Asus ZenFone 5

poruka: 728
|
čitano: 162.970
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Asus ZenFone 5

Tek sam sada primjetio da je izašao lollipop za WW uređaje

Malo sam zmotan i bolestan zadnjih dana pa da ne zaje*em nesto. Imam verriju ASUS_T00J_WW_ 2.22.40.54 pa stoga pretpostavljam da trebam skinuti verziju 5.0 sa navedenog odjeljka na stranici

 

ASUS ZenFone 5(T00F/T00J) software Image: V3.23.40.57 (Android L) for CN SKU only*
Note1: Please make sure update software version after V2.22.40.54 first before update to software version

 

Vidim da vas je nekolicina updatala to, na koliko ste problema naišli nakon updatea, nešto ozbiljno ili izdržljivo? Mislim, ja sam i više nego zadovoljan trenutnom verzijom (Kitkat), ali volio bih vidjeti i izgled ovoga. Pa stoga koliko vas preporuča napraviti update. Blesavo je pitanje, ali postoji negdje stock rom za skinuti, zar ne? Kao sto rekoh, malo sam zmotan haha

Unaprijed hvala

 

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Asus ZenFone 5

Mnjeh kod mene T00F TW 2.22.40.54_20150527_44 i jos uvijek nista od ljoljipopa 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Upozorenje:

dobro provjeriti SKU

WW je onaj koja funkcionira kod nas i ima update putem WiFi-a, ako nije rootan

još ima CN, TW, CHT. Čitajte! dobro prouče verziju softa dali je za vas,

jer inače ćete si jako zakomplicirati život.

http://www.asus-zenfone.com/2014/04/ota-update-procedure-for-zenfone-5-6.html

http://www.asus.com/Phone/ZenFone_5_A500CG/HelpDesk_Download/

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Ima li kakve razlike između Lolipopa i Jely beana?? mislim vizualno? promjene u sučelju?
14 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
BugFanNo1 kaže...

Pozdrav!

Zanima me da li se kome desava da mu se zenfone sporo puni? odjednom mi je poceo sporo puniti i nekad mu treba po 6 sati da se napuni.

Probao sam druge punjace i opet isto pa mislim da nije do toga. Android mi je bio na 4.4.3 verziji te nakon tog sam stavio lolipop ali i dalje isti problem sa punjenjem.

Ako iko zna sta bi moglo biti bio bih zahvalan!

 Nemam ZenFone ali imao sam takav problem s Nokia Lumia 925 i 930. Problem je bio u produžnom usb-u. Kako sam ga ištekao i vratio na originalni punjaš, napuni se max za 2sata

Nokia Lumia 930 Windows phone 8.1 FTW
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

nije problem u kabelu, problem je u mobitelu. ja sam imao Z6, pa mi se punio po sedam sati (5 adaptera, svakakvi kabeli). a praznio se brže. intel ne ide više u moj mob.

 

ali to nije sve. sa auto punjačem (jakim) se i dalje nije punio, nego još bolje, ostao bi postotak zacementiran. pa se najednom mob samo ugasio i mos se slikat, na sluzbenom putu, ti ostanes bez navigacije i komunikacije usred nicega. zenfoni su fail. imaju par tih sitnih bugova zbog kojih mi se jako zamjerio asus.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2015 9:40 (cickova).
12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
cickova kaže...

nije problem u kabelu, problem je u mobitelu. ja sam imao Z6, pa mi se punio po sedam sati (5 adaptera, svakakvi kabeli). a praznio se brže. intel ne ide više u moj mob.

 

ali to nije sve. sa auto punjačem (jakim) se i dalje nije punio, nego još bolje, ostao bi postotak zacementiran. pa se najednom mob samo ugasio i mos se slikat, na sluzbenom putu, ti ostanes bez navigacije i komunikacije usred nicega. zenfoni su fail. imaju par tih sitnih bugova zbog kojih mi se jako zamjerio asus.

To nije bug, to je roba s greskom ili defektan proizvod. Sto nisi slao na reklamaciju?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Uzeo sam drugi USB kabl (od samsunga) i sada mi normalno puni, nadam se da ce tako i ostati. Hvala na pomoci!

Citao sam po forumima da ljudi imaju slican problem ali kod njih nije bilo do kabla, sreca ja sam to rijesio na ovaj jednostavan nacin

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
chaselol kaže...
cickova kaže...

nije problem u kabelu, problem je u mobitelu. ja sam imao Z6, pa mi se punio po sedam sati (5 adaptera, svakakvi kabeli). a praznio se brže. intel ne ide više u moj mob.

 

ali to nije sve. sa auto punjačem (jakim) se i dalje nije punio, nego još bolje, ostao bi postotak zacementiran. pa se najednom mob samo ugasio i mos se slikat, na sluzbenom putu, ti ostanes bez navigacije i komunikacije usred nicega. zenfoni su fail. imaju par tih sitnih bugova zbog kojih mi se jako zamjerio asus.

To nije bug, to je roba s greskom ili defektan proizvod. Sto nisi slao na reklamaciju?

 odi čitaj na asusovom forumu. bit ce da ih je poveci broj onda "roba s greskom". Ja bih rekao da je cijeli projekt zenfon zapravo "projekt s greskom"

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 7:02 (cickova).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Sto se mene tiće zenfon radi ko urica, da probas lg optimus 2x koji sam ja imao nebi tako govorio.

3puta bio na servisu i mjenjana maticna ploca, gps nikad nije radio kako spada trebalo mu je cesto recimo preko pola sata da odredi lokaciju. Stalno govorili da ce problem rijesiti update.

na zajdnoj maticnoj nije kompas radio ali ga vise nisam nosio na servis jer mi je dopizdjelo.

pukao mi jedan kontakt za bateriju i to nekako nadomjestio žicicom.

stalno se javljao pin screen tj kazu da je to resertiranje, nakon godinu i nešto sa novijim updateom i basebandon to se smanjilo na par puta tjedno.

doma me bilo sram reci da sam kupio šrot, pogotovo bratu koji se hvalio sa iphoneom. Htio samo da vrijeme brzo prodje da mogu kupit drugog.

takoder zenfone se nikad nije tako grijao kao lg, lg je bio toliko vruč da sam mogel na njemu peči jaja na oke.

Ja bi htio da zenfon ima poklopac za konektore tako da ne ulazi prasina u njega i to se dobro zaljepi u kombinaciji vlaznim zrakom. Radim u poljoprivredi pa sam vise izložen prljavštini jer cesto vadimm mob i citam nesto na njemu.
12 godina
offline
Asus ZenFone 5

Kako vama radi facebook messenger? Meni crasha non stop zadnja 2-3 updatea...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Asus ZenFone 5

Meni super... si lollipop ili kk?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
perix231 kaže...

Meni super... si lollipop ili kk?

Kk nisam stavio lollipop jos, ne znam ni sam zasto.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Markić7 kaže...
Ima li kakve razlike između Lolipopa i Jely beana?? mislim vizualno? promjene u sučelju?

 Sry na kasnom odgovoru, ima i to velike promjene 

9 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Pozdrav,

 

imam problem s ekranom na zenfonu 5.  

Donji desni kraj i gornji desni mi ne reagira na dodir. Neznam što se dogodilo, dali vlaga

ili sam ga negdje udario...neznam.

 

Uglavnom, nekako sam naučio "živjeti" s tim sljedeća dva tjedna dok ga nisam išao danas

resetirati na tvorničke postavke.

 

Kad sam upalio i odabrao službeni jezik, za nastavak trebalo je stisnuti dolje desno :D ...

Naravno, nisam uspio i sad imam mobitel koji nije u funkciji.

 

Imate li kakav savjet što da napravim ili gdje i kome da se obratim?

 

Mobitel sam kupio pred godinu dana preko mobicity-a.

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

imam zenfon 5 vec 3 mjeseca, ponekad se zna dogoditi da nestane signala na fonu, nekad se vrati a nekad moram skinuti pooklopac, pa izvuci, pa ubaciti karticu, i onda opet normalno radi, da li je netko imao još takvih problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5

Mozes probat ustekat mis preko otg kabla pa s misem klikat i podesavat.Za ekran se meni tako desilo na kineskoj kopiji s5 jer se odljepio touch od ekrana al ovo je one glass solution tako da nije do toga...sretno u popravci

9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Vrlo lako moguce da ti je kartica malo ostecena te gubi kontakt ili nesto slicno, probaj otici kod operatora i trazit novu. Ako ne upali to kontaktiraj me pa ti mogu dati jos par brzih savjeta
10 godina
offline
Asus ZenFone 5

Ispao mi je mob i tempered glassu nije nista, a ekran je sav popucao. Sve i dalje normalno funkcionira kao da mu nije ništa. Jel zna netko koliko bi me cca. koštalo mijenjanje stakla?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

gledam po ebayu imas za 13$ pa na vise..

9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Mislis mjenjati ekran kao displey? Ako je tako najbolje je mjenjati kompletan set digitzera sa ekranom cca 180kn. Inace staklo i dispely su zaljepljeni te je to dosta zeznuto odovojiti, najjednostavije i najsigurnije sve zamjeniti kompletno
12 godina
offline
Asus ZenFone 5

Ekipa koristite li vi lollipop?
Ja sam ga stavio prije par dana i apsolutno nisam zadovoljan, telefon pokazuje znakove laga (sto se nije nikad desilo na 4.4.2), baterija se brze trosi i te dvije stvari me strasno iritiraju, vracam nazad na 4.4.2 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Asus ZenFone 5

meni duze traje baterija na lollipopu nego na kitkatu, zato cu ga i ostaviti. ostale stvari se lako rijese

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
perix231 kaže...

meni duze traje baterija na lollipopu nego na kitkatu, zato cu ga i ostaviti. ostale stvari se lako rijese

Root sam telefon, downclockao CPU da radi na 400mhz za pozive, browser i ostalo zahtjevno 1200mhz jer nema potrebe isto radi kao i na 2000mhz, to je znacajno povecalo zivot bateriji ali opet se desava da telefon zalaguje, uspori zbog nekih gluposti.....

Jednostavno nisam zadovoljan 

 

Sta si ti radio? pa si rijesio "ostale stvari"

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Problem nakon nadogradnje na lolipop, mobitel se sporije puni, treba mu 5-6 sati, prije max 3, probao razne punjače. Baterija se duplo brže prazni, ima li rješenje?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5

ja ga nisam uopce rootao, vec sam u onom auto start manageru denyao sve osim 3, 4 aplikacije. Nijednom mi se nije dogodio neki lag u ovih 2 i pol mjeseca i sve radi super osim youtubea. on zna srati jednom tjedno ali to rijesim restartanjem moba. Screen on time dode do nekih 3 i pol sata, iako je to dosta relativno.

12 godina
offline
Asus ZenFone 5

Naravno tu sam sve pogasio, root sam uradio jer se isplati stvarno, downclockas procesor u odredjenim situacijama i znacajno produzi zivot baterije (imas te aplikacije na marketu, jednostavno je skroz) ali opet multi-tasking zna da uspori mob, pokrenem 4-5 tabova chrome, par aplikacija i telefon zna da laguje, sto se apsolutno nikad nije desavalo na 4.4.2 tamo sam jos vise pokretao bez problema  vise RAM-a vuce jednostavno

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Asus ZenFone 5

nezz stvarno sta bi moglo biti. ja sam prije par dana bas pokrenuo 30 aplikacija, 6, 7 tabova u chromeu i ostalo je free 450 mb rama. a sto se tice roota, tu ne bih htio previse prtljati bez obzira sto postoje te jednostavnije aplikacije za root jer mi su uvijek dogodi neko sranje kad idem raditi nesto o cemu pojma nemam haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Vidim po asus forumu da dosta ljudi nakon update ima problem sa baterijom i dugo se puni mobitel. Zanimljivo je i to da kad se mob spoji na zidno punjenje , pod settings-battery ne piše AC Charging već USB charging zato i puni sporo, da ne govorim kad ga spojim na PC, samo ga puni, ne prepozna ga. Upućuje na fizički kvar al nije sigurno jer puno se ljudi žali. Čeka se toliko dugo lolipop i onda stručnjaci opet useru.Ma svaka čast na vanjskoj kvaliteti i izgledu mobitela, ali nikad više Asus niti Intel u moje ruke.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Meps kaže...
Vidim po asus forumu da dosta ljudi nakon update ima problem sa baterijom i dugo se puni mobitel. Zanimljivo je i to da kad se mob spoji na zidno punjenje , pod settings-battery ne piše AC Charging već USB charging zato i puni sporo, da ne govorim kad ga spojim na PC, samo ga puni, ne prepozna ga. Upućuje na fizički kvar al nije sigurno jer puno se ljudi žali. Čeka se toliko dugo lolipop i onda stručnjaci opet useru.Ma svaka čast na vanjskoj kvaliteti i izgledu mobitela, ali nikad više Asus niti Intel u moje ruke.

Ja sam sve probleme rijesio vracajuci na 4.4.2 sve radi fenomenalno, jos kad malo sredis rom sa dobrim aplikacijama dobije se i vise baterije.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice