4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.469
|
čitano: 1.399.932
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Hrc7 kaže...

S kojim to softverom gledaš? Mislim na ovaj drugi koji nije cellmapper.

 

Netmonster (LINK), taj je bolji kada hoćeš vidjeti što ti mob agregira, Cellmapper to ne prikazuje baš razumljivo pa ne znaš koje točno bandove mob agregira

 

Kladim se da i tvoj mob uredno agregira ovaj novi Telemach B20. Stavi na samo 4G pa ako ti je signal slabiji, bude ti primarni band upravo taj novi B20 koji će biti i u Cellmapper app-u prikazan sa svim podacima (eNB i cell ID).

 

Jučer sam ustanovio da je Telemach samo promijenio frekvencijski kod, laički - na cellmapperu izmapirane B28 ćelije sa svojim Cell ID-om su sada nove B20 ćelije, samo je druga frekvencija i EARFCN i vidim da cellmapper to ne updatea što će im vjerojatno trebati javiti na support

 

Telemach više ne emitira na 4G-u B28 (700 MHz), prebacio ga je skroz na 5G N28 band

 

Bit će tu još pretumbavanja, ovo je tek početak, ne samo kod Telemacha... 

15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kao sto sam bio napisao, sve nize frenkvencije se lagano ukidaju, ne odma ni odjednom, trenutno je 15 mhz od banda 20 na htu maknut neznam kak je kod drugih operatera
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dado16 kaže...
kao sto sam bio napisao, sve nize frenkvencije se lagano ukidaju, ne odma ni odjednom, trenutno je 15 mhz od banda 20 na htu maknut neznam kak je kod drugih operatera

  

Ne ukidaju se niže frekvencije, alo

 

Samo se na frekvenciji 800 MHz smanjio bandwidth sa 15 MHz na 10 MHz u skladu s novim spektrom i to su HT i A1 već odradili 16.10., zato Telemach sada može upaliti svoj novi B20 band di je dobio tih 10 MHz od A1 i HT-a, čitaj zadnje stranice, evo moja obavijest o tome na prethodnoj stranici

 

Pišeš kao da će svi telekomi isključiti kompletno niže frekvencije 700, 800 i 900 MHz a HAKOM kaže da su ih zakupili idućih 15 godina pa ovo tvoje nema smisla

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 10:40 (Tirkiz).
3 tjedna
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ima li koji mobilni ruter da ima i priključak za fiksni telefon?

Npr. ako u ruter stavim Telemach sim karticu sa tarifom Unlimited da mogu koristiti i pozive, pošto su besplatni?

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Hrc7 kaže...

Ima li koji mobilni ruter da ima i priključak za fiksni telefon?

Npr. ako u ruter stavim Telemach sim karticu sa tarifom Unlimited da mogu koristiti i pozive, pošto su besplatni?

 Da ima

15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Tirkiz kaže...
dado16 kaže...
kao sto sam bio napisao, sve nize frenkvencije se lagano ukidaju, ne odma ni odjednom, trenutno je 15 mhz od banda 20 na htu maknut neznam kak je kod drugih operatera

  

Ne ukidaju se niže frekvencije, alo

 

Samo se na frekvenciji 800 MHz smanjio bandwidth sa 15 MHz na 10 MHz u skladu s novim spektrom i to su HT i A1 već odradili 16.10., zato Telemach sada može upaliti svoj novi B20 band di je dobio tih 10 MHz od A1 i HT-a, čitaj zadnje stranice, evo moja obavijest o tome na prethodnoj stranici

 

Pišeš kao da će svi telekomi isključiti kompletno niže frekvencije 700, 800 i 900 MHz a HAKOM kaže da su ih zakupili idućih 15 godina pa ovo tvoje nema smisla

 800 mhz ce biti zamijenjen sa 900 mhz, a ovo smanjenje sa 15 na 10 ce trajat par mj :)

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Pozdrav forumaši,

imam pitanje u vezi Gigabox+ usluge Telekoma. Imam Xiaomi 5G CPE Pro ruter. Brzina je 100-150mbit dl, 10-20mbit ul. Za 5G signal dobijem 1-2 crtice (znači poprilično slabo). Zanima me kako bi se to moglo sve skupa podignuti na jednu višu razinu. Najviše me brine upload jer kad radim backup za kompjuter onda je to izuzetno bitno. Sa 20mbit moram čekati danima da se završi što naravno nije nimalo dobro. Pogledao sam malo na
https://www.omnicalculator.com/other/upload-time koliko treba vremena za upload datoteke od 1TB. Na 100mbit/s ul to je 22h (možemo zaokružiti na 1 dan). Da to svedem na 12h ili manje, upload mora biti 185mbit/s minimalno. Iskreno htio bi da se to obavi u roku od 4 sata, ali za mene je to astronomskih 555mbit/s. Ako netko ima prijedlog kako doći do brzine 185mbit/s ul ili više bio bih zahvalan. Spreman sam sve pokupovati. Inače živim u Saršonima. To je naselje u okolici Rijeke. Ne sviđa mi se što i dan danas nakon tolikog napretka tehnologije moja općina zaostaje u razvoju optičke mreže. Svatko bi danas trebao moći upravljati datotekama od 1-2 TB unutar 24h, a ne čekati danima. I što se tiče rutera, želim da se može podesiti kako spada. Znači DDWRT ili OpenWRT podržani ruteri imaju prednost zbog opensource usluge, a ne ova komercijalna sranja gdje ne mogu apsolutno ništa (u to dijelom spada i Xiaomi, opcije podešavanja su nikakve).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
RuTy kaže...
Pozdrav forumaši,

imam pitanje u vezi Gigabox+ usluge Telekoma. Imam Xiaomi 5G CPE Pro ruter. Brzina je 100-150mbit dl, 10-20mbit ul. Za 5G signal dobijem 1-2 crtice (znači poprilično slabo). Zanima me kako bi se to moglo sve skupa podignuti na jednu višu razinu. Najviše me brine upload jer kad radim backup za kompjuter onda je to izuzetno bitno. Sa 20mbit moram čekati danima da se završi što naravno nije nimalo dobro. Pogledao sam malo na
https://www.omnicalculator.com/other/upload-time koliko treba vremena za upload datoteke od 1TB. Na 100mbit/s ul to je 22h (možemo zaokružiti na 1 dan). Da to svedem na 12h ili manje, upload mora biti 185mbit/s minimalno. Iskreno htio bi da se to obavi u roku od 4 sata, ali za mene je to astronomskih 555mbit/s. Ako netko ima prijedlog kako doći do brzine 185mbit/s ul ili više bio bih zahvalan. Spreman sam sve pokupovati. Inače živim u Saršonima. To je naselje u okolici Rijeke. Ne sviđa mi se što i dan danas nakon tolikog napretka tehnologije moja općina zaostaje u razvoju optičke mreže. Svatko bi danas trebao moći upravljati datotekama od 1-2 TB unutar 24h, a ne čekati danima. I što se tiče rutera, želim da se može podesiti kako spada. Znači DDWRT ili OpenWRT podržani ruteri imaju prednost zbog opensource usluge, a ne ova komercijalna sranja gdje ne mogu apsolutno ništa (u to dijelom spada i Xiaomi, opcije podešavanja su nikakve).

 te brzine u uploadu bez optike neces nikako dobiti

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
A koje su onda moguće brzine? Možda bi bilo najbolje da radim samo NAS backup, a na cloud kako stigne.
3 tjedna
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
Hrc7 kaže...

Ima li koji mobilni ruter da ima i priključak za fiksni telefon?

Npr. ako u ruter stavim Telemach sim karticu sa tarifom Unlimited da mogu koristiti i pozive, pošto su besplatni?

 Da ima

 Na primjer? :-)

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Kod mene je sinoć sve krepalo. Više ne postoji toranj uopće.

Spaja se na prvi toranj koji je 6-7 km od mene i normalno da je brzina 1 mbit. I na ruteru i na mobitelu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Hrc7 kaže...
DDavorin kaže...
Hrc7 kaže...

Ima li koji mobilni ruter da ima i priključak za fiksni telefon?

Npr. ako u ruter stavim Telemach sim karticu sa tarifom Unlimited da mogu koristiti i pozive, pošto su besplatni?

 Da ima

 Na primjer? :-)

ZTE MF283v, ZTE MF286, ZTE MF289D, Huawei B525-23a, Huawei B715-23c, Huawei B818-263, ZTE MC801a

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2024 10:17 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Na cellmapper web stranici na podrucju Zagreba vidljive su N78 bazne stanice. Da li su one SA 5G bazne? Da li se tko spojio na iste? Koji uredjaji su iste mogli prepoznati?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
RuTy kaže...
Pozdrav forumaši,

imam pitanje u vezi Gigabox+ usluge Telekoma. Imam Xiaomi 5G CPE Pro ruter. Brzina je 100-150mbit dl, 10-20mbit ul. Za 5G signal dobijem 1-2 crtice (znači poprilično slabo). Zanima me kako bi se to moglo sve skupa podignuti na jednu višu razinu. Najviše me brine upload jer kad radim backup za kompjuter onda je to izuzetno bitno. Sa 20mbit moram čekati danima da se završi što naravno nije nimalo dobro. Pogledao sam malo na
https://www.omnicalculator.com/other/upload-time koliko treba vremena za upload datoteke od 1TB. Na 100mbit/s ul to je 22h (možemo zaokružiti na 1 dan). Da to svedem na 12h ili manje, upload mora biti 185mbit/s minimalno. Iskreno htio bi da se to obavi u roku od 4 sata, ali za mene je to astronomskih 555mbit/s. Ako netko ima prijedlog kako doći do brzine 185mbit/s ul ili više bio bih zahvalan. Spreman sam sve pokupovati. Inače živim u Saršonima. To je naselje u okolici Rijeke. Ne sviđa mi se što i dan danas nakon tolikog napretka tehnologije moja općina zaostaje u razvoju optičke mreže. Svatko bi danas trebao moći upravljati datotekama od 1-2 TB unutar 24h, a ne čekati danima. I što se tiče rutera, želim da se može podesiti kako spada. Znači DDWRT ili OpenWRT podržani ruteri imaju prednost zbog opensource usluge, a ne ova komercijalna sranja gdje ne mogu apsolutno ništa (u to dijelom spada i Xiaomi, opcije podešavanja su nikakve).

 Možeš dobiti taj UL preko 5G mreže. Trebaš toranj koji ima n78 band i 2gbps brzine. Da nije preopterećen korisnicima I da imaš dobar router koji može agregirati UL n78 + B frekvenciju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2024 19:44 (DDavorin).
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

 Možeš dobiti taj UL preko 5G mreže. Trebaš toranj koji ima n78 band i 2gbps brzine. Da nije preopterećen korisnicima I da imaš dobar router koji može agregirati UL n78 + B frekvenciju.

 

I na 4G-u se može dobiti 145Mbps upload sa skupim routerom i vanjskim antenama, ovo je kod mene HT 2CA B3+B1 (20+15 MHz) kada tako namjestim:

https://www.speedtest.net/result/c/4a78fa70-0cea-410c-91c4-cc8d3bc88189

 

A mogao bi taj UL narasti kada HT na B1/N1 stavi bandwidth 25 MHz koliko je kupio di bi onda bio bandwidth 2CA B3+B1/N1 (20+25 MHz) ali to tek trebamo dočekati i testirati

3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
myfiles4you kaže...
Na cellmapper web stranici na podrucju Zagreba vidljive su N78 bazne stanice. Da li su one SA 5G bazne? Da li se tko spojio na iste? Koji uredjaji su iste mogli prepoznati?

 

Ima na stranicama prošlo ljeto, pisao sam o tome, ispod moj citat...

 

To su ti i dalje NSA bazne, kvaka je u tome što cellmapper preko NSA di je modem primarno spojen na 4G a u agregacijama dodaje 5G N bandove ne može sa ovih N bandova očitati gNB ID tornja pa ih ne snima.

Slučajno smo otkrili da kada imaš u mobu Telemach SIM a preko NetMonster app-a postaviš NR only mode, spaja se na HT N78 i cellmapper očitava gNB ID tornja i snima pa se tako pojavljuju na karti. Malo nas to tako mapira jer u toj "zaobilaznoj rupi" ne radi niti data niti voice, inače ima HT hrpe N78 tornjeva po HR koje tek trebamo mapirati.

 

 

Kako mapirati HT N78 tornjeve preko Cellmappera?
Mob koji ima Exynos ili Snapdragon čipset i Telemach SIM u mobu.
Instalirati NetMonster app, dolje u kutu desno klik na tri točkice > Phone info > kada se otvori app naći polje "Set Preferred Network Type" i odabrati "NR only".
Treba restartati mob.
Upaliti Cellmapper i šetati gradom. Neće raditi ni data ni voice ali spajat će se na HT N78 gdje može.
Poslije mob spojiti na WiFi ili SIM prebaciti na 5G/4G/3G/2G mode i normalno uploadati podatke da se pojave na cellmapper karti.
Do sada potvrđeno da ovo radi na Samsung Galaxy A52s 5G (Qualcomm Snapdragon) i S21 (Exynos)

13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Pozdrav, imam dvije P56 antene i MF286R router sa HT unlimited tarifom.
U zadnje vrijeme velik je pad brzine na 4G u vecernjim satima (sa 50 ‐60 Mb padne na 6-7 Mb) dok na 5G mobitelom mjerim brzine od 300-500 Mb. Razmisljam kupiti 5G ruter pa me zanima da li mogu racunati sa slicnim brzinama kao na mobitelu (Samsung A53) ? Dodatne antene ne bi za sada stavljao, cak razmisljam o vanjskom ZTE 889 ruteru. Da li bi taj ruter mogao dati rezulate kao mobitel na istoj poziciji?
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Da imat ćeš iste ili veće brzine nego na mobu sa zte mc 889. Usput na mf 286R ide samo jedna antena.

13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Hvala na odgovoru. Znam za jednu antenu. Modificarao sam, tako da sam trecu antenu spojio na vanjski sma konektor. B7 koji ne koristim antena je ostala samo interna.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice