4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.058
|
čitano: 1.140.263
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Može pomoć kako si se logirao na HuaCtrl na 818...ne ide mi nikako.

Na 535 bio spojen bez problema, s ovime ne ide nijedna komb user I pass

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

User:admin

Pass: onaj dole ispod router

IP: 192.168.8.1

15 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dinos3 kaže...

User:admin

Pass: onaj dole ispod router

IP: 192.168.8.1

 Kakv je tebi ping na Tcomu i B818 ruteru, meni je dosta veči nego na Huawei B525 ruteru koji je Cat6 ( B525 u prosjeku cca 20 dok B818 na istom mjestu u prosjeku cca 40 pa i više )

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
barni kaže...
dinos3 kaže...

User:admin

Pass: onaj dole ispod router

IP: 192.168.8.1

 Kakv je tebi ping na Tcomu i B818 ruteru, meni je dosta veči nego na Huawei B525 ruteru koji je Cat6 ( B525 u prosjeku cca 20 dok B818 na istom mjestu u prosjeku cca 40 pa i više )

 Bome je veći, nisam to ni primjetio je mi ping nije nešto bitan. A1 20 ping, Tcom 40 ping.
Odvrtio i na mobitelu (Huawei p20 pro), na njemu oko 20 ping oba operatera.

13 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Provjerite si u routerima koji vam je primarni band na koji ste se zakačili... Pretpostavljam da je drugačiji nego na mob, a ukoliko u blizini imate 2+ tornja istog oepratera možda su vam mob i router spojeni na različite tornjeve...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Imate kakav savjet oko 818...

U odnosu na 535 daje povremeno duplo slabije rezultate, oba bez podešavanja bandova i slično, mjerenja su dosta šarena sad na 818...vjerujem da se šalta između baznih.

Šta mogu napraviti s obzirom da se i odabir bandova vrati na auto nakon što ruter ostaje bez struje, što je kod mene dosta često.

Pretpostavljam antene pa usmjeriti na željenu stranu.

Jel radi ista homemade?

Trebat ću i pomoć oko lociranja slabije bazne.

Dodajem sliku šarenih rezultata, i drugu koja pokazuje razliku između crvenog mjereno na 535, i nakon toga frisko postavljen 818.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 11:34 (neci43).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
the chosen one07 kaže...

Provjerite si u routerima koji vam je primarni band na koji ste se zakačili... Pretpostavljam da je drugačiji nego na mob, a ukoliko u blizini imate 2+ tornja istog oepratera možda su vam mob i router spojeni na različite tornjeve...

Ma nema smisla uspoređivati mobitel i ruter, ja sam uspoređivao kako sam naveo B525 i B818 i uvijek je B525 imao bolji ping u odnosu na B818, ista pozicija isti toranj, čak sam i locao npr. 2 ista banda, nema nabacivanja niti druge ćelije ili site-a.

Znači potpuno isti uvjeti , brzine na B818 šta je i očekivano sa 3 ili 4 banda daleko bolje ali mene ping interesira zašto je lošiji na tom boljem ruteru.

probavao i sa okla speed test i sa iperf i sa google speedtest i uvijek bolje na B525

testirao sam sa A1 operaterom i karticom ali to nema veze

15 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
neci43 kaže...

Imate kakav savjet oko 818...

U odnosu na 535 daje povremeno duplo slabije rezultate, oba bez podešavanja bandova i slično, mjerenja su dosta šarena sad na 818...vjerujem da se šalta između baznih.

Šta mogu napraviti s obzirom da se i odabir bandova vrati na auto nakon što ruter ostaje bez struje, što je kod mene dosta često.

Pretpostavljam antene pa usmjeriti na željenu stranu.

Jel radi ista homemade?

Trebat ću i pomoć oko lociranja slabije bazne.

Dodajem sliku šarenih rezultata, i drugu koja pokazuje razliku između crvenog mjereno na 535, i nakon toga frisko postavljen 818.

preko CellMapera vidi gdje se nalaziš i koje su ti okolne bazne i bandovi koji su na njima podržani, to ti je šta se tiče lociranja ( možeš odabrati operatera kojeg želiš )

preko skripte koja je ovdje u grupi možeš selektirati bandove koje želiš ( imaš i video uputu ) , možeš i preko mobitela sa huaCtrl lockati bandove ali ne sa novijom nego sa starijom verzijom 1.0.32 ( skineš ju sa neta bez problema )

kod tebe je vjerojatno problem reselekcija između ćelija i bandova, sa jednim ruterom moguće si se spajao na jednu ćeliju a sa drugim na drugu premda ne bi smjela biti takva razlika pogotovo u korist B535, pokušaj pozicionirat negdje ruter gdje su ti najbolji radio uvjeti ( RSRP i SINR ) i gdje se nabacuje samo jedna ćelija po mogućnosti.

kreni od cellmapera i smještaja rutera a onda dalje sa bandovima

6 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
barni kaže...
neci43 kaže...

Imate kakav savjet oko 818...

U odnosu na 535 daje povremeno duplo slabije rezultate, oba bez podešavanja bandova i slično, mjerenja su dosta šarena sad na 818...vjerujem da se šalta između baznih.

Šta mogu napraviti s obzirom da se i odabir bandova vrati na auto nakon što ruter ostaje bez struje, što je kod mene dosta često.

Pretpostavljam antene pa usmjeriti na željenu stranu.

Jel radi ista homemade?

Trebat ću i pomoć oko lociranja slabije bazne.

Dodajem sliku šarenih rezultata, i drugu koja pokazuje razliku između crvenog mjereno na 535, i nakon toga frisko postavljen 818.

preko CellMapera vidi gdje se nalaziš i koje su ti okolne bazne i bandovi koji su na njima podržani, to ti je šta se tiče lociranja ( možeš odabrati operatera kojeg želiš )

preko skripte koja je ovdje u grupi možeš selektirati bandove koje želiš ( imaš i video uputu ) , možeš i preko mobitela sa huaCtrl lockati bandove ali ne sa novijom nego sa starijom verzijom 1.0.32 ( skineš ju sa neta bez problema )

kod tebe je vjerojatno problem reselekcija između ćelija i bandova, sa jednim ruterom moguće si se spajao na jednu ćeliju a sa drugim na drugu premda ne bi smjela biti takva razlika pogotovo u korist B535, pokušaj pozicionirat negdje ruter gdje su ti najbolji radio uvjeti ( RSRP i SINR ) i gdje se nabacuje samo jedna ćelija po mogućnosti.

kreni od cellmapera i smještaja rutera a onda dalje sa bandovima

 

 Koristio sam već prije skiripte i huaCtrl, ali kažem da mi je problem nestanak struje i opet auto postavke.

Evo, razlika je i više nego očita bila u korist 535, vjerojatno jer je preslab uloviti ovu drugu ćeliju koju očito 818 ulovi, a ispada s manjom brzinom.

Moja lokacija na cell mapperu...ne vidim uopće smisao zašto se spaja na neku drugu neku ćeliju.

 

15 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
neci43 kaže...
barni kaže...
neci43 kaže...

Imate kakav savjet oko 818...

U odnosu na 535 daje povremeno duplo slabije rezultate, oba bez podešavanja bandova i slično, mjerenja su dosta šarena sad na 818...vjerujem da se šalta između baznih.

Šta mogu napraviti s obzirom da se i odabir bandova vrati na auto nakon što ruter ostaje bez struje, što je kod mene dosta često.

Pretpostavljam antene pa usmjeriti na željenu stranu.

Jel radi ista homemade?

Trebat ću i pomoć oko lociranja slabije bazne.

Dodajem sliku šarenih rezultata, i drugu koja pokazuje razliku između crvenog mjereno na 535, i nakon toga frisko postavljen 818.

preko CellMapera vidi gdje se nalaziš i koje su ti okolne bazne i bandovi koji su na njima podržani, to ti je šta se tiče lociranja ( možeš odabrati operatera kojeg želiš )

preko skripte koja je ovdje u grupi možeš selektirati bandove koje želiš ( imaš i video uputu ) , možeš i preko mobitela sa huaCtrl lockati bandove ali ne sa novijom nego sa starijom verzijom 1.0.32 ( skineš ju sa neta bez problema )

kod tebe je vjerojatno problem reselekcija između ćelija i bandova, sa jednim ruterom moguće si se spajao na jednu ćeliju a sa drugim na drugu premda ne bi smjela biti takva razlika pogotovo u korist B535, pokušaj pozicionirat negdje ruter gdje su ti najbolji radio uvjeti ( RSRP i SINR ) i gdje se nabacuje samo jedna ćelija po mogućnosti.

kreni od cellmapera i smještaja rutera a onda dalje sa bandovima

 

 Koristio sam već prije skiripte i huaCtrl, ali kažem da mi je problem nestanak struje i opet auto postavke.

Evo, razlika je i više nego očita bila u korist 535, vjerojatno jer je preslab uloviti ovu drugu ćeliju koju očito 818 ulovi, a ispada s manjom brzinom.

Moja lokacija na cell mapperu...ne vidim uopće smisao zašto se spaja na neku drugu neku ćeliju.

 

 Pa kada podesiš bandove kako želiš , kada nestane struje i kada se vrati, bandovi su ti i dalje lockani kako si ih podesio

 di ti je ta lokacija, sve je mutno na slici

6 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Lokacija je Istra, okolica Umaga, više sam išao na to da pokažem di su druge bazne stanice, a di sam ja par stotina metara od te najbliže, pa mi nije bilo jasno zašto se šalta na drugu.
Na 535 mi se uvijek vraćao na auto odabir, pa mi je i dopizdilo mijenjati ga, a čitam da i 818 isto zna vratiti na auto.
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

neci43 još smo aktualni s tvojim tornjevima? :D

 

Modemi su ti čudna stvar, oni po nekoj ludoj formuli mjere signal, ako zaključe da je signal s nekog drugog tornja bolji od onog bližeg, prešaltat će se na njega i tu nemreš ništa.

 

Zato takve stvari riješiš kupnjom routera koji ima cell lock i zaključaš ga na željeni toranj :)

15 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
neci43 kaže...
Lokacija je Istra, okolica Umaga, više sam išao na to da pokažem di su druge bazne stanice, a di sam ja par stotina metara od te najbliže, pa mi nije bilo jasno zašto se šalta na drugu.
Na 535 mi se uvijek vraćao na auto odabir, pa mi je i dopizdilo mijenjati ga, a čitam da i 818 isto zna vratiti na auto.

Znam to područje, to je okolica Lovrečice, ti si na Tmobile, da si na A1 onda bi ti mogao i detaljnije još pogledat neke stvari oko bazni i ćelija i puno lakše otkriti ako je neki problem, nije baš moguće i nije neka logika da ti se prebacuje sa site-a na site kada u blizini imaš samo 1 baznu i to 200 metara od kuće.

Jesi gledao koliki ti je RSRP i SINR ako ti je RSRP na dobrim razinama onda se ne smije šaltati na neku drugu udaljeniju baznu koja ima sigurno lošije radio uvjete ( može se šaltat samo na pojedine ćelije unutar sektora bazne ), u gradu gdje su podjednaki leveli ima puno više reselekcija sa ćelije na ćeliju.

Sa slike se vidi da je tamo samo ta jedna bazna sa 3 banda i da su druge sve poprilično udaljene, ako je još neki stup kao kod A1 i ako imaš optičku vidljivost na njega onda nema šanse da ti se prebacuje na neku drugu.

Znači lokaš na bandove preko skripte za B535 na npr. L800 i L1800 ili na B818 na sva tri banda 1+3+20

Na LTE H-Monitor imaš pod Events točan prikaz bazne stanice i ćelije na koju ti je ruter zakačen pa npr da si na A1 bi ti pisalo da si zakačen na 2207 koja je tamo i najbliža,tebi na Tmobile bi pisalo 750001 na Cell Mapperu to sve možeš usporediti/provjeriti.

Imaš pod evente i reselekcije sa ćelije na ćeliju pa pogledaj na šta i koliko puta ti se šalta tamo kod tebe ( eNB je ID bazne dok ispred toga ti je ćelija ovisno na kojem je bandu )

Po ovome bi trebao otkriti misterij dobre i loše bazne kako si i sam naveo,da postoji neki otok preko puta onda bi imalo smisla da se nabaci koja bazna ali ovako ne vjerujem.

I na huaCtrl imaš prikaz i za eNB i RSRP i SINR-a kao i na kojem si trenutno bandu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 18:59 (barni).
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Poštovanje. Molim korisnike ako mi mogu pomoc. Naime imam pokucni internet od Tele2 i to mi je jedina solucija posto nema optike a zica je katastrofa. Imam stari ZTE mf286 koji je brendiran na Tele2.  Testiranjem Tele2 preko mobitela, brzine DL idu preko 100, UL40 Mbs. Kada testiram ZTE na 2.4Ghz preko mobitela DL brzine budu oko 30-60, međutim to je kratkog vijeka i padnu na 10-15Mbs, pa moram restartat ruter. Isto tako, sami WiFi signal u sobama je ocajan ( jedan pregradni zid u par metara dijeli ruter od sobnih lokacija )

 

S obzirom da sam ulozio u SMART Home ( TP - Link, senzori, salteri, sijalice, wifi vanjske kamere, alexa ) vise me ne zadovoljava brzina niti wifi snaga samog rutera. Stream kamera na 1080 steka, a redovito restartanje uređaja bas i nije zabavno kada se mora povezat tonu kekebeka pa uvijek neato zasteka.

 

Zato vas molim preporuku nekog stabilnijeg 4G rutera (a da nije zakljucan ili brendiran ) s mogucnosti da ima jači WIFI signal ( primarno 2.4Ghz, zbog tehnikalija ) da pokrije prostorije u kuci sa stabilnijim signalom.

Usput, ako vam pomaze, evo u prilogu lokacije tornjeva, gdje je crvena tockica moja lokacija.

 

Unaprijed hvala...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 11:04 (Balegarko).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Mogu ti preporuciti ZTE MC801a koji i sam koristim. Isto hrpa uredaja spojeno. U par mjeseci koliko ga imam nisam imao jedan jedini problem. Brzine super, wifi super...
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Balegarko kaže...

 

 

Unaprijed hvala...

 

 

 +1 za router koji ti je kolega iznad preporučio, ZTE MC801. Koristim ga već par godina i radi perfektno.

Također, nedavno sam malo se igrao s Xiaomi 5G CPE Pro koji HT daje u Gigabox tarifi i pokazao mi se kao jako solidan uređaj; i što se tiče prijama mobilnog signala s bazne stanice, ali i jačine širenja WiFi signala po kući/vikendici.

 

Ako si u mogućnosti, uzmi jedan od ta dva, sigurno nećeš pogriješiti, a k tome su još 5G routeri pa si spreman i za budućnost ukoliko još nema 5G signala na tvom području ;)

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
siljo90 kaže...
Mogu ti preporuciti ZTE MC801a koji i sam koristim. Isto hrpa uredaja spojeno. U par mjeseci koliko ga imam nisam imao jedan jedini problem. Brzine super, wifi super...

 

the chosen one07 kaže...
Balegarko kaže...

 

 

Unaprijed hvala...

 

 

 +1 za router koji ti je kolega iznad preporučio, ZTE MC801. Koristim ga već par godina i radi perfektno.

Također, nedavno sam malo se igrao s Xiaomi 5G CPE Pro koji HT daje u Gigabox tarifi i pokazao mi se kao jako solidan uređaj; i što se tiče prijama mobilnog signala s bazne stanice, ali i jačine širenja WiFi signala po kući/vikendici.

 

Ako si u mogućnosti, uzmi jedan od ta dva, sigurno nećeš pogriješiti, a k tome su još 5G routeri pa si spreman i za budućnost ukoliko još nema 5G signala na tvom području ;)

 

Uf, papreni su oba dva..., vidjet cemo sta se nudi po oglasnicima. Za Xiaomia nisam nasao nikakva upustva, sučelja i slično, pa se nadam da podržava silno spominjanje udruživanja frekvencija...

 

Sto se tice 5G signala, operateri mi ga ne nude ali je djelomicno zastupljen u mom kvartu. Ne koristim ga, al ajmo rec da vrti nesto slabije od 4G ( cca 80Mbs) .

Sad, nisam vidio na forumu dal se mogu kombinirat 5G i 4G frekvencije na navedenim ruterima. Inace sam laik za te stvari a 100 stranica foruma i nije bas maleno stivo...haha

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2024 13:11 (Balegarko).
15 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

4G solucija ti može biti onda HUAWEI ruter B818-263 Cat 19 koji podržava sva tri banda koji su kod tebe prisutni, ima dobar WI-FI i na 2.5 i na 5 Ghz

ovaj ZTE koji imaš i nema neki dobar WI-FI barem tako pišu po forumima

11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

ima dva komada cpe pro 2 na aukciji ebay.de i novi po 240€

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Evo mene opet. Pojavio se izbor izmedju Huawei B818 i Huawei CPE Pro 2. Sad s obzirom da 5G nije zastupljen kod mene ali opet ga lovim, s tim da brzine DL-a u kuci su do 100-150 Mbs, dok vani na balkonu idu do 500Mbs. Hocu li dobit nesto s 5G ruterom? Dali on spaja 5G & 4G agregacije pa u kuci dobijem nesto bolji DL nego klasicni 4G s obzirom da nemam u planu trazit pozicije za ruter ili ici u nadogradnju s antenama. Isto tako, koji je od ta dva rutera ima bolji interni WiFi signal... Hvala

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Balegarko kaže...

Hocu li dobit nesto s 5G ruterom? Dali on spaja 5G & 4G agregacije 

 

Na 5G NSA svi uređaji agregiraju 4G+5G i to ti radi i mob kada si mjerio 500 Mbps.

Kada naši puste 5G SA onda nećeš moći agregirati 4G već samo i isključivo 5G bandove (isto kao što na 4G nemreš agregirati i 3G).

 

Ako već loviš na mobu 5G onda bi bilo logično da uzmeš 5G router.

 

Vanjske antene su nekad bolja solucija jer osim veće dobiti, jednom ih montiraš, okreneš prema tornju i zaboraviš, lakše ti je samo na tlu preštekavati njihov 10m kabel u novi router kada ga odlučiš promijeniti u budućnosti.

Ja sam kroz 3-4 godine promijenio 3 routera spajajući ih na iste antene na svom stupu.

Tak da taj dio odluke je na tebi, vanjske možeš razmatrati naknadno ako zaključiš da ti u zatvorenom prostoru ne valja 4G/5G signal/brzine.

 

Za WiFi nek komentiraju drugi, u mene svi 4G/5G routeri idu van u IP67 ormarić na stup di su i antene pa nikada ne koristim WiFi od routera već u kući imam TP-Link mesh wifi, zato nisam mjerodavan reći koji 4G/5G router ima bolji wifi :D

13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Balegarko kaže...

Evo mene opet. Pojavio se izbor izmedju Huawei B818 i Huawei CPE Pro 2. Sad s obzirom da 5G nije zastupljen kod mene ali opet ga lovim, s tim da brzine DL-a u kuci su do 100-150 Mbs, dok vani na balkonu idu do 500Mbs. Hocu li dobit nesto s 5G ruterom? Dali on spaja 5G & 4G agregacije pa u kuci dobijem nesto bolji DL nego klasicni 4G s obzirom da nemam u planu trazit pozicije za ruter ili ici u nadogradnju s antenama. Isto tako, koji je od ta dva rutera ima bolji interni WiFi signal... Hvala

 Istu situaciju ti ja imam na vikendici; unutar vikendice tu i tamo se uhvati 5G signal ali jako loš signal, a na 4G su brzine oko 50-100Mbit max. Izađem van s mob ili routerom na terasu i brzina skoči na 600Mbit+ bez beda.

Ja planiram postaviti vanjski 5G router i LAN kabel u kuću do routera/AP-a ali to je podosta skup sport pa čekam negdje da naletim na neki jefitniji ZTE MC7010 i odradim to...

 

Jel si možda testirao s mob. vani samo 4G brzine? Moguće da ti toranj nije opterećen pa da uzmeš B818 + kasnije ako će ti biti potrebno vanjske antene za dodatnu stabilizaciju signala kak ti je kolega Tirkiz predložio...

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
the chosen one07 kaže...
Balegarko kaže...

Evo mene opet. Pojavio se izbor izmedju Huawei B818 i Huawei CPE Pro 2. Sad s obzirom da 5G nije zastupljen kod mene ali opet ga lovim, s tim da brzine DL-a u kuci su do 100-150 Mbs, dok vani na balkonu idu do 500Mbs. Hocu li dobit nesto s 5G ruterom? Dali on spaja 5G & 4G agregacije pa u kuci dobijem nesto bolji DL nego klasicni 4G s obzirom da nemam u planu trazit pozicije za ruter ili ici u nadogradnju s antenama. Isto tako, koji je od ta dva rutera ima bolji interni WiFi signal... Hvala

 Istu situaciju ti ja imam na vikendici; unutar vikendice tu i tamo se uhvati 5G signal ali jako loš signal, a na 4G su brzine oko 50-100Mbit max. Izađem van s mob ili routerom na terasu i brzina skoči na 600Mbit+ bez beda.

Ja planiram postaviti vanjski 5G router i LAN kabel u kuću do routera/AP-a ali to je podosta skup sport pa čekam negdje da naletim na neki jefitniji ZTE MC7010 i odradim to...

 

Jel si možda testirao s mob. vani samo 4G brzine? Moguće da ti toranj nije opterećen pa da uzmeš B818 + kasnije ako će ti biti potrebno vanjske antene za dodatnu stabilizaciju signala kak ti je kolega Tirkiz predložio...

 

4G vani na terasi ide do 200Mbsa, doma ovisno o poziciji 80-120Mbs-a. Kat iznad 4G ode preko 300 Mbs-a

 

Nadam se da nece biti preoptereceno, ipak sam malo van grada gdje su večinim penzioneri. Uglavnom, brzine padaju naviše za za lošeg vremena. Huawei CPE PRO 2 se prodao, Xaomi CPE PRO lika ne mogu ulovit bi za glavu ni za rep...  , jos jedan se ne javlja za ZTE.... Tako da mi sada ostaje jedino Huawei B818 ili cekat bolje dane, lol

 

11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

koji uzeti Zyxel FWA710 ili ZTE MC889 ili pak neki treci? sa CPE PRO 2 vucem preko 500mbps pa bi valjalo poboljsati 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dennocro kaže...

koji uzeti Zyxel FWA710 ili ZTE MC889 ili pak neki treci? sa CPE PRO 2 vucem preko 500mbps pa bi valjalo poboljsati 

  ZTE MC889, ZTE MC7010 kojeg nađeš jeftinijeg. Iste agregacije imaju. A Zyxel FWA710 nitko ga nije testirao možeš biti prvi

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

sad sam gledao mali cijene zyxel cemo preskociti dosta je skuplji -.-

 

na satshopu ima za 239€ vraceni uredjaj, a 889 nema ispod 340€ (bez rutera)

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Testirao sam tog sa DNA FW prije više od godinu i jako loš je FW. Ne znam možda su nadogradnjama kaj popravili. FW koji je bio kad sam ga imao bio je MC7010_DNA4_B12

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 8:52 (DDavorin).
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

bacit cu im mail da vidim koji je FW gore.

 

ne pronalazim koja je max brzina T3000 rutera jel tih 2.5gbit kao 889 preko lana ili je 1gbit port.

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dennocro kaže...

bacit cu im mail da vidim koji je FW gore.

 

ne pronalazim koja je max brzina T3000 rutera jel tih 2.5gbit kao 889 preko lana ili je 1gbit port.

 Gigabitne portove ima i tu je usko grlo nije baš neko sretno rješenje. Treba nešto ovog tipa routera. Ili minimum da ima jedan wan 2.5Gbps port pa onda se mogu dobiti pune brzine na Wifi ali preko lana samo 1Gbps. Eventualno jedan switch sa 2.5Gbps portovima prije recimo ovog routera sa 2.5Gbps Wan Lan portom koji bi služio za max brzine na Wifi, a switch za povezivanje ostale opreme na 2.5Gbps lan portove.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 8:36 (DDavorin).
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

teoretski i tih 1gbit je dosta, al steta sto ne stave jaci. al onda i cijena ide dosta gore.

 

svakako trebam uzeti drugi ruter, pa mi je ovo prilika za neki outdoor i spojim ga na 1gbit tp-link mesh sto imam, tak da mi teoretski ni ne treba taj t3000 posto nije 2.5gbit. a kasnije mogu neki tplink uzeti ako bude bilo potrebe za vecim brzinama.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice