DIY - držač za joystick + smartphone

poruka: 3
|
čitano: 4.660
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
DIY - držač za joystick + smartphone

Vjerojatno su neki čuli za GAMEKLIP, držač za joystick od PS3 na jednoj strani, a na drugoj S3 (ili neki drugi smartphone).

 

 

Nije mi se baš davalo koji 100-tinjak kuna za samo držač pa sam napravio sam svoj od držača za navigaciju/smartphone za auto.

 

Evo par slikica kako izgleda u kombinaciji sa S3 mini i Sa Noteom2:

S3 mini S3 mini

Note2 Note2

Note2 s boka Note2 s boka

Note2 sa stražnje strane Note2 sa stražnje strane

još jednom Note2 još jednom Note2
 

 

U praksi sam okrenuo onaj dio koji se lijepi na staklo i zalijepio s njime stražnju stranu mog Notea2. A dijelom koji bi inače pričvrstio smartphone, učvrstio sam joystick od PS2 (nisam imao tu od PS3 joystick, ali čim ga nabavim, snimim i kratak video testa kako funkcionira). S obzirom da je iste veličine kao i PS3, trebao bi i taj pasat bez greške. Cijela stvar je dosta čvrsta i uz malo maziva (čitaj sline na dijelu koji se lijepi), Note2 nema šanse ispast, a ni joystick koji se dosta dobro držao.

Za paranoične, možete ga još i zavezat po želji, a ljepljivi dio trajno zaljepit za neku maskicu.

 

dio koji sam palio i rezao dio koji sam palio i rezao

gotov držač gotov držač

dio koji sam palio i rezao montiran dio koji sam palio i rezao montiran
 

 

S obzirom da se onaj ljepljivi dio nije mogao više zaokrenuti pa je položaj bio malo neprirodan, morao sam napraviti rupu na drugoj strani ovog dijela. Uzeo sam upaljač, rastopio malo plastiku i šarafcigerom napravio "polurupu" tako da se može sad koristiti na obje strane.

 

komplet sa početka projekta komplet sa početka projekta

 

Iako se čini da ima lufta i da nije dovoljno zašarafljeno, vjerujte mi da to neide nigdje. Nit se klima nit bježi bilo gdje. Za 3$, sasvim solidan nosač rekao bi.

 

Ako nekog zanima, koristio sam ovaj držač: http://www.ebay.com/itm/Universal-Car-Windshield-Mount-Holder-Bracket-for-Mobile-Phone-GPS-PSP-iPod-/390566088485?pt=US_Mounts_Holders&hash=item5aef8d8f25

Android zablude, RAM, Task Killeri, grebanje Gorilla Glassa - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2013 0:42 (EchoOne).
 
5 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: DIY - držač za joystick + smartphone
Svaka cast na ideji i na izvedi ideje. Nego je se to meni cini ili controler nema ni jedne tipke?! Hahaha Nvm svaka cast
12 godina
offline
Re: DIY - držač za joystick + smartphone
GeneralPag1997 kaže...
Svaka cast na ideji i na izvedi ideje. Nego je se to meni cini ili controler nema ni jedne tipke?! Hahaha Nvm svaka cast

A moro sam ga rastavit jer mi je kabal smetao da ga pričvrstim :D

Kod PS3 to neće bit problem jer ću ga ionako blututno spojit.. Da mi je problem, izbušio bi još rupu..

 

EDIT: Konačno sam i slike uspio posložit..

nadam se da je tema u pravom podforumu.. eventualno bi mogla biti u modding i samogradnja al šta ja znam

Android zablude, RAM, Task Killeri, grebanje Gorilla Glassa - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2013 0:43 (EchoOne).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice