Roter za wifi spajanje

poruka: 16
|
čitano: 2.588
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Roter za wifi spajanje

poz dali postoji router koji se moze spojiti na bezicnu mrezu i tu istu podijeliti kao wifi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Roter za wifi spajanje

bezicna mreza i jeste wifi. ako se ruter kaci na wifi onda se i sve ostalo mzoe kaciti na taj wifi. koja je poenta tacno??

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Roter za wifi spajanje

ja imam router WR941ND tp linkov i ne placam net nego se kacim na komsiju!Ali neznam kako da se spojim na njegovu mrezu i da preko mog routera podijelim po kuci 

10 godina
offline
Re: Roter za wifi spajanje

....uzmi neki wifi extender ("repeater" mod).

Bolji su oni sa vanjskim antenicama od onih gdje su antene unutar kućišta .

Provjeri da li tvoj wifi ruter ima "Univerzal Repeater" mod...

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2016 9:10 (AF139).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Roter za wifi spajanje
mirkossam kaže...

ja imam router WR941ND tp linkov i ne placam net nego se kacim na komsiju!Ali neznam kako da se spojim na njegovu mrezu i da preko mog routera podijelim po kuci 

 Uzmi jos i Access point i njega nakaci na susjedovu mrezu i kabelom povezi na taj router i onda router pravi tebi tvoju mrezu...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Roter za wifi spajanje
mirkossam kaže...

poz dali postoji router koji se moze spojiti na bezicnu mrezu i tu istu podijeliti kao wifi?

 Ili kupi Airlive-wl-1700usb

 

spojiš se preko nje na net i prebaciš ju u AP mode .....

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Roter za wifi spajanje

A router da baci?

13 godina
neaktivan
offline
Roter za wifi spajanje

Imam ja vanjski TL 5210G i imam repetitor mod na njemu ali ne mogu da se povezem na mrezu koja je zakljucana WPA!U servisu su mi rekli sa ovaj router tl 5210G moze samo da podijeli mrezu koja je zakljucana WEP!Koliko je to istina neznam ali je tako!Pokusavao sam i nista!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Roter za wifi spajanje

Ti hoces da probijes sifru? Znas da je to protiv zakonito? Ne vjerujem da je to moguce a isto tako ne vjerujem da ce ti iko pomoci u tome...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Roter za wifi spajanje
Torent kaže...

A router da baci?

 Pročitaj opet pitanje koje je postavljeno ....

ako pita: "da li postoji router",

nekak me asocira na to da takav ne posjeduje ...

pa mu treba novi ili ....

8 godina
odjavljen
offline
Re: Roter za wifi spajanje
mirkossam kaže...

ja imam router WR941ND tp linkov i ne placam net nego se kacim na komsiju!Ali neznam kako da se spojim na njegovu mrezu i da preko mog routera podijelim po kuci 

 

brijalec kaže...
Torent kaže...

A router da baci?

 Pročitaj opet pitanje koje je postavljeno ....

ako pita: "da li postoji router",

nekak me asocira na to da takav ne posjeduje ...

pa mu treba novi ili ....

 A u trecem postu kad kaze da ga ima na sta to asocira ;)

16 godina
offline
Re: Roter za wifi spajanje

Mikrotik ... ili neki stari tplink pa na njega stavišopenwrt. Stari jer ako nešto zezneš da manje boli da ga baciš u smeće ;)

http://www.Hedonist385.com
15 godina
offline
Re: Roter za wifi spajanje

tp-link 841, 741, 740, 840 i slicni testirani i na njima radi openwrt bez problema, trenutno nekakvih 20-30 imam na terenu. 

Ako netko treba mogu poslat image, gore je LuCi i preporucam 741nd ili 740n, najjeftiniji su.

Isto tak je mikrotikov SXT na 2.4GHz moguce rjesenje, eventualno i hAP lite http://www.mikrotik-hrvatska.com/komplet-routerboard-hap-lite-rb9412ndtc-p-809.html

 

 

@OP

Inace uvijek je najbolje otic do susjeda i pitat ga hoce li podijelit net. Svaki plati pola, a bit ce i vise nego dovoljno, cak i da uzmete vecu brzinu svaki ce placat manje.

Onda si provuces kabel kak znas, po ogradi, zemlji, mozda i po zraku i svi zadovoljni. Al ak si tuljan i nisi dobar sa susjedom, uzmi si svoj net.

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2016 20:55 (Ante).
15 godina
offline
Re: Roter za wifi spajanje

Koliko stavljas za wifi upload and download brzine?

Koliko bi preporučio ako bi bilo za apartmane i trebaju mi brzine 

koje bi bile dovoljne za mail i normalno surfanje, a da se može istodobno

priključiti 10 osoba? Trenutna maksimala mi je up/down 0,5/5 Mbita.

To bi trebalo istodobno koristiti desetak osoba za surfanje

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2016 20:52 (bonzai).
15 godina
offline
Re: Roter za wifi spajanje

Kaj koristis? Mikrotik?

stavi queue-tree s pcq-queue typeom, mozes stavi ravnomjerno rasporedjivanje ili postaviti limit po zelji za svakog korisnika.

nes ovakvog bi trebalo bit, predpostavljam da imas neki mikrotik s wlan-om i da zelis limitirat wifi korisnike

/ip firewall mangle

add chain=forward in-interface=wlan1 action=mark-packet new-packet-mark=upload-mark

add chain=forward out-interface=wlan1 action=mark-packet new-packet-mark=download-mark

/queue type

add name=pcq-upload kind=pcq pcq-rate=200k pcq-limit=1KiB pcq-classifier=src-address pcq-total-limit=500KiB

add  name="pcq-download" kind=pcq pcq-rate=3000k pcq-limit=1KiB pcq-classifier=dst-address pcq-total-limit=500KiB

/queue tree

add name="limit-download" parent=global packet-mark=download-mark limit-at=4800kqueue=pcq-download max-limit=4800k

add name="limit-upload" parent=global packet-mark=upload-mark limit-at=450k queue=pcq-download max-limit=450k

 

 

pcq-rate je limit brzine po pojedinom uredjaju/adresi u ovom slucaju 3M down i 0.2M up.

ako stavis taj rate na 0 onda dijeli promet po aktivnim korisnicima/adresama, ako je jedan ima sav promet, ako su dva, svakom pola, ako 4 svakom cetvrtina itd.

limit-at i max-limit se odnose na maksimalnu propusnost tvoje linije/adsl-a, to korigiraj prema realnoj brzni koju postizes i smanji za 10% ili postavi isto kolko ti pokaze speedtest

 

samo zakopiras u terminal naredbe i trebalo bi sve raditi

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
15 godina
offline
Roter za wifi spajanje

Ok, morat ću se malo pozabavit time...Računao sam sa Mikrotikom, ali bez openwrt....

Nisam baš dobar u openwrt, je on stabilniji od default firmwire za tp link ili mikrotik?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice