Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

poruka: 361
|
čitano: 193.957
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

To je istina samo najveće tarife imaju 5G . Evo ja sam unlimited na T-com ali da budem iskren ne osjetim neku razliku između 5G i 4G+. (čak je 4G+) brža nego 5G.

16 godina
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Ghost777 kaže...

Na znanje slika.

ja sam claimao svoje/zenine slusalice prije 2-2.5 tjedna, dolazi mi Bose 700, jos nemam tracking nikakav..

nadam se da cu ih uspjet utopit nekome i uzet Sony XM3/4, ne svidja mi se battery life na Bose a i Sony sam fanboy pa.. 

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
14 godina
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Ja svoje Bose 700 imam 4 mjeseci, punio sam ih jednom. Bas me zanima kako ce se usporediti sa QC 45 a i Bose-eov sam fanboi.

MadeInCroatia
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2021 21:00 (Ghost777).
12 godina
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Ghost777 kaže...

Na znanje slika.

I meni je isto bilo prije cca 10 dana i jos nista nisu poslali. 
Niti kupon ne daju odmah da ga slucajno ne bih potrosio na black friday akcijama. 

A ja bih im drage volje odgovorio da mogu i 6mj cekat slusalice, samo nek ih posalju.

16 godina
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Ghost777 kaže...

Ja svoje Bose 700 imam 4 mjeseci, punio sam ih jednom. Bas me zanima kako ce se usporediti sa QC 45 a i Bose-eov sam fanboi.

 ja trenutno koristim CH700N, i punim ih dvaput mjesecno a koristim svaki dan za posao (8h su upaljene najmanje).

ne znam jel imaju jako dobar battery management/standby al stvarno su vrh (ANC je sranje doduse), a XM3/4 bi trebale biti u rangu toga..

mozda cak i WF uzmem umjesto WH.

mislim da je sam ANC na Bose i Sony tu negdje tako sa te strane ne bi trebalo biti razlike

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2021 22:03 (nixass).
9 godina
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
nixass kaže...
Ghost777 kaže...

Ja svoje Bose 700 imam 4 mjeseci, punio sam ih jednom. Bas me zanima kako ce se usporediti sa QC 45 a i Bose-eov sam fanboi.

 ja trenutno koristim CH700N, i punim ih dvaput mjesecno a koristim svaki dan za posao (8h su upaljene najmanje).

ne znam jel imaju jako dobar battery management/standby al stvarno su vrh (ANC je sranje doduse), a XM3/4 bi trebale biti u rangu toga..

mozda cak i WF uzmem umjesto WH.

mislim da je sam ANC na Bose i Sony tu negdje tako sa te strane ne bi trebalo biti razlike

ovo je totalno OT- tako da 

ja imam 700nc, kolega mx2 i ako koristiš za posao, bose imaju prednost jer mikrofon na njima ima utišavanje okolnih zvukova, osim tvog glasa, dok mx2 imaju to puno lošije i čujes sve uokolo zvukove. za mx3/4 nemam praktičnih iskustava, no za call-ove, bose imaju tu veliku prednost ispred ovih mx2.

12 godina
offline
Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Ekipa, ako koga zanima Pixel 6, nek se javi u PM. 

 

Kupljen u Saturna, prakticki nekoristen..

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
assassin.st kaže...

Ekipa, ako koga zanima Pixel 6, nek se javi u PM. 

 

Kupljen u Saturna, prakticki nekoristen..

 prevelik je pa prodajes, ili...?

10 godina
offline
Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Da i mene zanima, nije ti sjeo?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Ma top je mob, uzeo sam ga za zenu, prakticki je bila fomo kupnja kad je izasao, nisam bas dobro pregledao sve specifikacije. 

Glavni problem je sto nije cisti dual sim, a ona nema na nijednoj od dvije kartice opciju esima. Drugi je problem velicina ali to ne bi bilo toliko bitno. Ja osobno sam lockan na iOSu inace bih ga sebi uzeo. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Kamera mi je top i baterija mi je top ali sve drugo nista specijalno i neke aplikacije mi ne rade na njemu.

Aplikacija Raiconnect od RBA banke mi ne radi(citao na netu da i neke druge bankarske aplikacije ne rade)

Aplikacija Egradjani mi ne radi

Aplikacija Njuskalo cim udjem javlja mi da aplikacija ne reagira i kad stisnem zatvori aplikaciju sve je OK dalje

Neke cudne sitne bolesti

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Prodajem i ja svoj pixel 6 ako koga zanima. Mob nije korišten niti jedan cijeli dan. Ne koristim ga iz dva razloga što mi je prevelik i što nije dual sim. U biti je ali kad naši pametni operateri ne podržavaju esim standard. Može i zamjena sa skuplji mob iskljucivo dual sim.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
M3d0 kaže...
Prodajem i ja svoj pixel 6 ako koga zanima. Mob nije korišten niti jedan cijeli dan. Ne koristim ga iz dva razloga što mi je prevelik i što nije dual sim. U biti je ali kad naši pametni operateri ne podržavaju esim standard. Može i zamjena sa skuplji mob iskljucivo dual sim.

Kako množina kolega?! 
U T-Coma postoji eSIM, no morti ga GUUGL ne pušća u 'Rvackoj ili Europi globalno! 
To opet nije greška oparatera! 

ATJ Lučko
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Radi normalno e-sim preko HT-a, aktiviran na P6

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 12:10 (Strontium).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Radi e sim od t coma. Ali ja sam na bonbon tak da ništa od toga. Bonbon nema e sim.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Pozdrav ekipa.

Može netko malo napisat o bateriji za Google Pixel 6 (non pro).

Podijeljenja su mišljenja na youtube od recenzenata pa ne znam kome da vjerujem.

 

Neki kažu da je loša baterije, dok neki tvrde da je jako dobra.

SOT varira kod svih od 3ipol sata do 6i pol sati. Pa ti znaj onda.

 

Samo za referencu imao sam Xiaomi Mi Note 10, tamo sam imao oko 5- 5i pol sati SOT-a, trenutno imam Iphone XR tu imam oko 3, 3 i pol.

S8 oko 3 sata, Google Pixel  2xl oko 3i pol...

 

Uzeo bi navedeni mobitel, ali me koči baterija

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Ako te baterija brine uzmi ga slobodno. Ja ne pratim previse SOT ali u usporedbi sa proslim uredjajima sta sam koristio, odlicna je. Bez problema na kraju dana 40% ostane, rekao bi iznad prosjeka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Flas1987 kaže...

Pozdrav ekipa.

Može netko malo napisat o bateriji za Google Pixel 6 (non pro).

Podijeljenja su mišljenja na youtube od recenzenata pa ne znam kome da vjerujem.

 

Neki kažu da je loša baterije, dok neki tvrde da je jako dobra.

SOT varira kod svih od 3ipol sata do 6i pol sati. Pa ti znaj onda.

 

Samo za referencu imao sam Xiaomi Mi Note 10, tamo sam imao oko 5- 5i pol sati SOT-a, trenutno imam Iphone XR tu imam oko 3, 3 i pol.

S8 oko 3 sata, Google Pixel  2xl oko 3i pol...

 

Uzeo bi navedeni mobitel, ali me koči baterija

 SOT je malo nezgodno mjerilo za bateriju ponekad. Recimo, gledaš YouTube u komadu 7 sati i izvučeš 7 sati SOT bez problema... Meni se do sad dosta dobro pokazala GSMarena i njihovo mjerenje autonomije. Evo link: https://www.gsmarena.com/google_pixel_6-review-2350p3.php

 

Imam mobitel svega dva dana pa mi je sad teško donijeti neke konkretne zaključke što se baterije tiče ali mogu reći da nije puno ispod nekog prosjeka, a opet i nije nešto što će te oduševiti. Gledajući tvoje reference (i pretpostavljam isti način korištenja), vjerojatno ćeš dobiti oko cca 4 sata SOT. A i teško je reći kad više nemaju mjerenje SOT od potpune napunjenosti već ti daju info za posljednja 24 sata samo...

 

9 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Meni su bitne kamera i baterija. Tako da za dulje trajanje baterije bi riskirao i da spustim na 60HZ ekran.

Razmislit ću još o kupovini.

 

Fala ekipa!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Flas1987 kaže...

Meni su bitne kamera i baterija. Tako da za dulje trajanje baterije bi riskirao i da spustim na 60HZ ekran.

Razmislit ću još o kupovini.

 

Fala ekipa!

 Kamera je odlična i tu nemaš što pogriješiti. Od uređaja koje sam imao u sličnom cjenovnom rangu (njuška), jedino je Huawei P40 Pro bio slične ili bolje kvalitete što se tiče kamera. Imaš temu za kamere u smartphone na forumu pa pogledaj tamo što se još preporučuje. A baterija ti zaista ovisi kako koristiš mobitel. Ako ćeš imati minimalan set aplikacija koje ti rade u pozadini non-stop (social apps uglavnom), onda ćeš biti zadovoljan vjerujem.

16 godina
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Flas1987 kaže...

Meni su bitne kamera i baterija. Tako da za dulje trajanje baterije bi riskirao i da spustim na 60HZ ekran.

Razmislit ću još o kupovini.

 

Fala ekipa!

Da teški debakl, gledat u 60hz zaslon i to još na 5-7 zaslonu mobitela.

 

Opčenito gledano, više od 60hz zaslon na mobitelima je teška glupost na kvadrat.

 

Više ne znaju kaj bi izmislili, pa eto u zadnjih par godina razni Smartphone brandovi na mobitele guraju 120hz zaslone.Još malo pa bez 200hz zaslona na mobu neš moš od sramote proč po špici.

 

Davnih dana, pametni se sjetili da je lomljivo staklo najbolja opcija za mob sa prednje i stražnje strane.Ludilo sa silnim hz je od iste familije bolesti, a eto ja običan luđak buljim u 60hz Amoled i još sam živ i zdrav i bez 120hz cjepiva.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Kolega slažem se ja s tobom.
Meni je najbitnija kamera i baterija.

Rađe bolju autonomiju baterije, nego 120hz ekran
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Flas1987 kaže...
Kolega slažem se ja s tobom.
Meni je najbitnija kamera i baterija.

Rađe bolju autonomiju baterije, nego 120hz ekran

 To si imao na Mi Note 10. 

9 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Previše je bugovit bio Xiaomi. Nikad više

Što se tiče kamere, imao sam par dana kod sebe S20 FE. Fotografije na S20FE su bile bolje nego na Xiaomiu. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Flas1987 kaže...

Previše je bugovit bio Xiaomi. Nikad više

Što se tiče kamere, imao sam par dana kod sebe S20 FE. Fotografije na S20FE su bile bolje nego na Xiaomiu. 

Ja ga koristim zadnjih godinu dana, jedan od boljih mobitela koje sam imao, a paralelno s njim imam i iPhone 12 Pro Max, a prije njega sam koristio Mi 10 Ultra.

MIUI mi radi kao Švicarski sat, sad sam radio i usporedbu sa Realme 8 koji mi je nedavno stigao i MIUI klizi prema RealmeUIu.

 

Po pitanju kamera S20FE je vrlo dobar uređaj, ali Mi Note 10 je ipak klasu iznad posebno ako se gleda telefoto i noćno snimanje. Video je tu negdje, možda i bolji na S20FE jer ipak ima jači SoC.

Još ako se na Mi Note 10 koristi manual + raw može se čudo dobiti.

Ovo je moje iskustvo, a sad sto ljudi sto čudi... nemamo svi isti pogled na fotografiju, očekivanja i znanje.

Nekome su super nabrijane prezasićene i preoštre fotke koje nemaju veze sa onim što oko vidi, a nekome to nikako ne odgovara.

Isto tako nije isto gledamo li te fotke na 6" displayu ili na 32".

 

Tko traži foto + baterija mob po meni je ovo i dalje sami vrh. Ako je nekome bitan i video onda već ima boljeg izbora, mada teško za cijenu Mi Note 10, ali nađe se.

Gejmanje, ima boljih opcija.

Zvučnici, ima boljih opcija.

 

S20FE je isto jako dobar uređaj, onako all-rounder i teško mu je naći boljku za svoju cijenu.

 

Ukoliko te ta dva modela ne zadovoljavaju po pitanju kamere onda će to teško ispuniti i Pixel 6. U tom slučaju treba gledati na sami vrh flagship uređaja, a to ima i svoju cijenu.

16 godina
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Pixel daje prilično konzistentne fotografije. Od deset fotografija, 9 će biti ok. Imaju dosta dobar AI postprocessing. Osobno mi je to nedostajalo na drugim Androidima. E sad je stvar ukusa da li se nekome sviđaju tipične Pixel fotografije (nabrijani HDR). Nekakva analogija što se tiče fotografije je da je Pixel najbliži iPhone u Android svijetu.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Ja ne znam zakaj ste vi Xiaomi fanboyevi toliko alergični, kada netko napiše svoje iskustvo.
Nit na jednom mobitelu nisma imao toliko bugova kolko na Xiaomi Mi Note 10. Frend je kupio Mi 11. Nakon dva tjedna ga je prodao baš zbog softvera i bugova. Njegov frend je imao Mi 10T Pro, prodao ga je zbog bugova.
Od frenda cura ima Xiaomi (ne znam koji model) prodala ga je zbog bugova.

Znači sam sam iskusio bugove. Frendovi i poznanici su prodali mobitele zbog bugova, već se nekoliko godina vode debate (na globalnoj razini) oko softvera na Xiamiu. Tako da ne znam čemu čuđenje. Očito si ti u manjini, kod kojeg sve radi kao švicarski sat.

Što se tiče kamere. Uspoređivao sam FE jedan pored drugog. Puno više svijetla daje FE nego MI Note, više detalja te su oštrije slike.

Kome po volji, kome ne.
Na svakoj temi se uđe u off topic, jer uvijek se nađe netko tko glorificira SVOJ Xiaomi.
FE sam prodao samo zbog baterije, jer je imao Exynos procesor.

Da se vratim na temu. Pričekat ću još malo s kupovinom PIxela 6. Jučer sam pogledao na desetke recencija, i ugl velka većina je zadovoljna s baterijom.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2021 13:11 (Flas1987).
16 godina
offline
Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Ja ne znam, ili nekaj ne štima samnom ili kaj Ovaj novi P6 mi uopće nije nešto.. Da su bar ostali na kompaktnim gabaritima, bar s ovim manjim modelom, a kolko čitam, ni baterija nije bajna, što me malo čudi, nije to neki rastrošan mob, valda će gugl sredit kroz updajte..

 

Kamera? Očekivao sam svašta, a vidio sam prosjek, današnje kamere su tolko napredovale, da jednostavno Pixel mogu stavit uz bok ostalim novijim smartfonima..

 

Sad razmišljam, što ovaj smartfon nudi iznad ostalih, eventualno je cijena kolko tolko ok, tu se nisu razbahatili,  a i smatram da ne bi imali razloga pošto je ova serija pixela, meh..

 

Prethodni modeli su bili ili vrući ili hladni, ovaj je "ni sim ni tam"..

 

Inače mi je uvijek pixel bio pojam za sinergiju hardvera-softvera, aktualni model mi ne govori to.. Uglavnom, dok je konkurencija "oštrila noževe" pixeli su spavali, ovo je rezultat toga, jedan veliki, meh..

 

Ukoliko sam u krivu, možete obrazložiti svoje izlaganje i reći, što je to tolko posebno u P6 seriji modela..

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro
Flas1987 kaže...
Znači sam sam iskusio bugove. Frendovi i poznanici su prodali mobitele zbog bugova, već se nekoliko godina vode debate (na globalnoj razini) oko softvera na Xiamiu. Tako da ne znam čemu čuđenje. Očito si ti u manjini, kod kojeg sve radi kao švicarski sat.

 Da sam u manjini Xiaomi ne bi bio drugi/treći brend po broju prodanih uređaja u svijetu koji iz godine u godinu raste. Da mu je software toliko u banani već godinama kako ti kažeš trend prodaje bi bio silazni, a ne uzlazni.

 

Drugo neću komentirati, komentirano je već bezbroj puta, iznio sam svoje mišljenje i iskustva sa dotičnim mobitelom.

 

Usput bi volio vidjeti nekakve argumente ili statistiku prema kojoj si utvrdio da su u manjini oni koji nemaju probleme, baš me to zanima. Pobrojao si postove nezadovoljnih korisnika? Kako si došao do te informacije?

Ja ovako gledajući svoje iPhone kolege isto onda tako mogu zaključiti da ima popriličan broj negativnih postova pa mora da sam onda i tu u manjini kad kažem da meni sve radi ok na dvanaestici...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice