Dell U2311H

poruka: 354
|
čitano: 118.134
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dell U23111H

Decki, dajte mi objasnite ovih 8ms?jel to puno?

jel se osjeti razlika izmedu 2ms i 8ms?

 

 

btw.

 

2 Samsung BX2450
16 Dell U2311H
Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 15:01 (luka_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U23111H
luka_cro kaže...

Decki, dajte mi objasnite ovih 8ms?jel to puno?

jel se osjeti razlika izmedu 2ms i 8ms?

 

 1. NE ! , 2. NE! 3. NE !  pogledaj moj video na prosloj strani , 4 ms vs 8 ms pa nađi razliku ? totalno ista stvar to je samo marketinški trik, ja ga koristim , nema apsolutno nicega primjetnog , btw idi odma na proslu stranicu i ignoraj M4X jer nemoze prihvatit da je falia kupit ekran pa ce vjerojatno iduci post bit njegov i popljuvat ce dell-a i 8 ms.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Dell U23111H
luka_cro kaže...

Decki, dajte mi objasnite ovih 8ms?jel to puno?

jel se osjeti razlika izmedu 2ms i 8ms?

 

 

btw.

 

ima razlike kako ne,ako igraš pretežno fps igre onda je bolje 2ms tn monitor

athlon64 kaže...
luka_cro kaže...

Decki, dajte mi objasnite ovih 8ms?jel to puno?

jel se osjeti razlika izmedu 2ms i 8ms?

 

 1. NE ! , 2. NE! 3. NE !  pogledaj moj video na prosloj strani , 4 ms vs 8 ms pa nađi razliku ? totalno ista stvar to je samo marketinški trik, ja ga koristim , nema apsolutno nicega primjetnog , btw idi odma na proslu stranicu i ignoraj M4X jer nemoze prihvatit da je falia kupit ekran pa ce vjerojatno iduci post bit njegov i popljuvat ce dell-a i 8 ms.

taj dell je spor,8 ms je puno

nemoj slušat athlona64 i ostale,nijedan od njih ti nije igrač

nakon dužeg vremena igranja na ipsu postaneš zombi,od ghostinga ti dođe slabo...to ti se na tn-u nemože dogodit

 

WM-Titel: 7 GP-Starts: 269 GP-Siege: 91 Podiumsplätze: 154 Pole-Positions: 68 Schnellste Runden: 76 WM-Punkte: 1.441
15 godina
offline
Dell U23111H

Ja san mislija da imas ZW24R? Znaci ipak je samsung T220 bolji i od ZW24R i od U2311H?

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U23111H
M4X kaže...
luka_cro kaže...

Decki, dajte mi objasnite ovih 8ms?jel to puno?

jel se osjeti razlika izmedu 2ms i 8ms?

 

 

btw.

 

ima razlike kako ne,ako igraš pretežno fps igre onda je bolje 2ms tn monitor

athlon64 kaže...
luka_cro kaže...

Decki, dajte mi objasnite ovih 8ms?jel to puno?

jel se osjeti razlika izmedu 2ms i 8ms?

 

 1. NE ! , 2. NE! 3. NE !  pogledaj moj video na prosloj strani , 4 ms vs 8 ms pa nađi razliku ? totalno ista stvar to je samo marketinški trik, ja ga koristim , nema apsolutno nicega primjetnog , btw idi odma na proslu stranicu i ignoraj M4X jer nemoze prihvatit da je falia kupit ekran pa ce vjerojatno iduci post bit njegov i popljuvat ce dell-a i 8 ms.

taj dell je spor,8 ms je puno

nemoj slušat athlona64 i ostale,nijedan od njih ti nije igrač

nakon dužeg vremena igranja na ipsu postaneš zombi,od ghostinga ti dođe slabo...to ti se na tn-u nemože dogodit

 

kao što rekoh ignore iako imas mozga , jer mogu ja sad dovest svoga prijatelja sa svojim bx2431 i igrat call of duty 8 sati i snimat i ti njemu ne mozes dokazat da apsolutno nema razlike jer momak vjerojatno ni neznazna sto je input lag , aha na ips.u postanes zombi od ghostinga , samo da znas da se ni jedan tn s ips-om ne moze mjerit sto se tice umaranja očiju, ips je savršeno ugodan za oči i u to sam se uvjerio , btw idi u zaključanu temu tn vs ips i vidi sta su napisali iskusni ljudi koji znaju sta govore i koji su imali tn-ova i tn-ova , ja puno igram call of duty 4 i sve sto mogu reč je da samo uzivas u bojama , ghosting je marketinško smeće koje nazalost djeca kao m4x puše. EDIT: evo ti samo copy paste jednog pposta sa 25.te strane tn LED  vs ips LCD zaključane teme , covjek je quotao post od m4x-a i mislim da je rekao sve sto je potrebno reči

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/23-led-ips-lcd/78736.aspx?page=24

 

Hvala ti, ma ne vrijeđam te, ali pametan zna kad je vrijeme za pričat a kad je vrijeme za šutjet, moraš odredit gdje je granica dobrog ukusa. Nije to vrijeđanje, ali pratim ovu temu od početka i ti si uporan u pokazivanju koliko zapravo neznaš o toj tematici, pročitaj malo više na netu, usporedi malo više ips i TN u živo pa onda kreni djelit savjete i mudrosti.  Nije ovo vrijeđanje, al večina što si govorio na ovoj temi zvuči slično ko kad mladi dečko koji izađe iz skole za automehaničara i počne učiti starog majstora, koji ima 20godina iskustva i zna auto napamet, kak bi trebao popravljati auto, zato jer je on pročitao nešto u Autoklubu. Malo mi jadno zvuči koliko te pikaju a ti i dalje "lup, lup, lup" i kao ništ ne kužiš kak te "oni" zezaju

Toliko o tome, neću više djelit savjete niti se zamarati sa tobom

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 16:07 (athlon64).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Dell U23111H
athlon64 kaže...
M4X kaže...
lu

kao što rekoh ignore iako imas mozga , jer mogu ja sad dovest svoga prijatelja sa svojim bx2431 i igrat call of duty 8 sati i snimat i ti njemu ne mozes dokazat da apsolutno nema razlike jer momak vjerojatno ni neznazna sto je input lag , aha na ips.u postanes zombi od ghostinga , samo da znas da se ni jedan tn s ips-om ne moze mjerit sto se tice umaranja očiju, ips je savršeno ugodan za oči i u to sam se uvjerio , btw idi u zaključanu temu tn vs ips i vidi sta su napisali iskusni ljudi koji znaju sta govore i koji su imali tn-ova i tn-ova , ja puno igram call of duty 4 i sve sto mogu reč je da samo uzivas u bojama , ghosting je marketinško smeće koje nazalost djeca kao m4x puše. EDIT: evo ti samo copy paste jednog pposta sa 25.te strane tn LED  vs ips LCD zaključane teme , covjek je quotao post od m4x-a i mislim da je rekao sve sto je potrebno reči

 

to šta si ti snimio video od 2min u kojem mrdaš miša ništa ne znači i ništa nemožeš sa tim dokazat,i još si uspoređivao sa 5god. starim tn monitorom

za upoznavanje sa monitorom treba proć dosta vremena da bi mogao donijet neki konkretan zaključak,meni je na hp zr24w s vremenom pao brightnes

igraj cod4 u komadu 3-4h na dellu pa onda drugi dan na samsungu i onda donesi neke zaključke

 

WM-Titel: 7 GP-Starts: 269 GP-Siege: 91 Podiumsplätze: 154 Pole-Positions: 68 Schnellste Runden: 76 WM-Punkte: 1.441
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U23111H
M4X kaže...
athlon64 kaže...
M4X kaže...
lu

kao što rekoh ignore iako imas mozga , jer mogu ja sad dovest svoga prijatelja sa svojim bx2431 i igrat call of duty 8 sati i snimat i ti njemu ne mozes dokazat da apsolutno nema razlike jer momak vjerojatno ni neznazna sto je input lag , aha na ips.u postanes zombi od ghostinga , samo da znas da se ni jedan tn s ips-om ne moze mjerit sto se tice umaranja očiju, ips je savršeno ugodan za oči i u to sam se uvjerio , btw idi u zaključanu temu tn vs ips i vidi sta su napisali iskusni ljudi koji znaju sta govore i koji su imali tn-ova i tn-ova , ja puno igram call of duty 4 i sve sto mogu reč je da samo uzivas u bojama , ghosting je marketinško smeće koje nazalost djeca kao m4x puše. EDIT: evo ti samo copy paste jednog pposta sa 25.te strane tn LED  vs ips LCD zaključane teme , covjek je quotao post od m4x-a i mislim da je rekao sve sto je potrebno reči

 

 

to šta si ti snimio video od 2min u kojem mrdaš miša ništa ne znači i ništa nemožeš sa tim dokazat,i još si uspoređivao sa 5god. starim tn monitorom

za upoznavanje sa monitorom treba proć dosta vremena da bi mogao donijet neki konkretan zaključak,meni je na hp zr24w s vremenom pao brightnes

igraj cod4 u komadu 3-4h na dellu pa onda drugi dan na samsungu i onda donesi neke zaključke

 

slusaj nakon sto je 50 ljudi reklo da je 8ms neprimjetan problem ja mislim da tvoje misljenje nista ne znaci , igrao sam cod 4 6-7 sati u komadu da testiram ekran i sve je savršeno glatko klizilo , tako da neka on lijepo odluči , ako ima imalo mozga mislim da znam sta ce kupit.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Dell U23111H
athlon64 kaže...
M4X kaže...

slusaj nakon sto je 50 ljudi reklo da je 8ms neprimjetan problem ja mislim da tvoje misljenje nista ne znaci , igrao sam cod 4 6-7 sati u komadu da testiram ekran i sve je savršeno glatko klizilo , tako da neka on lijepo odluči , ako ima imalo mozga mislim da znam sta ce kupit.

a gle šta ti vrijedi igrat 6-7,ali nemaš sa čim uspoređivat.... nabavi taj samsung bx 2ms pa onda povuci razliku

WM-Titel: 7 GP-Starts: 269 GP-Siege: 91 Podiumsplätze: 154 Pole-Positions: 68 Schnellste Runden: 76 WM-Punkte: 1.441
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U23111H
M4X kaže...
athlon64 kaže...
M4X kaže...

slusaj nakon sto je 50 ljudi reklo da je 8ms neprimjetan problem ja mislim da tvoje misljenje nista ne znaci , igrao sam cod 4 6-7 sati u komadu da testiram ekran i sve je savršeno glatko klizilo , tako da neka on lijepo odluči , ako ima imalo mozga mislim da znam sta ce kupit.

a gle šta ti vrijedi igrat 6-7,ali nemaš sa čim uspoređivat.... nabavi taj samsung bx 2ms pa onda povuci razliku

ma jedva cekam da dovedem prijatelja do sebe pa da snimimo rewiew , moram ga ovaj vikend dovuč do sebe.

16 godina
moderator
online
Dell U23111H

Here we go again... DOSTA PREPUCAVANJA!

 

Bilo bi dobro kad bi netko našao nekakav on-line članak koji se bavi problematikom response timea i input laga za igranje. {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dell U23111H

A daj Baksa. Zar se M4X do sada pokazao kao kompetentan sugovornik? Lupeta gluposti i u staroj i u ovoj temi. Ja igram vecinom FPS-ove (MW2, BFBC2, L4D2) i nisam primjetio nikakve laggove ni ghostinge ni gluposti. Mislim da je danas veci problem input lag od laga matrice.

 

A ti M4X - prestani valjati budalastine. Kako monitor od 3000 kn moze biti losiji od starog T220, a ZR24W hvale na sva usta. Netko ce i poslusat sto pises. Ako nemas sto pametno za reci, radije suti. Ove termine koje si negdje pokupio nemoj koristiti jer baratas sa njima jedino kao sa izrazima, a sto znace - pojma nemas. Zato pssst i ne varaj ovaj napaceni narod.

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Dell U23111H
M4X kaže...

taj dell je spor,8 ms je puno

nemoj slušat athlona64 i ostale,nijedan od njih ti nije igrač

nakon dužeg vremena igranja na ipsu postaneš zombi,od ghostinga ti dođe slabo...to ti se na tn-u nemože dogodit

 

ne možeš uspoređivati 8 ms IPS matrice i 5 ms TN matrice.

 

na IPS,  i sličnim kvalitetnim matricama do 12 ms nema goostinga.

 

ovako ide red po kvaliteti:

 

S-IPS> S-PVA> E-IPS> TN

"Kaži ljudima uvijek što je najbolje i šuti. Ako budeš ulazio u njihove beskonačne prepirke o tome što je bolje, uvijek ćeš se kajati."
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 20:57 (Bugofil).
16 godina
moderator
online
Dell U23111H

Bez obzira tko se pokazao kakvim sugovornikom, prepucavanja na forumu ne treba biti. A zadnjih više poruka je bilo obično besmisleno prepucavanje.

 

M4X-u se muti od igranja za IPS-om zbog 8ms, dobiva padavicu i ne znam što sve ne - da igra malo duže, možda bi završio na hitnoj. Vama ostalima se ne muti. Ostanimo na tome.

 

Mislim da se na preciznim testovima vidi razlika između 2 i 8 ms, no kao što ste već ustvrdili - za igranje je bitan i input lag. I bitno je kako tko doživljava sliku, odnosno što kome smeta - hoće li uopće biti sposoban uočiti razliku između monitora s 8ms i 2ms. Netko hoće, netko neće. A nekome će razlika biti nebitna.

 

Dakle, nemojte se prepucavati - ili konkretne dokaze na sunce, ili recite - meni je svejedno ili meni nije svejedno, ja vidim razliku, ja ne vidim razliku. Doduše, već ste se izjasnili, pa mislim da je ta priča zapravo gotova.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U23111H
tnakir kaže...

A daj Baksa. Zar se M4X do sada pokazao kao kompetentan sugovornik? Lupeta gluposti i u staroj i u ovoj temi. Ja igram vecinom FPS-ove (MW2, BFBC2, L4D2) i nisam primjetio nikakve laggove ni ghostinge ni gluposti. Mislim da je danas veci problem input lag od laga matrice.

 

A ti M4X - prestani valjati budalastine. Kako monitor od 3000 kn moze biti losiji od starog T220, a ZR24W hvale na sva usta. Netko ce i poslusat sto pises. Ako nemas sto pametno za reci, radije suti. Ove termine koje si negdje pokupio nemoj koristiti jer baratas sa njima jedino kao sa izrazima, a sto znace - pojma nemas. Zato pssst i ne varaj ovaj napaceni narod.

ma ne isplati se svađat , kao sto je mamić rekao : prestani vise lagat ovaj napaćeni narod ! nemas to pravo , u ime toga sto cu ja sad ispast glup , nesimpatićan i nasilan , pokvareno si mućko đubre i mora netko takvima kao ti stat na kraj ! istina , lupeta gluposti ovdje , onda se neko posvada s njim i na_ebe , dobije karton , mislim da njega moderatori lijepo trebaju sankcjonirat lagano.EDIT: istina s obzirom da teoretski nije kršio pravila foruma najbolje rjesenje je ignore, ali nakon 10 strana o odazivu u temi ips vs tn mislim da se nema o cemu pricat vise , nadam se da cu dovuc prijatelja sa sasmungom kod sebe pa da dobijete domaći rewiew kako bog zapovida !

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 21:09 (athlon64).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Dell U23111H
mbaksa kaže...

Bez obzira tko se pokazao kakvim sugovornikom, prepucavanja na forumu ne treba biti. A zadnjih više poruka je bilo obično besmisleno prepucavanje.

 

M4X-u se muti od igranja za IPS-om zbog 8ms, dobiva padavicu i ne znam što sve ne - da igra malo duže, možda bi završio na hitnoj. Vama ostalima se ne muti. Ostanimo na tome.

 

Mislim da se na preciznim testovima vidi razlika između 2 i 8 ms, no kao što ste već ustvrdili - za igranje je bitan i input lag. I bitno je kako tko doživljava sliku, odnosno što kome smeta - hoće li uopće biti sposoban uočiti razliku između monitora s 8ms i 2ms. Netko hoće, netko neće. A nekome će razlika biti nebitna.

 

Dakle, nemojte se prepucavati - ili konkretne dokaze na sunce, ili recite - meni je svejedno ili meni nije svejedno, ja vidim razliku, ja ne vidim razliku. Doduše, već ste se izjasnili, pa mislim da je ta priča zapravo gotova.

nije 8ms već je hp zr24w 5ms,nekako mi se muti nakon dužeg igranja a prije na samsungu toga nije bilo

uglavnom razlika postoji iako je mala

i nikog ne lažem i uvijek sam glasao da netko kupi della u2311 umjesto nekog tn,ali da ne postoji razlika u odzivu između 2ms i 8ms ne stoji

WM-Titel: 7 GP-Starts: 269 GP-Siege: 91 Podiumsplätze: 154 Pole-Positions: 68 Schnellste Runden: 76 WM-Punkte: 1.441
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 21:16 (M4X).
16 godina
moderator
online
Re: Dell U23111H
M4X kaže...

nije 8ms već je hp zr24w 5ms,nekako mi se muti nakon dužeg igranja a prije na samsungu toga nije bilo

S tim hoćeš reći da se ti se oči mute ili ti se u glavi muti nakon duljeg igranja za tim monitorom ili što? Ili ti hoćeš reći da ti je sama slika mutnija nakon duljeg igranja? To znači da ti slika nije mutna kad počneš igrati?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Dell U23111H
mbaksa kaže...
M4X kaže...

nije 8ms već je hp zr24w 5ms,nekako mi se muti nakon dužeg igranja a prije na samsungu toga nije bilo

S tim hoćeš reći da se ti se oči mute ili ti se u glavi muti nakon duljeg igranja za tim monitorom ili što? Ili ti hoćeš reći da ti je sama slika mutnija nakon duljeg igranja? To znači da ti slika nije mutna kad počneš igrati?

u glavi mi se muti nakon duljeg igranja

WM-Titel: 7 GP-Starts: 269 GP-Siege: 91 Podiumsplätze: 154 Pole-Positions: 68 Schnellste Runden: 76 WM-Punkte: 1.441
16 godina
moderator
online
Re: Dell U23111H
M4X kaže...
mbaksa kaže...
M4X kaže...

nije 8ms već je hp zr24w 5ms,nekako mi se muti nakon dužeg igranja a prije na samsungu toga nije bilo

S tim hoćeš reći da se ti se oči mute ili ti se u glavi muti nakon duljeg igranja za tim monitorom ili što? Ili ti hoćeš reći da ti je sama slika mutnija nakon duljeg igranja? To znači da ti slika nije mutna kad počneš igrati?

u glavi mi se muti nakon duljeg igranja

E, koji si ti hipohondarski biser! Ovako - zabranjujem ti da pišeš u ovu temu. Svako pisanje rezultirat će brisanjem poruke i crvenim kartonom, a ako bude potrebe i crnim.

 

U glavi ti se siguno ne muti zbog "čak" 5ms response timea - ako ti se od ičeg muti, muti ti se jer previše vremena provodiš za novim monitorom (možebitno u lošem položaju), jer nisi propisno podesio sliku, jer ti smeta formaldehid ili neke slične kemikalije koje isparavaju iz friške plastike ili jednostavno zato jer si hipohondar. Ako ti se zbilja toliko muti u glavi, preporučam ti posjet liječniku - ako liječnik opće prakse ne ustvrdi da nešto nije u redu s tobom fizički (tipa slaba cirkulacija), onda ti toplo preporučam posjet psihologu ili psihijatru.

 

I ponavljam - tvojih svinjarija u temama o monitorima je bilo dosta! To prestaje ovdje i sad.

 

Također, molim da ostatak forumaša više ne komentira M4X-a i njegove ispade, jer sve to spada u off-topic. Držite se teme.

14 godina
neaktivan
offline
Dell U23111H

hahaha , ovo je bilo dobro hah , sad bi ti čestita da da si mi blizu , sad sam opet probao bad company i svakakve moguce efekte i bogove.... pa gledao brze scene u filmovima , ma sta mi je god palo napamet  jednostavno nema teoretske šanse da ces ti ista primjetit svojim okom , ti si samo kako ti je mbaksa rekao hipohondar ili ne prihavas cinjenicu da netko drugi ima bokji ekran od tebe , sry na spam postu , nije se odnosilo na mx4-a nego ghosting , ugl toplo se nadam da cu rewiew napravit i zaradit malo reputacije ne ovom forumu lol,btw proslu subotu sam 9 sati u komadu bio ispred ekrana i jednostavno me nastavlja odusevljavat kako ga je divota gledat<8 toplo preporučan da gastavite sto dalje na stol , sad sam se prebacio na drugi stol i ekran je nekih metar  i 70-80 cm od mene,skoro 2 metra i to je optimalno za 23 inca  , za razliku od starog samsunga nema nikakvih simptoma umora očiju , suzenja , bolova u glavi ni nicega ,  u tih 9 sati je bio i trosatni war na cod4 i sve savršeno klizi , zato prestani pricat gluposti , ah da , sad vise i nemoozes pricat haha.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U23111H
athlon64 kaže...

hahaha , ovo je bilo dobro hah , sad bi ti čestita da da si mi blizu , sad sam opet probao bad company i svakakve moguce efekte i bogove.... pa gledao brze scene u filmovima , ma sta mi je god palo napamet  jednostavno nema teoretske šanse da ces ti ista primjetit svojim okom , ti si samo kako ti je mbaksa rekao hipohondar ili ne prihavas cinjenicu da netko drugi ima bokji ekran od tebe , sry na spam postu , nije se odnosilo na mx4-a nego ghosting , ugl toplo se nadam da cu rewiew napravit i zaradit malo reputacije ne ovom forumu lol,btw proslu subotu sam 9 sati u komadu bio ispred ekrana i jednostavno me nastavlja odusevljavat kako ga je divota gledat<8 toplo preporučan da gastavite sto dalje na stol , sad sam se prebacio na drugi stol i ekran je nekih metar  i 70-80 cm od mene,skoro 2 metra i to je optimalno za 23 inca  , za razliku od starog samsunga nema nikakvih simptoma umora očiju , suzenja , bolova u glavi ni nicega ,  u tih 9 sati je bio i trosatni war na cod4 i sve savršeno klizi , zato prestani pricat gluposti , ah da , sad vise i nemoozes pricat haha.

nadam se da si to samo jednom probao radi reviewa, da to inace ne radis u subotu navecer :D

Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U23111H
luka_cro kaže...
athlon64 kaže...

hahaha , ovo je bilo dobro hah , sad bi ti čestita da da si mi blizu , sad sam opet probao bad company i svakakve moguce efekte i bogove.... pa gledao brze scene u filmovima , ma sta mi je god palo napamet  jednostavno nema teoretske šanse da ces ti ista primjetit svojim okom , ti si samo kako ti je mbaksa rekao hipohondar ili ne prihavas cinjenicu da netko drugi ima bokji ekran od tebe , sry na spam postu , nije se odnosilo na mx4-a nego ghosting , ugl toplo se nadam da cu rewiew napravit i zaradit malo reputacije ne ovom forumu lol,btw proslu subotu sam 9 sati u komadu bio ispred ekrana i jednostavno me nastavlja odusevljavat kako ga je divota gledat<8 toplo preporučan da gastavite sto dalje na stol , sad sam se prebacio na drugi stol i ekran je nekih metar  i 70-80 cm od mene,skoro 2 metra i to je optimalno za 23 inca  , za razliku od starog samsunga nema nikakvih simptoma umora očiju , suzenja , bolova u glavi ni nicega ,  u tih 9 sati je bio i trosatni war na cod4 i sve savršeno klizi , zato prestani pricat gluposti , ah da , sad vise i nemoozes pricat haha.

nadam se da si to samo jednom probao radi reviewa, da to inace ne radis u subotu navecer :D

naravno , isa sam vanka u subotu navecer xd haha.

16 godina
protjeran
offline
Re: Dell U23111H
athlon64 kaže...

 ...cut....sad sam se prebacio na drugi stol i ekran je nekih metar  i 70-80 cm od mene,skoro 2 metra i to je optimalno za 23 inca , ...cut

ti to ozbiljno, ili se zekiš !?

&quot;Kaži ljudima uvijek što je najbolje i šuti. Ako budeš ulazio u njihove beskonačne prepirke o tome što je bolje, uvijek ćeš se kajati.&quot;
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U23111H
Bugofil kaže...
athlon64 kaže...

 ...cut....sad sam se prebacio na drugi stol i ekran je nekih metar  i 70-80 cm od mene,skoro 2 metra i to je optimalno za 23 inca , ...cut

ti to ozbiljno, ili se zekiš !?

a otprilike toliko mi najbolje paše , malo veci stol je.

16 godina
online
Re: Dell U23111H
Bugofil kaže...
athlon64 kaže...

 ...cut....sad sam se prebacio na drugi stol i ekran je nekih metar  i 70-80 cm od mene,skoro 2 metra i to je optimalno za 23 inca , ...cut

ti to ozbiljno, ili se zekiš !?

Uf... imam 24" i 2m je definitivno predaleko za rad. Baš me zanima našta bi to ispalo kada radim skin za GTR2/rFactor da gledam wireframe u GIMPU i namještam layere... Nikako..

ššššš - možda su u šumi
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U23111H
doktor1 kaže...
Bugofil kaže...
athlon64 kaže...

 ...cut....sad sam se prebacio na drugi stol i ekran je nekih metar  i 70-80 cm od mene,skoro 2 metra i to je optimalno za 23 inca , ...cut

ti to ozbiljno, ili se zekiš !?

Uf... imam 24" i 2m je definitivno predaleko za rad. Baš me zanima našta bi to ispalo kada radim skin za GTR2/rFactor da gledam wireframe u GIMPU i namještam layere... Nikako..

 

Malo je daleko,da..ja sam cca. metar,metar i 20 od svog udaljen, 1920x1200 reza. Lako se sredi zoom-om u pdf readerima, i na google booksu, dok čitam knjige na kompu.. E to zna zamutiti vid i umoriti oko zaista.

 

Oko 2.5x dijagonale je neki optimum, nije li? Mislim udaljenost je svakako prvenstveno stvar osobne preferencije i vida,ugode, čega god. Ali ono, baš na 24" ni pola metra mi ne odgovara, a dva još manje {#}.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 9:22 (thedream).
16 godina
protjeran
offline
Dell U23111H

meni je na 2 metra "ugodno" s LCD TV-om 94˝ a ne s 24˝ monitorom koji mi je udaljen 40-50 cm, kako kad.

&quot;Kaži ljudima uvijek što je najbolje i šuti. Ako budeš ulazio u njihove beskonačne prepirke o tome što je bolje, uvijek ćeš se kajati.&quot;
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Dell U23111H
athlon64 kaže...
Bugofil kaže...
athlon64 kaže...

 ...cut....sad sam se prebacio na drugi stol i ekran je nekih metar  i 70-80 cm od mene,skoro 2 metra i to je optimalno za 23 inca , ...cut

Sada sam doslovno sa metrom odmjerio 2 metra od monitora (24" - 1920x1080) i samo ću reći da fantaziraš da si toliko udaljen od monitora. Na 1920x1080 rezoluciji ne vidiš niša na monitoru, a kamoil da ćeš pisat tekst, radit sa grafikom, editirat muziku, čitat i slične stvari. Jedino ako ti je rezolucija 640x480!!! Za gledanje filmova i eventualno igranje nekih naslova možda, ali biti udaljen od 23"/24" monitora 2m... nema šanse!!!

 

I to nikako nije optimalno za 23"/24"

 

Kao šta kaže kolega, udaljen sam od monitora kakvih 50 - 60 centimetara... (kada radim u GIPMU i slično, priljubim se na kakvih 30 cm)

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 11:50 (doktor1).
14 godina
offline
Re: Dell U23111H
athlon64 kaže...

(...) toplo preporučan da gastavite sto dalje na stol , sad sam se prebacio na drugi stol i ekran je nekih metar  i 70-80 cm od mene,skoro 2 metra i to je optimalno za 23 inca (...)

 

Ti pričaš gluposti. Nema šanse da ti je monitor od 23'' 2 metra od glave. Nema šanse. Daj fotku tog stola. Možda si stol krivo okrenuo. Sjedi se za dužom stranicom stola, a ne kraćom.

 

Btw, meni je 70 cm od glave, a dok gledam filmove ~150 cm.

 

 

edit: doktor me prestigao :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 11:45 (FLes).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U23111H
FLes kaže...
athlon64 kaže...

(...) toplo preporučan da gastavite sto dalje na stol , sad sam se prebacio na drugi stol i ekran je nekih metar  i 70-80 cm od mene,skoro 2 metra i to je optimalno za 23 inca (...)

 

Ti pričaš gluposti. Nema šanse da ti je monitor od 23'' 2 metra od glave. Nema šanse. Daj fotku tog stola. Možda si stol krivo okrenuo. Sjedi se za dužom stranicom stola, a ne kraćom.

 

Btw, meni je 70 cm od glave, a dok gledam filmove ~150 cm.

 

 

edit: doktor me prestigao :)

istina, ne idu mene baš procjene. , sad sam uzeo metar i naslonio ga na pannel i povukao do očiju , 90cm lol , i to je relativno daleko ali je taman , inace sa m sjedio 30-40 cm od njega i bio je prevelik za tu dalljinu.

13 godina
neaktivan
offline
Dell U23111H

Meni je monitor jucer stigao(a prekjucer su mi ga poslali, cudno mi je da je tako brzo dosao) i mogu reci da sam prezadovoljan.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice