"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.743.836
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
andja kaže...

Trading Shenzen, OP 12 - ovo za carinu  je sigurno?, obzirom da trenutno šalju samo iz Kine i nema ga još u EU skladištu.

 Sigurno je, kaj uopce kupuje neko na trading shenzenu u eu skladistu? Bezveze veca cijena a dode svega par dana prije 

9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

je li ovaj dhgate siguran i da li vrijedi garancija kod našeg ovlaštenog servisa za xiaomi (je li to agram servis? ) kada se kupi preko njih:
https://www.dhgate.com/product/global-version-poco-x6-pro-5g-mtk-dimensity/937788532.html?skuid=1206081657662238775&f=bm%7Caff%7Cyfaf%7C101099%7C101099_100180_961072
stranica gdje sam našao link piše njemačko skladište, 2 godine garancija.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pretpostavljaš ili iskustvo ?

 

U EU smo zar ne, zar nebi morali priznati jamstvo za svaki mobitel sa EU garancijom ?

Tu se spominje i agram servis kao ovlašteni za xiaomi: https://mi.hr/servis-i-jamstvo

I kako onda ide jamstvo preko mobileshop.eu ?
Piše da imaju 2 jamstva  https://www.mobileshop.eu/hr/warranty/
jedno od njih je EU JAMSTVO - Ovo je jamstvo proizvođača koje vrijedi 24 mjeseca ( Osim Apple uređaja čije je jamstvo 12 mjeseci ).
U Europskoj uniji, uz originalni račun, imate pravo na dvije godine usluge u ovlaštenom servisnom centru. U slučaju nepravilnog rada proizvoda ili kvara, proizvod se šalje izravno u ovlašteni servis.


Znači to je laž ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pa ne peru, za neke mobitele na webu im piše EU jamstvo a za neke piše to drugo JAMSTVO PRODAVATELJA - za to šalješ njima, a za ovo EU jamstvo možeš kao u bilo kojem ovlaštenom servisu.


Ako proizvodac odlucuje gdje ce vrijediti jamstvo kako onda bijelicevi mobiteli imaju jamstvo kod nas a mobileshop-ovi nemaju.
U jamstvu piše: https://www.mi.com/global/support/warranty/hr/
Proizvodi koji nisu stavljeni na tržište država Europskog gospodarskog prostora (EGP) / Europskog udruženja za slobodnu trgovinu (EFTA) od strane društva Xiaomi ili temeljem njegova pristanka, i/ili ih Xiaomi nije valjano proizveo i/ili ih Xiaomi ili njegov ovlašteni prodavatelj nije valjano stekao nisu pokriveni ovim komercijalnim jamstvom.
... to bi značilo da postoji jamstvo za cijelu Europu.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dali je netko imao slican problem s ZabomPS (xiaomi note 9 pro, sve radi perfektno osim te zabe), nakon azuriranja morao sam opet traziti nove kljuceve i kodove i nakon upisivanja pina (2x) mi izbaci poruku Pogreška (-1) null! Jednom je proradilo(jedne godine) nakon sto sam app maknuo i ponovno instalirao i jednom sam morao ocistiti memoriju od app pa je proradilo, sad opet nece, napravio sam sve zivo i mrtvo? Ovaj iz banke mi veli da promjenim na nase vrijeme ili da stavim auto

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 23:10 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Miro62 kaže...

Ne postoji nikakvo eu jamstvo, a gdje će vrijediti jamstvo odlučuje proizvođač sa svojom politikom.

Samsung ima EU jamstvo i možeš ga popravljati bilo gdje u EU, Apple ima worldwide jamstvo i može se popravljati bilo gdje u svijetu, Xiaomi nema ništa od toga.

Bijelić surađuje s Agramom i tamo šalje na popravak Xiaomije, popravljaju samo mobitele kojima je uvoznik Bijelić. Imaš njihov mejl pa ih pitaj sve detalje.

 

To što piše na mobileshop je čista glupost, oni su kao trgovac odgovorni za servis, a na ovaj način peru ruke i kažu kupcu da nosi sam na servis, a servis će ga odbiti.

Svakako tamo ne bi ništa kupovao jer to nije hrvatska trgovina nego Češka i možeš imati samo problema.

 EU je jedinstveno tržište i u bilo kojoj EU zemlji da legalno kupiš proizvod mora se moći servisirati u bilo kojem servisu koji taj proizvod održava. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Uzeo bih sa Trading shenzen-a Xiaomi s otključanim bootloader-om, pa ako ima netko tko koristi RBA internet bankarstvo samo da potvrdi da mu radi da se ne zaletim ....

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

neki skuplji xiaomi imaju international warranty:  https://www.mi.com/global/support/xiaomi-iws/
ali i za njih vrijede različita pravila po zemljama. Kupljeni u hrvatistanu se mogu samo tu servisirati, dok Njemački xiaomi 12 pro mogu u cijelom svijetu.
Garancije za druge modele koliko sam preletio  https://www.mi.com/global/support/warranty/   samo vrijede u kupljenoj zemlji.


No na Poco stranici : https://www.po.co/global/service/warranty/  za recimo Španjolsko jamstvo piše:
In accordance with EU legislation, Xiaomi offers a warranty service between countries where Xiaomi officially sells its products. If you purchased your product in Spain, France, Italy, Portugal, Holland, Belgium, or Ireland, you can request warranty service in any of these countries.
Pa onda ako xiaomi službeno prodaje u Hrvatskoj zar nebi trebala i Hrvatska, a i mnoge druge zemlje, biti na toj listi ?

Kao da si nisu još sredili pravila jer su novi brend.

 
0 0 hvala 0
6 tjedana
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Svi mobiteli bi trebali imati međunarodnu garanciju bez obzira gdje je kupljen

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
pete04 kaže...

Kao da si nisu još sredili pravila jer su novi brend.

Xiaomi nije novi brand. U Hrvatskoj postoji već dugo. Samo je pitanje tko ga ja i kako uvozio i prodavao.

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Miro62 kaže...

Naravno da to nije tako, forumi su prepuni primjera gdje servis odbija jamstvo jer je proizvod kupljen u drugoj eu državi i nije namjenjen za lokalno tržište.

Odi u extreme digital temu pa čitaj kako Whirpool Hrvatska ne popravlja bijelu tehniku kupljenu u Mađarskoj.

 

Isto tako hrpa je primjera gdje su ljudi kupili proizvode na mall.hr koji sve uvozi iz Slovenije i ne može se ovdje servisirati i jasno piše na jamstvenom listu tko je ovlašteni servis u Sloveniji.

 

Nije čak dovoljno ni kupiti u Hrvatskoj da bi bilo popravljivo u Hrvatskoj.

Pravi primjer je taj Xiaomi, masa trgovaca ga uvozi na svoju ruku lijevim kanalima, za takve mobitele ne vrijedi jamstvo u ovlaštenom servisu jer nije uvežen preko distributera kojeg je proizvođač ovlastio.

Nema potrebe pisati dezinformacije o "jedinstvenom tržištu".

 

 

 Ako postoje takvi slučajevi onda rade protiv pravila i zakona EU-a i njenih članica.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Miro62 kaže...

Ne postoje takvi EU zakoni.

Ako već pričaš o nečemu onda to potkrijepi dokazima.

 A koje ti dokaze očekuješ od mene?! EU je jedinstveno tržište, zato i postoji EU. Uvoznik u neku od članica EU je ujedno i uvoznik u EU kao takvu.

Ako je proizvod regularno uvezen u EU tad se mora moći servisirati u svim regularnim servisima za taj proizvod.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Piše gore da se na kupnju s trading shenzen iz kine (ne eu warehouse) ne placa carina, jel može netko to potvrditi? Naši znaju naplatiti carinu i uslugu carinjenja na ebay pakete od 5-10 eura, pa mi je cudno da nebi naplatili na mob od 700-800 eura
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kupio već nekoliko mobitela, ne plaća se ništa.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Naručio jučer s TradingShenzhena ovaj OnePlus 12. Nadam se da će mi doći kroz dva tjedna da se s njime pozabavim. Koliko vidim, više ne naplaćuju flashanje OxygenOS-a. Kada stigne, objavim par fotkica i javim dojmove.

I want to believe
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ajde fala k. da ga netko konačno naručio, cekam utisak nekog tko ga bude imao tu sa foruma, od ovih jutub recenzenata mi se više sere.

Koji mob imaš sad?

Imam pola godine op11, uglavnom dobar mob ali fali periskopska 3x a najvise fali periskopska x5 sa neprežaljenog p40pro. 

Nječkam se između op12 i  xiaomi ultre13. 

Ajde svakako nabaci neku recenziju kad stigne, pogotovo kako si zadovoljan sa kamerama i baterijom. 

 

5 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Naručio i ja OP12 s Tradingshenzena. Ižašao 653e s njihovim kuponom od 10e. Pa kada stigne javim dojmove. Sada sam na OP9pro. On ide kćerki kada dođe 12-tka.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Zna li netko može li se s TradingShenzhena dobiti R1 račun?
Znači kupiti za firmu iz EU skladišta?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Trenutno imam Poco F3 više od dvije godine. Idem na pauzu od Xiaomija pa sam se odlučio na OnePlus. Sviđa mi se što nemaju previše modela svake godine za razliku od Xiaomija i Samsunga koji niti sami neznaju što sve imaju na tržištu.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2024 21:52 (Brki1994).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Također i ja naručio sa TShenzena :) ali verziju 12/256 te uz njihov kupon me uzašao cca 650eura kako je gore već napisano. Budemo vidili kako će se ponašati i kakvi će utisci biti :) Dosad sam bio na Xiaomiju mi5 i trenutno MiNote 10 liteu. Vjerujem da će biti upgrade...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nekoć smo na ovoj temi tražili alternative skupim zapadnim uređajima, a sada se i tu kupuje za 650 eura :-D

4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Korny1603987 kaže...

Nekoć smo na ovoj temi tražili alternative skupim zapadnim uređajima, a sada se i tu kupuje za 650 eura :-D

 Kako tko. Nekada mi je plafon bio 200 EUR-a, sada zbog inflacije 300 EUR-a. Trenutni mobitel je koštao 270 EUR-a. Ima zaštitnu masku tako da nitko nema pojma koji mobitel koristim kada ga bahato stavim na stol u kafiću, a kako otraga ima velike otvore kamere, neki pomisle i da je Iphone. :-D

7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja sam uzeo iqoo 12 sa TShenzena... javim utiske.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja još živim u "nekada". Dakle kada sam tražio mobitel za Božić 2021. imao sam viziju 200 Eura i na kraju sam našao Realme 8 za nekih 1.300 kuna. Bila je to dobra prilika. Specifikacijama solidan mobitel. Nije da tražim zamjenu jer još sve funkcionira, ali i dalje pratim ovdje što izlazi vrijedno spomena u toj sferi od 200 eura.

5 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja isto živim u toj sferi.

Pred 2 i pol godine kupio poco x3 pro za nekih cca 200€ , no čini mi se ovako od oka da se za tu cijenu sada ne može pronaći jednako kvalitetan i dobar mobitel :)

7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
To se toliko prominilo da je gadljivo, znaci do 2000kn su skartovi od mobitela.
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
m0mm0 kaže...
To se toliko prominilo da je gadljivo, znaci do 2000kn su skartovi od mobitela.

Do 2000 kuna iliti 270 EUR-a ima više podkategorija mobitela. Ako ti tvrdiš da su svi škart, onda griješiš.

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
m0mm0 kaže...
To se toliko prominilo da je gadljivo, znaci do 2000kn su skartovi od mobitela.

 Definitivno nisu škartovi. Ima pristojnih mobitela za te novce, ovisi šta trebaš.

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pretpostavljam da čovjek nije mislio da ti mobiteli nisu za ništa i da su škart u pravom smislu riječi nego da si nekad za 2000,00 kuna kupio flagship killera ili neki dobar mobitel srednjeg ranga s kojim si bio jako blizu top modela, a da za to sada treba ipak 50% ili čak znatno više novaca. Osobno se slažem s njegovim mišljenjem, jer sam zadnjih dana gledao, istraživao što bih si kupio, a da je tu ipak nekakav skok u odnosu na ono što imam i staro je par godina i gle čuda tek od oko 400,00 eura je sad to nešto ili košta znatno i više $$$, ako bih želio još nešto malo bolje. Imam osjećaj da smo po svemu tome prilično prevareni. Cijene nekakvih top modela su narasle 3 puta u odnosu na ono što su bile ranije u nekakvim omjerima, a tome se ne nazire kraj. No, tome smo ionako sami najviše kumovali i da ne plaćamo te neke "bitne" sitnice toliko više ne bi toliko to ni koštalo niti bi omjeri sada bili ovakvi. Uglavnom svatko nek si odreže što traži i u kojem cjenovnom rangu i to je to. S ovim još ću malo dodati za ovo ili ono dođeš opet do top modela i cifri od kojih boli glava. Sretno svima u ponalasku onog što ih zadovoljava i što im je u stvari potrebno i dovoljno.  

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bNeo kaže...

Pretpostavljam da čovjek nije mislio da ti mobiteli nisu za ništa i da su škart u pravom smislu riječi nego da si nekad za 2000,00 kuna kupio flagship killera ili neki dobar mobitel srednjeg ranga s kojim si bio jako blizu top modela, a da za to sada treba ipak 50% ili čak znatno više novaca. Osobno se slažem s njegovim mišljenjem, jer sam zadnjih dana gledao, istraživao što bih si kupio, a da je tu ipak nekakav skok u odnosu na ono što imam i staro je par godina i gle čuda tek od oko 400,00 eura je sad to nešto ili košta znatno i više $$$, ako bih želio još nešto malo bolje. Imam osjećaj da smo po svemu tome prilično prevareni. Cijene nekakvih top modela su narasle 3 puta u odnosu na ono što su bile ranije u nekakvim omjerima, a tome se ne nazire kraj. No, tome smo ionako sami najviše kumovali i da ne plaćamo te neke "bitne" sitnice toliko više ne bi toliko to ni koštalo niti bi omjeri sada bili ovakvi.Uglavnom svatko nek si odreže što traži i u kojem cjenovnom rangu i to je to. S ovim još ću malo dodati za ovo ili ono dođeš opet do top modela i cifri od kojih boli glava. Sretno svima u ponalasku onog što ih zadovoljava i što im je u stvari potrebno i dovoljno.  

 Da nisi napisao ovo što sam naglasio u tekstu, onda bih ti ja to odgovorio. Koliko god nešto poskupilo, ekipa kupuje. A svi kukaju kako je skupo i nemaju novca. Ali dok se tvrdi kako se dobro prodaju skupi modeli, proizvođači i trgovci nemaju o čemu brinuti.

 

https://www.counterpointresearch.com/insights/global-premium-smartphone-market-continues-record-growth-2023/

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice