Dell U2311H

poruka: 354
|
čitano: 117.807
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
Re: Dell U2311H
Flanker-B kaže...
The Black Iso kaže...

kao sto sam i prije rekao imam taj monitor i odlican mi je za rad na PC-u... ali postoji jedan drugi problem... tek sam ga neki dan spojio na PS3...
i tu se pojavio jedan problem... spojen je preko hdmi kabela na dvi to hdmi adapter... ali je slika nekako mutna... to jest nije mi ostra kao na tv-u(philips 82cm)....

Na koju ti je rezoluciju podešen ps3?

1080p...

Play Hrad Play Cool
12 godina
neaktivan
offline
Dell U2311H
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 17:09 (alojza).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dell U2311H

Za iste ili čak marginalno manje pare kupiš Dellov 23"-ni IPS, koji je ujedno podesiv po visini.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H

pff,fail, pa u2312h u adm-a kosta 1500kn, mislim da nemamo o cemu pricat.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 18:11 (athlon64).
12 godina
neaktivan
offline
Dell U2311H

Pozdrav ekipa, planiram kroz nekih 10tak dana uzeti novi monitor...trenutno imam AOC 2434PW, i čini mi se da ću ga riješiti za solidnu lovu, pa se planiram malo zanovit!
E sad, monitor bi služio prvenstveno za gaming, a do sada mi je ovaj Dell U2412M nekako najviše zapao za oko.
Bi li to bio ispravan potez, il u tom cijenovnom rangu (oko 2000kn) mogu uzet nesto bolje?
Sry ako je vec neko postavljo slicno pitanje, al stvarno sam smoren od citanja recenzija i ostalih stvari :)
Hvala! 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dell U2311H

Sumnjam da ces naci nesto bolje  od Dell-a U2412M u tom cjenovnom rangu, kupuj njega !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dell U2311H
Haf932 kaže...

Sumnjam da ces naci nesto bolje  od Dell-a U2412M u tom cjenovnom rangu, kupuj njega !

Potpis! Joj kako mi je žao kaj nemrem nikak skupit pare za taj monitor. Prejak je sigurno! :)

★★★★★
13 godina
protjeran
offline
Re: Dell U2311H

Da i ja verujem da je dobar ali nazalost imam monitor i to sam uzeo pre godinu dana. Bas pre Dell poplave kod nas kada je navala krenula.

Sada gledam sta sam sve planirao i od cega sam odustao (AX 750, H100 samo odlozio) i sta uzimam(Z77FTW, 580 Class, 3770k) ja... ma ni ne nazire se vreme kada cu to imati.

Ne racunajuci memoriju koja ce me izaci kao on da bi imao Dominator GT 2000MHz na 1.5V sa 9-9-9 27 latencijama.

A par puta sam gledao klipove sve i bolje bi bilo da je bio kada sam ja kupovao monitor.

http://www.evga.com/articles/00645/
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2012 20:15 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H

Ja također imam U2412M već skoro 4 mjeseca, boje su prema mojem starom Samsungu 910T jednostavno nevjerojatno dobre. 1920x1200 rezolucija isto nije za baciti, a 8ms (koji neki kažu da je previše za gaming) response time uopće nije problem, a i ne vidi se neka razlika izmeđi 2/5/8ms. Za 2000kn mislim da ne možeđ naći boljeg.

15 godina
offline
Re: Dell U2311H

Jedini nedostatak po meni na u2412 i svim ovim novim monitorima je LED osvjetljenje koje pri manjim postavkama brightnessa više titra u odnosu na CCFL. To je jako teško primjetiti ali opet nije neobično čuti pojedince koji imaju monitor s LED osvjetljenjem da se žale na glavobolje.

logic sense of no sense.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
Saryne kaže...

Jedini nedostatak po meni na u2412 i svim ovim novim monitorima je LED osvjetljenje koje pri manjim postavkama brightnessa više titra u odnosu na CCFL. To je jako teško primjetiti ali opet nije neobično čuti pojedince koji imaju monitor s LED osvjetljenjem da se žale na glavobolje.

znači LED ima svoje mane? pa uvik me čudilo zašto u u2711h koji je mrcina od 5 somova stavljaju ccfl osvjetljenje,jer ja navecer kad je mrak cesto spuštam brightness na izuzetno niske razine,tako sam navika,a stvar koja mi je na 1. mjestu je ugodnost ekrana za oči i tu moj u2311h ostavlja sve u svom cjenovnom rangu u prašini.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Dell U2311H

Iskreno između 2311 i 2312 bez razmišljanja bi uzeo 2311. 

logic sense of no sense.
16 godina
moderator
offline
Re: Dell U2311H
athlon64 kaže...
Saryne kaže...

Jedini nedostatak po meni na u2412 i svim ovim novim monitorima je LED osvjetljenje koje pri manjim postavkama brightnessa više titra u odnosu na CCFL. To je jako teško primjetiti ali opet nije neobično čuti pojedince koji imaju monitor s LED osvjetljenjem da se žale na glavobolje.

znači LED ima svoje mane?

LED je drugačiji. Drugačije je svjetlo, drugačiji odnos valnih duljina je u igri, drugačija gama. Osobno, preferiram CCFL, pogotovo kod dobrog IPS monitora. Jednostavno slika mi je prirodnija. Sad sam se baš nagledao desetak LED monitora, a prva reakcija na njih mi je bila "Što ne štima sa slikom? Zašto tako drugačije izgleda?", jer znam kakva je slika pojedinih sadržaja meni doma na CCFL-u (pa makar bio i TN u pitanju), a ovo na LED monitorima izgleda drugačije.

 

Nažalost, mislim da se moramo pomiriti s LED osvjetljenjem. To neće otići - eventualno još neko vrijeme CCFL ostanu u skupljim monitorima, no ne treba računati na to - za skuplje monitore smislit će kvalitetnije LED svjetlo. LED-ice manje struje troše za istu količinu svjetla i omogućavaju izradu tanjih monitora s uniformnijom slikom. Tako da... Badava što CCFL izgleda prirodnije.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
mbaksa kaže...
athlon64 kaže...
Saryne kaže...

Jedini nedostatak po meni na u2412 i svim ovim novim monitorima je LED osvjetljenje koje pri manjim postavkama brightnessa više titra u odnosu na CCFL. To je jako teško primjetiti ali opet nije neobično čuti pojedince koji imaju monitor s LED osvjetljenjem da se žale na glavobolje.

znači LED ima svoje mane?

LED je drugačiji. Drugačije je svjetlo, drugačiji odnos valnih duljina je u igri, drugačija gama. Osobno, preferiram CCFL, pogotovo kod dobrog IPS monitora. Jednostavno slika mi je prirodnija. Sad sam se baš nagledao desetak LED monitora, a prva reakcija na njih mi je bila "Što ne štima sa slikom? Zašto tako drugačije izgleda?", jer znam kakva je slika pojedinih sadržaja meni doma na CCFL-u (pa makar bio i TN u pitanju), a ovo na LED monitorima izgleda drugačije.

 

Nažalost, mislim da se moramo pomiriti s LED osvjetljenjem. To neće otići - eventualno još neko vrijeme CCFL ostanu u skupljim monitorima, no ne treba računati na to - za skuplje monitore smislit će kvalitetnije LED svjetlo. LED-ice manje struje troše za istu količinu svjetla i omogućavaju izradu tanjih monitora s uniformnijom slikom. Tako da... Badava što CCFL izgleda prirodnije.

vidiš nisam to pojma ima, mislia sam da led nema negativnih strana, ja nisam nikad koristia LED ekran, šta je je u2311h s ccfl-om i ips matricom je tako dobar za oči,malo kad se javi problem isušivanja i peckanja nakon višesatnog rada.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Dell U2311H
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dell U2311H
athlon64 kaže...

malo kad se javi problem isušivanja i peckanja nakon višesatnog rada.

Mislim da su takvi problemi manje uzrokovani samim monitorom (osim ako je neadekvatno podešen - tipično, ako je presvijetla slika ili je prevelika razlika u svjetlini monitora i okoline), a više drugim faktorima - koliko treptaš (ljudi obično zaborave treptati kad gledaju monitor), kakav ti je zrak u prostoriji (kad je centralno grijanje obično je presuh), kakvo ti je osvjetljenje u sobi, reflektira li ti se što od monitora... Zapravo može biti i plastika, ako je tretirana formaldehidom i drugim kemikalijama pa bi netko možda mogao biti osjetljiv i na isparavanje tih kemikalija (najviše isparava kad je monitor nov). Puno je mogućih faktora.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
mbaksa kaže...
athlon64 kaže...

malo kad se javi problem isušivanja i peckanja nakon višesatnog rada.

Mislim da su takvi problemi manje uzrokovani samim monitorom (osim ako je neadekvatno podešen - tipično, ako je presvijetla slika ili je prevelika razlika u svjetlini monitora i okoline), a više drugim faktorima - koliko treptaš (ljudi obično zaborave treptati kad gledaju monitor), kakav ti je zrak u prostoriji (kad je centralno grijanje obično je presuh), kakvo ti je osvjetljenje u sobi, reflektira li ti se što od monitora... Zapravo može biti i plastika, ako je tretirana formaldehidom i drugim kemikalijama pa bi netko možda mogao biti osjetljiv i na isparavanje tih kemikalija (najviše isparava kad je monitor nov). Puno je mogućih faktora.

ja samo govorim moje iskustvo kod prelaza sa lg-ovog 22 ekrana na u2311h, ista soba, oba ekrana podesena najbolje sto mogu, lg je pržia oći.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
online
Re: Dell U2311H

LG je odlican, dolazi tvornicki kalibriran, slika je izvrsna (igrice ne igram tako da nemogu dati misljenje po tom pitanju)... brat mi ima LG-a, a ja Dell-a ..

ako ti ne treba pivot slobodno kupi neces pogrijesiti {#}

16 godina
moderator
offline
Re: Dell U2311H
BoTiA kaže...

LG je odlican, dolazi tvornicki kalibriran

Koji LG? LG IPS236V-PN? Odakle ti to?

15 godina
online
Re: Dell U2311H

moja greska, radi se o LG monitoru IPS235V, on dolazi tvornicki kalibriran, dobijes potvrdu od LG-a, ima ga kupit ovdje http://www.notebook.hr/product_info.php?cPath=28_3125&products_id=221465, monitor je odlican, cak ima manje backlight bleedinga nego moj dell

16 godina
moderator
offline
Re: Dell U2311H
BoTiA kaže...

moja greska, radi se o LG monitoru IPS235V, on dolazi tvornicki kalibriran, dobijes potvrdu od LG-a, ima ga kupit ovdje http://www.notebook.hr/product_info.php?cPath=28_3125&products_id=221465, monitor je odlican, cak ima manje backlight bleedinga nego moj dell

To je jedan od vrlo rijetkih tvornički kalibriranih monitora. Prava šteta što ne dolazi s normalnim stalkom...

15 godina
online
Re: Dell U2311H

slazem se ... ali ako se montira na zid onda stalak nije problem ... a slika je fantasticna

15 godina
offline
Dell U2311H

Zna netko za koliko je otišao DELL što je bio u Links-u na aukciji. Kad sam zadnji put vidio bio je na 1150kn.

League Of Legends EUW IGN: slinA ...ONE SHOT, ONE KILL, NO LUCK JUST SKILL!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dell U2311H
logic sense of no sense.
16 godina
offline
Re: Dell U2311H
Saryne kaže...

Iskreno između 2311 i 2312 bez razmišljanja bi uzeo 2311. 

a zasto bi uzeo taj pa 2312 je noviji model

 

bdw sutra uzimam U2412M jel dobar to izbor ? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 22:13 (4mal).
13 godina
offline
Dell U2311H

U2412M je odlican monitor !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Dell U2311H

jel sve igre novije podrzavaju 1980*1200 rezu ? :)

ne mislim filmove gledat na njemu nego samo surfat i igrat fps-ove

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dell U2311H

Da ,  imam Samsunga od 24' i max. reza mi je 1920 x 1200 i na njoj igram!

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Dell U2311H

fora mi je kaj se moze okrenut za 180 stupnjeva to je idealno za surfanje :) ? 

+ bice mi preporod sa mog sadasnjeg lg w2352v sa tn matricom {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 22:26 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
4mal kaže...
Saryne kaže...

Iskreno između 2311 i 2312 bez razmišljanja bi uzeo 2311.

a zasto bi uzeo taj pa 2312 je noviji model

Zbog LED osvjetljenja koje, čini se, i nije baš najbolje riješeno i neće se dopasti svima. Meni npr. kada pogledam svoj U2311H i frendov U2312HM, 2312 reproducira lošiju crnu, više izgleda kao sivkasta nego crna, što ponekad zna biti iritantno. Daleko od toga da je monitor loš, vrhunski za tu lovu, ali velim, 2311 po meni daje prirodniju, i zbog toga u neku ruku vjerniju sliku. Ali eto, to je samo moje mišljenje.

heilige
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice