4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.058
|
čitano: 1.140.492
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Evo, da javim. Na kraju sam uzeo Huawei B818.  Trenutno sam zadovoljan, nema uspona i padova, LTE je solidan a wifi signal u kuci je dosta jak cak i u najgorim djelovima. Mislim da trenutno nemam potrebe za vanjskim antenama... Mjerenja su izvedena preko mobitela za vrijeme vikenda i usranog vremena

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 11:18 (Balegarko).
 
3 0 hvala 1
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

narucen MC889 ruter austrijski, pa cemo vidit kad dodje za 2 tjedna. CPE PRO 2 ide oko 500 na najboljoj lokaciji ali tamo ne moze biti, pa cemo vidit sa 889 kad bude montiran na krov. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2024 18:32 (dennocro).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Kolege koji koristite B818... ima li taj router opciju za bridge mode? Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
display name ivo kaže...

Kolege koji koristite B818... ima li taj router opciju za bridge mode? Hvala!

Ovisi koji firmware je stavljen u router jer neki ISP-ovi to maknu a tvornički FW ima bridge opciju

3 godine
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Koliko vas se može hvaliti ovakvim SINR-om 

 

Iskra P-60 antene, razmak 34 cm, kirurški precizno uperene u toranj, 3 km udaljenost, čista optička vidljivost prema tornju

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav, uzeo sam u Tht unlimited, koristit ću tu karticu kući, trebao bi 4g ruter a da ide sim u njega, neka preporuka a da nije nešto jako skupo..

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Games55 kaže...

Pozdrav, uzeo sam u Tht unlimited, koristit ću tu karticu kući, trebao bi 4g ruter a da ide sim u njega, neka preporuka a da nije nešto jako skupo..

 

Bilo koja SIM kartica radi u bilo kojem routeru :)

 

Jedino ako puno trošiš GB moraš ručno iz routera gledati SMS i slati SMS za brzinu

 

ZTE MF289F, Huawei B818...

15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Koliko vas se može hvaliti ovakvim SINR-om 

 

Iskra P-60 antene, razmak 34 cm, kirurški precizno uperene u toranj, 3 km udaljenost, čista optička vidljivost prema tornju

 

DA, to je i očekivana vrijednost uz optičku vidljivost i takav RSRP ;-)

Kako to da ti je PING konstantno preko 40, očekivao bi bolje vrijednosti, je li to do rutera ili nešto drugo.

Meni je isto na B818 uvijek takav dok kod B525 je upola manji na istim radio uvjetima

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 15:14 (barni).
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Tirkiz kaže...

Koliko vas se može hvaliti ovakvim SINR-om 

 

Iskra P-60 antene, razmak 34 cm, kirurški precizno uperene u toranj, 3 km udaljenost, čista optička vidljivost prema tornju

 

DA, to je i očekivana vrijednost uz optičku vidljivost i takav RSRP ;-), uz takav RSRQ se vidi da ćelija nije niti kapacitivno opterećena pa su i brzine tako dobre.

jedino je čudno da u ponoć kada je najmanje ljudi zakačeno je najmanja brzina

Kako to da ti je PING konstantno preko 40, očekivao bi bolje vrijednosti, je li to do rutera ili nešto drugo.

Meni je isto na B818 uvijek takav dok kod B525 je upola manji na istim radio uvjetima

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 15:21 (barni).
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
barni kaže...

 

DA, to je i očekivana vrijednost uz optičku vidljivost i takav RSRP ;-), uz takav RSRQ se vidi da ćelija nije niti kapacitivno opterećena pa su i brzine tako dobre.

jedino je čudno da u ponoć kada je najmanje ljudi zakačeno je najmanja brzina

Kako to da ti je PING konstantno preko 40, očekivao bi bolje vrijednosti, je li to do rutera ili nešto drugo.

Meni je isto na B818 uvijek takav dok kod B525 je upola manji na istim radio uvjetima

 

Pogledaj na slici koliku datu radim :)

Ping je velik jer šaljem stream sa tri kamere na YT live 24/7/365 pa tolika data utječe na speedtest ping

 

Evo čim sam isključio stream, ping pade na finih 29 ms a upload brzina narasla jer nema UL opterećenja :)
https://www.speedtest.net/result/c/55057bf4-c444-4cb9-8d8f-1c735630acc0

 

DL mi je sada pao, valjda se svi vratili s posla pa gledaju Facebook :D

 

 

Znam za ovo kod Huawei B818 iako ne bih znao što to u njega tjera da ima stalno veliki ping

 

 

A što se tiče brzine po noći, po noći se gasi B1, MIMO (ostane upaljen 1x1 SISO) a modulacija spusti na 64QAM pa mi DL padne do 150 Mbps a onda u 6:00 h toranj pali sve na max i brzine lete oko 250-360 Mbps

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Tirkiz kaže...

Koliko vas se može hvaliti ovakvim SINR-om 

 

Iskra P-60 antene, razmak 34 cm, kirurški precizno uperene u toranj, 3 km udaljenost, čista optička vidljivost prema tornju

 Daleke 2018 2km od tornja optička vidljivost upitna, iskre p56(podešene u mikron ) router Huawei E5186s-22a. Druga slika kada antene nisu bile podešene u mikron

15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Tirkiz kaže...

Koliko vas se može hvaliti ovakvim SINR-om 

 

Iskra P-60 antene, razmak 34 cm, kirurški precizno uperene u toranj, 3 km udaljenost, čista optička vidljivost prema tornju

 imam ja 30 sinr al nista ne znaci, kad sere sere koliko god imao...obozavam vecernji termin sa pingom 200

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
6 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

imam ja 26 bez ikakvih antena na b535, ali što kaže kolega kad sere onda sere ping ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Dečki, koliko je Huawei B818 bolji od 525? da li se ispalti to uzimati pored 525? Imam brzine od oko 30/30 sa 525 pa da li će 818 dati nešto bolje ili isto?

Taraba WoW
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Taraba kaže...

Dečki, koliko je Huawei B818 bolji od 525? da li se ispalti to uzimati pored 525? Imam brzine od oko 30/30 sa 525 pa da li će 818 dati nešto bolje ili isto?

 B525 ti je Cat 6 ruter i agregira samo 2 frekvencije ili banda ( npr. L800 i L1800 ili kombinacija L1800 i L2100 ovisno o radio uvjetima i šta imaš dostupno na ćeliji )

 B818 ti je Cat 19 ruter i može agregirati i do 5 frekvencija ako su dostupne na ćeliji na koju se spajaš ( ja imam kombinaciju B1+B3+B20+B28 ), dostupno mi je tih 4 carriera ili frekve na site-u pa sam tako i podesio.

imam i B525 i B818, na B818  brzine su u istim radio uvjetima neusporedivo bolje/veče u svakom slučaju duplo bolje i više od toga.

pogledaj si na CellMapperu na šta se spajaš i koliko ti je dostupnih bandova na tom site-u/sektoru, preko huaCtrl aplikacije možeš i sam selektirati bandove koje želiš

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 12:03 (barni).
8 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
barni kaže...
 B525 ti je Cat 6 ruter i agregira samo 2 frekvencije ili banda ( npr. L800 i L1800 ili kombinacija L1800 i L2100 ovisno o radio uvjetima i šta imaš dostupno na ćeliji )

 B818 ti je Cat 19 ruter i može agregirati i do 5 frekvencija ako su dostupne na ćeliji na koju se spajaš ( ja imam kombinaciju B1+B3+B20+B28 ), dostupno mi je tih 4 carriera ili frekve na site-u pa sam tako i podesio.

imam i B525 i B818, na B818  brzine su u istim radio uvjetima neusporedivo bolje/veče u svakom slučaju duplo bolje i više od toga.

pogledaj si na CellMapperu na šta se spajaš i koliko ti je dostupnih bandova na tom site-u/sektoru, preko huaCtrl aplikacije možeš i sam selektirati bandove koje želiš

Hvala, gledajući po mapi, jedan jedini band je gdje koristim 525, radi se o H. Kostajnici, Telemach, oni zovu i stalno žele nešto uvaljati ali ulaganja nema zadnjih nekoliko godina + jedan od telemach djelatika veli da nemaju svoju baznu nego koriste od T-coma, drugi veli da imaju, treći veli imamo i 5G. Teško je znati što ona imaju ili ne kad i sami razlićito daju informacije. Ima jedan na H B818 na njuški sa iskrinim antenam za 180 ojra pa reko mozda da to upiknem i probam, nije jeftino i vjerojatno bum dobio ništa, možda antene pomognu malo, ko zna više. Nisam ni sam pametan da li se isplati u to sad baacti novce.

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 12:10 (Taraba).
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Taraba kaže...
barni kaže...
 B525 ti je Cat 6 ruter i agregira samo 2 frekvencije ili banda ( npr. L800 i L1800 ili kombinacija L1800 i L2100 ovisno o radio uvjetima i šta imaš dostupno na ćeliji )

 B818 ti je Cat 19 ruter i može agregirati i do 5 frekvencija ako su dostupne na ćeliji na koju se spajaš ( ja imam kombinaciju B1+B3+B20+B28 ), dostupno mi je tih 4 carriera ili frekve na site-u pa sam tako i podesio.

imam i B525 i B818, na B818  brzine su u istim radio uvjetima neusporedivo bolje/veče u svakom slučaju duplo bolje i više od toga.

pogledaj si na CellMapperu na šta se spajaš i koliko ti je dostupnih bandova na tom site-u/sektoru, preko huaCtrl aplikacije možeš i sam selektirati bandove koje želiš

Hvala, gledajući po mapi, jedan jedini band je gdje koristim 525, radi se o H. Kostajnici, Telemach, oni zovu i stalno žele nešto uvaljati ali ulaganja nema zadnjih nekoliko godina + jedan od telemach djelatika veli da nemaju svoju baznu nego koriste od T-coma, drugi veli da imaju, treći veli imamo i 5G. Teško je znati što ona imaju ili ne kad i sami razlićito daju informacije. Ima jedan na H B818 na njuški sa iskrinim antenam za 180 ojra pa reko mozda da to upiknem i probam, nije jeftino i vjerojatno bum dobio ništa, možda antene pomognu malo, ko zna više. Nisam ni sam pametan da li se isplati u to sad baacti novce.

 Provjeri si kakve ti brzine HT ima, po CM mapi on je najbolje pokriven i sa najviše bandova kod tebe...

8 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
the chosen one07 kaže...
 Provjeri si kakve ti brzine HT ima, po CM mapi on je najbolje pokriven i sa najviše bandova kod tebe...

Nažalost trenutno nisam u Kostajnici, a nema ni od HT karticu da provjerim. Bum razmislio jel mi se isplati uopće kupovati taj 818, možda samo antene pa malo da s njima dobijem, ak ništa druge stabilniju vezu. Il možda uzmem na njuški neki 535 model

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 12:45 (Taraba).
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Taraba kaže...
the chosen one07 kaže...
 Provjeri si kakve ti brzine HT ima, po CM mapi on je najbolje pokriven i sa najviše bandova kod tebe...

Nažalost trenutno nisam u Kostajnici, a nema ni od HT karticu da provjerim. Bum razmislio jel mi se isplati uopće kupovati taj 818, možda samo antene pa malo da s njima dobijem, ak ništa druge stabilniju vezu. Il možda uzmem na njuški neki 535 model

 B535 ti je isti kao i B525, spoji se preko HuaCtrl aplikacije preko mobitela i vidi kakav ti je signal u indooru ( RSRP i SINR ) ako ti je on loš tek onda razmišljaj o antenama.

HT izgleda OK u Kostajnici,A1 isto je OK ( imaju 2 bazne sigurno ali nije mapirano u Maperu ) Telemah je prema maperu samo na jednom bandu šta je loše i ne isplati ti se mijenjat ruter osim ako ne promjeniš operatera.

13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Taraba kaže...
the chosen one07 kaže...
 Provjeri si kakve ti brzine HT ima, po CM mapi on je najbolje pokriven i sa najviše bandova kod tebe...

Nažalost trenutno nisam u Kostajnici, a nema ni od HT karticu da provjerim. Bum razmislio jel mi se isplati uopće kupovati taj 818, možda samo antene pa malo da s njima dobijem, ak ništa druge stabilniju vezu. Il možda uzmem na njuški neki 535 model

 Bolji je hardware-ski u svakom pogledu B818, samo je pitanje jel ćeš ga moći iskoristiti u punom potencijalu, a to opet ovisi o infrastrukturi.

Izmapiraj malo kada ćeš biti dolje sva tri operatera jer davno je itko tamo išta odradio (zadnje koliko vidim je prije godinu dana HT toranj osvježen, A1 uopće nije mapiran, Telemach 2020 zadnje), kupiš na kiosku SIM kartice na bonove (neku siću dođu), opališ neku dnevnu tarifu i malo se provozati po gradu s uključenim CellMapperom, vidjeti kak se brzine kreću na točnoj lokaciji (kada ćeš biti u mogućnosti). Možda ti se i 5G ukaže, nikad ne znaš :D

8 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
the chosen one07 kaže...
 Bolji je hardware-ski u svakom pogledu B818, samo je pitanje jel ćeš ga moći iskoristiti u punom potencijalu, a to opet ovisi o infrastrukturi.

Izmapiraj malo kada ćeš biti dolje sva tri operatera jer davno je itko tamo išta odradio (zadnje koliko vidim je prije godinu dana HT toranj osvježen, A1 uopće nije mapiran, Telemach 2020 zadnje), kupiš na kiosku SIM kartice na bonove (neku siću dođu), opališ neku dnevnu tarifu i malo se provozati po gradu s uključenim CellMapperom, vidjeti kak se brzine kreću na točnoj lokaciji (kada ćeš biti u mogućnosti). Možda ti se i 5G ukaže, nikad ne znaš :D

Da, trebalo bi to tako i napravit, s tim da u samom centru je samo 2G jer je iznad brdo gdje su stavili sve bazne stanice. Sjediš na kavici i nema po mobitelu gledanja jer 2G nemre niš otvorit 

Taraba WoW
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dejo74 kaže...

imam ja 26 bez ikakvih antena na b535, ali što kaže kolega kad sere onda sere ping ;)

 A1 je poznat da u večernjim satima ima loš ping i propusnost tj DL. Probaj HT pa javi za ping u večernjim satima. RSRQ je taj koji ima najviše veze sa pingom tj opterećenosti mreže.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2024 17:41 (DDavorin).
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

mozda budem prodavao CPE PRO 2 huawei, koja bi bila cijena za njega cca 200-250€? original firmware 11.0.2.11(H329SP1C1217) ako je netko zainteresiran nek se javi na PM, pa tko bude prvi mu se javim kad vidim dal cu prodavati ili ne, jer mi stize MC889

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Stigao MC889, brzine oko 500mbps, jos ga moram staviti na krov kad se osusi :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dennocro kaže...

Stigao MC889, brzine oko 500mbps, jos ga moram staviti na krov kad se osusi :)

 

Testiraj i prema HT Split i Omonia ZG serverima :)

8 godina
online
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Evo samo ukratko, na kraju sam kupio na njuški Huawei B818, te nove Iskra P56 antene, ostišao u Kostajnicu, kupio bonove od HT i TM, A1 sam kupio ali krivi pa niš od njega, Ht, niš, slabo, TM ok, sad bacim tu slike sa starim routerom i novim. Vidno poboljšanje i jačina signala, za sad zadovoljan, ako ostane ovak, super, ako malo dropa opet ok. Huawei B525Huawei B818Huawei B818 + P56

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2024 22:13 (Taraba).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Taraba kaže...

Evo samo ukratko, na kraju sam kupio na njuški Huawei B818, te nove Iskra P56 antene, ostišao u Kostajnicu, kupio bonove od HT i TM, A1 sam kupio ali krivi pa niš od njega, Ht, niš, slabo, TM ok, sad bacim tu slike sa starim routerom i novim. Vidno poboljšanje i jačina signala, za sad zadovoljan, ako ostane ovak, super, ako malo dropa opet ok. Huawei B525Huawei B818Huawei B818 + P56

 

Brzine bi ti bile na Telemachu još i bolje da isti imaju pušteno više carriera ( frekvencija )

Koja ti je verzija ovog B818 i kakav je firmware, je li Vodafone Gigacube ili je je original Huawei model.

Šteta da nisi isprobao i za A1 , mislim da oni imaju dobro pokrivanje centra i uže okolice

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 13:26 (barni).
8 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
barni kaže...
Koja ti je verzija ovog B818 i kakav je firmware, je li Vodafone Gigacube ili je je original Huawei model. Šteta da nisi isprobao i za A1 , mislim da oni imaju dobro pokrivanje centra i uže okolice

Huawei B818-263 / software - 11.0.1.1(H220SP3C11) / WEBUI 11.0.1.1(W2SP4C11) / Configuration file version B818-263-CUST 8.0.1.1(C35) 

 

RSRP - 80-90dBm

SINR - 1-5dB

 

Da, ja sam kriv za A1 jer nisam pazio što kupujem, ali stari moj, ja sam zadovoljan s ovim i to jako. Mislim da je ovaj router iz Njemačke pa je onda Vodafone (crveni je interface).

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 14:06 (Taraba).
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

antena stavljena na krov, sutra moram jos kroz buzir provuci do rutera pa se poigrat sa micro rotacijama ako bude potrebno. sutra bacim testove kad pospajam sve kako treba

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 21:25 (dennocro).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dennocro kaže...

antena stavljena na krov, sutra moram jos kroz buzir provuci do rutera pa se poigrat sa micro rotacijama ako bude potrebno. sutra bacim testove kad pospajam sve kako treba

 

Vrhunske prijemne razine signala i za 4G i za 5G, isto tako se očekuju i top brzine opet za obe tehnologije ,  ne može bolje 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice