Novi widescreen monitor

poruka: 21
|
čitano: 8.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Novi widescreen monitor

Samo napomena: HD4890, kao i sve HD4xx kartice podržavaju max rezoluciju od 2560*1600.

A što se tiče odabira, sve ovisi o tvom ukusu.

Jeli monitor wide ili ne, nema nekog velikog utjecaja na igru.

Evo ide nevjesta preljepa je zaista
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2009 15:50 (fabijan654321).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Novi widescreen monitor

Ma sa 4890 i nekim malo boljim procesorom nemaš briga oko bilo kakve veličine i rezolucije......

 

Ja imam 4870 i 24" 1920x1200 monitor i sve se vrti na max bez problema.

 

 

 

I btw, nisam nikad mislio da ću naći ovakvu rečenicu: Iskreno, ja bih uzeo P2070 jer je manji!!!!  hehe

 

Pozdrav

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi widescreen monitor

Ako sjediš blizu računala, onda je bolji manji monitor. Ali uzmi u obzir da P2070 ima manji kut pogleda od 2233BW.

I want to believe...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Novi widescreen monitor
Alex55 kaže...

Pa da... Ne znam kolikom je veliki, jer ipak sam od monitora (dok sjedim za računalom) udaljen 80cm...

 

Čemu služi ona DC brojka? Označava li ona koliko je crna boja zapravo crna? I koliko je osvježenje svih monitora (Hz)?

 

Unaprijed hvala!

Taj DC ili Dinamic Contrast ti je samo marketinski trik na to zaboravi nije to bitno niti presudno uopce pogotovo ove cifre od 20 000, 30 000, 50 000 to su gluposti. Pravi kontrast je na TN LCD monitorima od 22 koje vecina ima jer su jeftini je 1000 ili malo vise na 24 velicini a onaj DC koji se spominje je najvise negdje ok 5000 a to je obicno u nekom modu podesenja slike da bi se dobila zivlja i agresivnija slika za igrice ili nekaj slicno. Kod mog Samsunga 2232BW taj DC je takozvani Dinamyc Contrast mod ili Game Mod di se to primjenjuje pa dobijes vrlo zivu sliku naglasenih boja .Uglavnom danasnji TN LCD monitori imaj dobru crnu bolju nema tu problema. Nemoj kupovat manji monitor od 22 nikako jer ces pozalit sigurno a i ne isplati se uopce, pa ne gleda se kod kupnje monitora samo na kojoj ces igrat razoluciji to ne bi trebalo bit presudno uopce od 22 pa na vise to je danas zlatno pravilo!Cool

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Novi widescreen monitor

Mislim da ti se ne isplati ići ispod 22'', jer poslije će ti biti žao što si uzeo 20'' a ne 22''...

 

Što se izbora monitora tiče moja preporuka ide za DELL 2209WA (oko 2100kn)... sigurno je bolji od tih samsunga jer se radi o S-IPS matrici koja daje odličnu kvalitetu prikaza i veliki kut pogleda...

 

Ja ga imam već preko pola godine i nisam požalio niti kune, stvarno za te novce best buy... još u sebi iza ima igrađen 4-portni USB hub (dva iza, dva sa strane) tako da sve prijemnike od bežičnih uređaja (miš, tipkovnica itd) na njega priključiš...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Novi widescreen monitor
Alex55 kaže...

Ne ne ne... Preskupo... Moji Buđet je oko 1.500 kuna...

 

I što na kraju predlažete, veći monitor ili manji?

Kaj ti ne citas kaj ti ljudi napisu i predloze, ispod 22 se ne isplati danas kupovat monitor i to je tak pa onda takav i uzmi i neces fulat sigurno. Recimo jedan od ova dva iz ADM-a ce bit dobar izbor tam ti je to ionako jeftinije a mozes narucit i postom tj platis kad ti ga donesu doma!Cool

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi widescreen monitor

i meni bi trebao eki monitor jer cu bas sad uzet konfu sa sapphire 4850 x2.

pa dali mo neko moze rec koji bi bio bolji od ova 2. lg w2253tq ili w2361v. jer nekuzim negdje pise da imaju kontrast 20000:1 negdje 50000:1 ,negdje pak 2 ms a negdje 5. pa sad dali mi neko ko se bolje razumje u monitore moze pomoc.. hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Novi widescreen monitor
Alex55 kaže...
rambox kaže...
Alex55 kaže...

Ne ne ne... Preskupo... Moji Buđet je oko 1.500 kuna...

 

I što na kraju predlažete, veći monitor ili manji?

Kaj ti ne citas kaj ti ljudi napisu i predloze, ispod 22 se ne isplati danas kupovat monitor i to je tak pa onda takav i uzmi i neces fulat sigurno. Recimo jedan od ova dva iz ADM-a ce bit dobar izbor tam ti je to ionako jeftinije a mozes narucit i postom tj platis kad ti ga donesu doma!Cool

 

 

 Čekaj malo... Onaj 2233BW koji sam ja naveo ima Full HD rezoluciju, a ovaj drugi Samsung ima veću?

 

Mislim da ako uzmem taj sa većom rezolucijom, da ne ću moći vrtiti u toj rezoluciji sve na max... Ili hoću li?

Imas slike gore i opet ne vidis kaj treba vidjet svasta, od kad to 2233BW ima Full HD rezoluciju 1920-1080?Nevinašce

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi widescreen monitor

Mislim da je neisplativo i nekvalitetno kupovati manji monitor od '22 incha...

««««☻
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Novi widescreen monitor
Alex55 kaže...

Aha... Sorry...

 

Izgleda da je krivo pisalo u prospektu od ekupi.eu... Tamo piše da Samsung SyncMaster 2233BW ima rezoluciju od 1920x1080... Mislim stvarno...

 

Dakle... Ipak sam razmislio, i ipak se više isplati SyncMaster 2233BW... Znate li koliko mu je osvježenje (Hz) i mogu li ga montirati na zid?

 

Unaprijed hvala!

Osvjezenje nije toliko bitno za LCD uopce i ono je 60 Hz na vecini monitora a za vise nema potrebe, mozes stavit taj 2233 BW na zid da ima VESA 100 mm odostraga!Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Novi widescreen monitor
Alex55 kaže...
rambox kaže...
Alex55 kaže...

Ne ne ne... Preskupo... Moji Buđet je oko 1.500 kuna...

 

I što na kraju predlažete, veći monitor ili manji?

Kaj ti ne citas kaj ti ljudi napisu i predloze, ispod 22 se ne isplati danas kupovat monitor i to je tak pa onda takav i uzmi i neces fulat sigurno. Recimo jedan od ova dva iz ADM-a ce bit dobar izbor tam ti je to ionako jeftinije a mozes narucit i postom tj platis kad ti ga donesu doma!Cool

 

 

 Može link na ADM web starnicu gdje se nalazi 2233BW, jer ga ja nikako ne mogu naći, a niti njihova tražilica!

 

Hvala!

Cudno sad ga vise nemaju u ponudi izgleda jer ga i ja ne mogu nac vise, no imas ga i u Linksu po istoj cijeni pa nema problema onda!Cool

 

http://www.links.hr/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi widescreen monitor

Evo da se nadovezem malo na temu oko kupnje widescreen monitora,prije kojih 3-4 dana kupio sam novi LG FLATRON W2324T i uopce mi nije zao isprobao sam ga u igricama sve šiba na high na postavkama sami kontrast slike u filmovima je predobar posto je monitor FULL HD i na rezoluciji od 1920*1080 stvarno izgleda dobro monitor je 23" ,odaziv mu je 5ms ,a kontrast 30000:1 ,sama cijena 1324,95kn u protisu gdje sam i kupio nije toliko ni velika.Sto se tice dizajna monitora sviđa mi se nesto tipa sjajno crne boje ako bi gledao neke nedostatke nemogu ih pronaci osim jedne tipka za paljenje monitora je plasticna i nekako kao klimava ali meni ne smeta sama kvaliteta monitora jako je odlicna i nije mi zao sto sam ga kupio .Eto ako jos nisi kupio monitor definitivno ti preporucujem ovaj monitor,usput evo ti link od monitora :

 

 

http://www.protis.hr/artiklprozor.aspx?ID=22444

 

 

Lijep pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Novi widescreen monitor
Alex55 kaže...
Hvala...

Mislite li da će se dobro uklopiti u moju konfiguraciju? Ništa mi ne manjka?

Uzmi slobodno 2233bw, ja ga imam i nisam požalio.

Only God (& mod) can judge me
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi widescreen monitor

evo da ne otvaram novu temu,uzeo bih novi monitor,minimalno 23" ja bi 24",naravno full HD i da je sto bolja slika i da ima 2 ili vise konektora,do 1500kn

mogu uzet AOC 24" neki za te pare

a ako imate bolje primjere samo postajte,molio bih da je iz adma jer su jeftini a i od njih uzimam hdd

grafa je 4870

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Novi widescreen monitor
šiloman kaže...

evo da ne otvaram novu temu,uzeo bih novi monitor,minimalno 23" ja bi 24",naravno full HD i da je sto bolja slika i da ima 2 ili vise konektora,do 1500kn

mogu uzet AOC 24" neki za te pare

a ako imate bolje primjere samo postajte,molio bih da je iz adma jer su jeftini a i od njih uzimam hdd

grafa je 4870

Ovaj LG sa fotke dole mos uzet slobodno u ADM-u neces fulat sigurno, ima sve prilkjucke koje treba danas ima montor pa i HDMI i slika je dobra normalno!Cool

 

http://www.lge.com/us/computer-products/monitors/LG-lcd-monitor-W2361V-PF.jsp

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2009 16:30 (rambox).
16 godina
offline
Novi widescreen monitor

Ovaj drugi ima digitalni TV tuner, SCART i HDMI konektor, uz već postojeći DVI.

Heal The World
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Novi widescreen monitor
Alex55 kaže...

Iskreno, imam osjećaj da su se zabunili u ADMu, jer kako monitor ima prijemnik za TV signal. Ako je samo stvar u TV signalu ne trebam taj "jači" model...

Nisu se zabunili, monitor može imati ugrađen TV tuner. Moj frend ima takvog. Ako ne misliš gledati TV na kompu uzmi jeftiniji model.

 

Alex55 kaže...
I što to u praksi znači?

TV tuner - već rečeno

SCART i HDMI - priključci

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi widescreen monitor

ajde mi recite dali ima ispod 1600kn 23"+ monitor sa TV tunerom

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi widescreen monitor

Evo da se i ja nadovezem, kupujem si novi monitor do 2000 kn, svida mi se ovaj samsungov monitor http://www.svijet-medija.hr/samsung_p2370,19519,154.aspx

pa me zanima sto vi mislite o njemu, mozete dati i svoje prijedloge ako mislite da ima bolji monitor za te novce, da je 22" ili najrade 23"

martin
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Novi widescreen monitor
Alex55 kaže...

Pozdrav svima opet... Nešto sam ponovno gledao monitore i naišao na jedan model koji mi se više sviđa od ovih dosada navedenih, ali nisam siguran u njegovu kvalitetu.

 

Radi se o modelu Samsung SM P2270. Ima FullHD rezoluciju, dobar odaziv (a vjerovatno je i kontrast u redu) i što je najvažnije sviđa mi se! Smijeh

Samo me još nešto muči... Koja je razlika između ovog modela (link iznad) i ovog: LINK.

 

Iskreno, imam osjećaj da su se zabunili u ADMu, jer kako monitor ima prijemnik za TV signal. Ako je samo stvar u TV signalu ne trebam taj "jači" model...

 

Ako ima tko kakvih iskustava neka slobodno napiše!

 

Unaprijed hvala!

Kao što ti je kolega rekao dvb-tuner donosi najveću razliku između P2270 i P2270 HD, pa ti ujedno može služit kao telka ili kao monitor

Marti kaže...

Evo da se i ja nadovezem, kupujem si novi monitor do 2000 kn, svida mi se ovaj samsungov monitor http://www.svijet-medija.hr/samsung_p2370,19519,154.aspx

pa me zanima sto vi mislite o njemu, mozete dati i svoje prijedloge ako mislite da ima bolji monitor za te novce, da je 22" ili najrade 23"

 

Alex55 kaže...

Koja je razlika između tvog monitora i mojeg?

Ovo je P2370, a ti si dao link na P2270. Razlika je u dužini dijagonale.

 

P2270 - 21,5"

P2370 - 23,5"

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
offline
Novi widescreen monitor

kakav vam se cini ovaj?

 

ako imate koji bolji slobodno recite ali mora imat tv u sebi,do 2000kn molio bih

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice