WiFi extender ili Powerline?

poruka: 19
|
čitano: 12.091
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
WiFi extender ili Powerline?

Dobar dan svima. Treba mi dovučem signal s jednog kraja kuće u prizemlju na drugi kraj kuće na kat. Dosta je tu zidova i udaljenosti. Napominjem da nisam zahtjevan korisnik, imam samo Playstation i smart TV, i do njih moram dovući internet.

Dakle dilema je slijedeća, kupiti:

Wireless range extender ili Powerline s WiFi podrškom?

Također opcija mi je i Acess Point?

Svaka pomoć je dobrodošla. Hvala!

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?
user2206 kaže...

Dosta je tu zidova i udaljenosti.

Samo na temelju ovog bih izbacio Wi-Fi iz cjelokupne situacije. 

 

Ako su obje utičnice unutar istog brojila, powerline. 

 

Ako je Wi-Fi potreban, na jedan od powerline adaptera spojiti nekakav WLAN router s podrškom za 5GHz i to je to.

 

3 godine
protjeran
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?
Znači ti ne bi preporučio opciju Powerline koja ima LAN izlaz i ugrađen WiFi odašiljač?
12 godina
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?

Ako BILO KAKO možeš, dovuci kabel do drugog kata, spoji ga na switch i iz switcha dva kabla, do PS i TV. Ako možeš sakriti kablove, ovo je moja topla preporuka.

Isto sam kemijao razne WiFi gluposti i preporodio se kad sam doveo žicu do TVa i kompa pored njega.

 

WiFi malo pukne, pa treba restart APa, pa je loš signal ako nešto staviš između, pa je veliki ping, pa je veza 10 puta sporija od kabla...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
protjeran
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?

Znam da je kabel najbolji ali to je jednostavno nemoguće. Električne instalacije u kući su odlične kvalitete pa mislim da bi powerline bio dobra opcija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2020 20:39 (user2206).
6 godina
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?
user2206 kaže...

Znam da je kabel najbolji ali to je jednostavno nemoguće. Električne instalacije u kući su odlične kvalitete pa mislim da bi powerline bio dobra opcija.

Kupi putem nekog od webshopova, pa imaš 14 dana za povrat. Dovoljno vremena za temeljito istestirati radi li očekivano. 

 

Powerline+Wi-Fi extender u jednom... a ne znam, izbjegavam Wi-Fi, eventualno osim ako je 5 GHz.

5 godina
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?
user2206 kaže...

Dobar dan svima. Treba mi dovučem signal s jednog kraja kuće u prizemlju na drugi kraj kuće na kat. Dosta je tu zidova i udaljenosti. Napominjem da nisam zahtjevan korisnik, imam samo Playstation i smart TV, i do njih moram dovući internet.

Dakle dilema je slijedeća, kupiti:

Wireless range extender ili Powerline s WiFi podrškom?

Također opcija mi je i Acess Point?

Svaka pomoć je dobrodošla. Hvala!

 Ako ces na bezicnu varijantu pored toliko zidova zaboravi na jeftina rjesenja. Eventualno unifi ili tako nesto al to kosta....

robogo kaže...
user2206 kaže...

Znam da je kabel najbolji ali to je jednostavno nemoguće. Električne instalacije u kući su odlične kvalitete pa mislim da bi powerline bio dobra opcija.

Kupi putem nekog od webshopova, pa imaš 14 dana za povrat. Dovoljno vremena za temeljito istestirati radi li očekivano. 

 

Powerline+Wi-Fi extender u jednom... a ne znam, izbjegavam Wi-Fi, eventualno osim ako je 5 GHz.

 tek sa 5GHz se nece usreciti. To nece probiti niti 1 zid a kamoli bilo sta vise od toga...

3 godine
protjeran
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?
Posmatrač kaže...
user2206 kaže...

Dobar dan svima. Treba mi dovučem signal s jednog kraja kuće u prizemlju na drugi kraj kuće na kat. Dosta je tu zidova i udaljenosti. Napominjem da nisam zahtjevan korisnik, imam samo Playstation i smart TV, i do njih moram dovući internet.

Dakle dilema je slijedeća, kupiti:

Wireless range extender ili Powerline s WiFi podrškom?

Također opcija mi je i Acess Point?

Svaka pomoć je dobrodošla. Hvala!

 Ako ces na bezicnu varijantu pored toliko zidova zaboravi na jeftina rjesenja. Eventualno unifi ili tako nesto al to kosta...

Mozda ja ne razumjem ali ako preko ovog powerlinea (koji ima ugrađen WiFi) dovedem WiFi u sobu s gdje mi se nalazi playstation i smart TV ti misliš da to neće dobro raditi? Bez obzira što su u istoj sobi i bez obzira na dobru kvalitetu električnih instalacija?

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2020 20:59 (user2206).
5 godina
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?
user2206 kaže...
Posmatrač kaže...
user2206 kaže...

Dobar dan svima. Treba mi dovučem signal s jednog kraja kuće u prizemlju na drugi kraj kuće na kat. Dosta je tu zidova i udaljenosti. Napominjem da nisam zahtjevan korisnik, imam samo Playstation i smart TV, i do njih moram dovući internet.

Dakle dilema je slijedeća, kupiti:

Wireless range extender ili Powerline s WiFi podrškom?

Također opcija mi je i Acess Point?

Svaka pomoć je dobrodošla. Hvala!

 Ako ces na bezicnu varijantu pored toliko zidova zaboravi na jeftina rjesenja. Eventualno unifi ili tako nesto al to kosta...

Mozda ja ne razumjem ali ako preko ovog powerlinea (koji ima ugrađen WiFi) dovedem WiFi u sobu s gdje mi se nalazi playstation i smart TV ti misliš da to neće dobro raditi? Bez obzira što su u istoj sobi i bez obzira na dobru kvalitetu električnih instalacija?

 Sa powerlineima nemam iskustva pa ti ne mogu nista pametno reci ali i to ti je opet lokalno pokriveno. Ako te to zadovoljava onda ok. Ja sam trebao pokriti kucu na 3 etaze i dvoriste i sve sam pokusao dok nisam kupio Unifi AP i rijesio se bijede i patnje.... Imam razno razne uredjaje za smart home pa mi treba bas wifi....

15 godina
odjavljen
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?
user2206 kaže...

Znam da je kabel najbolji ali to je jednostavno nemoguće. Električne instalacije u kući su odlične kvalitete pa mislim da bi powerline bio dobra opcija.

To ti je dvosjekli mač. Na powerline utječe duljina kabela, ali i sva oprema kroz koju signal prolazi. Ako su ti instalacije na odvojenim FID sklopkama, mogao bi imati problema jer FID sklopka ima feritnu jezgru koja guši signal. Kontrolno brojilo predstavlja još veći problem.

 

Verzija s LAN priključkom je praktična jer kasnije možeš na nju spajati što želiš - switch za više računala, LAN kabel za dodatni AP malo dalje u kući i slično. Samo je pitanje da li ćeš imati dovoljnu kvalitetu veze između dva powerlinka u takvoj konfiguraciji. Ja sam imao problem - trebalo je dovesti s kata kuće u vanjski objekt internet (postavljen je LAN kabel, ali ga je bager prekinuo) i vez bi se tek povremeno ostvarila. S obzirom da LAN kabel ide i u prizemlje, stavio sam powerline u prizemlje i veza je bila 30 Mbps, što djeluje ok, ali kad se uključi uređaj koji stvara smetnje, i to je padalo. Na kraju je bilo lopatu u ruke i krpaj kabel.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?
Moja preporuka je Powerline. Ja imam https://www.links.hr/hr/powerline-adapter-tp-link-av600-tl-pa4010p-kit-mreza-putem-postojecih-elektricnih-instalacija-600mbps-053515071 i stvar funkcionira odlično. Klinac odrađuje školu na daljinu (Teams, zoom,...). Instalacija je krajnje jednostavna a veza odlična. Ovaj model sam kupio zbog toga što se ne gubi utičnica.
Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
WiFi extender ili Powerline?

Powerline adapter je dobra opcija ako nemozes nikako provesti kabele ili je pre komplicirano, uzmi jedan sa Linksa i probaj, imas 14 dana da vratis proizvod... Ja ga koristim u sobi koja mi je udaljena nekih 15m od prostorije di mi je ruter. Kod njega mi je jedan adapter spojen na njega a drugi mi je ovdje u sobi, iskreno ne osjetim neki pad brzine interneta, mozda 2, 3 mbps ali nista strasno, za sada nisam imao pucanja veze s time da ga imam 3tjedna. Wifi opciju ima ali mi se cini kao da ponekad ne radi iako je spojen. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?
powerline mora pored istog brojila biti i na istoj fazi,to treba paziti kod nabavake
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
WiFi extender ili Powerline?

Evo da zaključim temu, kupljen je ovaj TP Linkov powerline

https://www.tp-link.com/no/service-provider/powerline-adapter/tl-wpa4220kit/

Radi savršeno, doslovno sam ih uštekao u utičnice i povezao jedan kablom na router i sve radi. Doslovno plug and play. Čak je i WiFi mreža predkonfigurirana. Gubitak brzine je zanemariv - u dnevnom gdje je ruter imam 19 mbit a na drugom kraju kuće na katu imam 17.5 mbita. Oduševljen sam ali iskreno to sam i očekivao, znam da su mi električne instalacije top kvalitete.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 11:16 (user2206).
 
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
WiFi extender ili Powerline?

Za internet je OK, ali ovako za mrezu je bezveze, jer je samo 100Mbit fizicka veza,

tako da ove gluposti sa "300Mbit"na WLAN-u nema smisla, kad fizicka zica ne moze progurati vise od 100Mbita.

(osim da se na taj WLAN ekstender spajaju uredjaji i preko njega direktno pristupaju, ali bez da se gleda ostatak mreze)

 

Al za tebe dobro i povoljno rijesenje, bez da moras provlaciti zice. Lako je dok je preko jednog strujnog sata, onda powerline odradi svoje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
WiFi extender ili Powerline?

Pozdrav ljudi

imam jedno pitanje, vezano za powerline:

 

koja je razlika između ova dva?

https://www.links.hr/hr/powerline-adapter-d-link-dhp-w311av-mreza-putem-postojecih-elektricnih-instalacija-wireless-n-extender-lan-wifi-starter-kit-053515024

i

https://www.links.hr/hr/powerline-adapter-tp-link-tl-wpa4220kit-mreza-putem-postojecih-elektricnih-instalacija-300mb-wifi-access-point-2xlan-053515032

?

Trebam staviti ovo u prizemlje (u konobu), da bih spojio mrežu od stana na drugom katu - u stan koji je 2 metra od te konobe (dva zida ih dijele). Nisu na istom brojilu, a povlačit kabele ne mogu. Naravno, lovio bih u tom stanu wi fi signal od adaptera.

Links mi je blizu pa bih probao sa ovime.

Ako ne, jbg, morat ću ići na Tcom Gigabox i plaćati mjesećno 200kn.

nije ni to problem ali bi rado iskoristio Wi fi od staraca koji tu vezu ionako neće korisiti osim za dva mobitela.

Vidim nije teško za to spojiti , samo je pitanje kvalitete Wi FI signala (jasno, uz pitanje kvalitete električne instalacije).

 

Da li na nešto posebno moram paziti kod kupnje tih powerline adaptera?

 

Hvala

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2020 0:15 (filip47).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?
12 godina
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?

Ovaj tp linkov ja imam, radi kako je reklamiran. Jedan kraj ukljuci kod rutera drugi di ti treba internet i to ti je to. Meni je kuca sa novijim kabelima, PGP. Wifi radi ali mi se cini da nije uvijek stabilan, sto se tice interneta preko uticnice tu nisam imao nikakvih problema za sada te se nadam da niti necu.

4 godine
neaktivan
offline
Re: WiFi extender ili Powerline?

Ok, budem sa njim probao.

Hvala ti

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice