Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

poruka: 401
|
čitano: 156.722
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

jel vam lagga youtube na CM11?Sve mi radi vise-manje ko i na stock ROMu osim yt-a

battlelog:KICKASS_HR
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
kurt kaže...

jel vam lagga youtube na CM11?Sve mi radi vise-manje ko i na stock ROMu osim yt-a

Obirisi ovaj Yt iz gappsa tj iz /system/apps te nađi stariju verziju (v4 preopručam sa xda-devsa, pronaći ćeš ga lako ima opciju za muzika u pozadini tj kad je ekran zakljucan). ja imam tu neku v4 vec poduze vrijeme i nema laga niti na CM11

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
12 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

Pozdrav. Stavio sam bratiću na ovaj mobitel cm11 i mob se upali radi i sve, no kada ga zaključa ne može ga otključati, samo mu je bijeli ekran, i kad se ide prstom po ekranu osjete se vibracije da nešto klika. Također sam probao i s cm10.1 i isto je. Kako to popravit?

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
Tony1999 kaže...

Pozdrav. Stavio sam bratiću na ovaj mobitel cm11 i mob se upali radi i sve, no kada ga zaključa ne može ga otključati, samo mu je bijeli ekran, i kad se ide prstom po ekranu osjete se vibracije da nešto klika. Također sam probao i s cm10.1 i isto je. Kako to popravit?

Nisi jedini sa tim problemom. To je neka greška sa submodelom ekrana. Neka ga ostavi neko vrijeme da se mob ohladi (jer je to često zbog pregrijavanja moba, ljetos sam to doživio par puta i hlađenje je pomoglo) pa spusti takt na 800MHz sa 1008MHz (koliko je default i CM11 i starijima) i ne bi smjelo biti problema (osim možda malog lagga jer je spušten takt procesora)

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
KiX777 kaže...

Može li netko pomoćo hitno je?!
Išao sam stavljati stock rom (2..3.6) i mobitel je stao na bootu i ne ide dalje. Zavibrira jednom pa dvaput i tako stalno. Probao sam opet flashati preko odina, ali nema sreće.

Molim prijedloge, bilo šta!
Hvala! 

 

 

Imam isti problem. Pokusavam sa Odinom ali ne ide. Svaki savjet dobrodosao.

Hvala !

 

Rijeseno!

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2014 9:20 (seherac).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
Pozdrav za sve.Kao prvo zelim da vas sve pozdravim jer sam novi ovde.Kao drugo imam isti problem kao zethro sa wifi error . Procitao sam sve postove i vidim da je midzan21 sve lepo objasnio ali sada vidim da je link koji je ostavio sa HOTFILLE a oni su blokirani tako da bih zamolio nekog da taj link prebaci negde drugde da bih ga mogao skinuti.Hvala unapred
midzan21 kaže...
zethro kaže...

 

ja danas sve to uradio i sve mi prošlo u redu jedino mi sada ne zeli ukljuciti wifi , izbacuje mi greška , prijedlog sta da uradim ?

 

E sad, taj problem zahvaća sve korisnike koji imaju najnoviji ROM update. Trebao/la bi reflashati ponovno stock ROM, ali tako da se stavi ovaj ROM:

 http://www.hotfile.com/dl/176596214/902d4e0/S6500DXXLD3_S6500DCROLD3_CRO.zip.html

 

Te nakon toga ponovi postupak rootanja uređaja.

 

Upute kako flashati novi ROM:

 

1) Otvoriti Odin (prethodno skinut)

 

2) Staviti prethodno skinuti (te linkirani) fajl u PHONE sekciju (ne PDA)

 

3) Skinuti http://www.mediafire.com/?46gyc7wiaogr4r8 te iz toga iskoristiti PIT datoteku

 

4) PIT datoteku staviti u PIT sekciju

 

5) Mora biti označeno re-Partition (OBAVEZNO)

 

6) Kliknuti na START

 

7) {#} da sve dobro prođe

 

8) Nakon flashanje ROM-a provjeriti da li WiFi radi

 

9) Ako radi ne updateati ROM NITI U LUDILU (time se može dogoditi opet isto {#} kao što ga već imaš)

 

10) Rootanje prema uputama iz prvog posta

 

 

nadam se da sam sad uspio sve razjasniti :)

 

EDIT: Reuploadan pit fajl na mediafire

 

 

 

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
Zlajaxxx kaže...
Pozdrav za sve.Kao prvo zelim da vas sve pozdravim jer sam novi ovde.Kao drugo imam isti problem kao zethro sa wifi error . Procitao sam sve postove i vidim da je midzan21 sve lepo objasnio ali sada vidim da je link koji je ostavio sa HOTFILLE a oni su blokirani tako da bih zamolio nekog da taj link prebaci negde drugde da bih ga mogao skinuti.Hvala unapred
Ovaj je link najnoviji sa SamMobile stranice za firmware. E da je ostao hotFile aktivan ne bilo strke vise =)
Napomena: registrirajte se na terafile pa cete imati brzi download =)
My website/blog: http://markoidzan.from.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria

rootao sam svoj mob(galaxy mini2) je li ovo link za stockrom ili za novi rom? {#}

pratio sam malo ovu temu i nikako da se odlucim za koji novi rom da stavim. mozda bi neki i skinuo da sam uspio naci stockrom ako zeznem stvar pa da mogu vraiti na staro

 

nikola
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
nixon22 kaže...

rootao sam svoj mob(galaxy mini2) je li ovo link za stockrom ili za novi rom? {#}

pratio sam malo ovu temu i nikako da se odlucim za koji novi rom da stavim. mozda bi neki i skinuo da sam uspio naci stockrom ako zeznem stvar pa da mogu vraiti na staro

 

Ovaj link gore je najbolji stock ROm za S6500D model (T-Mobile bez NFC funkcije).

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria

(T-Mobile bez NFC funkcije) moes li mi ovo objasniti please?

e sad skinuo sam ga jel ga moram staviti na sd karticu u zip-u  prije nego sto skinem novi rom koji cu staviti?

 

nikola
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
midzan21 kaže...
Hvala puno MIDZAN21 (namerno pisano velikim slovima - zasluzio si :-) ).......proradio mi wifi
Ovaj je link najnoviji sa SamMobile stranice za firmware. E da je ostao hotFile aktivan ne bilo strke vise =)
Napomena: registrirajte se na terafile pa cete imati brzi download =)

 

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

instalirao sam cm 11 i ne radi mi wifi sad zelim instalirati drugi rom al imam problem ne moze mi komp se  povezati sa mobitelom moze mopoć?{#}

nikola
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
Zlajaxxx kaže...
Pozdrav za sve.Opet mi nesto zabagovalo.Posle ovoga sto sam uradio wifi mi je sada u redu...ALI sada kada hocu da udjem u imenik...poruke...dnevnik poziva stalno izbacuje gresku .."proces android.process.acore".....pomozite :-) ...hvala unapred
Hvala puno MIDZAN21 (namerno pisano velikim slovima - zasluzio si :-) ).......proradio mi wifi
Ovaj je link najnoviji sa SamMobile stranice za firmware. E da je ostao hotFile aktivan ne bilo strke vise =)
Napomena: registrirajte se na terafile pa cete imati brzi download =)

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria

Uspeo sam...odradio sam ovo sto sam nasao na netu...evo ako nekom zatreba

 

Settings>Applications>System Applications>Contacts Sync Adapter and press Clear Data, this error usually goes away. If this doesn't work, try clearing the data on Settings>Applications>System Applications>Contacts or Settings>Applications>System Applications>Contacts Storage.

 

I za sada sve radi

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

midzan ti si to sve isprobavao,koji je rom najbrzi po tebi?ili stock+kernel+OC iz ove teme?CM11 mi se svidja ali dosta lagga,pogotovo videi u HQ {#}

battlelog:KICKASS_HR
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 22:12 (kurt).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
kurt kaže...

midzan ti si to sve isprobavao,koji je rom najbrzi po tebi?ili stock+kernel+OC iz ove teme?CM11 mi se svidja ali dosta lagga,pogotovo videi u HQ {#}

isprobao sam razne ROM-ove (od CM9 pa do CM11), te mi je zlatna sredina za brzinu, i sve ostalo (jer ne gledam video u HQ na YT-u) CM11. Stock kod mene ne postoji od ljeta tako da sam zaboravio njegovu brzinu =P CM10.1 je mrvicu brzi od CM10 ali i mrvicu sporiji od CM11. treba probati ROM, biti na njemu cca tjedan-dva i onda odluciti koji je najbolji. takva je moja praksa, ali je i novije je bolje ;)

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

HITNO TREBAM POMOĆ

Imo sam cm11 ali ne radi kamera pa sam preso na onaj neki nesluzbeni 4,2,2 rom na kojem sve radi al nisam napravio wipe i factory reset pa sam bio zapeo na boot animaciji sad sam flešo stock rom i on se pali i stalno dobivam onaj samsung logo koji svjetli plavo pa par puta zavibrira i onda ona t-mobile boot animacija

Mob sa kamerom mi treba za sutra hitno je

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 15:40 (Zujko008).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
Zujko008 kaže...

HITNO TREBAM POMOĆ

Imo sam cm11 ali ne radi kamera pa sam preso na onaj neki nesluzbeni 4,2,2 rom na kojem sve radi al nisam napravio wipe i factory reset pa sam bio zapeo na boot animaciji sad sam fešo stock rom i on se pali i stalno dobivam onaj samsung logo koji svjetli plavo pa par puta zavibrira i onda ona t-mobile boot animacija

Mob sa kamerom mi treba za sutra hitno je

BOLDANO: {#} . Trebao si se vratiti u CWM i napraviti factory reset i radilo bi. Sad lijepo flashaj CWM 6.0.3.3(2) b2 i upgradeaj na 6.0.4.5, uđi njega, napravi factory reset i stavi CM10.1 by bleached ili CM9 (na kojem sam trenutno a i brz je te kamera radi)

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
midzan21 kaže...
Zujko008 kaže...

HITNO TREBAM POMOĆ

Imo sam cm11 ali ne radi kamera pa sam preso na onaj neki nesluzbeni 4,2,2 rom na kojem sve radi al nisam napravio wipe i factory reset pa sam bio zapeo na boot animaciji sad sam fešo stock rom i on se pali i stalno dobivam onaj samsung logo koji svjetli plavo pa par puta zavibrira i onda ona t-mobile boot animacija

Mob sa kamerom mi treba za sutra hitno je

BOLDANO: {#} . Trebao si se vratiti u CWM i napraviti factory reset i radilo bi. Sad lijepo flashaj CWM 6.0.3.3(2) b2 i upgradeaj na 6.0.4.5, uđi njega, napravi factory reset i stavi CM10.1 by bleached ili CM9 (na kojem sam trenutno a i brz je te kamera radi)

Evo opet sam dosadan al nemrem flešat taj recovery evo sve je na slici 

EDIT: flešo sam 6,0,3,2 al nemrem uc u cwm {#} 

Oh God, what have i done?

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 17:43 (Zujko008).
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
Zujko008 kaže...

Evo opet sam dosadan al nemrem flešat taj recovery evo sve je na slici 

EDIT: flešo sam 6,0,3,2 al nemrem uc u cwm {#} 

Oh God, what have i done?

HINT za upad u CWM preko Download moda (radi)

 

Upaliti u Download mod

Pritisnuti za reboot (EDIT uocio sam fail :P ), pa odmah spojiti kombinaciju za CWM čim se počne rebootati (bez Power tipke)

Voila, ulazi u CWM

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 20:37 (midzan21).
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

nije moguce otvoriti Recovery i Download mode.  na svaki pokusaj dobijam poruku Ram dump  ARM9 mode!?
što činiti?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
stinkfist kaže...

nije moguce otvoriti Recovery i Download mode.  na svaki pokusaj dobijam poruku Ram dump  ARM9 mode!?
što činiti?

Koje kombinacije tipki pokusavas stiskati za recimo recovery, jer postoji mogucnost da nisi nesto dobro pritisnuo pa da te zato ubacuje u RAM Dump mod

 

Isto tako da li se mob pali normalno ili ulazi samo u taj mod. Ako ulazi samo u taj mod onda probaj ovo ispod

 

Izvaditi bateriju na nekih 15-20 minuta, ubaciti bateriju i paliti u recimo Download mod. Kad se upali Download mod rebootaj uredaj i proci ce (valjda).

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria

Volume down+ Home+ Power za download mode- ne radi pojavi se "ramdump ARM9"
takodje i kada pokusavam aktivirati recovery mode!

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria

u pitanju je SAMSUNG GT-S6500D!

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
stinkfist kaže...

Volume down+ Home+ Power za download mode- ne radi pojavi se "ramdump ARM9"
takodje i kada pokusavam aktivirati recovery mode!

 

stinkfist kaže...

u pitanju je SAMSUNG GT-S6500D!

 

 

Prvo: zbog čega ti treba Download Mode ili recovery

 

Drugo: jel ti mob rootan već? Ako je googlaj Advanced reboot/Quick reboot i taj apk koristi za reboot u recovery

 

Treće: kombinacija tipki je dobra

 

Četvro: jesi probao normalan boot znači ne recovery/download i da li to radi. Ako radi i mob je rootan čitaj pod točkom 2

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria

potrebno mi je da bih ga vratio u normalan mod, jer nemoguce je startovati telefon! recimo ta poruka se pojavi i kada povezem telefon sa punjačem. znaci nemoguce ga pokrenuti, sve vrjeme je u ramdump modu!
kada ga povezem sa racunarom preko USB porta ne prepoznaje ga, u Kiesu ga takodje ne prepoznaje!??
mislim da jeste rootan , bio je na servisu zbog slične greske! 

15 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

@stinkfist - prema ovome sto si opisao tebi je otisla maticna na mobu. Nosi ga na serivs i reci da ti je nesto poslo po zlu prilikom ponovnog flashanja ROM-a kojeg si htio ubaciti preko Odina no da nisi uspio uci u Download mode te da nakon toga ti je mob poludio do kraja.

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria

problem je u tome sto sam ga nosio na jedan servis i tip koji tu radi" nema pojma ko koj" da se izrazim tako!
morao bih ici recimo u Sarajevo na servis! u svakom slučaju hvala na savetima!
TElefon je jedva godinu dana star i očuvan, nije imao fizickih ostecena niti je ispadao .pitam se kako je moglo doci do kvara na matičnoj?? ako je to u pitanju uopste! 

13 godina
offline
Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutorial

pozz, moze link za cm 9 ili cm9.1 onom kojem radi kamera za mini 2 , njuskam po xda i okolo a svagdje spominju bug na kameri a whisp ima u svom goo,im  cm9 jena al pise da je 2012 godina iako je link update 25 june.2014. nebih htio krivo skinut. hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Mini 2 ROOT i OC KERNEL-tutoria
Djozaa kaže...

pozz, moze link za cm 9 ili cm9.1 onom kojem radi kamera za mini 2 , njuskam po xda i okolo a svagdje spominju bug na kameri a whisp ima u svom goo,im  cm9 jena al pise da je 2012 godina iako je link update 25 june.2014. nebih htio krivo skinut. hvala

Ovaj CM9 je stabilan i sve radi, ima neke sitne bugove vecinom su sitnice vezane uz pogresno resizeane fajlove tako da mozda nesto izgleda kao da je "odsjeceno"... Nista od toga nisam uocio dok sam bio koristio taj ROM

 

http://goo.gl/nsTGaz

 

Sve u svemu većina ROM-ova by bleached i ItachiSama su veoma stabilni te imaju minor bugove kao npr zadnji AOKP JB-MR1 od bleacheda, zna kamera app da poludi i da se crasha. Sličan build CM10.1 od istog deva nema tih problema te sumnjam da je pogrešno kompajliran fajl. Za ove ostale ROM-ove centralno mjesto je (nije promocija, samo govorim gdje da gleda ekipa) : 

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-mini/mini-2-dev

 

Pozdrav sa AOKP JB-MR1 (build date: 26.07.2014 by bleached sa 410MB RAM)

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice