HTC Sensation

poruka: 1.258
|
čitano: 346.978
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
HTC Sensation

Imas od mihea (android revolution) superwipe script..to flashaj prije svega. Onda rom - onda gapps ako je potrebno.

 

ja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC Sensation

Mislio sam zamjeniti iphone 4 za sensation pa me zanima koji je najbolji rom da obavezno ima sense i ics/jb?

Najbitnije mi je da je sto vise stabilan.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: HTC Sensation
EZY-E kaže...

Mislio sam zamjeniti iphone 4 za sensation pa me zanima koji je najbolji rom da obavezno ima sense i ics/jb?

Najbitnije mi je da je sto vise stabilan.

 

Malo mi luda zamjena jer u nas (BiH) HTC Sensation možeš naći po cijeni od 250km (1000kn) u dobrom stanju, dok iphone 4 drži još dosta visoku cijenu u nas teško nađeš ipod 350km (1400kn)... Možda je isplativije prodati Iphone pa onda kupiti Sensation, uštedio bi :)... AL to je bar moje mišljenje...Evo ontopic... Imao sam Sensation i Cyanogenmodove sam većinom koristio, išli su glat i nisam imao problema s njima, tako da ove ostale nisam baš ni isprobavao....

H3rc0
14 godina
offline
Re: HTC Sensation
H3rc0 kaže...
EZY-E kaže...

Mislio sam zamjeniti iphone 4 za sensation pa me zanima koji je najbolji rom da obavezno ima sense i ics/jb?

Najbitnije mi je da je sto vise stabilan.

 

Malo mi luda zamjena jer u nas (BiH) HTC Sensation možeš naći po cijeni od 250km (1000kn) u dobrom stanju, dok iphone 4 drži još dosta visoku cijenu u nas teško nađeš ipod 350km (1400kn)... Možda je isplativije prodati Iphone pa onda kupiti Sensation, uštedio bi :)... AL to je bar moje mišljenje...Evo ontopic... Imao sam Sensation i Cyanogenmodove sam većinom koristio, išli su glat i nisam imao problema s njima, tako da ove ostale nisam baš ni isprobavao....

Dap, cini mi se da je ipak onda bolje ga prodati pa mozda nadem i one s za te pare :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
14 godina
offline
HTC Sensation

Jel probao tko Vipers romove sa sensom 4?

Ima li problema, šteka li itd?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC Sensation

Vipers 1.6.3 je zadnje sto sam probao, odlicno je radio.

Probaj ovaj novi 2.0 .

ja
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HTC Sensation

Ja trenutno koristim Jellybean 4.3 AOSP ali nisam bas bio zadovoljan jer ne znao puno puta zastajkivati ali sam danas stavio sultan kernel i sad radi odlicno, bez lagga.

Neki dan mi je dosla i anker baterija iz amerike tako da sam sada rijesen slijedecih godinu dana, naravno ako ne iskoci neka dobra ponuda {#}

Ohne Audi geht es nicht..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HTC Sensation
Svirao mi alarm ujutro i kak sam ga isao ugasit tak mi je pao mobitel i nist nije bilo na pravi tren, nakon par sati, pojavile su se dve horizontalne linije crne po ekranu, nije napukao ni nist, al mal smetaju te linije, jel moram mijenjat cijeli display i koliko bi kostalo ili je mozda nest softwerski jer sam citao da je i to moguce
11 godina
odjavljen
offline
Re: HTC Sensation
dado16 kaže...
Svirao mi alarm ujutro i kak sam ga isao ugasit tak mi je pao mobitel i nist nije bilo na pravi tren, nakon par sati, pojavile su se dve horizontalne linije crne po ekranu, nije napukao ni nist, al mal smetaju te linije, jel moram mijenjat cijeli display i koliko bi kostalo ili je mozda nest softwerski jer sam citao da je i to moguce

Pricekas koji dan, trebale bi te "linije" nestati.

15 godina
offline
Re: HTC Sensation
Vec je proslo nekoliko dana, samo se više proširilo i sad je stalo, jos uvijek nije to puno linija, al svejedno smeta....
11 godina
odjavljen
offline
Re: HTC Sensation
dado16 kaže...
Vec je proslo nekoliko dana, samo se više proširilo i sad je stalo, jos uvijek nije to puno linija, al svejedno smeta....

Ugasi mob izvadi bateriju i stavi ga da ti stoji negdje na hladnom par sati..probaj ga uplait i vidit jel se barem malo smanjilo, ak ne onda ces morat mjenjat lcd 

12 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

Nisam dugo bio u ovoj temi, pa da ispricam svoje iskustvo, mozda nekom pomogne :D

Mob mi je star skoro 2 god. Cim sam ga uzeo, stavio sam mu custom ROM, tj. nakon 2-3 dana, iako mi je to bio prvi android, opcenito prvi smartphone :)

Od tada sam uzivo mijenjat ROM-ove i docekivat nove verzije cim bi izasle, iskustva u mijenjanju imam i previse.. Al onda je dosao JB i (da izvinete) je**no restartovanje na svakom ROM-u. Sta god da sam stavio, mobitel bi se ugasio ili restartovo u nekim vremenskim periodima. Najgore mi je bilo kad se ugasi dok je u dzepu i propustim pozive, poruke ili dok pokusajem nekog nazvat, on se konstantno gasi.. {#}

 

Dugo sam trazio ROM koji nema problema sa tim, i vracao se na starije verzije, ali ni to nije pomoglo u potpunosti. I jednog dana se sjetim da sam negdje davno citao o problemu sa baterijom i njezinim lezistem. Tad mi je bila besmislica i nisam pokusavo nista poduzet jer mi je baterija savrseno lezala i nije mi se cinilo da ima mjesta za pomijeranje i probleme.

 

Ipak sam pokusao nesto poduzet jer je malo falilo da mobitel pocnem bacat kad se ugasi bez razloga, bio sam iznerviran. Htjeo sam ga i prodat.. :/

Nasao sam ovaj ROM, jer sam vidio da nema problema sa gasenjem u komentarima..  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2349756

Onda sam uzeo komad papira, par puta presavio i uguro iznad baterije, suprotno od kontakta, iako izgleda da je nemoguce ista stavit, ipak postoji mali rad. Od tada se mobitel nikad nije ugasio i restartovo {#}

Toliko sam bio sretan da ROM nisam mijenjo par mjeseci, cak ni update nisam radio :D Poslije sam pokuso druge ROM-ove, ali vecina ih i dalje ima probleme sa kamerom i gasenjem, tako da sam se vratio na ovaj i stavio najnoviju verziju. Nemam briga ni vecih problema :D {#}

Evo i slika, skonto sam kako i slikat kad nemam sa cime drugim haha.. PS: Komadic papira je isti onaj koji sam stavio prvog dana u nadi da ce nesto promijenit. Jednostavno sam ga otrgno odnekle, presavio i nisam vadio :D

 

Nadam se da ce nekom pomoc ovaj moj trenutak inspiracije za pisanjem {#}

Sretno

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2013 19:04 (Cobralion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC Sensation

Aha, taj problem te muci :)

Mogao si srafcigerom malo izvuci zice i to je to. Ali valja i ovo tvoje :)

ja
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation

Na prvu mi uopste nije ni izgledao kao problem, jer stvarno ne vidim da bi se ista moglo pomicat i pravit probleme. I tako iz radoznalosti sam probao i vise nista nisam mijenjao :D Jednostavno i efikasno :)

12 godina
offline
HTC Sensation
Dogodilo mi se na Sensationu da mi telefon "neće da zove"
Znači odaberm nekoga u imeniku ili na popisu poziva,kliknem da ga se pozove i ništa se ne događa,tj. telefon ne upućuje poziv.Dolazni pozivi rade normalno,kao i sms te internet.Telefon nije rotan.Ponovno pokretanje telefona i gašenje ne pomaže.Ima li tko kakvu ideju?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC Sensation
ZdravkoZ kaže...
Dogodilo mi se na Sensationu da mi telefon "neće da zove"
Znači odaberm nekoga u imeniku ili na popisu poziva,kliknem da ga se pozove i ništa se ne događa,tj. telefon ne upućuje poziv.Dolazni pozivi rade normalno,kao i sms te internet.Telefon nije rotan.Ponovno pokretanje telefona i gašenje ne pomaže.Ima li tko kakvu ideju?

hard reset, ali imaj na umu da ti sve brise.

Ohne Audi geht es nicht..
12 godina
offline
HTC Sensation

Probaj exdialer (playstore). Glupo ali mozda pomogne.

ja
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC Sensation
Nikakve kombinacije nisu pomogle.Napravio hard reset i sadje ok.
14 godina
offline
HTC Sensation

Molim za pomoć

Naime, moj dobar prijatelj ima HTC Sensation XE koji je bio odličan dok se odjednom nije smrzao. Frend ga je ogasio i pokušao ponovo da uključi uređaj ali bezuspješno. Mislio sam da je "samo" zabrikao i pokušao sam postupak sa Ubuntu-om ali nije upalilo. Kaže da ne može da pronađe brikani uređaj. Ima li ko iskustva sa ovim problemom i kakav savjet? Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC Sensation
phoenix2003 kaže...

Molim za pomoć

Naime, moj dobar prijatelj ima HTC Sensation XE koji je bio odličan dok se odjednom nije smrzao. Frend ga je ogasio i pokušao ponovo da uključi uređaj ali bezuspješno. Mislio sam da je "samo" zabrikao i pokušao sam postupak sa Ubuntu-om ali nije upalilo. Kaže da ne može da pronađe brikani uređaj. Ima li ko iskustva sa ovim problemom i kakav savjet? Hvala!

Jel možeš u bootloader zaći(volume button prema dolje + power button)? Ako možeš, problem solved, samo pobrišeš stari rom i staviš novi hoćeš custom ili originalni, sve možeš naći na XDA.

 

Bilo mi je jednom na staroj nokiji xm5800 da se nije htjela upalit, ali srećom nije se ni trebala palit da bih ju mogao flashat opet jer je kod nje bila mogućnost dead flash-a ili kak se već zvao dok je mobitel ugašen. Kak sam se usro tad XD

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2013 21:10 (Hyperion).
14 godina
offline
HTC Sensation

Na žalost ne može. Uređaj ne daje nikakve znakove života. Otvorio sam ga i htio sam da ga pripremim za pečenje u rerni ali nije baš pogodan za to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

Pozdrav

 

Želim rootati Sensation, na xda sam našao ovaj All-In-One program, međutim svi download linkovi su uklonjeni, zašto?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1497404

 

Ima li netko neki drugi prijedlog? Ili neki drugi link?

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC Sensation
Šef kaže...

Pozdrav

 

Želim rootati Sensation, na xda sam našao ovaj All-In-One program, međutim svi download linkovi su uklonjeni, zašto?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1497404

 

Ima li netko neki drugi prijedlog? Ili neki drugi link?

KLIK

Ohne Audi geht es nicht..
15 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

Uspio sam rootat i stavit recovery bez tog toola. Sad mi ostaje još S-OFF, ali vidim da je tu potrebno napravit i nekakav kratki spoj s točnim razmakom...

Koliko mi je ustvari potreban S-OFF? Što se dobije s tim?

 

Spominje se tu i 4EXT recovery, kakav je to?

 

 

Dalje, kakva je ponuda ROM-ova? Preferiram AOKP/AOSP i sl., imate li kakve preporuke, ili, jednostavno Cyanogenmod?
Kolika je razlika u trajanju baterije između Sense i NonSense ROM-ova?

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HTC Sensation
Šef kaže...

Uspio sam rootat i stavit recovery bez tog toola. Sad mi ostaje još S-OFF, ali vidim da je tu potrebno napravit i nekakav kratki spoj s točnim razmakom...

Koliko mi je ustvari potreban S-OFF? Što se dobije s tim?

 

Spominje se tu i 4EXT recovery, kakav je to?

 

 

Dalje, kakva je ponuda ROM-ova? Preferiram AOKP/AOSP i sl., imate li kakve preporuke, ili, jednostavno Cyanogenmod?
Kolika je razlika u trajanju baterije između Sense i NonSense ROM-ova?

Mislim da s-off više nije potreban za mjenjanje romova, nekada je bio pa sam ga radio s iglom, trebalo mi je jedno 50 pokušaja da ga napokon tajmiram kako treba, moja preporuka je ako ga nemoraš raditi, nemoj.

 

Što se tiče recoverija ja koristim cwm recovery i radi i sa tipkama i na touch, 4ext nisam probao ali mislim da je to sve više manje isto.

 

Što se tiče trajanja baterije to najviše određuju kernel i governor koji koristiš, dizanje/spuštanje frekfencije cpu-a, te naravno svijetlina ekrana i sl, nema baš neke razlike između sense/non-sense-a koliko ja primjetim.

Rom koji ja trenutno koristim je ovo - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2349756 sa senseom 4+ i stock izgledom, dosta je glađi i optimiziraniji od 3.6 verzije, rekao bi čak da je ide kao i romovi bez sensea, no tu je još dosta romova i najbolje je na tebi da odlučiš kada ih par isprobaš.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation
xxxxx kaže...
Šef kaže...

Uspio sam rootat i stavit recovery bez tog toola. Sad mi ostaje još S-OFF, ali vidim da je tu potrebno napravit i nekakav kratki spoj s točnim razmakom...

Koliko mi je ustvari potreban S-OFF? Što se dobije s tim?

 

Spominje se tu i 4EXT recovery, kakav je to?

 

 

Dalje, kakva je ponuda ROM-ova? Preferiram AOKP/AOSP i sl., imate li kakve preporuke, ili, jednostavno Cyanogenmod?
Kolika je razlika u trajanju baterije između Sense i NonSense ROM-ova?

Mislim da s-off više nije potreban za mjenjanje romova, nekada je bio pa sam ga radio s iglom, trebalo mi je jedno 50 pokušaja da ga napokon tajmiram kako treba, moja preporuka je ako ga nemoraš raditi, nemoj.

 

Što se tiče recoverija ja koristim cwm recovery i radi i sa tipkama i na touch, 4ext nisam probao ali mislim da je to sve više manje isto.

 

Što se tiče trajanja baterije to najviše određuju kernel i governor koji koristiš, dizanje/spuštanje frekfencije cpu-a, te naravno svijetlina ekrana i sl, nema baš neke razlike između sense/non-sense-a koliko ja primjetim.

Rom koji ja trenutno koristim je ovo -  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2349756  sa senseom 4+ i stock izgledom, dosta je glađi i optimiziraniji od 3.6 verzije, rekao bi čak da je ide kao i romovi bez sensea, no tu je još dosta romova i najbolje je na tebi da odlučiš kada ih par isprobaš.

  Čitam ovo, znači, to sve mi i nije potrebno baš?

Zasad imam otključan bootloader (HTC Dev), root i 4ext recovery instaliran. To mi je dovoljno?

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
15 godina
offline
HTC Sensation

Mislim da je to sve što ti treba ali nemoj me uzimati za riječ jer ja sam svoga s-offao pa nemam baš iskustva stavljanja romova sa s-on-om, pokušaj još malo pogledati na xda-u i možda pronaći poneki youtube tutorial, kada budeš siguran da je to to, baci se na posao i ne zaboravi da je backup prva stvar koju trebaš uraditi, da kasnje nebi bilo problema ako nešto zafrkaš {#} i kada ideš stavljati rom prvo napuni bateriju do kraja da se nebi ugasio u po postupka i brickao.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation
xxxxx kaže...

Mislim da je to sve što ti treba ali nemoj me uzimati za riječ jer ja sam svoga s-offao pa nemam baš iskustva stavljanja romova sa s-on-om, pokušaj još malo pogledati na xda-u i možda pronaći poneki youtube tutorial, kada budeš siguran da je to to, baci se na posao i ne zaboravi da je backup prva stvar koju trebaš uraditi, da kasnje nebi bilo problema ako nešto zafrkaš  {#}  i kada ideš stavljati rom prvo napuni bateriju do kraja da se nebi ugasio u po postupka i brickao.

  Ah, to znam, flashao sam ja već tisuće ROM-ova na Desireu i SGS2, samo tamo nije to bilo baš tako s S-ON i S-OFF. Al čitam vamo da je to u 4ext recoveryu rješeno pa skoro da nema razlike između S-ON i S-OFF

 

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
16 godina
offline
Re: HTC Sensation
xxxxx kaže...
Mislim da s-off više nije potreban za mjenjanje romova, nekada je bio pa sam ga radio s iglom, trebalo mi je jedno 50 pokušaja da ga napokon tajmiram kako treba, moja preporuka je ako ga nemoraš raditi, nemoj.

 

Zanimljivo.. Meni je uspjelo od prve. Ali zicom ne iglom:D

Ohne Audi geht es nicht..
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice