Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

poruka: 714
|
čitano: 141.699
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

 

upravo ono što sam pisao, kojih 450 kn skuplje nego da naručiš iz Njemačke i ne dobiješ ništa na dar (u Njemačkoj ako nekoga imaš barem dobiješ Display Dock)

12 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Naspram konkurencije ovo je ok cijena.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

5 somova za SD808...Nope 

10 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Upravo to, ne mogu opisat frustriranost s tim kaj su napravili takvu razliku između XL i ne XL. 

 

Imam 5,5" i to je na granici, 5,1 bi bilo idealno ali je hardver loš. 5,7" je već preveliko ali ima adekvatan ostatak hardvera. 

 

Kaj nisu mogli stavit samo da razlika bude u ekranu i eventualno rezoluciji i količini rama ili bateriji 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 4 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

na njemačkom amazonu uz kupnju Lumie 950/950XL dobije se na poklon i 32GB microSD kartica i bežični "jastuk" punjač na dar uz napomenu da to traje do isteka zaliha a čini mi se da su zalihe male... (Display Dock se isto ide besplatno ali ne uz narudžbu već preko promotivnog koda se naruči sa njemačkog Microsoft store)...

 

http://www.amazon.de/b/ref=amb_link_198073927_1?ie=UTF8&node=8512825031&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=hero-quick-promo&pf_rd_r=0CK932BKC3KS6ZS6J2H9&pf_rd_t=201&pf_rd_p=755820547&pf_rd_i=B016AAM51U

 

Uz Njemačku i UK, i kupci u Poljskoj će dobiti Display Dock besplatno

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
bubimir13 kaže...

5 somova za SD808...Nope 

 a čekaj onda 2 godine da Apple skopira sve u iPhone 8 i plati opet 5 somova :P

10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Koga da kopira? Pa njih bi bilo sram i raspustili bi se da ovo kopiraju. Šta tu imaju kopirat? 

Daleko od toga da je realno dat 8 somova za Apple, al ovo je isto pretjerivanje, 5 somova za nešto di ne možeš ni aplikaciju od banke instalirat i što će ti šatro služit kao fotoaparat. Sorry al rađe utučem to u dobar fotić ako je ta namjena. Osim toga, razlike u današnjim mobilnim fotićima su nijansirane, nije to više tako izraženo uvrijeme 808 pureview ili 1020 koje su uvjerljivo dominirale i bile bez konkurencije. Za ovo tek moramo vidjet samplove, pa korištenje uređaja da bi se donio neki sud o kvaliteti. Očekujem odličan fotić, al ne bez mana.

Drugo, što to WinX može ponudit šta se već nije vidjelo ili imalo? Brzo sučelje, bolji život baterije, Continuum, Cortana, manje više sve što je već se provuklo kao neki standard. Ako ne bace na marketing zadnju paru što imaju, do 2017. ih neće bit jer su WinPhone sad prilično marginalan sustav. 

13 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
bubimir13 kaže...

5 somova za SD808...Nope 

 Ne znam zašto podcjenjuješ 808 jer za razlike od 810, performanse su konstantne

 

 

 

12 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
bubimir13 kaže...

5 somova za SD808...Nope 

 Tvoje mišljenje...da smo u obrnutoj situaciji i ja da sam to napisao za Z5C ti bi mi referat napisao.

bubimir13 kaže...

Koga da kopira? Pa njih bi bilo sram i raspustili bi se da ovo kopiraju. Šta tu imaju kopirat? 

Daleko od toga da je realno dat 8 somova za Apple, al ovo je isto pretjerivanje, 5 somova za nešto di ne možeš ni aplikaciju od banke instalirat i što će ti šatro služit kao fotoaparat. Sorry al rađe utučem to u dobar fotić ako je ta namjena. Osim toga, razlike u današnjim mobilnim fotićima su nijansirane, nije to više tako izraženo uvrijeme 808 pureview ili 1020 koje su uvjerljivo dominirale i bile bez konkurencije. Za ovo tek moramo vidjet samplove, pa korištenje uređaja da bi se donio neki sud o kvaliteti. Očekujem odličan fotić, al ne bez mana.

Drugo, što to WinX može ponudit šta se već nije vidjelo ili imalo? Brzo sučelje, bolji život baterije, Continuum, Cortana, manje više sve što je već se provuklo kao neki standard. Ako ne bace na marketing zadnju paru što imaju, do 2017. ih neće bit jer su WinPhone sad prilično marginalan sustav. 

WP aplikacije banaka ima - hočeš ZABU, hočeš PBZ. Kladimo se da će fotić na ovim lumiama biti 2 godine ispred fotića na ovom tvom Z5...

zuper kaže...
bubimir13 kaže...

5 somova za SD808...Nope 

 Ne znam zašto podcjenjuješ 808 jer za razlike od 810, performanse su konstantne

 

  

Ako je moja lumia 640 s Snapdragonom 400 fluidna, ali baš fluidna onda mogu zamislit kako će radit ove dvije lumie...Ferrari

10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Pokušat ću bit pristojan.

 

Tvoje mišljenje...da smo u obrnutoj situaciji i ja da sam to napisao za Z5C ti bi mi referat napisao.

 

Jasno da je moje mišljenje, moje mišljenje je jednako tako bilo da se Z5 ne isplati uzimat ako već imaš Z3. Eto ti referata. Ne vidim razloga da daš 5000 za to kad je G4 jeftiniji. I vjerojatno i bolji sa svim svojim manama. Moje subjektivno mišljenje.

 

WP aplikacije banaka ima - hočeš ZABU, hočeš PBZ. Kladimo se da će fotić na ovim lumiama biti 2 godine ispred fotića na ovom tvom Z5...

 

 

Bravo, jer ZABA i PBZ su jedine banke na hr tržištu, jel tak? Ovo za 2 godine, ha ha NE. Jer sve što si vidio si vidio iz recenzija i kao takvim ti sebe smatraš objektivnim za ocijenit.  Ja sam svoje SUBJEKTIVNO, i to krajnje jer nisam ekspert, mišljenje napisao gore, a to je da kod današnjih flagshipova stvarno su nijanse u postobradi te koje doprinose. Npr. ponekad hladnija boja šteti vizualnosti scene, a oversaturated nagrđuje realnost. Da striktno gledam kamere i fappam na to ne bi uzimal Xperiju neg bi uzeo G4 ove godine. Al opet, nijanse djele između LGa, Samsunga, Sonyja, OP2 ili čak Lenovo Vibe Shot, odličan fotić u mobitelu BTW. 

 

 

Ako je moja lumia 640 s Snapdragonom 400 fluidna, ali baš fluidna onda mogu zamislit kako će radit ove dvije lumie...Ferrari

 

Tu se slažem djelomično, naime Lumie zbog superiornog kernela imaju znatno bolje performanse i trajanje baterije od ostalih mobitela. Ali gledajuć sveukupno, taj Ferrari nema točkove sa WinPhone. A točkovi su bitniji jbg. IMHO, I Xperia M2 je fluidna sa SD400 pa joj ništ ne garantira da će ostat fluidna na sljedećoj nadogradnji. Ako je dobije. Kužiš poantu, ne? 

 

 

16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Cijena bu još malo dole pala dok dođe i u ostale dućane, tak da sadašnja cijena je solidna, a dok gledamo kolko su ostali flagšipi bazirani na androidu koštali, cijena ove lumije je mila majka prema njima..

G4 je koštal blizu pet soma ak se ne varam, a ovi razvikaniji, daleko su premašili pet soma..

 

Hardver je čist ok, baterija bi mogla bit napokon na razini ostalih uređaja, OS mi djeluje da puno obećava, al to još vrijedi vidjet.

Kamera, poslovično dobra, tak da u to ne sumnjam i sigurno će napravit potres odnosno pomutnju u toj kategoriji, konkurencija će tek sljedeće godine odgovorit na Lumijnu (950) kameru u vidu novih modela koji su namjenjeni za 2016tu godinu..

Po svemu viđenim fotkama i videima koje su rađene lumijom, slike su wooow..

 

Ali do tad, ni MS ne spava i već se pripremaju za SoC820 koji je namjenjem pred kraj 2016te. MS je počeo lovit korak sa ostalima, sad vrijedi kaj će bit od toga svega na kraju..

 

Na žalost ak se govori striktno o kameri, većina puno govori (obećaje) a malo daje, odnosno finalni rezultat, to ide većinu android (Sony tradicionalno podbaci na tom polju, njega čak nit ne uzimam u obzir, kamera na Z5 je solidna, al to je to) smartfona, čast iznimkama (S6, G4, pa čak i neki renomirani kinezi) a Lumijama je taj segment oduvijek bio jača strana, tak da tu nema kiksanja, neg samo napredak u tom segmentu..

 

OS kao OS, zanemaren je dosta, al MS pokušava se vratit u igru da otme ostalima dio kolača a sa W10 im je sad prilika da i ostvare svoje naume..

Nakon dugo vremena, napokon i da je MS odgovorio na oštru konkurenciju, sad ćemo vidit kak će tržište reagirat na novopridošlice..

 

Uz manjak aplikacija na WPu, tu bar dobijete ono kaj je obećano, WP radi ultra fluidno, pa čak i zastarjeloj 930tki sa s800 radi preodlično, a 950 će vjerujem još bolje, znači tolerancija za lag, štekanje i sl. svedene su na minimum..

 

Sad dok sve znamo o kameri i OSu, najviše me zanima batka, ak položi test, definitvno prelazim na WP, pošto čekam dost vremena da MS nekaj izbaci van a da stoji uz rame ostalim flagšipima iz aktualnog OSa..

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Ma za kameru se valjd svi slažu, bolja da, ali ipak moje mišljenje je tu da su ipak nijanse u pitanju. Al dat 5000kn za near-flagship specke i OS za koji ne znaš budućnost mi se čini kao dat 5000 za Pureview 

15 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Specefikacije ok ali dizajn za jedan flagship je katastrofa, izgleda kao malo veča lumia 630. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
bubimir13 kaže...

Ma za kameru se valjd svi slažu, bolja da, ali ipak moje mišljenje je tu da su ipak nijanse u pitanju. Al dat 5000kn za near-flagship specke i OS za koji ne znaš budućnost mi se čini kao dat 5000 za Pureview 

 Continuum. To je budućnost koju zasad samo WP nudi

13 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Gdje bi se mogla očekivati neka povoljna(povoljnija) cijena 950 kad izađe?
I koliko dug je taj period hypea dok su cijene nabijene? Ima li ga uopće ili su cijene uvijek iste?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Prije kraja mjeseca ga nemoj očekivat, idući tjedan tek ide u prodaju u SADu.

16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Kod nas vele da bi trebao bit dostupan od 3.12. U nekim zemljama čak i prije..

Što se tiče hypea oko smartfona, tak je to uvijek u početku, dok se sve ne stiša, mada mislim da 950 ima dobru cijenu, nije prevelika, a vani je oko 4500kn, kod nas je naravno uvijek koju stotku veća..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Tko misli kupiti neka računa na situaciju kao sa 930, nekon 3mj sa 5k kn padne na 3k kn

15 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
bik kaže...

Tko misli kupiti neka računa na situaciju kao sa 930, nekon 3mj sa 5k kn padne na 3k kn

 I ja na to racunam, pa cu utopiti svoju 930 dobaciti para i uzeti 950 ili sacekati nove mid range lumie da vidim sta ce donijeti pa onda uzimati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2015 12:23 (malina22).
16 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
bik kaže...

Tko misli kupiti neka računa na situaciju kao sa 930, nekon 3mj sa 5k kn padne na 3k kn

 Kao i sa svakim smartfonom

 

 

16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Lumia dosla i do Mobisa, 950 DS, 4999kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Zapravo je najveći problem to da je u Mobisa... Valjda svi ovdje su čitali o njihovom ''servisu'' 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
zuper kaže...
bubimir13 kaže...

Ma za kameru se valjd svi slažu, bolja da, ali ipak moje mišljenje je tu da su ipak nijanse u pitanju. Al dat 5000kn za near-flagship specke i OS za koji ne znaš budućnost mi se čini kao dat 5000 za Pureview 

 Continuum. To je budućnost koju zasad samo WP nudi

 Continuum je cisti marketing. Imas mogucnost razvuci nekoliko aplikacija na monitoru. Da su omogucili spajanjem fona na monitor punokrvni win10, bilo bi to nesto bez konkurencije definitivno korisno...ovako mi nista ne znaci citanje maila i pisanja u wordu :)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2015 8:16 (robee1).
14 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
robee1 kaže...
zuper kaže...
bubimir13 kaže...

Ma za kameru se valjd svi slažu, bolja da, ali ipak moje mišljenje je tu da su ipak nijanse u pitanju. Al dat 5000kn za near-flagship specke i OS za koji ne znaš budućnost mi se čini kao dat 5000 za Pureview 

 Continuum. To je budućnost koju zasad samo WP nudi

 Continuum je cisti marketing. Imas mogucnost razvuci nekoliko aplikacija na monitoru. Da su omogucili spajamnjem fona na moritor punokrvni win10, bilo bi to nesto bez konkurencije definitivno korisno...ovako mi nista ne znaci citanje maila i pisanja u wordu :)

 

 Mnogim ljudima to je sve što i treba. Moraš shvatiti da je to "feature" koji je prvenstveno okrenut poslovnjacima. Zamisli si situaciju, moraš na službeni put, a ne da ti se nositi laptop, tablet, trebaš negdje održati prezentaciju ili na brzinu kod nekoga drugoga odraditi uređenje dokumenta, odgovoriti na mail ili slična situacija. Continuum tu uskače, da se ne moraš "mučiti" na malom ekranu.

Za ono što je zamišljen, Continuum je odrađen više nego dobro, prema onome što sam vidio na Youtube - u. Također, za nekog tko nije "gamer", može biti i zamjena za cjelokupan PC. Imaš Office, Mail, browser, čak i editor slika ako ti treba. Takvoj osobi ni ne treba više.

12 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
robee1 kaže...
zuper kaže...
bubimir13 kaže...

Ma za kameru se valjd svi slažu, bolja da, ali ipak moje mišljenje je tu da su ipak nijanse u pitanju. Al dat 5000kn za near-flagship specke i OS za koji ne znaš budućnost mi se čini kao dat 5000 za Pureview 

 Continuum. To je budućnost koju zasad samo WP nudi

 Continuum je cisti marketing. Imas mogucnost razvuci nekoliko aplikacija na monitoru. Da su omogucili spajanjem fona na monitor punokrvni win10, bilo bi to nesto bez konkurencije definitivno korisno...ovako mi nista ne znaci citanje maila i pisanja u wordu :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=6o0K90tvVYE 

 

Osim igrica mislim da bi tebao moći koistiti sve...

 

S ovom mogučnošću čini mi se da će se povećat broj kvalitetnih aplikacija u Windows tgovini.

16 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
robee1 kaže...
.ovako mi nista ne znaci citanje maila i pisanja u wordu :)

 

 To kaj tebi ne znači, al znači nekim drugim ljudima zato, uglavnom kak je neko rekao, to je fjučr winsa koji je dobrodošao da malo osvježi novitetima tu slabo zastupljenu platformu, uglavnom toje samo plus za MS..

 Tak da ne vidim to kao nikakvu smetnju i glupost i sl..

 

 

 

 

 

 

 

Nego

Kolko čitam ekipa je već dobila prve modele AT&T i dojomvi su pozitivni, a ekran hvale opako, zasad je još mana sam OS koji je u RTM (još ima neke sitnice koje treba sredit) verziji, al koji će se tokom vremena popravljat kroz updatee, tak da s te strane to je očekivan slijed događaja da se OS ispolira, samo treba malo vremena..

 

Generalno, hardver je na razini, a veliki plus je izmenjiva baterija i sd slot, minus, ružna je ova lumija kaj je da je, mogli su malo poradit na dizajnu, a ne od serije 5 do 9 sve praktički iste..

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2015 9:52 (zvonac).
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 10:42 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

I'll just leave that here... 

 

 

Treći, Microsoftov Windows Phone u odnosu na lani bilježi pad s ionako tužnih 3% na ovogodišnjih 1.7% tržišta, no ekipa iz Gartnera mu u narednom periodu ipak predviđa rast zbog pojave novih Windows 10 Mobile smartphonea.

 

http://www.smartphonehrvatska.com/2015/11/20/android-na-847-ios-na-131-windows-phone-spao-na-17-trzista/

15 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
bubimir13 kaže...

I'll just leave that here... 

 

 

Treći, Microsoftov Windows Phone u odnosu na lani bilježi pad s ionako tužnih 3% na ovogodišnjih 1.7% tržišta, no ekipa iz Gartnera mu u narednom periodu ipak predviđa rast zbog pojave novih Windows 10 Mobile smartphonea.

 

http://www.smartphonehrvatska.com/2015/11/20/android-na-847-ios-na-131-windows-phone-spao-na-17-trzista/

Kad lumia 950 dođe u ponudu VIP-a ili T-coma imaju jednog novog korisnika. 

Dosta je bilo dvi godine androida. 

Battlelog: MUDO_HR
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice