jer Microsoft ne brine dovoljno. Sjebali su šansu nakon WM6.0 počeli izvodit kerefeke i konkurencija ih pomela. U ovoj industriji greške i tromost se kažnjavaju jbg.

12 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Mogu reći da sam iznenađen s kamerom na mojoj Lumiji 950 XL.. Stvarno se čini vrh..

youtube.com/mislavbusic
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
WackyZG kaže...
komba kaže...

Kroz par dana ce ti bit na webu, ja sam dobio PDF od frenda sa cijenama po tarifama. 

 Može tu ili na PP cijena uređaja i mjesečna nadoplata u L+ i XL+ tarifama (bez i sa korištenjem fiksnih usluga) za XLicu?

 

Evo: bez mjesecne otplate

     3300 u XL tarifi

     4300 u L tarifi

 

sa 100kn/mj

     1000kn odmah u XL

     1800kn odmah u L

 

12 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Evo ako nekog zanima jedan domaći video iskutijejavanja Lumie 950 XL ;)

 

http://mob.hr/testiramo-microsoft-lumia-950-xl/

 

youtube.com/mislavbusic
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
komba kaže...
WackyZG kaže...
komba kaže...

Kroz par dana ce ti bit na webu, ja sam dobio PDF od frenda sa cijenama po tarifama. 

 Može tu ili na PP cijena uređaja i mjesečna nadoplata u L+ i XL+ tarifama (bez i sa korištenjem fiksnih usluga) za XLicu?

 

Evo: bez mjesecne otplate

     3300 u XL tarifi

     4300 u L tarifi

 

sa 100kn/mj

     1000kn odmah u XL

     1800kn odmah u L

 

 Očekivano. Ja ću čekati par mjeseci pa na Njušci upiknuti XL, kad cijene malo padnu, iako je i ovo poštena cijena. Ali se mislim maknuti s tih plaćanja mobitela svaki mjesec na računu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
komba kaže...
WackyZG kaže..

 

Evo: bez mjesecne otplate

     3300 u XL tarifi

     4300 u L tarifi

 

sa 100kn/mj

     1000kn odmah u XL

     1800kn odmah u L

 

 Definitivno preskupo. Tone i tone mobitela koji zagađuju prirodu sve više... a ovi Vipovi su valjda pozlaćeni pa su im svi mobiteli daleko skuplji od konkurencije??? (npr. S6 kod njih je 1500kn plus 260 mjesečno a kod tele2 je 275kn mj i samo 95kn u startu...)

 

Inače, ovaj mobitel je ništa posebno, niti bih ikada koristio Windowse. Jesu pouzdani i stabilni, traže manje resursa i bolje su optimizirani od Androida ali nemaju toliku slobodu i funkcije. A što se tiče konkretno izgleda i hardvera ove "Lumie" - ništa posebno i ništa već neviđeno 100.000 puta kod dosadnih, glupih kineza... komad debele plastične pločice i smeće od Snapdragona iznutra. 

Jedino što valja vjerojatno je kamera i njen softver, jer je Nokia to oduvijek radila poprilično kvalitetno, pa će valjda i MS nastaviti. Sve u svemu, još jedan dosadni ružnjikavi mobitel, zapravo više cigla nego aparat.

 

 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 2:56 (Danyel).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
A koji ti novi android i flagship nije preskup? Reci iskreno a ne tu mlatit praznu slamu. Fali ti piratstvo.
10 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Danyel kaže...
komba kaže...
WackyZG kaže..

 

Evo: bez mjesecne otplate

     3300 u XL tarifi

     4300 u L tarifi

 

sa 100kn/mj

     1000kn odmah u XL

     1800kn odmah u L

 

 Definitivno preskupo. Tone i tone mobitela koji zagađuju prirodu sve više... a ovi Vipovi su valjda pozlaćeni pa su im svi mobiteli daleko skuplji od konkurencije??? (npr. S6 kod njih je 1500kn plus 260 mjesečno a kod tele2 je 275kn mj i samo 95kn u startu...)

 

Inače, ovaj mobitel je ništa posebno, niti bih ikada koristio Windowse. Jesu pouzdani i stabilni, traže manje resursa i bolje su optimizirani od Androida ali nemaju toliku slobodu i funkcije. A što se tiče konkretno izgleda i hardvera ove "Lumie" - ništa posebno i ništa već neviđeno 100.000 puta kod dosadnih, glupih kineza... komad debele plastične pločice i smeće od Snapdragona iznutra. 

Jedino što valja vjerojatno je kamera i njen softver, jer je Nokia to oduvijek radila poprilično kvalitetno, pa će valjda i MS nastaviti. Sve u svemu, još jedan dosadni ružnjikavi mobitel, zapravo više cigla nego aparat.

 

 

 

 

Ovo mozda zvuci grubo nekome tko voli Lumie i WP opcenito, ali ovo je vrlo realan opis.

Sam mobitel osim sto nije pretjerano lijep jos je i korak unazad sto se materijala tice.

Svi proizvodjaci idu naprijed, rade sve ljepse i bolje mobitele (materijali), a samo Microsoft sebi dopusta ovakav korak unazad.

Ona Lumia 930 je bila jako dobar mobitel sa metalnim okvirom, a ovo je uzas...pa danas i kineski mobiteli imaju vrhunske materijale i izradu...jedan Oneplus X je premium mobitel za ovu Lumiu.

Ovo jedino vrijedi kupiti foto entuzijastima jer koliko sam vidio uzorke slika kamera je zbilja odlicna i tu za mene prica zavrsava.

9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

a svi gospoda velika pa žele aluminije, fine materijale, dizajne, a svi prepisujete isto od prve recenzije (ne ovdje na bugu već na drugom portalu) na kojoj je to za materijale napisano a nitko realno nije držao 950 u ruci. nekome se sviđa nekome se ne sviđa.. čemu sad liturgije oko toga... nema drugih problema pa ajmo nešt drugo nać za pljuvanje... svi veliki stručnjaci a nitko o ničem nema pojma... da je skopirao izgled nekog Samsunga ili LG-a onda bi pljuvali po tome. kao što sam već prije pisao, ako vam se ne sviđa produži dalje... nije jedini mobitel na svijetu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Volim taj Gsmarena test, slike su fantasticne...odlicno hvata detalje...jos da ima aplikacija za taj OS mozda bih i presao na njega

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Ja iskreno nevidim niti jedan jedini razlog da sa svoje Lumije 930 predjem na 950, i dalje drzim da je 930 vrh vrhova i da nista nezaostaje za ova dva nova modela, pogotovo sto se tice "premium" izgleda i osjecaja u rukama. 

 
1 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice