22" monitor do 3000 kuna

poruka: 41
|
čitano: 5.649
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
22" monitor do 3000 kuna.

Ekipa, molim pomoć.

 

Imam dvojbu koji monitor kupiti. Monitor, tj. kompjuter bih koristio najvise za igranje, te za gledanje filmova i surfanje.

 

Imam 4 kandidata:

 

1. LG LCD L226WTQ, 22" wide, 1680 x 1050 widescreen, DFC : 3000:1, 2ms, DVI

http://www.protis.hr/ArtiklProzor.aspx?ID=5972

 

2. Samsung 22" LCD 226BW, LS22MEHSFV

http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=2345

 

3. Monitor LCD 22" Samsung T220 LS22TWHSUV

http://www.protis.hr/ArtiklProzor.aspx?ID=11120

 

4. Lenovo L220X 22'' LCD monitor

http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/186_190/products_id/705

 

Ovako. Posto su prva dva malo jeftinija od zadnja dva, ako bi mi netko znao reci koji je je, po njima naravno, bolji od jeftinija dva, te koji je bolji od dva skuplja, te da li se isplati davati 1000 kuna vise za skuplji.

 

Znam da Lenovo prelazi granicu od 3000 kuna, no na nekoliko mjesta sam procitao samo rijeci hvale za njega, pa sam ga ipak uvrstio. Nekako bih taj model najradije kupio, no samo ako mi potvrdite da doista opravdava cijenu. Takodjer, ako netko zna jel ima negdje Lenovo malo jeftinije, slobodno preporucite.

 

Najljepse zahvaljujem. :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
22" monitor do 3000 kuna

Broj 2. Koristim ga vec vise od pola godine, monitor rastura. Zadnjih 3-4 godine koristim samo samsungove monitore, i nikada nisam imao problema, a slika je samo takva. Mislim da ne moras traziti nesto skuplje, ako se ne bavis profesionalnom obradom slika. Ja, surfam, igram EvE online, Team Forteress 2 i battlefield 2142 obicno, pogledam pokoju seriju itd.

 

Buraz i stari imaju LGove monitore, barem ja nisam nesto zadovoljan s njima, nisu mi ostri i responzivni kao moj. Mozda je do navike, ali ne hvalim samo ja 226bw.

 

Da ovdje kosta kao u HR, kupio bih jos jedan bez razmisljanja.

Ako sada koristis 19" ili nesto tako, ima da se zijanis kad otvoris kutiju i vidis velicinu, a i ostrinu slike :) Šutim Ja sam imao 2x 19" samsung isto, kad sam preshao na 226bw, 2. stvar poslje sexa :)

1337
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2008 9:41 (zeleni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
22" monitor do 3000 kuna

Da sam ja u dilemi, ne bih razmatrao te tn monitore pored tog lenovo l220x koji ima pva matricu i rezoluciju 1920x1200. Naravno, osjetno je skuplji od ostalih ali probija tvoj budzet samo za 200 kuna.

Pozdrav

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
22" monitor do 3000 kuna

A zašto ne kupiš Samsung 245b,  3000 kn, 1920x1200,  prepredobar je, za te pare nemreš bolje nać, jučer sam ga uzeo.....  hihihihi

"Um caruje, Dundo Maroje..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
22" monitor do 3000 kuna

Predložil bih ti Samsung.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
zeleni kaže...
Broj 2. Koristim ga vec vise od pola godine, monitor rastura.
Nema vise 226bw sa Samsungovom matricom, koja se isticala dosta dobrim bojama i kontrastom za TN matricu. 226bw s drugim matricama nisu nista posebno - A je solidna, C losa. S matricu su davno napustili, mislim da i A matricu tako da sad vjerojatno vecina 226bw koji se jos mogu kupiti ima C matricu. Detalji? Evo: http://www.behardware.com/articles/673-1/samsung-syncmaster-226bw-c.html
16 godina
offline
22" monitor do 3000 kuna

Problem kod Samsunga 226BW je da nikad ne znaš što ćeš dobiti. Zna se da u taj monitor Samsung stavlja različite matrice, a nigdje ne piše o kojoj se matrici radi. Ja ga imam na poslu i mene smeta horizontalna vidljivost slike. Prevelike su razlike u tonu slike na vrhu i dnu ekrana, a pošto se bavim obradom fotografija i dizajnom, to mi jako smeta. Probao sam gledati i HD video i tu baš nisam zadovoljan. Tamni tonovi su previše zrnati i imaju neku prljavu boju. Ipak, video koji sam gledao je u divx-u i nemam mogućnost udaljiti se od monitora koliko je potrebno za ugodno gledanje videa pa tu ne mogu do kraja presuditi.

 

Ja bih ti isto preporučio Lenovo iako je malo skuplji.

 

p.s. Evo, mbaksa me je preduhitrio i potvrdio moje strahove da sam dobio monitor s lošom matricom

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2008 10:25 (jastreb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
jastreb kaže...
p.s. Evo, mbaksa me je preduhitrio i potvrdio moje strahove da sam dobio monitor s lošom matricom
Trebao si monitor kupiti jos kad je bio svjez na trzistu - kao sto kod nas uvijek sve kasni, tako smo cini se imali S matrice jos nekoliko mjeseci nakon sto se otkrila Samsungova muljaza. Ja sam na vrijeme kupio. Namigiva S tim da sam trazio da mi otvore kutiju prije kupnje, da vidim je li u pitanju S matrica ili ne. I drugi koji su kupili monitor u to vrijeme dobili su S matrice (raspravljao sam s drugim ljudima na forumima), samo koji mjesec poslije vec su se i kod nas prodavale A matrice, a sad se prodaju najgore C matrice.
15 godina
offline
22" monitor do 3000 kuna

Hvala svima koji su postali savjet.

 

Za sada imam par preporuka za Lenovo, a kod Samsunga 226BW izgleda postoji problemi sa matricom, tj. kvalitetom iste. Da parafraziram Forest Gumpa: Samsung 226BW je poput bombonijere, nikad ne znas sto ces dobiti kad otvoris kutiju. :)

 

Jel ima nekoga da ima Lenovo L220X, pa da cujem jel kvaliteta opravdava cijenu?

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
DrNasty kaže...

Da sam ja u dilemi, ne bih razmatrao te tn monitore pored tog lenovo l220x koji ima pva matricu i rezoluciju 1920x1200. Naravno, osjetno je skuplji od ostalih ali probija tvoj budzet samo za 200 kuna.

Pozdrav

 potpisujem!
lenovo je zakon....
inace, samsung nije los, a i jeftiniji je.
16 godina
neaktivan
offline
22" monitor do 3000 kuna

Lenovo l220x je najbolji monitor 22' na tržištu, ostala tri modela imaju jeftiniju (lošiju) TN matricu, zato ako možeš uzmi lenovo, pogotovo zaobiđi t220 jer je preskup za ono što nudi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
22" monitor do 3000 kuna

Ja bi uzeo na tvom mjestu 226 ima ga za 2000 kn

Nadam se da nitko nema isti avatar kao ja..ako ima sry nisam znao
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
22" monitor do 3000 kuna

Kupi Fujitsu Siemens Scaleoview L22W-9. Košta 1.999 kuna u HG Spotu. Ima i ugrađene zvučnike. Odličan je, a znatno jeftiniji. Posebno je dobar za filmove jer ima rezoluciju 1680x1050 i format 16:9.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
22" monitor do 3000 kuna

ALO  245b   2900 kn  24" 1920x1200,  zakaj uopće razmišljaš o 22",  razlika u kvaliteti slike između ovog 22" lenova i 24" samsunga je premala da bi se ignoriralo 2" više za istu cijenu.....

 

http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/186_191/products_id/402

"Um caruje, Dundo Maroje..."
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2008 17:17 (zv'jer2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
22" monitor do 3000 kuna

Od ta 4 monitora definitivno Lenovo

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
zv'jer2 kaže...

ALO  245b   2900 kn  24" 1920x1200,  zakaj uopće razmišljaš o 22",  razlika u kvaliteti slike između ovog 22" lenova i 24" samsunga je premala da bi se ignoriralo 2" više za istu cijenu.....

 

http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/186_191/products_id/402

 Da ali lenovo je 2" manji a ima istu rezoluciju kao i 24" modeli, sto rezultira ostrijom slikom..
Dakle moj glas ide definitivno lenovu ;)
You cannot change your fate, no man can...
16 godina
neaktivan
offline
22" monitor do 3000 kuna

Moj savjet je philips(skoro sve marke sam imao) kada sam usporedio sliku čak i jeftiniji modeli imaju perfektnu sliku za razliku od drugih i još nezaboravimo 5 godina garancije od mrtvih pixela

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
Dark Prince kaže...
Da ali lenovo je 2" manji a ima istu rezoluciju kao i 24" modeli, sto rezultira ostrijom slikom..
Dakle moj glas ide definitivno lenovu ;)
Visoka rezolucija je dvosjekli mac - jest, ostrina je veca, ali je zato sve na ekranu sitnije. Meni osobno 1.680x1.050 je idealna rezolucija za 22" monitor - slova su mi dovoljno sitna. Namigiva Da je visa rezolucija, imao bih problema - morao bih ili skiljiti ili se previse pribliziti monitoru i time si pogorsavati vid/kratkovidnost. Naravno, mogu se povecati fontovi, ali to, barem pod XP-om, ne ispadne previse dobro.
16 godina
moderator
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
mbaksa kaže...

Visoka rezolucija je dvosjekli mac - jest, ostrina je veca, ali je zato sve na ekranu sitnije. Meni osobno 1.680x1.050 je idealna rezolucija za 22" monitor - slova su mi dovoljno sitna. Namigiva Da je visa rezolucija, imao bih problema - morao bih ili skiljiti ili se previse pribliziti monitoru i time si pogorsavati vid/kratkovidnost. Naravno, mogu se povecati fontovi, ali to, barem pod XP-om, ne ispadne previse dobro.
 Da, to s rezolucijom je slicno kao i kod 17'' i 19'' lcd-a. Ali glavna prednost ovog lenovo-a je matrica.
Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
15 godina
offline
22" monitor do 3000 kuna

Hvala, ekipa. Mislim da cu si uzeti Lenovo L220x. Razmisljao sam hocu li si uzeti neki 24 inchni za tu lovu, ili 22 inchni za 2000 kn, no nekako sam se namerachio na ovog, ne mogu protiv sebe. Namigiva

 

Zahvaljujem svima na komentarima i savjetima, lijep pozdrav.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
Dark Prince kaže...
zv'jer2 kaže...

ALO  245b   2900 kn  24" 1920x1200,  zakaj uopće razmišljaš o 22",  razlika u kvaliteti slike između ovog 22" lenova i 24" samsunga je premala da bi se ignoriralo 2" više za istu cijenu.....

 

http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/186_191/products_id/402

 Da ali lenovo je 2" manji a ima istu rezoluciju kao i 24" modeli, sto rezultira ostrijom slikom..
Dakle moj glas ide definitivno lenovu ;)
 1920x1200 imaju i 27" monitori, ta rezolucija na 22" je prevelika,  jedino ak ste pol metra od monitora s očima.... al to opet nije dobro.   jednostavno nije ugodno radit na tome, meni je na 24" skoro pa previše jer je sve SITNO.
"Um caruje, Dundo Maroje..."
16 godina
neaktivan
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna

Mislim da će se naviknuti na veću rezoluciju, u prenosnicima je odavno velika rezoluci s obzirom na veličinu ekrana, pa nisam vidio da se neko žali zbog toga, tip je dobro odlučio izborom lenova, i ja sam mislio da je samsung 245b odličan monitor, ali kada sam vidio test u kojemu se gleda vertikalni kut- katastrofa, kao i svaka TN matrica.

16 godina
moderator
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
lebo1 kaže...

Mislim da će se naviknuti na veću rezoluciju, u prenosnicima je odavno velika rezoluci s obzirom na veličinu ekrana, pa nisam vidio da se neko žali zbog toga

Uoci da je vecini ljudi ekran od laptopa blize ocima nego ekran monitora na stolu - a to nije dobro za oci. Udaljenost ekrana od ociju trebala bi biti barem 60 cm, po mogucnosti vise.
16 godina
neaktivan
offline
22" monitor do 3000 kuna

Čitao sam rcenzije o lenovu l220x u BUG-u, Vidi-u, pcekspertu i svi su naveli da je najbolji monitor 22', nikome nije smetala ta rezolucija, koja je usto fullHD, pa ako nekada imaš takav sadržaj možeš uživati u svim čarima visoke rez, jedan od njih, mislim u BUG-u, je napisao konačno jedan monitor 22' sa rez. 1920*1200 i da bi ostali proizvođači trebali sljediti taj primjer. Prijatelj mi je rekao, radio je na 20' 1680*1050 rez, kada je prešao na 22' iste rez. da mu je mala rezolucija, oba od istog proizvođača Dell-a, prema tome ovisi o tome kako se navikneš.

PS. volio bi da nam budući vlasnik javi kakav mu je monitor i smeta li mu rezolucija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.6.2008 16:36 (lebo1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
lebo1 kaže...

jedan od njih, mislim u BUG-u, je napisao konačno jedan monitor 22' sa rez. 1920*1200 i da bi ostali proizvođači trebali sljediti taj primjer.

Da sam ja pisao tu recenziju, napisao bih nek taj monitor ne kupuju oni sa slabijim vidom kojima se ne da zafrkavati s povecavanjem fontova. Namigiva To je jednostavno stvar osobne preferencije ili jakosti vida.
Takodjer, ako ti na tom monitoru gledas film zavaljen u krevet s recimo 4 metra udaljenosti, vraga ces vidjet razliku izmedju 1920x1200 i 1680x1050.
16 godina
neaktivan
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
mbaksa kaže...
lebo1 kaže...

jedan od njih, mislim u BUG-u, je napisao konačno jedan monitor 22' sa rez. 1920*1200 i da bi ostali proizvođači trebali sljediti taj primjer.

Da sam ja pisao tu recenziju, napisao bih nek taj monitor ne kupuju oni sa slabijim vidom kojima se ne da zafrkavati s povecavanjem fontova. Namigiva To je jednostavno stvar osobne preferencije ili jakosti vida.
Takodjer, ako ti na tom monitoru gledas film zavaljen u krevet s recimo 4 metra udaljenosti, vraga ces vidjet razliku izmedju 1920x1200 i 1680x1050.
 E vidiš tu je razlika između lenova l220x i samsunga 245b, kad se zavališ u krevet kod lenova ćeš vidjeti sliku, bit će vrhunska kvaliteta (ovisi o kvaliteti filma), dok kod samsunga nećiš vidjeti ništa jer ima jako loš vidljivi vertikalni kut gledanja, što je i mana TN matrica. To sada nije stvar osobne preferencije, jedino ako ti preferiraš da ne vidiš ništa:).
16 godina
moderator
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
lebo1 kaže...
mbaksa kaže...
Takodjer, ako ti na tom monitoru gledas film zavaljen u krevet s recimo 4 metra udaljenosti, vraga ces vidjet razliku izmedju 1920x1200 i 1680x1050.
E vidiš tu je razlika između lenova l220x i samsunga 245b, kad se zavališ u krevet kod lenova ćeš vidjeti sliku, bit će vrhunska kvaliteta (ovisi o kvaliteti filma), dok kod samsunga nećiš vidjeti ništa jer ima jako loš vidljivi vertikalni kut gledanja, što je i mana TN matrica. To sada nije stvar osobne preferencije, jedino ako ti preferiraš da ne vidiš ništa:).
Aludirao sam na rezoluciju, a ne na vidljivi kut.
16 godina
online
RE: 22" monitor do 3000 kuna

Šta će ti 22'' ak za te pare moš imat 24''?

 

Uzmi Samsung SM 245B,3000kn,Optimum

AMD Athlon X2 4200+ @ 2.5 | Gigabyte GA-M56S-S3 | 2 GB DDR2 840Mhz | Asus EN7300 GS (up to 512MB) | Hitachi 320GB 16MB+WD Caviar 80GB 8MB | 420W
16 godina
neaktivan
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna

Za te pare možeš uzeti svašta nešto, ja sam napisao koji je bolji od ta dva, a vidim da je momak dobro odlučio, prema tome nemamo šta više raspravljati.

15 godina
offline
22" monitor do 3000 kuna

Hvala svima na savjetima. Nemojte sad samo ulaziti u preveliku prepirku oko toga koji monitor je bolji, jer osim onih sustih tehnickih karakteristika, tu je uvijek i faktor osobnog ukusa, a to je nesto cemu ne mozes doskociti. :)

 

Uglavnom, Lenovo je moj izbor i naravno da cu javiti kakav je meni osobno taj monitor. Meni, osobno. :)

 

Lijep pozdrav. :)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice