Dell U2311H

poruka: 354
|
čitano: 118.118
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
Mr. Fugitive kaže...
athlon64 kaže...

 

EDIT: Izašao je Dell 2412M - 24" dijagonala, 16:10 omjer stranica, 1920x1200 piksela, LED pozadinsko osvjetljenje, E-IPS matrica (6 bita + A-FRC), gamut 72% (CIE 1931) / 82% (CIE 1976); priključci: 1 DVI-D s HDCP-om, 1 DisplayPort, 1 VGA, četveroportni USB 2.0 hub; podešavanje ekrana po visini (115 mm), podešavanje nagiba, rotacija ekrana, VESA mount; potrošnja 38 W tipična, 72 W maksimalna. Link na Dellove stranice.

 

asti srca mašine , koliko to kosta , btw 72w max potrosnja ??? wtfff pa to trosi pun qurac.

Moj sadašnji Asus PW201 guta i do osamdesetak W... I za U2410 tvornička specifikacija je 74W...nakon kalibracije to pada ispod 50W... Pretpostavljam da će realna potrošnja 2412M biti oko ovih 38W. U svakom slučaju ću imati taj model na oku zbog (jedinog ispravnog) omjera (16:10) {#}

sve je to krasno samo cijena bi mogla bit paprena

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H

Cijena u SAD je 399 dolara bez Sales Taxa (koji iznosi od 0 do 20%, ovisno u kojoj saveznoj državi kupuješ monitor) na Dell.com-u, dok je u UK preorder na PCBuyITu 480 funti s VAT-om (tj. PDV-om od 20%) - očito je da će u Britaniji oni koji žele monitor odmah trebati iskeširati dovoljno novaca za dva monitora. Ukoliko uzmemo da je službena cijena 399 dolara, dodamo (recimo) 35% - PDV 23% + marža 12% - kod nas bi trebao biti (barem) 2800 kuna.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 21:03 (hrx).
13 godina
neaktivan
offline
Dell U2311H

Ti monitori bi trebali zamijeniti postojeće UH serije svih dimenzija. Najbolje bi bilo pojeftinjenje sadašnjih, a iste cijene novih, tj. cijena prethodnika.

 

 

Sami dizajn mi se sviđa+ omjer 16:10(Hvala Bogu), samo se nadam za sve dimenzije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2011 9:03 (Wuk19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dell U2311H

Ovako... jučer sam imao problem sa navedenim monitorom.

 

Naime, svaki puta kada mi je otišao u sleep, trebalo mu je jedno minuta da bi se vratio iz njega (nekada se ne bi ni upalio pa sam komp morao resetirati). Nakon toga nisam mogao ući u njegov izbornik, svaki puta kao da je zaštekao .Onda mi ga je i zaključao (lokot se pojavi na ekranu kada bilo što stisnete). To se riješi tako da tipku Menu (treća odozgo) držite jedno 10-15 sekundi, onda bi se trebalo pojaviti da je otključan (lokot je otključan na ekranu).

Malo sam tražio po netu i vidio sam da ima dosta ljudi sličan problem.

 

Rješenje problema je:

  • Problem se javlja ako ste instalirati SpeedFan (ne znam koja je fora, ali mislim da se meni problem pojavio kada sam ga instalirao, ne znam kako je to povezano)
  • Treba ga izbrisati (SpeedFan)
  • Nakon toga isključiti sve kablove iz monitora - uključujući i napajanje
  • Držati gumb za paljenje kada je monitor ugašen i sve isključeno iz njega jedno 5 sekundi
  • Zatim sve spojiti i ponovno ga upaliti i biti će otključan i neće više onako "štekati"
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kad ju ponovite.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Dell U2311H

Ja ne znam sta je sa tim monitorom i Balkanom. Jel neko isforsirao slanje ogromnih kolicina na Balkan ili sta???

Kod nas kako ko spomene monitor odredjena grupa ljudi-stakora probi usi o tom monitoru.

Sumnjiva mi je razlika u ceni izmedju 24 i 23 modela koja je duplo. 

Sta se tu radi i ko to donosi.

Ne Legija je imao resenje za te tajkune i uvoznike.

U saht i kanalizaciju na hleb i vodu dok se ne plati otkup.

Sta oni donose na ovo podrucije to bog sveti samo zna.

 

U Bgd-u sam video za 150e da ima da se nadje.

A 2411 za 360e

 

To mi ne stima zasto je jedan i 400e negde a drugi 150-170e.

I uvek predlazu ovaj manji.

 

 

Ali onda najbolje je kada narod provali a onda pocne prica o nekoj reviziji pa svi okrecu monitore mucenici gledaju sta pise iza da li je A1 ili A2 ili A3.

Nemam reci. Valjda cemo i mi jednom da dobijemo deo posiljke za UK ili Francusku ili tako a ne papazjanija od zaostalih delova za Balkan i Gvineju Bisao. 

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2011 21:05 (Vlada011).
16 godina
moderator
offline
Re: Dell U2311H
Vlada011 kaže...
U Bgd-u sam video za 150e da ima da se nadje.

A 2411 za 360e

Koliko vidim, model oznake "2411" ne postoji. O kojem konkretno modelu govoriš? Da slučajno ne govoriš o nekom wide-gamut modelu?

16 godina
offline
Dell U2311H

@Vlada001

 

Ne kužim što želiš reći? Pa ovaj Dell iz teme nije pravi IPS, ima neka fora da nije pravi pravcati monitor sa IPS matricom koliko sam čitao po netu. Zato je tako niska i cijena. Pa pogledaj recenzije po netu za monitor i vidjet ćeš da ga svi hvale tako da ne vidim gdje je problem...

Ako misliš na U2410, to je sa pravom IPS matricom i zato je toliko i skuplji.

 

edit:

@mbaksa

Mislim da je mislio na ovaj U2410, sigurno je 1 umjesto 0 na kraju tiskarska pogreška {#}

Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kad ju ponovite.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2011 22:14 (Pero Dinamit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dell U2311H
Pero Dinamit kaže...

@Vlada001

 

Ne kužim što želiš reći? Pa ovaj Dell iz teme nije pravi IPS, ima neka fora da nije pravi pravcati monitor sa IPS matricom koliko sam čitao po netu. Zato je tako niska i cijena. Pa pogledaj recenzije po netu za monitor i vidjet ćeš da ga svi hvale tako da ne vidim gdje je problem...

Ako misliš na U2410, to je sa pravom IPS matricom i zato je toliko i skuplji.

LOL! Prava i "neprava" IPS matrica? Smiješno. Ljudi krivo shvaćaju neke stvari. IPS je tehnološka izvedba matrice - ako je matrica monitora tako izvedena, onda je riječ o IPS matrici. Stvar je samo u tome što su IPS monitori dosad valjda u pravilu dolazili s pravim8-bitnim IPS matricama (pravim u smislu da je sama matrica bila sposobna prikazati 8-bitnu boju po RGB kanalu, bez nekakvih trikova), dok U2311H dolazi sa 6-bitnom i uz pomoć posebne tehnike (AFRC) simulira ta dva dodatna bita dubine boje, slično kao recimo i LG-evi jeftini IPS monitori (u biti, ako se ne varam Dell i koristi LG-eve matrice, barem kod tih jeftinih IPS monitora).

 

Inače, i TN monitori su u pravilu 6-bitni i isto pokušavaju simulirati 8-bitni prikaz - no to im ne uspijeva ni približno dobro kao 6-bitnim IPS-ovima. Inače, U2410 bi trebao biti monitor s 8-bitnom IPS matricom, s internim procesiranjem u 10-bita (Dell na svojim stranicama navodi 12 bita - čudno, možda lapsus), no Dell kaže kao da taj monitor podržava milijardu boja (na jednoj stranici se navodi da može prikazati 16,7 milijuna koje vadi iz palete od milijardu boja), a ne 16,7 milijuna, kao što je to slučaj s 8 golih bitova (i kao što je "teoretski" slučaj s 6-bita i AFRC). Dakle, ispada da bi taj Dell trebao biti sposoban prikazati 10-bitnu boju po kanalu, tj. riječ je o wide-gamut monitoru.

 

Dakle, to su dvije različite klase monitora i matrica.

 

Pero Dinamit kaže...
@mbaksa

Mislim da je mislio na ovaj U2410, sigurno je 1 umjesto 0 na kraju tiskarska pogreška {#}

Vjerojatno je mislio na taj model, no ne mislim se opterećivati s tim - nek se izjasni na koji točno model je mislio. Ako je u pitanju U2410, iz gornjeg objašnjenja je jasno zašto je toliko skuplji. I valja napomenuti da većina korisnika nema koristi od wide-gamut monitora - upravo suprotno, mnogi se žale da im pogrešno prikazuje boje - trebalo bi instalirati i koristiti profile ili tako nešto (nemam osobnog iskustva s wide-gamut monitorima). Dakle, U2410 je monitor za profesionalce koji će znati i moći iskoristiti njegove wide-gamut mogućnosti. Većini korisnika je daleko isplativije kupiti dva U2311H umjesto jednog U2410.

16 godina
offline
Re: Dell U2311H
mbaksa kaže...
LOL! Prava i "neprava" IPS matrica? Smiješno. Ljudi krivo shvaćaju neke stvari. IPS je tehnološka izvedba matrice - ako je matrica monitora tako izvedena, onda je riječ o IPS matrici. Stvar je samo u tome što su IPS monitori dosad valjda u pravilu dolazili spravim8-bitnim IPS matricama (pravim u smislu da je sama matrica bila sposobna prikazati 8-bitnu boju po RGB kanalu, bez nekakvih trikova), dok U2311H dolazi sa 6-bitnom i uz pomoć posebne tehnike (AFRC) simulira ta dva dodatna bita dubine boje, slično kao recimo i LG-evi jeftini IPS monitori (u biti, ako se ne varam Dell i koristi LG-eve matrice, barem kod tih jeftinih IPS monitora).

Tako nešto sam i mislio, na ovo 6-bitnu matricu koja simulira ta dva dodatna bita dubine.

Hvala na dodatnom objašnjenju!

Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kad ju ponovite.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
mbaksa kaže...
(...) 1) Stvar je samo u tome što su IPS monitori dosad valjda u pravilu dolazili s pravim 8-bitnim IPS matricama (pravim u smislu da je sama matrica bila sposobna prikazati 8-bitnu boju po RGB kanalu, bez nekakvih trikova), dok U2311H dolazi sa 6-bitnom i uz pomoć posebne tehnike (AFRC) simulira ta dva dodatna bita dubine boje, slično kao recimo i LG-evi jeftini IPS monitori (u biti, ako se ne varam Dell i koristi LG-eve matrice, barem kod tih jeftinih IPS monitora).

 

2) Inače, i TN monitori su u pravilu 6-bitni i isto pokušavaju simulirati 8-bitni prikaz - no to im ne uspijeva ni približno dobro kao 6-bitnim IPS-ovima. (...)  

3) Dakle, U2410 je monitor za profesionalce koji će znati i moći iskoristiti njegove wide-gamut mogućnosti. Većini korisnika je daleko isplativije kupiti dva U2311H umjesto jednog U2410.
  1. U2410 koristi LG-ov H-IPS panel - panel je 8 bitni s A-FRC tehnologijom, tako da može prikazati 16,7 milijuna boja, a simulirati 1,07 milijardi pomoću FRC tehnologije. U2311 koristi, također LG-ovu, e-IPS matricu s 6 bita + A-FRC, tako da panel prikazuje 262144 boja, a simulira 16,7 milijuna.
  2. Zapravo je većina TN panela 8 bitna, pogotovo oni dijagonala manjih od 22 inča, ali se ne ugrađuju u novije TN monitore - budući da je kratko vrijeme odziva osnovna točka prodaje TN monitora, koriste se 6 bitni paneli s FRC tehnologijom koji omogućavaju niže proizvodne troškove, a velika brzina osvježavanja omogućava učinkovito korištenje FRC tehnologije. Tvrdnja stoji, danas su jeftini i mainstream TN monitori, te 120 Hz monitori (3D) u pravilu 6 bitni + FRC, dok skuplji primjerci koriste panele s punih 8 bita. LG Display i CPT (Chunghwa Picture Tubes) su najveći zagovaratelji FRC tehnologije i koriste ju u gotovo svim panelima. Sa druge strane, gledamo li isključivo FRC tehnologiju, ona je učinkovitija kod TN panela u odnosu na IPS te bi teoretski bolje prikazivala 16,7 milijuna boja, ali bolji prikaz boja na IPS ekranima primarno proizlazi iz razlika TN i IPS tehnologija.
  3. Potpuno ispravno, kućni korisnici nemaju puno koristi od U2410 i ostalih wide gamut monitora.
The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
15 godina
offline
Dell U2311H

Evo koristim ovaj monitor 20-ak dana i sada sam stvarno zadovoljan sa bojama, dok prije nisam bio i žalio sam se na prikaz boja. Da li je moguće da su od korištenja boje "došle na svoje" ako je to uopšte moguće ili sam se ja privikao na boje? Koristim defaultna podešavanja sa brightnesom na 40%.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dell U2311H

Vjerovatno si se priviknuo. {#}

3D dizajner
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
Evo vidim puno pozitivnih komentara na ovaj monitor, pa sam i ja odlučio uzeti svoj primjerak. Znači još uvijek je to best-buy za budžet od cca. 1700kn?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
Xash kaže...
Evo vidim puno pozitivnih komentara na ovaj monitor, pa sam i ja odlučio uzeti svoj primjerak. Znači još uvijek je to best-buy za budžet od cca. 1700kn?

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=dell+u2311h evo pogledaj si gdje ti je najeftinije mozes ga kupiti i za 1500 kn

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H

Da gledao sam, ali sve cijene nisu ažurirane, a ova od 1500 se odnosi na silver verziju.

 

Ma uzet ću u ADM-u. Nadam se da neću pogriješiti. Hehe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2011 23:11 (Xash).
13 godina
offline
Re: Dell U2311H
Xash kaže...
Evo vidim puno pozitivnih komentara na ovaj monitor, pa sam i ja odlučio uzeti svoj primjerak. Znači još uvijek je to best-buy za budžet od cca. 1700kn?

Ne znam, mislim da je ovo bolji izbor. Evo pogledaj ovu temu. Čitao sam puno o tom LG-u i mogu reći da je odličan, ja ću ga uzeti do kraja mjeseca.

BF:BC2 ingame: Sapko ///// Steam: Sapko111 ///// Xf: shapina
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H

Evo još sam se malo naokolo raspitivao i odluka je pala. Monitor je naručen. Nadam se da će opravdati moja očekivanja, a i cijenu, naravno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H

Evo, monitor je stigao ujutro i ne da sam zadovoljan već oduševljen. Boje su dobile svoju pravu i očekivanu dimenziju. Definitivno (moja) najbolja investicija u komad hardvera do sada.

 

5+
16 godina
offline
Dell U2311H

Vezano uz ovaj monitor. Jučer sam bio u Telebitu i gospođa koja tamo radi mi je rekla da ih više neće dobijati, nego bi kroz 2 tjedna trebao doći noviji model. Da je ne bi krivo citirao, ne sjećam se više točno je li rekla da će početi dobijati U2312HM ili će doći neki drugi model (koliko vidim po dellovim službenim stranicama, ovaj HM model bi trebao biti zamjena za U2311H). Pošto planiram nabaviti monitor ovih dana i pošto mi je U2311H zapeo za oko (i za novčanik), moje pitanje bi bilo da li mi se više isplati negdje drugdje ganjati U2311H ili čekati ovaj U2312HM (makar vidim da ga Svijet Medija ima u ponudi)?

Ono što bi me zanimalo jest kakva je kvaliteta slike na IPS matrici sa LED osvjetljenjem u odnosu na CF? Kakve su boje, koliko je crna tamna, postoje li neki veći problemi s probijanjem pozadinskog osvjetljenja i slične stvari? Ili mi nema nikakve veze?

 

Tko leti vrijedi, Tko vrijedi leti, Tko ne leti ne vrijedi by: Grunf
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H

Da, radi se o Dell U2312HM modelu - već se pojavio u par shopova. Na stranicama TFTCentrala možeš pogledati recenziju modela U2412H - 2312HM bi trebao imati slične karakteristike (čekam da se pojavi recenzija U2312HM, pa ću donijeti odluku o kupnji).

 

Što se tiče razlika LED-CF, LED monitori bi trebali imati uniformnije osvjetljenje i nešto dublju crnu boju, manju potrošnju energije i zagrijavanje, ali i ponešto smanjeni raspon boja u odnosu na CF monitore ukoliko monitor koristi W-LED umjesto RGB LED. Koliko će biti smanjenje ovisi o modelu monitora (čini mi se da se raspon kreće do nekih desetak posto od punog Adobe sRGB raspona boja), tako da je uputno pogledati recenzije prije odabira (isto vrijedi i za probijanje pozadinskog osvjetljenja - ovisi o modelu monitora).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2011 11:13 (hrx).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H

Ekipa, jedno pitanje. Namjestio sam ga na ove postavke, ali bijela mi nekako previše vuče na ljubičastu.

 

Brightness: 30
Contrast: 75
Input Color Format: RGB
Mode Selection: Graphics
Sharpness: 50
Dynamic Contrast: Off
Response time: Overdrive
RGB: Custom
• R: 99
• G: 95
• B: 98

 

Ima tko još kakvu preporuku kako ga (bolje) podesiti?

 

Zahvaljujem!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
Xash kaže...

Ekipa, jedno pitanje. Namjestio sam ga na ove postavke, ali bijela mi nekako previše vuče na ljubičastu.

 

Brightness: 30
Contrast: 75
Input Color Format: RGB
Mode Selection: Graphics
Sharpness: 50
Dynamic Contrast: Off
Response time: Overdrive
RGB: Custom
• R: 99
• G: 95
• B: 98

 

Ima tko još kakvu preporuku kako ga (bolje) podesiti?

 

Zahvaljujem!

ja sam jos samo stavio brightness na 40 cine mi se malo realnijima boje...

Remember, remember the Fifth of November, The Gunpowder Treason and Plot, I know of no reason Why Gunpowder Treason Should ever be forgot.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
Mr.greenx kaže...
Xash kaže...

Ekipa, jedno pitanje. Namjestio sam ga na ove postavke, ali bijela mi nekako previše vuče na ljubičastu.

 

Brightness: 30
Contrast: 75
Input Color Format: RGB
Mode Selection: Graphics
Sharpness: 50
Dynamic Contrast: Off
Response time: Overdrive
RGB: Custom
• R: 99
• G: 95
• B: 98

 

Ima tko još kakvu preporuku kako ga (bolje) podesiti?

 

Zahvaljujem!

ja sam jos samo stavio brightness na 40 cine mi se malo realnijima boje...

Budem probao, hvala.

 

Ali koliko vidim sad kad je pao mrak kao da je oslabila ta nijansa ljubičaste. Bit će da je po danu (suncu) samo to vidljivo.

16 godina
moderator
offline
Re: Dell U2311H
Xash kaže...
Ali koliko vidim sad kad je pao mrak kao da je oslabila ta nijansa ljubičaste. Bit će da je po danu (suncu) samo to vidljivo.

Ne kužim baš tvoje postavke. Žališ se da ti vuče na ljubičasto, a smanjio si zelenu boju! Znači, ostale su ti jače crvena i ljubičastoplava - kad ih spojiš u istim omjerima, dobiješ magentu (purpurnu). Dakle, ako ti je problem ljubišasta, onda bi ti G trebalo biti jednak ili viši od R i B. Ako ti bijela vuče na plavičastu, onda ti R mora biti veće od B, a ako ti bijela vuče na crvenkastu, onda ti B treba biti veće od R.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
mbaksa kaže...
Xash kaže...
Ali koliko vidim sad kad je pao mrak kao da je oslabila ta nijansa ljubičaste. Bit će da je po danu (suncu) samo to vidljivo.

Ne kužim baš tvoje postavke. Žališ se da ti vuče na ljubičasto, a smanjio si zelenu boju! Znači, ostale su ti jače crvena i ljubičastoplava - kad ih spojiš u istim omjerima, dobiješ magentu (purpurnu). Dakle, ako ti je problem ljubišasta, onda bi ti G trebalo biti jednak ili viši od R i B. Ako ti bijela vuče na plavičastu, onda ti R mora biti veće od B, a ako ti bijela vuče na crvenkastu, onda ti B treba biti veće od R.

Prema ovim postavkama gore koje sam naveo vuče mi lagano na purpurnu, ali samo po danu, po noći se ne vidi ta nijansa.

 

Ako sad pak odem gore (+) sa G onda tek postaje plavičasta, tj. ako idem dole (-) purpurna.

 

Ali, velim, sad je OK i OK je po noći, dok po danu se nazire tračak purpurne.

 

Treba se igrati malo s tim.

 

Anyway, hvala na objašnjenju.

16 godina
moderator
offline
Re: Dell U2311H
Xash kaže...

Prema ovim postavkama gore koje sam naveo vuče mi lagano na purpurnu, ali samo po danu, po noći se ne vidi ta nijansa.

Način na koji ćeš percipirati bijelu boju ovisi i o okolini u kojoj ju gledaš, odnosno o svjetlu u prostoriji - dakle, zbog razlike u toplini boje sunčevog svjetla i žarulja.

 

Xash kaže...

Ako sad pak odem gore (+) sa G onda tek postaje plavičasta, tj. ako idem dole (-) purpurna.

Uglavnom, ako ti postaje plavičasta, onda oduzmi malo plave. Ako ti postaje plavičasta, znači da ideš prema hladnijim bojama (višoj temperaturi svjetla). Poanta je dovesti sve tri od RGB komponenti u takav odnos da daju neutralnu boju - bijelu ili sivu. Znači, moraš se malo poigrati s njima. Ako ti se da. Mada, mali pomak u temperaturi bijele ti ne bi trebao toliko smetati - oko se akomodira na pogrešku do oko 400 K.

 

Nisam inače gleda - monitor ima samo jedan custom preset? Ako je tako, onda je to šteta. Jer nije samo boja problem između dana i noći, nego i svjetlina slike.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Dell U2311H
mbaksa kaže...
Xash kaže...

Prema ovim postavkama gore koje sam naveo vuče mi lagano na purpurnu, ali samo po danu, po noći se ne vidi ta nijansa.

Način na koji ćeš percipirati bijelu boju ovisi i o okolini u kojoj ju gledaš, odnosno o svjetlu u prostoriji - dakle, zbog razlike u toplini boje sunčevog svjetla i žarulja.

 

Xash kaže...

Ako sad pak odem gore (+) sa G onda tek postaje plavičasta, tj. ako idem dole (-) purpurna.

Uglavnom, ako ti postaje plavičasta, onda oduzmi malo plave. Ako ti postaje plavičasta, znači da ideš prema hladnijim bojama (višoj temperaturi svjetla). Poanta je dovesti sve tri od RGB komponenti u takav odnos da daju neutralnu boju - bijelu ili sivu. Znači, moraš se malo poigrati s njima. Ako ti se da. Mada, mali pomak u temperaturi bijele ti ne bi trebao toliko smetati - oko se akomodira na pogrešku do oko 400 K.

 

Nisam inače gleda - monitor ima samo jedan custom preset? Ako je tako, onda je to šteta. Jer nije samo boja problem između dana i noći, nego i svjetlina slike.

Ma ekran mi gleda u prozor i kad udara sunce druga je priča nego sad kad je pod svjetlom žarulje.

 

Ali šta je tu je, treba se malo poigrati sa postavkama.

 

I da, šteta što nema više custom preset opcija.

16 godina
protjeran
offline
Dell U2311H

kao sto sam i prije rekao imam taj monitor i odlican mi je za rad na PC-u... ali postoji jedan drugi problem... tek sam ga neki dan spojio na PS3...
i tu se pojavio jedan problem... spojen je preko hdmi kabela na dvi to hdmi adapter... ali je slika nekako mutna... to jest nije mi ostra kao na tv-u(philips 82cm)....

Play Hrad Play Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dell U23111H

@ doktor1Zato što shutter island nije niti snimljen u formatu 16:9, 1080p je samo službeni naziv. Nema puno kino filmova snimljenih u 16:9 formatu (ili bar onom američkom 1.85:1). Jedno 85-90% filmova snimano je u cinemascope formatu (2.3:1, 2.35:1 ili 2.4:1). 

15 godina
offline
Re: Dell U2311H
The Black Iso kaže...

kao sto sam i prije rekao imam taj monitor i odlican mi je za rad na PC-u... ali postoji jedan drugi problem... tek sam ga neki dan spojio na PS3...
i tu se pojavio jedan problem... spojen je preko hdmi kabela na dvi to hdmi adapter... ali je slika nekako mutna... to jest nije mi ostra kao na tv-u(philips 82cm)....

Na koju ti je rezoluciju podešen ps3?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice